Zkoušel někdo chytat na krevety?

Zdravím,
zkoušel už někdo chytat na krevety nebo podobnou havěť?
Zajímalo by mě, zda na to ryby reagují či nikoli (hlavně úhoř a sumec) :-)
Autor diskuse: Ryskuj - Profil , 18.1.2019 všeobecné - nástrahy, návnady

rybomil - Profil | Po 28.1.2019 18:54:22

Bachy >> Jezdili jsme na rybník, místní borec chytal kvanta kapř a my ostatní paběrkovali. Viděl jsem jak něco odhazuje kolem sebe. Když odešel lezl jsem s čelovkou a hledal v kopřivách. Našel jsem snad 3 kousky něčeho, nevěděli jsme co to je. Přijedu dom a ukazuju to přítelkyni. Koukla na to, ochutnala a říká že cuketa ve sladkým nálevu. Zavařila mi jí a byla to bomba. Jenom zase na jiný vodě ani potah. Asi tam nebyli na ní naučený???

    Bachy - Profil | Po 28.1.2019 18:42:37

    rybomil >> možná kdyby se z té žvejky udělal smáček, že by fungovala taky.
    Ten patison je zajímavý nápad. :-))

      cechura09 - Profil | Po 28.1.2019 18:23:54

      Ryskuj >> Před léty jsem byl na Alandech, na krevety domorodci chytali krásný okouny. Na AD jsem o víkendu čučel na video, chytali tak i angličani. co by na to nepřišel záběr i u nás....

        rybomil - Profil | Po 28.1.2019 18:18:14

        Bachy >> někteří zkoušeli i pistácie a patison, jak úspěšně nevím. žvejka nefunguje.

        Btw: na krevety tescodravci na díře, taky jsem když ještě byly dostupný jen ve Frionoru chytil na ní mníka.

          Ryskuj - Profil | Po 28.1.2019 17:03:49

          Super. Díky za reakce. Tak letos budu na jeden prut krevety zkoušet a uvidím co se bude dít

            Bacha - Profil | Út 22.1.2019 16:50:28

            F16 >> Ne, v pohodě. Ale ještě pamatuji, jak se chytalo na živou žábu. A obráceně, na suchou mouchu jsem nachytal pár kapitálních netopýrů a na makrelu v Norsku mořského racka:-)))

              erin - Profil | Út 22.1.2019 16:44:40

              skusal som na take z lidla co zena si uvarila a nezjedla, dobra nastraha, tvdra, nepada z hacika, ryby na to isli, kapor, karas. Na pleskaca to bolo asi moc velke

                Paul van Drax - Profil | Út 22.1.2019 14:22:45

                Na krevety mám nachytaných pár malých úhořů, ale používám to jen jako nouzovku na vodu, kde je tolik bílé ryby, že rousnice na háčku prostě nevydrží.

                  F16 - Profil | Út 22.1.2019 9:13:11

                  Bachy >> o tom nepochybuji :-)

                    jeden3 - Profil | Út 22.1.2019 8:23:39

                    Bacha >> ja pouzival leta na zimu mrazene sardinky..pokud je nastrazis na montaz rozmrzle a zmrazis az potom a behem transportu ti uplne nerozmrznou,daji se uspesne nahazovat i na velkou dalku,ani by se rozpadly

                      Bachy - Profil | Út 22.1.2019 7:27:05

                      Ryskuj - >> chytat se dá úspěšně na všechno, od kuličky polystyrenu přes vršek od piva, kus salámu, šneky, krevety, kuřecí řízek, rohlík s paštikou, všelijaké housenky, sépie, kraby... až po rákos, mrkev, okurek. Zajímavý by mohl být třeba citron nebo grep. :-)

                        Bachy - Profil | Út 22.1.2019 7:19:35

                        F16 >> jak chceš, však já ti to vrátím všeználku. :-)

                          F16 - Profil | Po 21.1.2019 22:49:41

                          Bacha >> Naber to nějak zle.Byla to jemná narážka na všeznalého Bachyho.:-))) Dal jsem si diskuzi do oblíbených a určitě rady od kolegů vyzkouším.Jsem pro vše nové:-)))Díky za rady .

                            Bacha - Profil | Po 21.1.2019 22:40:31

                            F16 >> Nedělám si prču. Makrely nejím, ale z Norska si vždycky přivezu pár kousků jako nástrahu. Musí se ale zmrazit ve vodě. Jinak se dají čerstvé koupit, ovšem je to ranec. V zimě na candáta mnohdy jediná účinná nástraha a na feederu super.

                              milo5 - Profil | Po 21.1.2019 22:35:19

                              Grundle-raky a mali uhori...

                                F16 - Profil | Po 21.1.2019 22:26:24

                                Bacha >> kdyby jsi to nepsal ty, ale Bachy:-), tak bych tomu bezmezně věřil :-)

                                  Bacha - Profil | Po 21.1.2019 22:12:45

                                  Takový cárek z makrely dovede divy.

                                    u x a - Profil | Po 21.1.2019 21:32:31

                                    kečemot >> na to candát nejde,vyzkoušené..sem tam to veme tloušť a rak..

                                      cechura09 - Profil | Po 21.1.2019 21:17:43

                                      kečemot >> živá slunka je prostě slunka.....

                                        Darďas - Profil | Po 21.1.2019 21:06:59

                                          kečemot - Profil | Po 21.1.2019 20:59:43

                                          Ahoj a zkúšali ste negdo grundle z Kauflandu? Prodávajú sa mražené vakuované po 1 kg. Už dávno sem jich chtěl zkusit na candoše . Petrův zdar.

                                            RK - Profil | Po 21.1.2019 18:56:04

                                            marmyš >> a někdo je už taky treba blízko a mrazák má prazdnej. To je na tom to fajnový. Já jsem ale přesvědčen, že tyhlety (teď odbocuju) , dipy, esence a jiný voloviny, fungujou nemlich stejně, jako třeba voňavky pro muže. Na balení ženskejch to má pidi vliv. ,,Voníš hezky , ale jdi už radši doprdele a něco si udělej s ksichtem" Nejak podobne asi reaguje kapr, než šlukne plesnivou kukuřici, vedle nabuseny pikantní švestky😀
                                            .

                                              marmyš - Profil | Po 21.1.2019 18:46:20

                                              RK >> Občas jsem blízko,ale než si to potvrdím,tak je plný mrazák a dojde mi pokusný materiál:-)

                                                RK - Profil | Po 21.1.2019 18:42:18

                                                marmyš >> my už ne, kámo. Ale ti mladí, nadšení, plní entuziasmu.
                                                Tak ty taky ne, ale budou se o tom 30let bavit a hledat svatej gral, jako svého času koulisáři 😀

                                                  marmyš - Profil | Po 21.1.2019 18:38:59

                                                  RK >> Však my na to jednou příjdem a pak jim ukážem:-)

                                                    RK - Profil | Po 21.1.2019 18:30:58

                                                    Takže jsme bohužel zase zjistili, že zázrak se nekoná. Ono se to dalo čekat. A tak si počkáme na další ,,tutovku"

                                                      Čík - Profil | Po 21.1.2019 12:37:24

                                                      Morus >> Díky za info, nastuduji. Člověk se hold pořád musí učit:-)

                                                        esoxboy - Profil | Po 21.1.2019 11:08:31

                                                        taky jsem jí zkusil v červenci na feeder pod háček skore 3 tloušti 2 ježdíci ,ovšem pamatuju si na belacham tvz fermentovanou krevetu, bejvala v kostce něco jako maxi masox v krmení to je fakt jebuch smradlavej a do koulí jsme ho dávali a jako atraktor fakt dobré ovšem musí bejt voda teplá

                                                          moris - Profil | Po 21.1.2019 11:04:35

                                                          Ahoj.Já krevetky úspěšně používám na dírkách Nebo uzené šproty.Jinak klasika červíci,těsto kupované i doma dělané...

                                                            Morus - Profil | Po 21.1.2019 10:55:38

                                                            Čík >> přečti si v řádu dodatek pro Lipno: Z nástrah živočišného původu je povoleno lovit pouze na žížaly, moučné a kostní červy, patentky a celé nástražní rybičky, jejichž délka je minimálně 15 cm.

                                                              Dědek - Profil | Po 21.1.2019 8:37:01

                                                              cechura09 >> Množí a jak sviňa. Máš vidět, kolik jich je na Vrbici. Nejmenší jsem viděl cca 10 cm a největší 40 cm krunýř v průměru. Těch mladých je tam po kokot....