Plynový outdoorový vařič

Koupil bych nějaký outdoorový vařič na plynové kartuše.
Doporučte a pište klady i zápory, dostupnost kartuší, jednoduchost i složitost ovládání a zkuste vydržet psát k tématu co nejdýl. Stejně se to zvrhne v hádky, ale třeba se včas něco dozvíme.
Dikes
Autor diskuse: fofo - Profil , 22.10.2018 kaprařina - náčiní, doplňky

NPvl - Profil | Čt 25.10.2018 8:59:37

šeptal >> spíš aby to třeba nebylo dohledatelné ::o§)) Proto posunky :o§)

    Nšeptal - Profil | Čt 25.10.2018 8:51:04

    Martin02 >> Koukal jsem na to. Pochopil jsem to tak, že aby to bylo bezpečné, musím u toho být naprosto zticha a používat jen posunky? :-)

      NMartin02 - Profil | Čt 25.10.2018 8:28:22

      Pro všechny co chtějí plnit a přežít. https://www.youtube.com/watch?v=qiBGZEwgtKw

        NPepé - Vsetín - Profil | St 24.10.2018 20:21:14

        VAR je super, pasuje i bomba Penguin.

          NCarpfisher - Profil | St 24.10.2018 20:07:16

          Spokojenost!
          mám i redukci na 2 kg bombu na delší výpravy, kompletní sestava od VAR 🙂

            NJura L. - Profil | St 24.10.2018 17:53:05

            Luger46 >> tak já na delší výpravy už tahám jen ten malý "nasazovák", v bivaku se holt jen vyhrábne pidi jamka pro vařič, 2kilovku a dvouplotýnkáč mám taky, ale to už nechávám doma. Pravda neberu "toustr" jen lehký horolezecký nádobí. Vařič má rozměry, že se vejde do krabičky od cigár a hmotnost malého nožíku...

              Nbejzirek - Profil | St 24.10.2018 16:36:33

              Staci podeprit lahvacem ;)

                NZdenal77 - Profil | St 24.10.2018 16:32:52

                Luger46 >> v tomhle máš pravdu, to mě hodně vytlačí... mohli to vyladit jinak.

                  NLuger46 - Profil | St 24.10.2018 16:22:35

                  Jura L. >> ještě musím podotnnout, že takový touster není vyvážený a rukojet se převažuje a toustr by spadl z hořáku. U toho spideru ti stačí malej kamen nebo klacek na podložení rukojeti. Ale jak sem řekl, každého věc at si to každý přebere sám. Měj se.

                    NLuger46 - Profil | St 24.10.2018 16:19:46

                    Jura L. >> bože hrabej si co chceš :)) já si tuhle sestavu pořídil na lehko a pro její skladnost, na delší výpravy beru bombu. Za mě je na to spider lepší, tečka. Můj názor tak měho nevyvracej kámo :)) každej at si vybere co se mu líbí nebo hodí víc.

                      NJura L. - Profil | St 24.10.2018 16:12:00

                      Luger46 >> Bože, zakopat dírku 15 cm, to se dá v pohodě i lžičkou na polívku... :-)

                        NLuger46 - Profil | St 24.10.2018 16:07:46

                        Jura L. >> když jdeš na jednodenku proč sebou tahat ještě lopatku a dělat základy :))) Ano na delší beru velkou bombu a můžu to takhle řešit. Navíc skladnost. Když jdu na jeden den tak mě ten spider vleze do kapsy a beru malý 230 kartuš. Už tak mám v báglu plno a plné ruce věcí.

                          NJura L. - Profil | St 24.10.2018 15:45:47

                          Luger46 >> To bych oponoval, stačí kartuš s hořákem zakopat 10 cm do země a přiložit případně šurty okolo, drží to pak určitě líp než "pavouk".

                            Ndosec - Profil | St 24.10.2018 10:56:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            mám a používám campingaz.Jsem s ním nadmíru spokojen.Když jdu od vody sundám hořák z kartuše a sbalím ho.U některých vařičů to musíš nechat napíchlí do vypotřebování kartuše.Kartuše se dají koupit s různým obsahem

                              NSlavíček - Profil | St 24.10.2018 10:37:22

                              šeptal >> Tu 450 g necham kolem 10 minut prepoustet az se vyrovna tlak je naplneno .

                                Nšeptal - Profil | St 24.10.2018 10:32:13

                                Martin02 >> Minutu? Tak to čumím. To sotva stačím průbežně kontrolovat. :-)

                                  Npetrikveprik - Profil | St 24.10.2018 10:23:00

                                  Martin02 >> jasan ...proto tam byl :-))

                                    NMartin02 - Profil | St 24.10.2018 10:21:20

                                    eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 24.10.2018 10:16:43 >> Upřímně řečeno, nedovedu si představit co by si s tím musel udělat aby to řachlo.

                                      NMartin02 - Profil | St 24.10.2018 10:18:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      fofo - >> Ještě k dostupnosti kartuší. Var a Coleman jsou vzájemně zaměnitelné, to mám vyzkoušeno. Myslím, že stejný závit má i Mora, Primus a Campingas. Všechny koupíš snad v každých sportovkách. Rozhodně se vyhni vyhodným nabídkám v obchoďáku, tam máš často problém sehnat náhradní kartuše.

                                        Npetrikveprik - Profil | St 24.10.2018 10:16:43

                                        Martin02 >> a jak to řachne po 5s tak je též něco blbě :-))