Promazání navijáku Shimano Ultegra XTD 14000

Zdravím jak a kde přesně promazat naviják díky za info.

NEdoPaR - Profil | Ne 20.12.2020 3:40:24

o krab - a co tak keby si sa dal liecit na svoje komplexy.

    NEdoPaR - Profil | Ne 20.12.2020 3:25:58

    NAVI73 >> blb si akurat tak ty. Ja som nikdy s urazkami nezacal prvy, ale po hlave si skakat nenecham. A ked to nevies prekusnut, ze sa niekto nenecha, tak nepodjebuj a venuj sa rybacke.

      NEdoPaR - Profil | Ne 20.12.2020 3:17:32

      Specialista >> sa neposer.

        NNAVI73 - Profil | Ne 20.12.2020 1:13:47

        Mojchy Master - >> Michale prosím můžeš tady vypnout toho slovenského blba. Stále tady někoho uráží, asi to někde viděl, to bude ta Kampaň

          Nroxtidy - Profil | Ne 20.12.2020 0:59:44

          Specialista >> ja též ne. Vostre prudkej typek 😁

            N˘Ö˘ Krab - Profil | Ne 20.12.2020 0:57:21

            EdoPaR >> A což se takhle odebrat poučovat na nějaké slovenské forum?

              NKOVKA1 - Profil | So 19.12.2020 22:48:21

              Dušan_hp >> máš pravdu, při pravidelném servisu , bude sloužit spoustu let. Je to jen v osobním přístupu. Samozřejmě může se vyskytnou vadný kus ,to ,ale nikdo neovlivní.

                NSpecialista - Profil | So 19.12.2020 20:52:40

                EdoPaR >> věřím tomu, že ČEZ SS je mocná organizace.. Nechtěl bych s tebou mít křížek...

                  NEdoPaR - Profil | So 19.12.2020 20:45:01

                  roxtidy >> ty si svoje poukazovanie strc do riti. A ano, ludia ako ty, ktory nicim neprispeju do temy len kritizuju druhych mi lezu na nervy a ty si mi uz 2 x napisal mej se, tak sa ty zdekuj a uz nereaguj na moje prispevky. Ak si chces nieco vydiskutovat, tak cez ss a nezahlcuj tu temu svojimi zakomplexovanymi kritikami druhych.

                    Nroxtidy - Profil | So 19.12.2020 18:45:21

                    EdoPaR >> jo, v prvním příspěvku jsem pouze poukázal, že meleš kraviny,což evidentně nejsi schopen rozdychat,ale to je pouze tvůj problém. tak už se hlavně uklidni , experte na mazací otvory, něco tu počti a začni to dělat pořádně 😉 měj se

                      NEdoPaR - Profil | So 19.12.2020 18:19:50

                      roxtidy >> vo svojom prvom prispevku v tejto teme si doporucil velke hovno! Akurat si skritizoval prispevok druheho.

                        NBulda 64 - Profil | So 19.12.2020 18:15:28

                        kubah >> ok

                          NNAVI73 - Profil | So 19.12.2020 15:51:43

                          Specialista >> zase až tak do detailu to neřeším, prostě rozebrat, vyčistit, namazat a slozit. pro mě cca 20 -25 min. a to se s tím seru. V Normarku za to chtěj 590 ,- a nevěřím že to udělaj poctivě. To do toho nepočítám náklady na Pitomce Občas Šílící Tvrdou Arogancí ( POŠTA )

                            NSpecialista - Profil | So 19.12.2020 15:41:51

                            NAVI73 >> jo, většinou to jde obejít. Občas je ale potřeba vyměnit ten zobáček co jezdí ve ws nebo ho vypodložit. A samozřejmě se vše lépe čistí a maže rozebrané...

                              NTomas Krlin - Profil | So 19.12.2020 15:10:10

                              EdoPaR >> Ahoj, nejak se tu nikdo nesnazil to rozumne jednoduse vysvetlit, tak to napisu ja. Cilem mazani je, aby jsi ho mel mezi stycnyma plochana v namahanych mistech, tj. na zubech navijaku. Kapnuti oleje muze navodit dojem "vyreseni" problemu, ale bohuzel ho nevyresi. Ja bych to prirovnal k pokusu u ulehceni prace, kdy budto uvaris poctivy vyvar nebo tam das bujon, oboje je ve vysledku polivka, ale rozdil zname vsichni. Jde totiz o nesmysl, ten olej ti totiz jenom naredi vazelinu v tele navijaku do nizsi hustoty a to je vse, tocenim klickou tak nedocilis toho, ze se ti namahane plochy zubu opet namazou, ale spis se ti to vsechno jenom vycaka vsude mozne, vlivem odstredive sily. Dalsi pruser je, ze vsechna vazelina s drobnymi casteckami ti stejne zustava uvnitr tela a tim padem se ti o to vice hobluje soukoli.
                              Servis navijaku jako takovy tady spousta lidi resi do krve, jak by slo o konec sveta.
                              Dle me je dobre jednou za cas navijak otevrit, vycistit a namazat jakoukouliv vazelinou urcenou pro navijaky (ja mam oblibenoy modrou od Pennu) a hotove na x let. Urcite je toto lepsi, nez tam kapnout olej.
                              Jinak, sam si nemyslim, ze veris tomu, ze ti vyrobce navijaku da rozumnou radu, jak prodlouzit zivotnost, byl by proti sobe.
                              Oni vi moc dobre, ze vetsina lidi si vsimne tak maximalne, ze jim to zacalo chrastit a hrcet, tak nabidli alternativu, jak to "na oko" vyresit...

                                Nroxtidy - Profil | So 19.12.2020 14:13:17

                                EdoPaR >> nauč se číst. Doporučil jsem rozebrat, vyčistit, namazat, složit. Ty klidně pokračuj ve své parodii mazání navijáku, ale nikomu to radši nedoporucuj. Měj se

                                  Nclarence - Profil | So 19.12.2020 14:07:39

                                  NAVI73 >> Jinak XTA super strojky pár jsem jich měl jenom ten Baitspool mi moc nevyhovoval.J

                                    NNAVI73 - Profil | So 19.12.2020 13:49:29

                                    clarence >> ty jseš jasná ukázka že důchodci jsou dnes nejbohatší skupina obyvatelstva. Daně zaplacené máš ? :-)) Krásné strojky , já prostě nějak trpím na ten mechanický pravěk

                                      Nclarence - Profil | So 19.12.2020 13:46:34

                                      NAVI73 >> Vláďo nejde jinak než s tebou souhlasit já mám starší typy navijáků slabost už jen kvůli použitých materiálů ale i se mi víc líbí po designové stránce. Letos jsem ale udělal výjimku koupil jsem si 4 kusy Bull Eye ale minulý týden jsem si udělal radost s dalšími legendami a příští týden budou ještě k tomu Super Ultegry.J