Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Bufi - Profil | Po 8.12.2025 13:16:28

Ahoj všetkým, potrebujem poradiť.
Mám navijak: Shimano Twin Power FD 2500.
Pasuje tam aj cievka: Shimano Twin Power C3000 FD ???

    murphyy - Profil | Ne 7.12.2025 23:49:53

    p.Little >> dik prepracovany vanquish 26 pre este lahsie a citlivejsie navijanie, special na lahucke veci do velkosti 2500, aj na ukor nie az takej vodoodolnosti ako vanq 23 ale stale povedzme ze dostatocnej-nejake tesnenia boli odstranene a nejake loziska su na baze oleja.
    prikladam celkom dobry preklad do angl.
    https://www-lurenewsr-com.translate.goog/405015/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=wapp
    a nie az tak dobry, ale aspon nieco kebyze do cestiny
    https://www-lurenewsr-com.translate.goog/405015/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=wapp

      p.Little - Profil | Ne 7.12.2025 23:08:19

        icokarp - Profil | Pá 5.12.2025 20:44:51

        Matyášek >> ok,dík, univerzál 😉

          Matyášek - Profil | Pá 5.12.2025 20:33:19

          icokarp >> M

            icokarp - Profil | Pá 5.12.2025 20:04:06

            Matyášek >> Martin bral si Pg alebo M?

              Matyášek - Profil | Pá 5.12.2025 19:14:28

              icokarp >> ahoj, jasně, vše bude vyšperkované 😀

                icokarp - Profil | Pá 5.12.2025 18:50:08

                Matyášek >> čau kámo,no konečne máš nielen výborný naviják,ale aj krásne zladený,a k tomu stavaný Harík,je naozaj super zostava a radosť s tým chytať,tak ako to mám aj ja,no a ako ťa poznám určite si dal aj rolnu s dvomi ložiskami😉👍👌

                  Matyášek - Profil | Pá 5.12.2025 18:49:23

                  Luger46 >> Davide teď nevím - vyštrachal jsem ho zapadlé v náhradních dílech, ani jsem nevěděl, že ho mám 😀 Můžu se ti ale podívat na kolik teď vychází.

                    Luger46 - Profil | Pá 5.12.2025 18:43:47

                    Matyášek >> co to čítá to madelko ze Steliny?

                      Matyášek - Profil | Pá 5.12.2025 18:32:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Někdy stačí k dokonalosti maličkost…

                        siluri - Profil | St 3.12.2025 18:40:18

                        Esox >> zdar, takto nejak to mam "otestovane", ale teda pri realnych rybackach, nie kvoli testu. Hadze to proste trochu lepsie, percentualne pri nahodoch na max vzdialenost to mozno tych 10% aj bude (povedzme 50 vs 55m), ale realne sa to vyuzije asi jak murphy pisal skor tak, ze sa bude proste o nieco pohodlnejsie nahadzovat na rovbaku "beznu" vzdialenost

                          Esox - Profil | St 3.12.2025 18:19:28

                          murphyy >> se divím, že to ještě nikdo netestoval. Takových youtuberů a nikdo se do toho nepustil? Stejný prut, stejná zátěž, stejná šňůra jen jiné navijáky xy hodů, změřit je, zprůměrovat a hodit výsledek.

                            Esox - Profil | St 3.12.2025 18:16:02

                            vicx >> zkusím pohledat, dík.

                              murphyy - Profil | St 3.12.2025 13:56:26

                              Esox >> Je dost tazke to kvantifikovat lebo vstupuju do hry viacere veci. Keby mali cislo z testov tak by to prezentovali, zrejme aj to cislo maju ale ako som aj niekde zachytil ide o male jednotky, ktore mozu stupat s narastajucou vzdialenostou hodov.
                              Ale vseobecne, pomaha to na hody? Za mna ano ale nemusi ist az tak o samotnu vzdialenost, ale o lahkost ako sa k tej vzdialenosti dostanem, vysvetlim ako to myslim.
                              V praxi ak by sme mali rovnaky navin, prut, nastrahu, priemer a vysku cievky, ale jeden navijak s klasickym rychlym zdvihom a druhy s infinity loop, tak povedzme ze pri chytani do 30m by si rozdiel nepostrehol, ale do 40-50m uz povedzme ze hej - nie ze by si tam nedohodil v oboch pripadoch, ale v pripade navijaka s rychlejsim zdvihom bude potreba o trochu vacsia sila na svih. Ale opat v praxi to velmi nepostrehnes a co sa tyka vzdialenosti bude dolezitejsie sa stale orientovat na velkost navijaka-priemer a vysku cievky, prut, hrubku/typ navinu, nastrahu..
                              Najviac to asi mozes postrehnut ked hadzes s danou zostavou nadoraz. Potom vymena za slow osc. (vsetko ostatne ostava) ti moze dopomoct sa dostat o nejake metre dalej.
                              Cize za mna nijaky az taky game changer, ale ja to berem tak ze vzdialenost je v tomto pripade az druhorada, v prvom rade to pomaha pri kazdom-aj blizsom hode kedy si to moc neuvedomujem ale staci mi mensia sila na kazdy nahod a dalej aj pridruzena vec ze navijak s pomalsou oscilaciou ma pocitovo stabilnejsi chod aj pri rychlom toceni.

                                vicx - Profil | St 3.12.2025 11:27:46

                                Esox >> ma to shimano vo videach

                                  Esox - Profil | St 3.12.2025 11:17:41

                                  siluri >> ahoj, o kolik metrů si myslíš, že ta pomalá oscilace dokáže prodloužit hody? Jako třeba 10%?

                                  Asi někdo nevíte o nějakém testu, kde by porovnávali délku náhozu třeba s tou Stellou a proti tomu jiný bez pomalé oscilace, že?

                                    Bulda 64 - Profil | Út 2.12.2025 21:23:34

                                    otoš >> 👍
                                    ... Hezký elaborát "

                                      kubah - Profil | Út 2.12.2025 21:23:31

                                      Jenže rozdíl SUV Mercedes vs Fabia...

                                      To je děsně mimo porovnání, jednak to vážně člověk ocení ( Stella Ti život nezachrání ) a rozdíl tam pozná každý...

                                      Než např Stella vs Sustain ...

                                      Jinak ano, naštěstí máme na výběr a ano, Sustain asi těží z vývoje do Stelly...