Plynový outdoorový vařič

Koupil bych nějaký outdoorový vařič na plynové kartuše.
Doporučte a pište klady i zápory, dostupnost kartuší, jednoduchost i složitost ovládání a zkuste vydržet psát k tématu co nejdýl. Stejně se to zvrhne v hádky, ale třeba se včas něco dozvíme.
Dikes
Autor diskuse: fofo - Profil , 22.10.2018 kaprařina - náčiní, doplňky

Martin02 - Profil | St 24.10.2018 10:12:40

šeptal >> Asi minutu, když to trvá dýl je něco špatně.

    šeptal - Profil | St 24.10.2018 10:00:28

    Dotaz na ty, co se nebojí a plní kartuše z velký flašky. Jak dlouho to plnění tý malý kartuše (cca 200g) trvá? Čtvrt hoďky, hodinu? Nebo večer našroubuju a ráno sundám? :-) A kolikrát má smysl tu kartuši plnit. Nepočítám, že jednu po mně ještě zdědí další generace.

    Počítám s tím, že budu průběžně kontrolovat vážením, ale abych u toho zbytečně netábořil, nebo naopak, něco neprochrupnul.

      Martin02 - Profil | St 24.10.2018 9:05:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      fofo - >> Záleží na tom, jak moc chceš vařit a jak se budeš přepravovat. Na kafe a ohřátí konzervy ti bohatě stačí VAR (ten pavouk co sem dal Luger 46 taky vypadá dobře). Malá kartuše mi na vodě vždycky v pohodě týden vydržela. Jestli jezdíš autem a chceš si vyvařovat, pak je jasná volba dvoukilovka s dvouplotýnkáčem. Ať už koupíš cokoliv dbej na to aby to mělo kartuši na závit.

        radjanys - Profil | St 24.10.2018 1:02:37

        Luger46 >> Děkuji

          Nils Master - Profil | Út 23.10.2018 23:31:08

          radjanys >> napiš do hledače "toustovač outdoor", něco jich vyjede

            radjanys - Profil | Út 23.10.2018 22:57:44

            Luger46 >> Od koho máš ten toastovač? Děkuji

              Luger46 - Profil | Út 23.10.2018 21:19:15

              Teplá snídaně i na jednodence potěší :)

                Carpfisher - Profil | Út 23.10.2018 21:10:09

                VAR 2 +závětří VAR +plynová kartuše VAR 🙂
                Spokojenost! 😉

                  Luger46 - Profil | Út 23.10.2018 20:57:46

                  na jednodenky či víkendovku toto
                  https://www.mevatrade.cz/mevatrade/eshop/1-1-PLYNOV​Y-KARTUSOVY-PROGRAM/0/5/382-SPIDER-PRO-PIEZO
                  malej hořák na malém kartůši je na prd páč to nemá stabilitu, u toho spidera jde nerovnost terénu vyrovnat zarytím nožky do hlíny.
                  Jinak na delší výpravy jednoznačně velkou bombu s hořákem, kartůše se cenově nevyplatí, bomba vydrží hooodně dlouho, za pár kaček vymění za plnou na každé druhé benzínce.

                    šeptal - Profil | Po 22.10.2018 19:02:40

                    jurasoft >> Řekl bych, že opakované plnění je otázkou fukčnosti a těsnosti ventilu. Jinde bych riziko nehledal.

                      Borek-kerob - Profil | Po 22.10.2018 16:03:16

                      Casio >> tak zrovna to závětři se vyplatí tahat.

                        Casio - Profil | Po 22.10.2018 15:59:14

                        Borek-kerob >> jo, vetsinou ohrivam tak to nehrotim. Je upraveny i pro vetsi stabilitu kartuse,ale co by clovek jeste mel tahat.:-)

                          Borek-kerob - Profil | Po 22.10.2018 15:51:14

                          Casio >> to závětří ušetří plyn a výrazně zkrátí dobu nutnou k uvaření čehokoliv, prostě sníží ztráty.

                            Casio - Profil | Po 22.10.2018 14:44:23

                            Var 2 v akci . Zavetri jsem zatim nepouzill ,ale redukce na 2kg bombu je super.

                              Borek-kerob - Profil | Po 22.10.2018 14:43:45

                              jurasoft >> kdyby byly v tomto ohledu jednorázové, nešly by po oddělání z vařiče znovu použít... Jinak řečeno, prodávají se jako jednorázové, ale jejich konstrukce opakované bezproblémové použití umožňuje (pokud je někdo naplní).
                              Taky používám VAR II a plněný bomby. Už asi 20 let.

                                Slavíček - Profil | Po 22.10.2018 14:40:03

                                jurasoft >> nesmis se toho bat autem se taky zabije lidi presto jezdi a budou.

                                  šeptal - Profil | Po 22.10.2018 13:26:19

                                  jurasoft >> A když si doma vyměním vyhořelou zásuvku bez znalosti vyhlášky 50, nebo brzdový destičky u auta, když jinak z oboru umím jen natankovat a zkontrolovat olej, jsem taky idiot?

                                    Slavíček - Profil | Po 22.10.2018 13:00:01

                                    šeptal >> Neni kdyz to nebudes nechavat v rozpalenem aute nebo na slunci tak nic nehrozi .Ostatne to nesmis ani u original naplne

                                      šeptal - Profil | Po 22.10.2018 12:33:12

                                      Ljuva >> Samozřejmě to není úplně bez rizika. Určitě bych neplnil s cigárem v hubě, nebo u grilu. :-)

                                      Kdo plníte, jak řešíte to natlakování kartuše? Průbežně vážíte? A jak dlouho asi to naplnění z klasický PB bomby trvá? Za případnou odpověď děkuji.