Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

NSethy - Profil | Út 2.12.2025 21:21:26

murphyy >> neřeš 😉 nemá to cenu.

    Nmurphyy - Profil | Út 2.12.2025 15:26:58

    Sethy >> neviem preco to davas do rovnice, kazdy si to nastavi ako chce, velke gosy mam na staticky lov, je to pre mna povedzme ze ulozisko vacsieho mnozstva snury ktoru viem pohodlne stiahnut resp zdolat rybu.
    a na nase podmienky su tie stroje pre mna az az s rezervou, ale dobre lebo nemusim menit a budu v skvelej kondicii roky a roky

      Nmurphyy - Profil | Út 2.12.2025 15:13:47

      vundu >> nevadi kupis nejake ine nove, ja som rad ze ich stale mam a budem ich vyvetravat castejsie, na urcite situacie mi vedia zapasovat perfektne

        Nsiluri - Profil | Út 2.12.2025 14:58:50

        vicx >> mam tu jednu po tejto sezone dost zubozenu stellu, uvidime ci si s tym nejaky servisak poradi, klepe, cvaka, chrci. Aj ked ty to asi myslis ako vtip, ja to tak mam realne :)

          Nsiluri - Profil | Út 2.12.2025 14:55:28

          icokarp >> ahoj, ono to prave bude problem len u tenkych priemerov snur, silon ma dost velky priemer tam to nebude tolko citelne alebo to tam ani nenastane - vsak velke kaprove navijaky maju pomale oscilacie dlho a nikyo sa nikdy nestazoval, ale to bude tymi vacsimi priemermi silonov, snur..

            Nvundu - Profil | Út 2.12.2025 14:45:43

            murphyy >> já vůl ty dva kusy 2,5 lb prodal...teď vím že to byla chyba

              Nicokarp - Profil | Út 2.12.2025 13:55:53

              siluri >> ahoj, môže byť to zarezávanie,ale potvrdiť to nemôžem, pretože ja chytám zo silonmi,ja keď som išiel kupovať prvé FE,tak som dávnejšie položil otázku, či nebude problém pri zarezavaní silonu pri tej pomalej oscilacii,a nik mi nevedel konkrétne odpovedať, takže som si ho aj tak kúpil a môžem zodpovedne povedať, že pri silonu to nerobí,jedine z mojej skúsenosti je, že nesmie byť cievka prehnane plne nabitá,musí byť pod ten strieborný lem,v opačnom prípade,to pri nahadzovaní robí problém, že samovoľne spadá silon z cievky,inak ja som vždy mal rád plné cievky,ale takto ako to mám teraz pod ten lem mi to absolútne vyhovuje a nemám s tým žiadny problém.

                Nsiluri - Profil | Út 2.12.2025 13:19:05

                otoš >> mam to rovnako. Po case ale musim uznat ze ta pomala oscilacia nejakych par metrov na plny nahod prida, na druhu stranu sa ale potvrdilo ze sa tenka snura pri velkej rybe zarezava viac a nechutnejsie jak u pomalych oscilacii

                  Nmurphyy - Profil | Út 2.12.2025 13:06:43

                  icokarp >> jj FE je velmi fajn, aj FG bude, ale najprv si pockajme na novu Stellu :)
                  Otos to ma este o to tazsie, ze luzne lesy sa mu najviac odvdacia len vtedy ked chyta so Stellou.
                  Potom ked sa nove Twiny k nej priblizuju a zacne chytat s nimi (mylne si mysliac ze dusa luznych lesov si to nevsimne) tak nastava u neho take povedzme hluchejsie obdobie (ako tento, minuly rok, mozno aj predminuly), kedy nie ze by nechytil nic, duch lesov sa mu odvdaci aspon za snahu ze k tej vode chodi, ale uz ten potencial a dlhorocne skusenosti sa nemozu naplno prejavit.
                  Ale dalsi rok s novou Stellou 26 vidim pre neho velmi slubny a uspesny rok.

                    Notoš - Profil | Út 2.12.2025 13:02:17

                    icokarp >> Pevně tomu věřím.

                      Nicokarp - Profil | Út 2.12.2025 11:20:33

                      otoš >> neboj Otošu,on sa rozchodí,ako nové topánky keď tlačia,a potom ťa to bude trochu srať, že chodí lepšie ako Stella😀ja som veľmi spokojný s tou radou FE👌

                        Nmurphyy - Profil | Út 2.12.2025 10:43:57

                        Esox >> j suhlas tiez za mna stella FJ nic moc a daju ju dole lacnejsi kolegovia, to je tak ked sa opicis po daiwe a urobis dierovany rotor - cele zle :)) nastastie na to prisli ze tady cesta nevede a rotory su uz krasne plne celistve

                          NEsox - Profil | Út 2.12.2025 10:14:23

                          otoš >> no právě mezi Stradicem FL a Stellou FJ jsem neviděl v podstatě rozdíl. Jinak ano, pokud počítáš výběr jako komfort, tak s tím se nedá než souhlasit

                            Nkubas. - Profil | Út 2.12.2025 8:31:26

                            vicx >> Výborný :-)))))).

                              Nvicx - Profil | Út 2.12.2025 8:26:28

                              otoš >> kurnik, Oto, dal som sa nahovoriť na stellovú vlnu, že aké super, lepšie nebude, samé chytá a veľké sklamanie. Ryby to nechytá, zubáče sa mi vyhýbajú, prevody z masla, po 46,3 hodinách v tom šustí, klepe, drhne, preskakujú zuby... V servise povedali, že na komplet z vnútra zodratá, ako keby som ťahal tristo kilové tuniaky. Srdce zaplakalo, tak som kúpil teda dvoje nové prevody v cene novej fabie, dve rolničky, nech mi to ešte aspoň rok vydrží na tie 5g gumky na jazere. Potom to predám ako málo chytané, po servise. Asi si kúpim daiwu, alebo ešte lepšie savage gear. Kam tento svet speje... :)

                                Notoš - Profil | Út 2.12.2025 8:18:03

                                siluri >> Ten nový TP FEčko - pořád ho nemohu ,,rozchodit". Chod je asi o 50% hladší, než když byl fungl nový, ale pořád to ještě není ono...Teď mu dám do těla. Do konce roku zbývá necelý měsíc a pak se již v klidu uložím k zimnímu spánku...
                                :-))

                                  Nsiluri - Profil | Út 2.12.2025 8:05:46

                                  otoš >> tp fd ti dalsimi par tisicami hodin overujem a potvrdzujem

                                    Notoš - Profil | Út 2.12.2025 8:04:38

                                    Polčis >> Dnešní mládež je chytřejší než jsme my, staří kozáci...
                                    :-))

                                      Notoš - Profil | Út 2.12.2025 8:00:31

                                      Nerad uvádím, nebo dávám informace, které jsou neověřené...
                                      S jistotou ale mohu říct, že TP FD je dle mého názoru jeden neskutečně kvalitní naviják. Teď jsem narychlo spočítal motohodiny - neskutečných 2200 hodin provozu léto - zima - déšť - mráz bez servisu (pár kapek oleje na ložiska rolničky jsem sem tam kápnul). Šlape jako nový! Podobně Stradic FL, který chytá mladý a sem tam i já, abych viděl jak se ten naviják chová po mnoha a mnoha hodinách provozu. Má najeto cca 1000 motohodin bez servisu a za ty peníze to bude asi top naviják z mého pohledu. letos jsem na něj zdolal i dvojku sumce, jinak několik málo candátů, ale dal již hodně štik i sumečků...Mladý si ho hodně pochvaluje...

                                        Nsiluri - Profil | Út 2.12.2025 7:59:17

                                        murphyy >> ja som jeden z tych co maju u prdele ze vlastnim technologicky najvyspelejsi navijak na svete :), ja som si stelly kupoval LEN preto aby mi dlhsie vydrzali. Chod maju dnes dobry aj lacnejsie navijaky, len sa mi to nechce casto menit/sevisovat.
                                        U stelly clovek plati hlavne za technologicky pokrok pre celu flotilu. To sice u kazdeho modelu, ale u stelly je to najvacsi podiel. Horcik nema ziaden vyznam pri rybacke oproti hliniku (ked uz nieco, tak akurat technologicke nevyhody) a par lozisk navyse (ich) stoji v takych mnozstvach a rozmeroch asi tak 5 eur
                                        Inak suhlasim ze stella uz dnes nie je "draha" aj s tym, ze keby sme roky "nepreplacali", tak by ani tie lacnejsie dnes nestali za nic