Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

NPolčis - Profil | Út 2.12.2025 7:49:38

otoš >> Já dával synkům od cca 10 let před vycházkou na výběr z prutů.Po pár vycházkách vždy sáhli po twinech smradi 😀

    Notoš - Profil | Út 2.12.2025 7:43:06

    Esox >> Jirko, ten komfort spočívá i v tom, že máš na výběr z několika skvělých řad navijáků Shimano.

      Notoš - Profil | Út 2.12.2025 7:38:49

      Esox >> Ano, sto lidí - sto chutí...ale komfortnější je tahat většího sumce na TPčku než na Sustainovi...Na obou jsem si to vyzkoušel ,,omylem" v praxi.

        NEsox - Profil | Út 2.12.2025 7:25:04

        otoš >> sto lidí sto chutí, jak se říká. Měl jsem Stelly, TP a nepřinášelo mi to vůbec nic navíc a to ani komfort. Pro chytání na slepo jsem skoro nepoznal, kdy chytám Stellu, TP a kdy Stradic. Jediný co fakt poznám je Vanquish (tam ten komfort i díky váze je). Po vyzkoušení všeho krom Exsence (ten mě láká) vím, že teď bych koupil nový Sustain a na rybách bych žádný komfort nepostrádal…

          Notoš - Profil | Út 2.12.2025 7:01:19

          Dovolím si zde napsat i můj názor. Myslím si, že je to (navijáky Shimano) hlavně o komfortnosti. Když venku prší a potřebuji se dostat do Kauflandu, tak je v podstatě jedno, jestli pojedu nakupovat starou škodovkou Fabia, nebo nejnovějším modelem od Mercedesu. Na nákup dojedu suchý. Pěšky samozřejmě celý promočený. Otázka zní: budu moct v Kauflandu nakupovat? Ano, ve všech případech včetně že jsem šel pěšky. Odvezu si nákup domů? Ano, ale do Fabie toho vleze do kufru míň než do SUV Mercedesu. No a nejmenší nákup si odnesu samozřejmě v rukách pěšky. Protože se mě během jízdy v dešti pořád zamlžují okna, tak v Mercedesu stisknu 1 tlačítko a klimatizace zařídí klidnou a bezpečnou jízdu městem. Kdo jel někdy ve staré Fabii, tak bude mít orosená okna ještě 2 dny po akci nákupy v Kauflandu. Chůzí pěšky až domů v tom dešti může způsobit nachlazení...To je ten komfort...
          A s navijáky různých cenových hladin je to téměř totožné. Bylo by prapodivné ,,pověsit" na drahý prut v cenové relaci nad 15 tis. korun naviják s baitrunerem v ceně 450 korun a vláčet jak drak třeba 8 hodin v kuse. Tu komfortnost mi splní naviják řady Stella nebo Twin. Kdo jednou měl tu možnost chytat s takovou hle výbavou, tak mi dá za pravdu, že je to doopravdy hlavně o té komfortnosti, protože sice rybu mě to nechytne, ale určitě ulehčí. Samozřejmě je to vše o penězích...Pokud je máš a neohrozíš poklidný chod domácnosti co se týče financí, tak není co řešit. Taky jsem kdysi dávno toužil mít tu nej vláčkařskou výbavu. A kurwa že jsem se namakal, abych ji jednou měl !
          A pro odlehčení na závěr:
          Nebýt Stelly, tak vloni nemám na štědrovečerním stolu candáta. Přeji vám hezký pracovní den!
          :-))

            NSethy - Profil | Út 2.12.2025 4:35:11

            murphyy >> no kdyz si to myslíš 😉 znam dost lidi, kteří si mysleli, že jim právě Stella vydrží 3x tolik…a pokud ti bohatě stačí gosa na sumce, tak ti vic než bohatě musí stačit stradic na candáty. Sorry jako, ale v tomhle si dost protiřečíš 😂

              Nmurphyy - Profil | Po 1.12.2025 22:07:09

              Sethy >> nikto si nekupuje stellu s tym ze mu ma vydrzat 3x viac..samozrejme vydrzi viac ako stradic, aj pocitovo je rozdiel hoci nie zasadny, ale kupujes si iniziniersky a dizajnovo prepracovany skvost, tesis sa ze mozes vlastnit top navijak na planete, dufajuc ze zazijes este lepsi pocit pri chytani, a nachytas este viac ryb, co je mimochodom pravda-psychika pri love dravcov je zaklad :)
              Sa pytas akoby si chytal 3 roky aj s cestou :)
              Nehovoriac o tom ze tie navijaky nie su dnes uz drahe. A prave vdaka tym sustavnym inovaciam si mozes dnes kupit stradic za 5ku a potom nechapat co za tie prachy dostanes, ze ta to dostane do polohy sa zamyslat nad tym ci stella vydrzi 3x viac nez stradic a ze stella vlastne ani nema zmysel :)

              Myslim vsetko mensie velkosti, nebavim sa o velkych SW modeloch pre hard lovy, tam tu preciznost chodu u velkych strojoch pri vacsich zatazovaniach az tak neocenim, a nema pre mna zmysel (zvlast na nase podmienky) si kupovat stelu SW ked mi na sumce bohate staci najvacsia Saragosa.

                Nmilanpindryc - Profil | Po 1.12.2025 20:48:29

                Sethy >> vubec ne.

                  NSethy - Profil | Po 1.12.2025 20:27:02

                  milanpindryc >> a jde to poznat tak, že ti to ovlivní lov?

                    Nmilanpindryc - Profil | Po 1.12.2025 20:05:07

                    Sethy >> ja treba ty stelly mam. Tatovi sem koupil posledniho stradica nijak dramatickej rozdil to samozrejme neni. Ale poznat to je.

                      NPolčis - Profil | Po 1.12.2025 19:10:37

                      Přišel čas přestat skladovat nepoužívaný vrátek.Minimálně použitý kus bez škrábanců.Nabídky do sz,nechám to tady týden.
                      Krabici jsem nenašel,ale někde snad bude.

                        Npicaso - Profil | So 29.11.2025 19:18:56

                        zdravim nemate nekdo prut xh 330 50- 100 gr shimano je dobrej

                          Nsiluri - Profil | Pá 28.11.2025 19:34:22

                          murphyy >> nedostal sancu na pokrutenie :) Je tam nova snura s nosnkstou zavratnych 9,16kg - to udrzi tank ked clovwk dobre spravi uzly a hlavne sa toho neboji :))

                            Nmurphyy - Profil | Pá 28.11.2025 18:47:14

                            siluri >> pekny, za plutvu? taky do udiarne by sa mi sikol teraz :) nepokrutil ti moc snuru na vanq?

                              Nsiluri - Profil | Pá 28.11.2025 18:36:05

                              Tak Vanquish pokrsteny ruskou metrovicou :))
                              Zubac 1 zaber, ale neslukol dobre 18tku gumu a netrafil hak, asi soplos
                              Vecer som nemohol zostat, skoda bo voda vyzerala slubne, urcite by nejaky bol

                                NSethy - Profil | Pá 28.11.2025 17:55:37

                                murphyy >> ano, poslední model.

                                  NSethy - Profil | Pá 28.11.2025 17:54:19

                                  otoš >> VR50 ma cca 250g.
                                  Nejde o dostatek peněz. Ale nevěřím že Stella za 15 vydrží 3x déle než stradic za 5.

                                  Btw pokud svůj čas investuji do práce, tak mě to vyjde určitě lépe, než ho investovat třeba do servisováni navijáku.

                                    Nmurphyy - Profil | Pá 28.11.2025 16:08:25

                                    Sethy >> este rozmyslam ako cez jednu vlnu sa dostala do TP SW voda, to bol ten TP SW-C?

                                      Nmurphyy - Profil | Pá 28.11.2025 16:04:13

                                      otoš >> ""..ukotvení se v proudu?" pobavilo si zas zabil :))

                                        Notoš - Profil | Pá 28.11.2025 15:52:37

                                        ještě malá technická (takový ten postřeh):
                                        když má člověk 5 dětí, tak je všechny má rád stejně...bohužel u navijáků to neplatí