- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybáři a Hi-fi, High end elekronika
Pro všechny , kteří když nesedí u vody tak se kochají svoji aparatůrou a kvalitním poslechem své oblíbené hudby...
Autor diskuse: Willow - Profil , 30.8.2020 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
30x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
NMorus - Profil | Čt 3.9.2020 14:59:29
FockeWulf >> nemyslím si že by to ty Jamo brzdily. K zesilovači za 10.000 nebudu kupovat bedny za 30, to mi nepřijde vhodný.
NMorus - Profil | Čt 3.9.2020 14:57:16
Willow >> když jsem řešil nákup sestavy tak ve studiu jsem dostal poučku že na metal (ten poslouchám z 90%) je NAD nevhodnej. Doporučoval mi Onkyo nebo Harman Kardon. Já chtěl ale něco univerzálnějšího (manželka poslouchá např. Pink Floyd) tak mi byl doporučen Marantz že zvládne všechny žánry. S tím jsem maximálně spokojenej, mám ho v ložnici a hraje pro moje uši perfektně (uši ale nemám už 100%. hrál jsem 30 let na bicí bez ochrany sluchu:)). V obýváku mám sestavu Pioneer a do Marantzu to má dost daleko. Stejná cenová katergorie.
NWillow - Profil | Čt 3.9.2020 14:35:26
Ještě k těm kabelům...
https://www.hifistore.cz/propojovaci-kabely-kimber-kable-ka14-ovy15.html
http://www.supracables.cz/supracables/eshop/10-1-Reproduktorove-kabely
https://www.krautwire.cz/
https://www.hifistore.cz/propojovaci-kabely-kimber-kable-ka14-ovy15.html
http://www.supracables.cz/supracables/eshop/10-1-Reproduktorove-kabely
https://www.krautwire.cz/
NWillow - Profil | Čt 3.9.2020 14:19:59
Teda pánové, základní hifi poučka říká, že cena sestavy cd + zesilovač X2 = cena repro.
CD do 10k nehraje,snad jen něco od NAD... integrovaný zesilovač do 20k. taky NAD a pak Audio Advanced , propojovací kabely 10% ceny kompletu.Mezi CD a zesik nějaké Kimber PBJ...cca 2200kč, lepší ...Kimber Kcag.,....8 -11 000kč podle délky a konektorů.Něco má taky Franta Krautwire...no a k bednám co nejkratší a co nejsilnější v průřezu vodičů... aspoň 5-6mm2,ty tkaničky 1,5-2mm2 jsou dobrý tak na připojení výšek (středů) při Bi wiringu.
No a gramo,to je kapitola sama pro sebe.
To opravdu nejlepší za málo peněz nabízí Project Debut...a pak zas Project....pak vložka,pro normálního člověka MM Audio technica. 1500-3000kč.Ortofon taky něco má,ale je to typ od typu třeba OM5 je dost rydlo a je těžká.Pak je třeba počítat s velmi kvalitní kabeláží protože kapacita kabelu funguje jako filtr.!!!
Takže co nejkratší a nejkvalitnější..Project,Cardas,Kimber.Pak přichází na řadu separátní gramo . předzesilovač,ten buďto zvuk zabije a nebo ho zesílí a pošle zase krátkou a kvalitní kabeláží do linkového!!!!vstupu zesilovače.
https://www.gramofony-desky.cz/produkty/gramofony/pro-ject-phono-box-s2-silver/7282.html
Ještě ke kabelům dobrá firma je Supra. třeba Supra ply 3,4 používá na propojení měničů v repro firma Xavian...
To by do začátku stačilo.😉😩
CD do 10k nehraje,snad jen něco od NAD... integrovaný zesilovač do 20k. taky NAD a pak Audio Advanced , propojovací kabely 10% ceny kompletu.Mezi CD a zesik nějaké Kimber PBJ...cca 2200kč, lepší ...Kimber Kcag.,....8 -11 000kč podle délky a konektorů.Něco má taky Franta Krautwire...no a k bednám co nejkratší a co nejsilnější v průřezu vodičů... aspoň 5-6mm2,ty tkaničky 1,5-2mm2 jsou dobrý tak na připojení výšek (středů) při Bi wiringu.
No a gramo,to je kapitola sama pro sebe.
To opravdu nejlepší za málo peněz nabízí Project Debut...a pak zas Project....pak vložka,pro normálního člověka MM Audio technica. 1500-3000kč.Ortofon taky něco má,ale je to typ od typu třeba OM5 je dost rydlo a je těžká.Pak je třeba počítat s velmi kvalitní kabeláží protože kapacita kabelu funguje jako filtr.!!!
Takže co nejkratší a nejkvalitnější..Project,Cardas,Kimber.Pak přichází na řadu separátní gramo . předzesilovač,ten buďto zvuk zabije a nebo ho zesílí a pošle zase krátkou a kvalitní kabeláží do linkového!!!!vstupu zesilovače.
https://www.gramofony-desky.cz/produkty/gramofony/pro-ject-phono-box-s2-silver/7282.html
Ještě ke kabelům dobrá firma je Supra. třeba Supra ply 3,4 používá na propojení měničů v repro firma Xavian...
To by do začátku stačilo.😉😩
NFockeWulf - Profil | Čt 3.9.2020 12:38:49
drvoštěp >> jasně:), já už jsem dávno ztratil iluze - uši, věk nezastavíš:)
A navíc, nějakou dobu už vím, že nemusím všechno, tak se ničím co nepotřebuji nestresuju. Tím ale nevylučuji, že si sám sobě dělám občas nějakou ultra drahou zbytečností radost:). Tak jsem si právě poskládal tu vintage sestavu s přesvědčením, že doba se má sloučit- doba nahrávky a doba techniky. A je to.
Čas není, žijem divoce a tak auto s Burmester to jistí.
A navíc, nějakou dobu už vím, že nemusím všechno, tak se ničím co nepotřebuji nestresuju. Tím ale nevylučuji, že si sám sobě dělám občas nějakou ultra drahou zbytečností radost:). Tak jsem si právě poskládal tu vintage sestavu s přesvědčením, že doba se má sloučit- doba nahrávky a doba techniky. A je to.
Čas není, žijem divoce a tak auto s Burmester to jistí.
Ndrvoštěp - Profil | Čt 3.9.2020 12:16:17
FockeWulf >> I z těch Jamo jde něco vytěžit. Akustika místnosti zabije i milionovou sestavu. Byl jsem doma u majitele hifi studia a to co mu lezlo z Electrocompaniet to byla hrůza. Nechápal jsem jak to může poslouchat...
NFockeWulf - Profil | Čt 3.9.2020 11:56:06
Morus >> Každý má jiné uši. S tím DAB to třeba já vnímám úplně odlišně, v autě je to záchrana poslechu, to zas pak já nepouštím rádio:), kvalitu si můžeš zvolit sám, je to jen o penězích, jsou bez ztrátové rádia. No to Jamo Ti to asi brzdí nejvíc:)
Ndrvoštěp - Profil | Čt 3.9.2020 11:48:16
Morus >> Sežeň si to cd ze Sterea. Viz dole foto. Spadne ti čelist jak to hraje. To si beru když jdu k někomu na návštěvu a nebo když občas blbnu doma s káblikama.
NMorus - Profil | Čt 3.9.2020 11:25:45
FockeWulf >> a ještě jedna věc k tý dynamice. Když porovnám vinyl na Pioneer PL-990 s CD přehrávačem Marantz CD6006, jasně vítězí to CD. Stejný album. Sice u toho vinylu mírně při soustředěným poslechu vnímám lepší dynamiku, ale to CD je nesrovnatelně detailnější, slyším tam každej úder do činelu, každý brnknutí. Ten gramec to tak nepodá. Pokud budu chtít využít možnosti vinylu, musím do toho gramce zainvestovat min. 50.000 a k tomu ještě odpovídající zesík a bedny.
Jen pro info- zesilovač Marantz PM6006 + bedny Jamo S809.
Jen pro info- zesilovač Marantz PM6006 + bedny Jamo S809.
NMorus - Profil | Čt 3.9.2020 11:16:53
FockeWulf >> Loudnesswar je pěkný svinstvo a myslím že všechny rádia si můžou podat ruce, všechny absolutně bez dynamiky. Hlavně po příchodu digitálních rádií (DAB+) to šlo do kopru, prý že bude lepší kvalita zvuku. A oni to běžně vysílaji ve 128 kbit. Jen jednou jsem dostal odvahu přepnout z rádia jednu oblíbenou skladbu na CD a od tý doby jsem rádio nepustil. Stejně tak Spotify, sice je v lepší kvalitě než rádia ale oproti CD je to taky v háji.
NFockeWulf - Profil | Čt 3.9.2020 10:53:29
Ahoj, pokud by někoho kolegou zmiňovaná dynamika vinylů zajímala více, je tu dobrá databáze :
http://dr.loudness-war.info/
Obsahuje zprasené nahrávky, ale taky excelentní alba- po zvukové stránce.
Tkzv. Loudness-War trpíme hlavně poslecemh z rádií- Beatje příklad za všechny, horší kvalita v etéru snad není:)
http://dr.loudness-war.info/
Obsahuje zprasené nahrávky, ale taky excelentní alba- po zvukové stránce.
Tkzv. Loudness-War trpíme hlavně poslecemh z rádií- Beatje příklad za všechny, horší kvalita v etéru snad není:)
NFockeWulf - Profil | Čt 3.9.2020 9:43:46
Morus >> Nebyl bych tak kategorický. Je spousta starých LP, které byly už v době prodeje velmi špatné kopie kopií. A o ten dymamický rozsah jde hlavně, to je to plus dnešních vinylů.
Já jsem šel proti proudu času a pořídil jsem si jednu sestavu z 70 let, včetně repro soustavy ( Dual, Sony , Canton ), samozřejmě vše po generálce. Požiekt neskutečný.
Já jsem šel proti proudu času a pořídil jsem si jednu sestavu z 70 let, včetně repro soustavy ( Dual, Sony , Canton ), samozřejmě vše po generálce. Požiekt neskutečný.
NFockeWulf - Profil | Čt 3.9.2020 9:39:49
drvoštěp >> A já si pamatuju, jak jsem na čuměl v 1989! tehdy jsem začal věřit, že komouši to vzdávají.
Čtenáři této diskuse také sledují
NRybářsko-houbařské jádro .-)45001
NUdírny a uzení51139
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NFóry59866
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22045
NOpravy a úpravy navijáků5905
NSranda bez nadsázky 🤘10853
NKutilské jádro MRKu5344
NZoologický koutek MRKu.33417
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144780
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...









