Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Mortimer - Profil | Čt 3.2.2022 13:36:26

cechura09 >> Na methodfeeder dle mého názoru ti dobře sedne Ultegra 4000 a ještě ušetřís nějakou kačku.Vanford mám 5000 a 3000 stradika flko 3000 a používám je na vláčku a to ještě jak tu bylo zmíněno spíš lehčí.

    Zdenall - Profil | Čt 3.2.2022 11:10:15

    Borci, zvažují koupi novych prutu. Chytam na odhoz, většinou rybníky. Potřebuji 3 díl, 3,66. Do teď mám shimano forse master 3lb.
    Prut jako kompromis odhoz/zdolavacka. Házet mi stačí cca 100 metru.
    Díval jsem se na tribal tx5 ale ten myslím nedělají 3dil. Cenove tak 5000 za ks, klidně i lehce přes. Díky za doporučení.

      Filla - Profil | Čt 3.2.2022 10:31:19

      Specialista >> to vůbec, tohle beru osobně! 😅
      Zn. koupím garáže, na co Ti budou prázdný?!

        aleš vavřina - Profil | Čt 3.2.2022 9:54:10

        MKulicka >> je to o zvyhu a pohodli - bait ti vzdy umozni odbrzdit navijak a mas mensi sanci ze prut poleti do vody, pokud mas brzdu ve zdolavaci pozici, tak pri prudsim zaburu prut do vody leti.... ale predni brzda je vzdy lepsi nez zadni s baitem..., ja tedy misto baitruneru pouzivam totalne odbrzdenou bojovou brzdu, coz u pickeru nebo light feederu staci a je mnohem operativnejsi

          Tomas Krlin - Profil | Čt 3.2.2022 8:59:23

          Fryčer >> Da se, proc ne...
          Muzes jeste zvazit i levnejsi Nasci 4000 FC (utesnena) nebo pak novou Sahara 4000 FJ (neutesnena, prijde do obchodu v prubehu roku)

            MKulicka - Profil | Čt 3.2.2022 8:55:58

            aleš vavřina >> To je dost individuální, já menší baitrunner zkoušel a oproti navi s pouze přední brzdou jsem neviděl jediné plus. A ta váha navíc u lehkých medium feeder prutů se mi už vůbec nelíbila.

              aleš vavřina - Profil | Čt 3.2.2022 8:51:04

              Fryčer >> za mne vice nez dostatecny, za uvahu pouze stoji maly baitrunner kvuli lepsimu konfortu lovu - ten ale zase neni ve srovnatelne velikosti tak technologicky vyspely

                Fryčer - Profil | Čt 3.2.2022 7:42:52

                Pokukuji po na navijaku Shimano ultegra 4000 fc .Lovim na řece do max. 40 m, vlasec 0,25 a krmitky max. 60g. Bude tento navijak pro mé potřeby vhodný? Díky za případné názory či doporučení.

                  Specialista - Profil | St 2.2.2022 21:22:06

                  Filla >> to není nic proti tobě, on stejně neprodá...😃

                    Specialista - Profil | St 2.2.2022 21:19:56

                    murphyy >> Fillovi vůbec nepiš, určitě nemá na ty strojky garáže... já ano. A ony potřebují garáž...

                      janzo - Profil | St 2.2.2022 20:19:39

                      aleš vavřina >> Vdaka za odpoved ;-) Tebe proste sedia, chapem to.

                        aleš vavřina - Profil | St 2.2.2022 20:11:52

                        janzo >> akci maji podobnou, s temi co mam jsem provadel i udesne veci, poradne klepance taky byly a stale drzi... osobne mi jejich akce hodne vyhovuje v L, ML i M, vyborne universaly. Pravdou je, ze treba ciste na gumy jsou slabsi, ale v celkovem meritku parada.

                          whitehunter - Profil | St 2.2.2022 18:55:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          vicx >> tady takový srovnání mořskejch navijáků plus mínus stejný velikosti... ta FA je sice 8000, ale tělo shodný s 6000, takže to nebude velkej rozdíl...

                            Pavel D. - Profil | St 2.2.2022 18:55:04

                            cechura09 >> jak píše @Diamond nemá zpětný chod. Mě by na method docela chyběl, ale je to otázka vkusu a zvyku.

                              Diamond - Profil | St 2.2.2022 18:22:52

                              murphyy >> áno presne tak. 👍 Nutne to urcite nie je, aj v zaklade šlape ten navijak velmi slušne, ale pocit je este lepší po tuningu :)

                                murphyy - Profil | St 2.2.2022 18:18:48

                                Diamond >> kde si pridaval loziska na FL? tipnem na WS a madlo klucky? ak hej tak to celkom ani nutne nie je, ale kto chce..jasne :)

                                  Diamond - Profil | St 2.2.2022 18:16:35

                                  Diamond >> ešte doplním pre zaujímavosť, do oboch navijakov som dal doplniť komplet ložiska a aj tu vedie Stradic FL, keďže to stálo o 20€ menej ...

                                    Specialista - Profil | St 2.2.2022 17:55:27

                                    aleš vavřina >> líp to nejde vystihnout. První speed z tehdejší revoluce biofibre... Super pruty

                                      Hynek.N - Profil | St 2.2.2022 17:49:14

                                      Diamond >> Jo přesně tak 👍

                                        Diamond - Profil | St 2.2.2022 17:41:56

                                        cechura09 >> mam aj Vanforda aj Stradica FL a na feeder by som určite volil FL, ak ti teda nevadi ze nema spätny chod, ale to nema ani Vanford... FL je oveľa solidnejší a pevnejší a bonusom je nižšia cena ako pri Vanforde ...