Plynový outdoorový vařič

Koupil bych nějaký outdoorový vařič na plynové kartuše.
Doporučte a pište klady i zápory, dostupnost kartuší, jednoduchost i složitost ovládání a zkuste vydržet psát k tématu co nejdýl. Stejně se to zvrhne v hádky, ale třeba se včas něco dozvíme.
Dikes
Autor diskuse: fofo - Profil , 22.10.2018 kaprařina - náčiní, doplňky

Ljuva - Profil | Po 22.10.2018 12:21:04

šeptal >> tak aby to třeba nejeblo?😀💥

    fofo - Profil | Po 22.10.2018 11:35:32

    jurasoft >> tak přesně na tu krkovičku ( bez brambor), kávu, vejce se slaninou a to pro dva lidi. Tak max 10x do roka na víkend.
    Piezo zapalování bych taky bral, pač nekouřím a nemám většinou oheň a od starý mevy mívám popálený ruce.
    Na skladování i s kartuší bych chtěl využí větší jídelní tašku.
    Tak asi tak

      šeptal - Profil | Po 22.10.2018 11:22:10

      Ljuva >> Co je při manipulaci s plynem "bezpečné"?

        Ljuva - Profil | Po 22.10.2018 11:15:47

        Slavíček >> a není to plnění nebezpečné?

          šeptal - Profil | Po 22.10.2018 9:57:43

          esoxboy >> Tak to je echt outorový vařič. :-)

            esoxboy - Profil | Po 22.10.2018 9:46:35

            Mám 3 a tendle je nej vejde se např na zadní sedačky s lahvičkou do kufru nebo naopak majitelé dodávek ho vklidu naloží kam budou chtít nebo se muže nosit jen tak v ruce ................... ale jako tendle je fakt nej /www.vseprovcelarstvi.cz/plynovy-prumyslovy-varic-me​ga-zeus?gclid=EAIaIQobChMIwNnho8aZ3gIVVOd3Ch0DCw3jE​AQYASABEgJ9l_D_BwE

              Ljuva - Profil | Po 22.10.2018 9:31:29

              Slavíček >> no budu to muset taky nějak vymyslet nebo ta cena 200kc za 400g to je hnus

                šeptal - Profil | Po 22.10.2018 9:14:12

                Var 2. Nemá se na něm co pokakat, vejde se do kapsy a váží pár deka. Řeším plnění kartuší. Rád se tu nechám inspirovat. Počítám s tím, že budu plnit tak do 70% kapacity kartuše.

                  Slavíček - Profil | Po 22.10.2018 9:04:09

                  Ljuva >> Mam udelanou redukci a prepoustim plyn z 10 kg bomby .Nebudu davat kolem 200 za plyn v hodnote 20 kc .Uz to plnim viv jak 10 roku .Ze zacatku jsem musel nejaky koupit ale pak jsem vetsinu dostal od znamych .Tak jednou za cas jich naplnim 10 co mam a mam vystarano.

                    Ljuva - Profil | Po 22.10.2018 8:59:40

                    Slavíček >> a jak je plníš?

                      Pvl - Profil | Po 22.10.2018 8:48:51

                      Roky už používám VAR -2 naprostá spokojenost . Jen jsem ho trochu vytunil . Jak je otvor na přisávání vzduchu dal jsem kolem sítko . Stalo se mi ,že otvor ucpávali škvoři .

                        fousáč200 - Profil | Po 22.10.2018 8:40:51

                        Roky používám mevu jsem nad míru spokojenej.

                          nofish - Profil | Po 22.10.2018 7:47:21

                          kveite >> nezamrzá ti při delším používání bomba? Když jede delší dobu, ubírá mi na výkonu. Dám novou bombu a jede na plno.

                            Hupo - Profil | Po 22.10.2018 7:41:06

                            kveite >> Používam rovnaký od iného výrobcu, super je piezo zapaľovanie ktoré nebolo spomenuté. Jediný problém je, že občas uniká plyn pri nasadení kartuše, opakované nasadenie to vyrieši. Asi budem musieť dať vymeniť tesnenie. Kartuše u kórejca 3 za cenu 1 v klasickom obchode :-).

                              Flanker - Profil | Po 22.10.2018 7:16:41

                              Var2 + redukce na 2kg flašku a závětří a není co řešit :)

                                Iza - Profil | Po 22.10.2018 6:14:47

                                Už roky používám vařič Var2 pasuje na všechny bomby se závitem a vaří velice slušně. Je malej do baťohu a funkční

                                  chendler - Profil | Po 22.10.2018 5:57:08

                                  Pozivam klasiku,2kg bombu a meva horak,na delsi pobyt,neni nic lepsiho. Pokud jedu vikend,nebo min,mam spidera. Malej,lehkej,neskutecne skladnej,kartuse se daj koupit vsude,velka spokojenost.

                                    Slavíček - Profil | Po 22.10.2018 5:51:42

                                    Roky pouzivam cesky var max spokojenost je lehky kartuse jsou na necele pul kg plynu
                                    cvilku i vydrzi Hlavne si je sam plnim tak neplatim premrstenou cenu za trochu plynu .

                                      bysto - Profil | Po 22.10.2018 5:39:09

                                      kveite >> tiež mám tento typ, čo odporúča kolega a he to super. Je to stabilne, kartuse sa ľahko menia, je ľahký, skladny. Jedine mínus vidím asi v cene kartusi. Proti obyčajnej PB bombe to je cca 2,5x drahšie, ale to neni nič strašne pokial to človek nepoužíva 100 dni v roku

                                        kveite - Profil | Po 22.10.2018 0:26:55

                                        Mám Campingaz. Výborná výdrž kartuší, které se dají běžně sehnat. Malé rozměry i váha. Je v plastovém kufříku. V Dekáči za cca 490,- Kč