Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

aleš vavřina - Profil | So 19.2.2022 22:19:32

Specialista >> bohuzel ne, padla za vlast mou neprozretelnosti - ve slabe chvili jsem ji daroval kamaradovi, 🤦‍♂️

    Tomas Krlin - Profil | So 19.2.2022 22:09:16

    Matyášek >> 14000 Ci4 ma 540g, XTD 14000 ma 620g... kdyz udelaji klasicky jenom nohu z Ci4, tak by tech 600g mohlo byt... ale beru to s hodne velkou rezervou...

      Matyášek - Profil | So 19.2.2022 22:05:42

      Tomas Krlin >> 600 g váha mi připadá moc…

        Tomas Krlin - Profil | So 19.2.2022 21:58:13

        Matyášek >> Posli tu ty fotky, jestli je nekde jeste najdes. Ja nedavno cetl neco o telu z Ci4 s rotorem XT7, Hagane soukoli, 600g hmotnost vel. 14000, xship, 4,3:1, SSO5 a 5lozisek...

          Specialista - Profil | So 19.2.2022 21:54:44

          aleš vavřina >> má to krabici?

            aleš vavřina - Profil | So 19.2.2022 21:52:10

            Dědek >> ahoj, koupil jsem si novy stroj a potrebuji uvolnit misto ve skrince - jedno z mych novorocnich predsevzeti bylo jiz nezvetsovat pocet, maximalne nahrazovat nebo redukovat..., je to divne, ale realne...z nostalgie mi tri "krabicaky" staci, 😂

              Specialista - Profil | So 19.2.2022 18:55:24

              kritik >> to nejsou špatný ceny..

                Dědek - Profil | So 19.2.2022 18:36:49

                aleš vavřina >> Ahoj. Mám dva, trošku větší. Proč ho dáváš pryč? Na plavačku jsou supr, stále je používám...

                  aleš vavřina - Profil | So 19.2.2022 17:44:42

                  vicx >> neni to jedno? Pokud chces vice, tak sz...

                    Okus - Profil | So 19.2.2022 17:34:49

                    Ahoj pánové,
                    poraďte prosím, který z navijáku Ultegra 1400Ci4, Surfe leader, případně PA by jste doporučili na kaprařinu a to chytání na odhoz a občas řeka s těžšími olovy. Hlavní požadavek je co největší výdrž a celkově životnost. Nejvíce mě láká asi ten Surf leader , který má převod 3.5 a dokoupit k němu cívku (nevíte, které pasují?). PA je už maximální cenový strop a nevím jestli se rozdíl vyplatí. Budu rád za Vaše názory a zkušenosti.

                      vicx - Profil | So 19.2.2022 17:24:38

                      aleš vavřina >> prosím ťa, to si nacenil ako veterána v pôvodnom dobrom stave, alebo čo ťa viedlo k takému výpočtu za starý naviják v dobrom stave?

                        aleš vavřina - Profil | So 19.2.2022 16:57:43

                        Vzhledem k zaměření diskuze zde nabídnu jednu "černou perlu" z produkce firmy Shimano - naviják Super Aero 3000 GT ve zcela exkluzivním stavu + 5 ks náhradních cívek (2x mělká - 1x kovová hrana; 3x hluboká - 2x kovová hrana). Technický stav navijáku 10+ z 10, vzhled 9,5 z 10. V případě zájmu další foto. Cena 4000,-Kč je vzhledem ke stavu navijáku a počtu NC úměrná. Naviják je chytaný zcela minimálně.

                          Brumbar - Profil | So 19.2.2022 16:22:11

                          Luger46 >> o tom zdražování mi chvilku vykládej. Mám firmu, kde vyrábíme umělecké potřeby včetně barev a když jsem jel po novém roce nakupovat suroviny na barvy, byl nárůst 40%. Málem to tam se mnou seklo.
                          Kuličkáři zdraží a ještě více ošidí. Případný rozdíl vzhledu a struktuře kuliček svedou na jiné vlastnosti základních surovin, které neovlivní.
                          Jinak se na nové navijáky od Shimana moc těším a věřím, že budou nádherný. Jen nevím jak to vyřeším. Nové budu moc chtít a starých mi bude líto.

                            kritik - Profil | So 19.2.2022 16:03:50

                            Tady ještě pár Šimánek za relativně dobrou cenu....S případnou slevičkou co dostávám by ještě vyšly famfárově, bych řekl....

                              Luger46 - Profil | So 19.2.2022 15:59:28

                              Brumbar >> možný je že bude stát i víc jak 5 tis.,další na řadě bude podle mě ci4 ultegra. To zvýšení cen se dalo čekat, zdražily se energie a cena práce to se musí zákonitě odrazit na ceně výrobku. Já dělám ve firmě na plastové a hliníkové výplně a za rok se zdražovalo několikrát skrze materiál, celkově o 30%. Kdo si nenakoupil před vánoci tak si ted pěkně připlatí. Jediný kdopodle mě moc nezdraží budou kuličkáři už tak za koule chtějí nesmysl za kg, ale zisky si nepokrátí takže čekám, že budou šetřit na surovinách.

                                Brumbar - Profil | So 19.2.2022 15:46:24

                                Luger46 >> to máš pravdu. jen se bojím toho, že když teď chtěj za starou XTD 5k, tak kolik budou chtít za novou. Ale co, dnes jde vše nahoru. Jsem zvědav jestli se dočkáme i nového PA.

                                  Luger46 - Profil | So 19.2.2022 15:43:08

                                  Specialista >> ale prodaly, bulsy stojí dvakrát tolik.

                                    Luger46 - Profil | So 19.2.2022 15:41:22

                                    Brumbar >> i nová xtd stala když vyšla 5 tis. Sám jsem si ji tenkrát kupoval. Každá novinka je dražší a postupem času jde dolu. Myslím si ze za Ultegru 5 tis není zase moc. Pokud udělají líbivý design tak jich prodají mraky. Jestliže někdo preferuje Shimano a nechce dat balík tak je to pro něho jasná volba. Osobně počkám až se mě dostane do ruky a možná ji dam na 10 ft pruty místo malých Strategy.

                                      Brumbar - Profil | So 19.2.2022 14:57:49

                                      Specialista >> nevím co na tom nechápeš? Naviják pro širokou rybářskou veřejnost, který nabízí určitou kvalitu. Ne každý chce investovat vyšší částky za navijáky a řeší nějaké převody, výdrž apod. prostě většině lidí to co nabízí Ultegra stačí. Já osobně jsem kupoval v obchodě XTD 5500 za 3200,-Kč/ks. Za tu cenu to pro mne mělo cenu. Za cenu, co to teď bylo na Tropiku bych šel do něčeho jiného. Je pravdou, že ihned po zakoupení jsem oba navijáky vytunil a šlapou naprosto parádně. Ještě mám asi 10let Ultegry XSB, které toho mají hodně za sebou a s těmi jsem taky spokojený. Loni jsem u nich udělal generální údržbu a syn na ně chytá dál. Vedle toho mám ještě PA XTB a i tak mi Ultegra dává smysl. Jen jsem zvědav jaká bude její prodejnost, když bude za 5000,-Kč. Myslím si, že plno lidí půjde raději do nějaké Daiwy apod.

                                        icokarp - Profil | So 19.2.2022 12:27:43

                                        Specialista >> oni ešte budú, ešte budeš mať šancu ich kúpiť,nemci aj rakušania,taliani to určite naskladnia vo veľkom,tak ako aj v minulom roku,je to žiadaný naviják.