Plynový outdoorový vařič

Koupil bych nějaký outdoorový vařič na plynové kartuše.
Doporučte a pište klady i zápory, dostupnost kartuší, jednoduchost i složitost ovládání a zkuste vydržet psát k tématu co nejdýl. Stejně se to zvrhne v hádky, ale třeba se včas něco dozvíme.
Dikes
Autor diskuse: fofo - Profil , 22.10.2018 kaprařina - náčiní, doplňky

Nchendler - Profil | So 27.10.2018 20:45:54

Carpfisher >> na den urcite ne. I pokud jedes rano,obed,kafe,vecer.

    NCasio - Profil | So 27.10.2018 20:10:21

    Carpfisher >> hele, já když jedu na tři dny , stejně jen ohřívám + ráno čaj a kartuše pak celkově týden i víc určo vydrží.

      NCarpfisher - Profil | So 27.10.2018 20:06:21

      Casio >> ty malý možná na den, max 2 , na kafe ale vařit oběd kafe atd je to hned pryč, a 2 kg máš cca za 70,- plyn

        NCasio - Profil | So 27.10.2018 20:01:41

        Carpfisher >> asi tak, páč pokud jedeš na dýl pak je stejně potřeba tahat více kartuší a objemově jako že na balení je to stejný.

          NCarpfisher - Profil | So 27.10.2018 19:56:55

          Casio >> taky jsem zvědav, zatím jsem si netroufl, ale na YouTube je navod. Asi zůstanu u 2 kg láhve 😂🙂

            NCasio - Profil | So 27.10.2018 19:50:36

            Koukám že se nám tu rozmohl takový nešvar :-)
            Jsem zvědavej komu to kdy řachne.

              Nkotass - Profil | So 27.10.2018 19:05:24

              Mám dotaz na ty co si plní sami jestli se dá naplnit kartuše campingaz přes hořák?

                NGrowler - Profil | So 27.10.2018 9:27:42

                bysto >> Ahoj,mám tento typ od jiného výrobce.Abych trochu eliminoval cenu kartuší,pořídil jsem verzi 2v1.Balení obsahuje i adaptér na připojení 2kg PB lahve.Při delším pobytu je to fajn,jinak jedu na kartuše!

                  NMRyb - Profil | Pá 26.10.2018 20:34:40

                  Mám tento - https://www.4camping.cz/p/varic-pinguin-hiker/?gcli​d=CjwKCAjw9sreBRBAEiwARroYm9kVXAPRWwZpyEORA8b6dcJJU​manQInCs91WoOU33iWoPUvyl7fbwBoCKb8QAvD_BwE
                  Proti třeba varu vidím výhodu ve stabilitě a možnosti to u země více chránit před větrem (nejlépe v závětří bomby :)
                  Vařil jsme s tím fakt všude možně a nikdy nezklamal.

                    NSlavíček - Profil | Pá 26.10.2018 20:13:08

                    dukin >> Driv jsem u vody varil jidlo byl kazdy vikend u vody plus dovca. Za rok jsem spotreboval 10 bombicek a nechtel jsem to tak casto plnit.Dnes to plnim klasicky a do mrazaku to dam pouze pokud uz v 10 kg bombe neni dostatecny tlak na naplneni .Nesmis se toho bat mam doma delany i horaky na izolaci lepenky letovani cinem .

                      Ndukin - Profil | Pá 26.10.2018 20:04:01

                      Naplnim, dám zmrazit na minus osmnact, doplním, strčím do batohu a jedu, rozdíl teploty když je dobře cca 40 stupňů.
                      Hmm jen tak dál :o)

                        Ndukin - Profil | Pá 26.10.2018 19:54:09

                        Slavíček >> jojo a co když se potom zahřeje když je plná.. :o) myslím že stačí trochu když je Full

                          NSlavíček - Profil | Pá 26.10.2018 18:36:08

                          dukin >> Kdyz clovek koupi od firmy coleman nemusi nic takoveho resit .Ty jsou dost bitelny abych naplnil vic naplnil jsem co slo dal na hodinku do mrazaku a doplnil .

                            Ndukin - Profil | Pá 26.10.2018 18:21:47

                            Ahoj. Doporučuji koupit novou kartuši a zvážit ji.
                            Pro bezpečnost pak plnit maximálně na tuto váhu.
                            Zichr je zichr :o)

                              NMaryl - Profil | Čt 25.10.2018 14:35:55

                              kveite >> Též používám stejný vařič, je nejlepší. Vlastně nepotřebuješ ani oheň, sám hodí jiskru a neshodím to z toho. Syn má s kartuší který musí být na rovině, když zapomeneš stolek, ale i tak musí být stolek na rovině. jinak se smýká dolů. Třikrát za s sebou jsem to shodila než jsem vodu uvařila .

                                NLjuva - Profil | Čt 25.10.2018 10:56:20

                                Luger46 >> však právě když je výbava za hodně peněz a krmení drahé tak třeba tady ušetříš

                                  Nšeptal - Profil | Čt 25.10.2018 10:49:22

                                  Luger46 >> To jo. Ale s tím, co toho nacourám, bych doma měl půl špajzky prázdných kartuší.

                                    Ndosec - Profil | Čt 25.10.2018 10:45:50

                                    Luger46 >> přesně tak.A když si vezmu,že ho z většiny používám,na nejvýš jednodenní pobyt u vody,na ohřev vody,na kafe,čaj,nebo polívku popřípadě konzervu( na vyvařování a delší pobyt mám dvoukilovku).Tak cena spotřebovanýho plynu,na ohřev hrnku se mě zdá zanedbatelná.

                                      NCarpfisher - Profil | Čt 25.10.2018 10:21:06

                                      Nemá někdo redukci na přepouštění z 2 kg do 500g kartuše, na plenění?
                                      Případně jaky druh závitu?

                                        NLuger46 - Profil | Čt 25.10.2018 9:52:18

                                        Osobně bych se na takové plnění mohl z vysoka vyprdnout :) výbavu máme za težké hrachy, do vody za x dní či týden vyhážeme stovky a tisíce za krmení a pak budu šetřit stovku za kartuš:)))
                                        Zrovna tohle je poslední věc na čem bych šetřil.