MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Založení pstruhařského odboru při radě ČRS.

Klesající počty divokých potočáků a lipanů jsou často diskutovaným tématem v posledních letech.Z členů rady ČRS,hospodářů US,výborů US nemá praktické zkušenosti s touto problematikou skoro nikdo a to se často týká i samotných členů řady výborů MO se PS revíry.Na druhou stranu je napříč ČRS řada MO,kde jsou počty obou druhů uspokojivé.Většinou to je díky tomu,že u těchto MO existuje skupinka rybářů-praktiků,kteří věnují ročně velké úsilí k zachování obou druhů.Myslíte si,že by pomohlo zlepšit situaci založením pstruhařského odboru při radě ČRS,kdy členové tohoto odboru by byli právě takový praktici? A pokud´ by se to osvědčilo,pomohlo by,kdyby tento odbor vznikl i u jednotlivých US? Petrův Zdar

Autor diskuse: potočák 62 ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 2.10.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 15 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Bacha - ® Po 15.10.2018 19:11:10
Mrknato >> Tak to jo, to je jiná:-D
N kakr - ® Po 15.10.2018 7:57:39
computerfish >>
Vůbec nechápeš, jak u nás výdej povolenek probíhá. K vydání jakékoli povolenky mi stačí zadat dvě čísla, členské a číslo RL. Také je nutno 4x kliknout myší, to celé trvá pár vteřin. Zbývajíci čas je na založení příslušné povolenky do tiskárny, vlastní tisk a složení povolenky.
Pravdu máš jen v jedné věci, v této otázce nemá způsob výdeje povolenky co dělat. Pokud tě skutečně zajímá, jak to děláme, tak mejlem nebo přes SZ.
N Mrknato - ® Ne 14.10.2018 23:48:31
Bacha >> To druhý je samozřejmě echt holt..... ))))))
N Bacha - ® Ne 14.10.2018 22:38:34
Mrknato >> Hold a holt jsou dvě různé věci:-)
N computerfish - ® Ne 14.10.2018 22:18:34
kakr >> Vpravo nahoře máte zřejmě unikátní číslo člena, tudíž co člen to jeden papír? Jak ho dostanu, poštou? Tedy například 1000 členů x 20 Kč za poštovní známku = 20 000 Kč to platí člen? A co když zaplatím jen členství a povolenku koupím až dodatečně, znamená to přinést další papír? V MO holky od Botiče platí hotově i bankou a zmáknou výdej taky do minuty bez papírů. Vy si navíc objednanou povolenku můžete připravit, ony ne. Teoreticky by tě na váš takto vymyšlený výdej mohl v brzké době nahradit platební automat. Proces prodeje je jednoduchý. V některém svazu si na takovou triviální věc pořídili i informační systém, aby bylo nutné sledovat on line aktuální prodej. Vymyšleno asi z důvodu, že nechcete brát hotové peníze a člen nechce chodit do kanceláře. Budiž, vaše věc. Téma sem nepatří. Amen.
N Mrknato - ® Ne 14.10.2018 20:41:53
Willow >> Pak nám ta rybařina hezky utíká..... )))

To, co se děje ve Stč.ÚS a Jč.ÚS a všichni umlkli, taky není normální...... Krácení redistribuce, vyplácení redistribuce, volba nevolba předsedy, změny zákona a vyhlášky čilimníky, za to by byla "vazba" daleko očekávanější....... Otázka je, kdo tahá za ten kratší provaz.
N Willow - ® Ne 14.10.2018 20:33:05
Mrknato >> Tak to zas nevím já.Ale když už se čimilíci mezi sebou tepou, tak se něco děje.??🤔🤔
N Mrknato - ® Ne 14.10.2018 20:30:15
Willow >> To celý je průser svazu, chovat kapř za 30,-Kč/kg a pak nakupovat kapř za 60,-Kč/kg. Za to by měla jít bručet celá sqadra čilimníků, co tak draze nakupují, protože se chtějí blejsknout s kapř za 30,-Kč/kg, kde utopí miliony a ze všech dělat pitomce...... to je pjůsev, ale člení to pokryjí a odhlasují turecké hospodaření....

Edit: a stejný to je i s "novodurem a jízkováním", jen je to sofistikovanější.....
N Mrknato - ® Ne 14.10.2018 20:19:07
Willow >> Tak to fakt nevím... ale ve vazbě můžeme sedět každý z nás...... když nám to namydlí....... To kluci z výboru ÚS umožňovali majiteli pobřežního pozemku prodávat povolení k lovu, kam má ze zákona přístup každý,....... údajně to mělo být za pěticifernou sumu. Podal jsem TO a nic se nestalo, nikdo ve vazbě nebyl, jen to už nikdo nenabízí...... Hold asi ten Horák mnohým nesedí, např. Pohl ho vyšplouch ze zarybňonámí u nás.... proč asi, že by začátek mydlení.....
N Willow - ® Ne 14.10.2018 20:10:31
Mrknato >> Žádný mydlení,ksefty bokem.Seděl ve vazbě.
N Mrknato - ® Ne 14.10.2018 20:08:03
Willow >> To, nevím... kdopak mu chce namydlit schody? Nakupování a prodej ryb je hospodaření.... co by asi měl dělat hospodář?
N Vítek - ® Ne 14.10.2018 19:02:57
moji zlatí boubelatí, nadáváte na vydru, ale ona zásadní problém není.pstruha uloví jenom na mělčině, jako i liška na podzim při tření. ale v túni s metrem hloubky na pstruha nemá.
N kakr - ® Ne 14.10.2018 18:24:37
Honza7 >>
Myšlenka prostá, kolega computerfish je databázový specialista jeho program EVMO slouží k evidenci členů a výdeji povolenek. Je vymakaný do nejmenšího detailu, ale výdej trvá moc dlouho. Proto jsem se ptal, zda si někdy vyzkoušel povolenku vydat a kouknul se při tom na hodinky.
Žádanka má jednu obrovskou výhodu, není nutná verbální komunikace, která velmi zdržuje.Pouhým pohledem na žádanku a platby vím, co si člen přeje, bez zbytečných slov. Další důvod používat žádanku ,ročně vydáváme cca 500 povolenek poštou pomocí doporučeného dopisu. Jistě by šlo, při využití moderní techniky použít mobil a požadovanou povolenku vykomunikovat. ale uznáš, že vyplněná žádanka je lepší. Navíc každoročně asi 100 členů žádá změnit adresu trvalého pobytu nebo doručovací. Sice by tam měli učinit během roku, ale nějak to nezvládají. No a v neposlední řadě žádanku používáme i pro nové členy, je jich ročně okolo 180.
Žádanku používá všech 5 brněnských spolků (12 000) rybářů a nečiní jim vypsání pár řádků žádné potíže. Pokud už někteří zapomněli psát, žádanku si mohou stáhnout z našeho webu a vyplnit ji ščotem.
N Willow - ® Ne 14.10.2018 18:24:03
Mrknato >> Ty Pavle a víš co se děje v tvé Mo Pardubice?
Horák má pjuser.Kseftováni s rybama.!!!
Já jen aby řeč nestála.🤔🤔🤔🤔㊂​0;
N Mrknato - ® Ne 14.10.2018 17:07:17
Honza7 >> Máš pravdu, nevím o tvé MO vůbec nic. Honzo, pokud něco členská schůze odhlasuje, tak to tak je a nic s tím neuděláš. Pokud se v MO krade, jako se kradlo v jedné MO CHrudim, a vyšetřovala to i PČR, tak se nestalo také nic, funguje vesele dál.......

Dnes hospodaří na společných revírech ÚS, MO do tohoto hospodaření nedávají ani korunu, tak proč se z úrovně MO tumlovat? Dělat jízky, překračovat plán brigád? Pro koho? Pro výboři MO, aby víc vydělali? Neznám MO, mimo tu jejímž předsedou klábosíš, aby dávala SVÉ peníze, ze SVÉHO rozpočtu do revírů někoho jiného......... jen tak, navíc, že to je dobrý nápad.
N Honza7 - ® Ne 14.10.2018 16:13:23
computerfish >> Každá organizace si v mnoha věcech nastaví vlastní pravidla, místo toho aby se vše zjednodušovalo v mnoha věcech jsme jak ve středověku. Spousta funkcionářů do této chvíle nepochopila a nebo z určitých důvodů ani nechce pochopit možnosti výpočetní techniky. Jinak to co poslal kolega kakr je zapotřebí se zeptat jeho co tím bylo myšleno a co tím bylo dosaženo.
N Honza7 - ® Ne 14.10.2018 16:02:55
Mrknato >> Pavle myslím si že o kauze v naší MO organizaci vůbec nic nevíš, tak těžko dokážeš na to něco smysl plného odpovědět.
N Honza7 - ® Ne 14.10.2018 16:01:06
hraji >> Jiříku jen v duchu tvých odpovědí a především udržení tvých základních myšlenek :
hraji - ® Poslat soukromou zprávu.Út 2.10.2018 20:49:51
hering >> nejsem u vás ve svazu, tudíž nesleduji. Domníváš se, že založením nového, jiného odboru svazu, se zlepší stav pstruhových revírů? Ono to není o odborech ale o práci konkrétních lidí. Nic jiného nepomůže.

hraji - ® Poslat soukromou zprávu.Čt 11.10.2018 10:57:47
Líbí: 0 Nelíbí: 0Napsat si svou soukromou poznámku k tomuto záznamu.petrikveprik >> já neznám podmínky v ČRS, netuším, jak svaz komplikuje práci těm MO, které se chtějí starat o své svěřené revíry. Ale nic mě nenapadá. To je otázka a problematika, kterou si musíte vyřešit ve svých územních svazech a s Radou vy. Jen bych pro ty, které to zajímá zmínil existenci technických norem vodního hospodářství TNV 75 2102 Úpravy potoků a TNV 75 2103 Úpravy řek. Tam je mnoho zajímavých věcí, které by měl vědět každý, kdo chce dělat nějaké úpravy na toku. Tedy například stavět splávky.

Z toho se dá i odvodit, že nejsi schopen garantovat jak to chodí ve všech MO ČRS - tak než se dáš příště do odpovědi zjisti jak to funguje u nás.

N Mrknato - ® So 13.10.2018 20:05:44
Honza7 >> Ty tomu ale dáváš....))) O hospodaření MO (PS) rozhoduje členská schůze, která i toto hospodaření kontroluje. Co chceš víc na hospodaření MO kontrolovat? Smysl by mělo brigády zrušit a hodnotu brigády přičlenit k ceně povolenky. Něco obdobného by slušelo udělat i s členskými pro společný rybolov. Výjimkou mohou být SHMO a MO, které dojí společný rybolov prostřednictvím svých soukromáků. Takových MO je ve Vč.ÚS cca 60%.
Proč by např. členi naší MO chodili na brigády? Jediná odpověď je, aby ušetřili těch cca 600-700,-Kč. Jaký mají členi vztah k revírům, který je státu, a VRP má ÚS a na těchto revírech může lovit kdokoliv? Ten kdo skutečně chová násady a může to být i MO, si musí dát náklady chovu do svazoceny ( To tvé jízkování, investice, opravy, mzdy....) Stejně, jako kdokoliv jiný. Jak jsem již řekl, toto neplatí pro uzavřenou soukromou vodu pár společníků, tam jsou evidentní rysy spolkové činnosti, ale ve svazu, co má 240000 členi a naprosto odlišné podmnínky členství?

Jediné transparentní řešení je dát cenu brigády a část členských do povolenky, cca 2.200,-Kč a to pro každého, kdo loví a nevyžadovat další úsluhy a platby po členech. Jo, ti kdo mají nějaký soukromák, by měli být automaticky SHMO, bez přístupu k společné rybařině. A bylo by vyřešeno.....
N kakr - ® So 13.10.2018 8:06:02
computerfish >>
Zeptám se otázkou, kolik povolenek jsi fyzicky vydal?
Stejnou kuriozitu (žádanku) od nás okopírovalo už hodně spolků. Používáme ji asi 30 let.
Taky díky žádance jsme schopni vydat 40 povolenek za hodinu. Ve dvou lidech s jedním noťasem a tiskárnou.
Bez kecání co si člen chce nebo nechce koupit.

N computerfish - ® So 13.10.2018 0:23:05
Honza7 >> Nechci se vám plést do hovoru. Ale ta žádanka, to je fakt síla. To jako rybář musí písemně požádat o takovou základní věc jako je, že chce zaplatit členství a koupit si povolenku? Proč o to musí žádat a ještě k tomu písemně, to mi tedy fakt hlava nebere. Taková kuriozita se hned ta nevidí.
N hraji - ® Pá 12.10.2018 21:19:27
Honza7 >> veřejná kontrola a GDPR, není to trošku v rozporu? Co když jsou ve spolku dva lidé se stejným jménem a dokonce i stejným akademickým titulem? Pak je taková veřejná kontrola v koncích, což? A ta věc s číslem člena, no t ti už vysvětlil kakr, že tudy cesta nevede.
Možná by bylo fajn, kdy sis zjistil, jak to v takovém spolku (místní organizaci) doopravdy funguje. Ušetříme čas.
N Honza7 - ® Pá 12.10.2018 18:01:08
kakr >>
Bezhotovostní platba je řešení a dostatečně transparentní.
Jinak GDPR bude mít dopad i na náš spolek a můžeš si myslet o tom cokoliv.
N kakr - ® Pá 12.10.2018 17:35:01
Honza7 >>
S číslem člena jsi střelil kozla.
Evidenční číslo člena bez přiřazení jména,příjmení a data narození je zcela k ničemu,je to hausnumero.
Z chodem spolku nemáš evidentně žádné zkušenosti.
Poradím ti, jak to děláme u nás.
1)všechny platby probíhají bezhotovostním způsobem, kolik kdo a co platí je přesně rozbetlováno.
2)každý člen před výdejem povolenky vyplní "žádanku o povolenku" kde jsou platby uvedeny.
3)na žádance je chlíveček jak je brigáda vyřízena, platba, odpracoval,osvobozen.

Můžeš se na žádanku kouknout.
N Honza7 - ® Pá 12.10.2018 17:22:41
kakr - 12.10.2018 17:11:50 >> Karle za prvé existuje něco jako GDPR - tak podle jmen to nepůjde, ale existuje něco jako evidenční číslo člena - tak podle toho to v pohodě jde. Pokud by to konečně fungovalo podle evidenčního čísla, tak by si příště někteří zatraceně rozmysleli zda-li budou peníze vybírat a MO je budou vykazovat, že něco odpracovali.
Jistě chápu, že některým se do toho nechce a mají problém s transparentností - to jsme teprve u brigád.
N kakr - ® Pá 12.10.2018 17:11:50
Honza7 >>
1) neexistuje zákonná povinnost aby P.S, zveřejňoval (krom statutárních zástupců) cokoli na netu.
2) i kdyby existoval jmenný seznam všech členů s uvedením zda brigádu odpracoval či zaplatil jak to členská základna bude kontrolovat? Jak ví, že Franta Vopršálek brigádu odpracoval a Pepa Křen zaplatil?

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 15 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce!! Gf Feeder

Za 1.500
Sleva na feederové pruty CORMORAN!!!!

akce, rybareniOkuma Naviják Aura | SLEVA 45%

Za 429
1BB + 1RB nerezová ložiska. Přesné mechanické ozubení ozubeného pastorku. Pomalý oscilační systém. Korozivzdorné tělo a rotor Pevná konstrukce. Obráběný hliník, dvoutónová eloxovaná cívka s LCS rty. Pevný hliníkový překlapěč pro vysoké zatížení RESII: Počítačově vyvážený rotor.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Nový dětský kroužek

Přátelé, daroval by někdo jakékoliv rybářské vybavení do nově založeného rybářského kroužku v Dětském diagnostickém ústavu? Předem všem moc děkuji.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby Plzeň Rybářské potřeby Plzeň

Plzeň, Hodonínská 57