- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Delší doba lovu listopad - prosinec
Připadá mi ,že s prodloužením doby lovu list. (zatím jen) - pros. se návštěvnost vod nezměnila (nezvětšila) Docela by mne zajímalo- jestli to není jen můj dojem. Jak to vidíte vy ?
Autor diskuse: Pvl - Profil , 15.11.2019 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NJirka5 - Profil | Ne 1.12.2019 21:00:37
Pánové sice píšete krásný řádky možná víc populistický než krásný, ale je třeba si rozpomenout že dříve ( řekněme 80. léta) ulovit kapra a to i 50cm bylo celkem umění . Ať už tím že se chytalo na tupý skoby zabalený v těstě aby se ryba nepíchla nebo zkrátka nebylo zarybnění jako je dnes.
A to že se zmasilo vše ,páč i kdyby nic tak ať se aspoň slepice nažerou o tom žádná.
Vypouštění kdejakýho sajrajtu kdejakým JZD se mi zdá taky jako že nic moc pálení předků.
Říkejte si co chcete ale ta doba je dnes lepší.
A to že se zmasilo vše ,páč i kdyby nic tak ať se aspoň slepice nažerou o tom žádná.
Vypouštění kdejakýho sajrajtu kdejakým JZD se mi zdá taky jako že nic moc pálení předků.
Říkejte si co chcete ale ta doba je dnes lepší.
Ndrvoštěp - Profil | Ne 1.12.2019 20:59:08
jakewww >> Taky chrápou. Včera se mi kolega přiznal že na posedu ráno (4h)zavřel okna, zapalil svíčku v květináci a chrápal jak mimino do 9h😂
NMrKos - Profil | Ne 1.12.2019 20:57:07
nofish >> jo, taková ta jakási pokora, možná jen špetka sebereflexe, to dnes sportovcům nic neříká. Chtěli by stanovat všude, tři pruty, nahozeno nonstop a to minimálně. Protože je to moderní.
Nnofish - Profil | Ne 1.12.2019 20:51:09
MrKos >> Neznali moderní trendy, byli rádi, že můžou chodit na ryby a nemysleli si, že automaticky mají na všechno nárok - asi.
NWillow - Profil | Ne 1.12.2019 20:49:31
Jestli tahle diskuze pojede tímhle tempem tak bude mít v půli března 5000 zápisů.🤔😁
Njakewww - Profil | Ne 1.12.2019 20:48:34
drvoštěp >> Zavedl bych jim stejnou chujovinu jako rybářům. V deset vytáhnout z flinty broky a nasypat je tam až v pět ráno. 🙈
NDědek - Profil | Ne 1.12.2019 20:41:48
MrKos >> Tak, tak. Naši předci si té přírody vážili. Nedrancovali vody a nebrali rybařinu jako výdělečný podnik. Nevládla nenažranost a nedělali si z ní výhodný kšeft. Je úplně jiná doba a celebrity se rekrutují z úplně jiných sort, než to bývalo. Darebák byl darebák, dnes je za hrdinu...
NToM1977 - Profil | Ne 1.12.2019 20:41:38
drvoštěp >> vycházel jsem z toho, ze pak řešit umrzlý bylo asi dost na nic. Ale tak jsem holt lidumil 😂😄😅
Myslím, že MrKos je tomu asi nejblíž 😋
Myslím, že MrKos je tomu asi nejblíž 😋
NMrKos - Profil | Ne 1.12.2019 20:33:04
Si myslím, že nastavení doby lovu mělo ve všech dobách a všech podobách za cíl zkrátit čas, po který jsou ryby loveny. A to ne ve vztahu k lidem ani k přírodě, ale prostě se o ten čas méně ryb ulovilo a tím méně odneslo. Navíc platí, že v noci berou i opatrnější ryby, v noci se lépe odnáší více ryb, v noci není vidět. Naši předkové si dali jedna a jedna dohromady a nastavili dobu lovu. Našim předkům to ještě pálilo.
Ndrvoštěp - Profil | Ne 1.12.2019 20:30:40
ToM1977 >> Tak zase takový humanisty v tý době bys těžko hledal. Ale možný to je...
NToM1977 - Profil | Ne 1.12.2019 20:18:48
drvoštěp >> taky jsem nad tím jednou premyslel a me teda napadl i důvod, aby lidi v noci neumrzali, když by bývali přes noc nebo dlouho do noci u vody.
NDědek - Profil | Ne 1.12.2019 20:15:39
sven >> Něco takového mají tady u nás, na některých tzv. klubových vodách. Ti to ale mají ne proto, aby chránili kapra, ale aby si je nevychytali a nemuseli dokola kupovat nové a nové předražené kapř a ušetřené peníze raději vrazí do bílé ryby a dravců...
Čtenáři této diskuse také sledují
NKutilské jádro MRKu5344
NZoologický koutek MRKu.33418
NDokumenty z přírody kolem vody624
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144806
NFóry59868
NOstrava a okolí99469
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NSranda bez nadsázky 🤘10858
NRybářsko - Dřevorubecká klika83018
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
12:40NDivoký potočák nebo granulák? 59
12:28NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 20
11:00NRybáři vs ochránci přirody 81
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











