Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Notoš - Profil | Pá 28.11.2025 15:46:06

Sethy >> při brodění ten VanStaal používáš jako na ukotvení se v proudu? Já jen, že i Kalašnikov s plným zásobníkem je lehčí...
:-)
Jinak souhlas...máš li peněz dostatek, tak neřešíš nějaký ten navijáček...

    Npoldeci - Profil | Pá 28.11.2025 14:24:39

    murphyy >> neboj ide mu odpočet 324🤣

      NSethy - Profil | Pá 28.11.2025 13:18:32

      murphyy >> ja ale potřebuju aby spolehlivě fungoval teď a tady. Jestli ho za par let hodin do koše asi moc neřeším. To hodím každej, ať je to Shimano, Daiwa Penn nebo Abu.
      Samozřejmě, okouny u nás můžeš chytat s navijákem za 1500 a přežije desítky let.
      Já ale třeba vím že do TP SW mi natekla mořská voda, když se přes něj převalila jedna vlna a musel jsem ho vyčistit. Authority jsem máčel týden v moři a vevnitř ani kapka. A to je to o čem mluvím. Potrebuju aby to sloužilo teď a tady a pro ty podmínky, které chytám.
      Shimano má skvělé navijáky, ale pro moje potřeby jsou prostě lepší jiné.
      Tak jak na letní brodění mam nejmenší VanStaal. Nemá to chod jak Twin, ale já ho můžu mít permanentně pod vodou a neřeším. Je to prostě o podmínkách a potřebách každého z nás.

        Nmurphyy - Profil | Pá 28.11.2025 12:43:41

        Sethy >> uvidis no ako to budes v nimat po par rokoch, ak to bude vsetko fajn tak len dobre.
        ja mam len skusenost, aj co som odsledoval, ze sa neda moc hodnotit navijak na pohlad-napr. ze ma kovove telo, vacsie pevody, hladky chod, alebo na pocit po par lovoch, lebo tam vstupuju do hry veci ktore nevidime..
        opakovana skusenost mi hovori ze toto ma shimano zvladnute najlepsie, hlavne myslim co sa tyka vydrze, spolahlivosti, ze sa navijak zasadne rychlo nemeni ani po rokoch a nie je az tak nachylny na rozne zlyhania, poruchy, jasne to vsetko v zavislosti od pouzivania a modelovej rady ale myslene vseobecne

          NHrabě75 - Profil | Pá 28.11.2025 12:15:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Konečně candát ve sněhu 💪.

            NSethy - Profil | Pá 28.11.2025 12:04:26

            P3 >> TP SW jsem vyměnil za authority. Pro mé použití lepší. Oba jsou to super navijáky. S obouma jsem něco odchytal a pak se rozhodl pro Authority.
            Sladkovodní jsem přešel na nové Abu Beast. Stejná cena jak Stradic, větší převody, pocit větší síly, chod stejný. Mohl bych pokračovat dál.
            Stellu bych si nikdy nekoupil, nedává mi na ty naše podmínky smysl. U vody ti nic navíc, oproti třeba Stradicu, nedá.

            Ale chápu že si jí někdo pořídí. Já raději místo jedné Stelly vyjedu na týden na moře. Jednoduchý.

              Nmurphyy - Profil | Čt 27.11.2025 21:08:19

              kubah >> ale co konkretne? ze si Igor vymeni madlo? niekomu prave vyhovuje taketo madlo, a ked nie tak si nekupi PG ale iny prevod kde je madlo klasicke, alebo ho vymeni.
              Alebo ze si vymeni rolnicku za dvojloziskovu? aj ta co je tam original je vpohode. Alebo ze si da krytku so zlatym lemom na druhu stranu klucky? Ved to 99.9% rybarov ani nenapadne :) Cize tie debaty su len v ramci akehosi odlahcenia ze ako si vyladit nase strojceky este o trosicku viac a mat z toho este lepsi pocit :))
              Cize to co pises ze to vsetko by si si za tu cenu prial je uplne nepochopenie situacie :)

                Nkubah - Profil | Čt 27.11.2025 20:51:39

                murphyy >> ale však tohle všechno bych si za tu cenu v navijáku přál ....

                  Nmurphyy - Profil | Čt 27.11.2025 19:59:57

                  kubah >> nikto nehovori ze nie je komplektny, uz aj stradic je velmi kompletny, tu islo len o mensie, nie vsak nutne, vyladenie podla predstav majitela

                    Npoldeci - Profil | Čt 27.11.2025 19:55:59

                    Sethy >> spúšťam odpočítavanie kedy začneš byť zas nespokojný😁
                    327,326,325….

                      NP3 - Profil | Čt 27.11.2025 19:49:40

                      Sethy >> smím se zeptat jaký???

                        Nsiluri - Profil | Čt 27.11.2025 19:40:21

                        Sethy >> mudro, znacka rybu nechyti

                          Nkubah - Profil | Čt 27.11.2025 19:36:20

                          murphyy >> naviják přes desítku by měl být kompletní ...

                            NSethy - Profil | Čt 27.11.2025 19:35:34

                            poldeci >> právě naopak. Už neřeším věci o kterých píšeš, ale pouze to co mi uživatelsky daný produkt přinese. Což už “Rolex-Stella” nepřinášela. 😉 nicméně pořad to jsou dobré navijáky, o tom žádná. Jen si za stejnou cenu dokážu koupit lepší produkt 😉

                              Npoldeci - Profil | Čt 27.11.2025 19:20:28

                              Sethy >> o rok to zase predáš a možno nájdeš vyhovujúcu farbu alebo ťa zaujme nejaký šróbik farebný na niečom inom-už si dosť dlho v takomto kolotoči aby si dokázal vystúpiť🤣

                                NSethy - Profil | Čt 27.11.2025 18:59:22

                                siluri >> jj jen už jsem přešel na navijáky, kde je vyhovující koule v základu 😂 od Shimano už jsem si nechal jen jeden Stradic, záložní 😉

                                  Nicokarp - Profil | Čt 27.11.2025 16:40:16

                                  murphyy >> potreboval,tak som mu vyšiel v ústrety, rád pomôžem, keď môžem 😉

                                    Nmurphyy - Profil | Čt 27.11.2025 14:52:27

                                    icokarp >> jj tiez dobry zberac :DD

                                      Nicokarp - Profil | Čt 27.11.2025 13:32:37

                                      murphyy >> Doctorovi som už poslal toľko, že ani vianočný stromček toľko nemá 😊

                                        Nmurphyy - Profil | Čt 27.11.2025 13:21:59

                                        siluri >> sa mi zda ze Sethy zbieral tie najvacsie gule - ta na twine je proti tomu miminko :)
                                        @icokarp tusim ze @Mr.Doctor to zhanal Martine potrebujes to este? Kebyze tak vies u koho :)