Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Pindˇa - Profil | Ne 6.2.2022 10:17:37

Matyášek >> Klasickou můžu hned digitální zítra

    Matyášek - Profil | Ne 6.2.2022 10:10:28

    Specialista >> nikde se o tom nepíše. Odkázal mě na video kde je v popisku ,,rigidcast” - rigidcast ale mají oba modely a podle mě je chybou, že je to konstrukční video porovnáváno na nejnovější stříbrné a černé verzi - měli to natočit a porovnat na nejnovějším modelu a modelu předchozím. Takhle to vypadá, že nejnovější černá verze rigidcast nemá a stříbrná ano… Z toho podle mě tak usoudil. V samotném videu není ze slov představitele o této změně žádná informace.

      Specialista - Profil | Ne 6.2.2022 9:45:29

      Matyášek >> nevím Martine, jak toto měření dopadne, ale můžu Ti říct, že by to určitě nebylo poprvé, co má Shimano v plánku různých modelů označený díl shodným číslem (kódem) a ve skutečnosti záměna vyloučena, někdy zjevně na první pohled. Ale jsem zvědav...

        Matyášek - Profil | Ne 6.2.2022 9:36:41

        Ahoj chlapi, mám prosbu na jednoho z Vás - vlastníka nejnovějších AT MgS XTD. Mohl by mi někdo přeměřit pokud možno digitální posuvkou tloušťku hlavní hřídele pod závitem? Řeším s jedním slovenským chalanem to, že údajně nejnovější MgS XSD (,,stříbrné”) mají silnější hřídel než jeho bratr v černé verzi. Podle mě je to hloupost, jelikož i podle čísel v plánku jsou tyto komponenty identické a tento tah mi v současné ideologii Shimana připadá nelogický…
        Díky moc!

          Brumbar - Profil | So 5.2.2022 20:56:58

          Na stránkách Shimana jsou už obrázky nové TX5.
          Jsem zvědav jak budou držet ta slabá očka.

            vundu - Profil | Pá 4.2.2022 20:49:56

            ...ja tedy opravdu dlouha leta chytal fedeer se speedem ...
            obdaroval jem s nimi dobreho kamarada a dnes me mrzi ze jsem si je nenechal...pouze z nostalgie... ted mam od jineho vyrobce dvoudilne a jsem spokojeny jak zelva...asix to je na vkusu kazdeho soudruha...samozrejme hraje roli co rybolovec od daneho klacku pozaduje....

              Hynek.N - Profil | Pá 4.2.2022 18:48:35

              kubah >> Naprosto s tebou souhlasím u feederu , ale u kapráků už bych do trojdílu nešel to by byl velký krok zpátky. ( nebavím se o lovu násaďáků na ty chodím klidně i s dětskými teleskopy)😀

                Specialista - Profil | Pá 4.2.2022 18:40:36

                Ten trend je divnej. Já zkusil pruty 3,3m a níž by mi to fakt asi nešlo. 3,6 ideální univerzál. Dneska jsou na kapry 9ft pruty... ještě dvě sezóny a opráším pruty na dírky, abych byl IN...

                  kubah - Profil | Pá 4.2.2022 18:27:29

                  No... no nejsem až takový profík asi..

                  U vody jsem zkoušel dvojdílný feeder a nepřesvědčil mne tak, abych opustil většinu výhod trojdílu ...

                    Martin M. - Profil | Pá 4.2.2022 18:25:20

                    Luger46 >> na tech 3m jsem chtel jen ukazat, ze lidem nejde o co nejlepsi prut na hazeni a zdolavani, jak by se mohlo zdat podle pravidla "2 dily jsou lepsi jak 3".

                      Dulf - Profil | Pá 4.2.2022 16:39:23

                      Luger46 >> je pravda,alespoň pro mne,ze s prutem 3,6m se mi lepe zdolava ryba nez s 3m.Teda ze brehu.S 3m se zase lepe podebere.Hazeni je jasny.Jak pises ,dle situace.Pokud bych si mel vybrat,tsk za mne 3,6m.

                        Luger46 - Profil | Pá 4.2.2022 14:21:27

                        Martin M. >> já se snažil poradit na to k čemu ty pruty chce. 10 ft pruty jsou fajn ale házet s nema okolo 100 m už není komfortní. Když bude používat PVA bude foukat atd. Navíc by musely byt i tvrdší. Mám krátké i dlouhé a volim dle situace. Sám mám na transport Scope skrze skladnost ale na házení okolo 100 m bych si je nevzal.

                          Masster - Profil | Pá 4.2.2022 11:48:36

                          Ahoj všem.
                          Má někdo osobní zkušenost s novými pruty Shimano TX-Ultra A 3,96m, 3,5lbs Intensity?

                            Martin M. - Profil | Pá 4.2.2022 11:48:03

                            Luger46 >> sice to je pravda, ale z velke casti jde hlavne o setrvacnost. Lidi chteji dvojdily, tak je firmy nabizeji. Posledni roky se prosadily 3m pruty, coz je podle mne vetsi kompromis, nez tridilny prut "normalni" delky (3,6 - 3,9m) a to jak na nahazovani, tak zdolavani. Vyhrava transport a obratnost na brehu ci v lodi. Chci rici, ze ty objektivni duvody, proc je 2 dil lepsi, jsou nekde v pozadi a primarni duvod je jednoduse v tom, ze to tak lidi chteji.
                            Muskari jsou spokojeni se 4dilnymi pruty v delce 2,9m i v te nejdrazsi kategorii.

                              Zdenall - Profil | Pá 4.2.2022 9:28:10

                              Luger46 >> díky, podívám se na ne někde na prodejně a porovnam 👍

                                Luger46 - Profil | Pá 4.2.2022 8:37:57

                                Zdenall >> třeba tebou zmiňovaný tx5 nebo Sportex invictus.

                                  Zdenall - Profil | Pá 4.2.2022 7:57:59

                                  Luger46 >> díky za reakci. Trojdil jsem volil před x lety kvůli přepravě. Pravdou je ze teď bych dal do auta i o chlup delší. Ale výhody dvojdilu jistě převažují. Pak budu muset vyměnit i bagl. Trojdil jsem zvažoval znovu ze setrvačnosti, ale budu přemýšlet o dvojdile. Tam bys doporučil co? Je mi jasne za výběr je obrovský a co člověk to názor. Díky.

                                    Luger46 - Profil | Čt 3.2.2022 23:19:50

                                    Zdenall >> být tebou přeorientuji se na dvojdíl. V této cenovce máš dvacetinásobně větší výběr. Trojdíly značky dělají většinou lowend, protože je spíš kupují lidi s nižším rozpočtem. Asi nejdražší a nejlepší trojdíl může nabídnout Sportex Competion. Ale být tebou tak koukám spíš na dvojdíl ikdyž je na přepravu delší ale nabídne podstatně lepší akci jak na nához tak i na zdolávačku, a výběr se ti taky rozšíří. Prostě sklopíš jednu sedačku v autě :)

                                      vundu - Profil | Čt 3.2.2022 21:09:41

                                      Strudla >> se zeptej uxi :-)))

                                        Strudla - Profil | Čt 3.2.2022 20:12:58

                                        kedy budu v ponuke nove privlacove catany ?