- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Masař: Množství ryb, kdy si zasloužíte toto označení?
Jste pro zavedení limutu množství ponechaných úlovků?
A) Ano. Pouze roční limit.7%
B) Ano. Pouze týdenní limit.1%
C) Ano. Roční i týdenní limit.78%
D) Ne.14%
Od 16.4.2019 hlasovalo 268 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
26x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
rybomil - Profil | Ne 21.4.2019 19:21:07
těm co přišli vyměnit starý UL za nový zkontroluje sám.
nofish - Profil | Ne 21.4.2019 19:04:07
hadr kapr fakr boy - Profil | Ne 21.4.2019 18:49:11
rybomil - Profil | Ne 21.4.2019 18:46:42
rybomil - Profil | Ne 21.4.2019 17:17:36
bolllekas - Profil | Ne 21.4.2019 14:22:58
splavek - Profil | Ne 21.4.2019 13:01:35
Třeba u nás na revíru je celkem běžný kříženec plotice a cejna, což může někomu působit trochu problém, ale tohle beru.
Bacha - Profil | Ne 21.4.2019 12:55:44
splavek - Profil | Ne 21.4.2019 12:43:58
Zažil jsem u vody několik situací, kdy tito "rybáři" nepoznali co ulovili.
Jeden kolega měl proudníka za plotici, za tu měl i perlína, prostě mi řekl "dyť to jsou všechno plotice".Další veselý kousek jsem viděl na jednom stojáku, kam se nějak asi nedopatřením dostali ostroretky, místní to tam chytli a teď začalo dohadování co to je. Padali tam fundované názory: duhák, maréna, nějaké přivadrovalé svinstvo...atd...Tak jsem je poučil co to je a že je to běžná ryba. Bohužel spousta rybářů si vystačí s kaprem a možná nějakým otravným plevelem, co jim žere kapří dobroty.Natož , aby poznali třeba cejna od cejnka(skaláka), nebo ostroretka-podoustev,to je už pro ně "vyšší dívčí".
nofish - Profil | Ne 21.4.2019 12:02:12
Pokud to dělá paní 3 měsíce, a nikdo jiný už se na tom nepodílí.... Stejně mi tu něco nesedí. paní tedy vydělá 32tis měsíčně. Aby měla slušnou výplatu musí z toho jít řekněme 25-30tis na náklady na ni. Celkově, jakoby její mzda a odvody zaměstnavatele. Takže se mi tady na tom něco nezdá, když vezmu v úvahu náklady na vývoj software, na licenci, na kanclík, ledaže by paní dělala jako otrok a ne za mzdu...
kakr - Profil | Ne 21.4.2019 8:05:14
Už dlouho jsem se tak nepobavil,jako po přečtení tvého příspěvku.
Je mi zcela šumák, jak provádí ČRS sumarizaci úlovků, reagoval jsem na nesmysly, které jsi uváděl.
O pomocníčcích jsi napsal, až když se ozvala Salmička a J.J. Ale i s pomocníčky prostě není v lidských silách aby jedna osoba zpracovala cca 30 000 sumářů za tři měsíce.Navíc z toho, co jinde dělají v rámci svých povinností máte pěknej vejvar.
A úplně mě dostaly poslední věty o "jednoznačném střetu zájmů". Chechtám se ještě teď.
Než příště napíšeš podobnou pitomost, doporučuji nahlédnout do zákona 99/2004 Sb. stačí se kouknout na odst. 5 a 6.
A ještě jednu poznámku i když sumarizaci zpracuje kdokoli, tak zodpovědnost za ni má v plném rozsahu hospodář. Ne tvá firma ani "zpracovatelka". Ty jen rejžuješ love.
Sa(l)micka - Profil | So 20.4.2019 22:16:57
computerfish - Profil | So 20.4.2019 21:09:23
computerfish - Profil | So 20.4.2019 21:00:38
Vladk - Profil | So 20.4.2019 20:06:46
Samozrejme za kapra nad 20 a sumce nad 60 kg by dostal lovec odznacek, aby bylo videt ze je to dobry bijec...
kakr - Profil | So 20.4.2019 18:49:42
Nejsi cvok, bez takových jako jsi ty a Jirka J by to nešlo. Ale oba děláte jen jakousi selekci povolenek před vlastní sumarizací.
Tu provádí "zpracovatelka" v tempu vražedném cca 500 sumářů za 8 hod.
Když má rybář navštíveno 15 revírů a na každém z nich si přisvojí nějaké ryby, tak kolik takový sumář sežere času? Minutu, dvě pět? Nebo ještě víc? Na to žádný čárový kód nepomůže, musíš pěkně otevřít revír po revíru klepnout do ščotu druh ryby, počet kusů a váhu.Navíc je to práce u které se nedá vydržet celý den, to by zpracovatelka zcvokla. Existují rybáři, kteří dokáží během roku navštívit i 30 revírů.
Pamatuji doby, kdy se sumarizace dělala na koleně, počítače nebyly a udělala se. Dnes se dá za hodinu udělat 30 sumářů, nebo taky jen deset. Kdyby byly sumáře jen bez docházky k vodě (a je jich dost) tak souhlasím, že 500 sumářů se dá udělat v pohodě. Ale takových je okolo 8%.
Navíc "zpracovatelka" to asi za korunu nedělá.......
fotojakes - Profil | So 20.4.2019 17:51:36
Ne vždy to dělá žena sama, běžně pomáhá jednatel se synem s cca 1/3-1/2 ÚS povolenek, ale když byla v očekávání a dloubala se doma v nose, měla kompletně zpracováno cca 2000 územních povolenek a cca 400 CS povolenek odkontrolovaných, případně opravených (jestli to dělá dobře budeš vědět ty) za přibližně 50-60 hodin čistého času. Svaz to stálo volnou povolenku (jen 2x, protože neměla na ryby čas, sumarizaci dělala už 5x), já jí za to beru vždycky na pořádný kus masa, když už jí ty povolenky štvou a loni dostala svazometál:-)
PS: čtečka je velký pomocník, ubralo to spolu s tréninkem cca 50% času oproti první sumarizaci.
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59868
Rybářsko-houbařské jádro .-)45010
Udírny a uzení51140
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
Dokumenty z přírody kolem vody624
Sranda bez nadsázky 🤘10858
Perly MRKu ...!1171
Gastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144805
Ostrava a okolí99468
Kde to žije - všechna témata
10:36Rybáři vs ochránci přirody 80
8:59Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21Poradna: Sumcařina 2574
6:48Staré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StHlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










