Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Hynek.N - Profil | St 2.2.2022 17:27:42

cechura09 >> V 5000 dělají jenom xg 6,2:1 rychlý s návinem metr. Je to lehký naviják(220 g něco takového , za sebe bych na feeder nedoporučoval i na vláčku bych ho přiřadil k lehkým nástrahám, (což jsem taky udělal ) prostě takový laciný vanquish. Ale jenom můj názor a pocit ….někdo je z něj zase naopak unešený, mě nenadchnul - 4000 skončila na 15g prutu na okouny , šel k němu barevně .

    kubah - Profil | St 2.2.2022 17:17:48

    cechura09 >> omluva, na jiných stránkách už to vidím jinak, než na prvních kde měli všude 5,3:1 - těch 6.2:1 ...

      murphyy - Profil | St 2.2.2022 17:09:01

      cechura09 >> je to skor na privlac tam by si skorej ocenil jeho prednosti
      ale jasne da sa preco nie, len by som bral 4000 5,3:1, ta 5000 uz trosicku pocitis ten vyssi prevod, ale slo by to jasne zvlast ak to mas na method a aj budes rychlejsi, ja chytam aj klasicke 50-60g kosiky so 4000 shimo 6,2:1 ale ideal je pre mna 5,3 ako mam na stradicu 4000FL

        cechura09 - Profil | St 2.2.2022 17:07:15

        kubah >> Nwm odkud čerpáš. Já vidím u vel. 5000 101cm na otočku kličky což není málo, taky vizuélně z obrázků není úplně nejdelší klika. Nějaký zkušenosti z feederpraxe?

          kubah - Profil | St 2.2.2022 17:02:57

          cechura09 >>Moc rychlé ... 5,3:1 to má ??

          ...tak můžeš když tak točit "nepatrně" pomaleji a je to...

          Takový převod mám na Stradicu FL ( mám ho na vláčku, ale zkoušel jsem i medium feeder) a myslím, že to je naprosto v klidu

          Jinak nevím, Vanford je hodně často "zapisován" jako navi na lehčí vláčky atd.

            cechura09 - Profil | St 2.2.2022 16:58:09

            Blíží se mi kulatiny.
            Radost by měl udělat párek navi.
            Jsou Vanfordy vhodný pro účely methodfeederu nebo je to moc rychlý ??
            V hledáčku je velikost 5000

              janzo - Profil | St 2.2.2022 16:57:04

              murphyy >> Je mozne, ze je to tak ako pises.

                whitehunter - Profil | St 2.2.2022 16:48:10

                vicx >> večer pošlu fotku, pokud si vzpomenu. Jinak, měl jsem cca 7 jiných cestovních prutů (hodně shimano, ale i pár jiných) a většinou mě jen rozčilovaly. Ten speed fakt ne, mám ten prut rád. A nejen pro to, co jsem s ním prožil, ale obecně se mi na něj dobře chytá. Občas ho vezmu k vodě i v ČR.

                  vicx - Profil | St 2.2.2022 16:45:52

                  aleš vavřina >> zaujímavé, to by som nebol povedal. Nemal som ho nikdy v ruke, takže neviem posúdiť. @whitehunter to je sranda, že doma môže mať človek to najlepšie na svete a najexotickejšie zážitky vždy budú s nakúskovaným dovolenkovým mikádom.
                  Ta VS120 je veľkosťou ako porovnateľná si shimanom? 6000?

                    murphyy - Profil | St 2.2.2022 16:34:15

                    janzo >> povedal by som ze prave pre tu jeho parabolicku akciu si ho ludia oblubili, na pstuhy a pod.
                    mam novsi model 240 DX L, jo je to uplne iny typ prutu ako napr na zubace s pevnejsou chrbticou, toto je taka kvalitna 'zvejka' ktora pracuje po celej dlzke aj pri mensich rybach :)

                      Filla - Profil | St 2.2.2022 16:08:53

                      murphyy >> Old school reely a old school nicky!
                      Neprodávej je a kdyby přece, ozvi se mi :))

                        janzo - Profil | St 2.2.2022 16:05:02

                        whitehunter >> Paráda, vďaka za odpoved .-)

                          whitehunter - Profil | St 2.2.2022 16:02:31

                          janzo >> já jsem klasickýho speeda nikdy v ruce neměl, takže nemůžu srovnávat. Ohledně kvality, ten můj ML mám už 13 let, při cestách dostává docela zabrat a nezaznamenal jsem jedinej problém. Je to trochu žvejka, ale protože na cestách chytám hodně pstruhy, tak jsem i radši. Ryby z něj nepadají

                            murphyy - Profil | St 2.2.2022 16:00:34

                            Filla >> este pamatam doby jak som bol z nich uneseny ked tu fotky daval Dasty :)
                            hoci tiez uz pouzivam aj ine navi, tak viem ze ich nepredam lebo viem ze by ma to casom stvalo na 100% :)
                            foto od Dastycarp

                              janzo - Profil | St 2.2.2022 15:47:57

                              aleš vavřina >> + @whitehunter - Otázočka na Vás. Tieto STC Speedy majú inú akciu ako klasický dvojdiel Speed?
                              Ja som mal klasiku 270M a 270MH. A ako nejaké mega prúty by som to nehodnotil. 270M vyslovene slabý na spodok. A oba dosť nepresné na hádzanie. Neviem no.
                              PS: Na foto 270M - zlomený pri nahadzovaní s 10g voblerom. Ale úspešne vyreklamovaný v Gammaruse (a to mal ten prút už 1,5 roka chytania za sebou).

                                Filla - Profil | St 2.2.2022 15:41:22

                                murphyy >> Zrada, popletl jsem zápis a reagoval na nové navijáky od Pindi, jak píšeš. Omluva.
                                Staré XT Technia jsou nejkrásnější reely, jaké kdy byly vyrobené. Několik let nazpět jsem je blbec prodal a dal přednost japonským dělníkům. Závidím! ;)

                                  murphyy - Profil | St 2.2.2022 15:20:53

                                  Filla >> dik, ale neviem ake navi myslis - ak tie nove cierne technia mgs na obrazkoch nizsie tak to ma kolega Pindˇa :)
                                  ja mam tie starsie XT, na nahoz basie, silony podla podmienok

                                    Filla - Profil | St 2.2.2022 15:08:20

                                    murphyy >> A to ses ale krásně odměnil s takovými navijáky na kapry do 5kg :))) Já vím, ono se na to pěkně dívá. Ať Ti dělají radost a slouží.

                                    Na moje chytací kaprové reely nesmí nic pod 0,35. Ty mám na starých PéÁčkách.
                                    Většinou ale lovím na PA Spin Powery s kmenem 0,45 + 7-20m šoku 0,60... jak píšeš, každý podle situace a místa lovu. Chytám hodně u vázek, kolonií slávek atp.

                                    Tak či tak se mi nestává, že bych surfoval 80ky po hladině. Dědku, sorry jako, pohodě zdar :))

                                      murphyy - Profil | St 2.2.2022 14:26:33

                                      Filla >> jasne jasne kazdy to ma podla podmienok kde chyta a ako je zvyknuty, ako som pisal na vacsie ryby uz treba silnejsi, na vody kam zvacsa chodim tak na tie moje nasadaky do 5kg staci aj 25ka :) hovorim na nahoz.
                                      vyvazka, rieky tam uz mam tiez pritvrdene

                                        Filla - Profil | St 2.2.2022 14:14:52

                                        murphyy >> S černým drátem Technium mám zkušenosti, je to agilní silon. Reagoval jsem v návaznosti na os. zkušenosti, kdy mi pár "pink" pokazilo pohodu a klid u vody. Na klasické bahňáky a bezvázkové vody z 90% pravda nejezdím. Ale ani tam si na 0,25mm nedokážu představit nasranou 12ku, resp. dokážu, ale není to nic pro mě. Jistota pro lovce a taky pro kapra..