Kde zrovna prší?

zde bych uvítal aktuální informace o dešti, povodních a jiné hlášení..
Autor diskuse: u x a - Profil , 1.10.2018 všeobecné - revíry, cestování

myslíte že sucho je diky chování lidí na planetě a nebo se jen jedná o nepředvídatelný cyklus planety..

A) ano je to cyklus50%

B) může za to řepka a nevratné PE flašky11%

C) počasí nad čr je řízeno ruskem..38%

D) můžou za to díslové auta2%

Od 29.4.2019 hlasovalo 114 čtenářů.

vladěna - Profil | St 29.6.2022 8:25:53

stormandnature >> dešťoměr horka-domky ukazuje jen pět-))

    Kruan - Profil | St 29.6.2022 7:27:28

    stormandnature >> Nevidim :)

      stormandnature - Profil | St 29.6.2022 6:24:09

      Třebíč 9,5mm. I nějaký fotečky se povedly.

        jariss - Profil | St 29.6.2022 5:37:41

        Praha Modřany - od 23h déšť, znovu 17l/m2, jako včera.

          u x a - Profil | Út 28.6.2022 21:14:28

          stormandnature >> sem zvědav jestli něco dojde do západních Čech..dneska ráno luxusní déšť..

            stormandnature - Profil | Út 28.6.2022 20:39:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Tak se nám něco nasunuje z jihu.

              stormandnature - Profil | Út 28.6.2022 15:44:39

              vladěna >> jo, když to jde od Jihlavy, to už musí být. Ale tyhle bouřky jsou vázaný na zvlněnou frontu, jejíž hranice se zatím nachází západně od nás. Jestli sem něco dojde, je víceméně ve hvězdách. V Africe si prdne motýl a všechno je hned jinak. Už jsem párkrát zažil, že nás fronta přeskočila. Jeden den bouřilo v Čechách, přes noc konvekce ustala a začala druhý den až východně od Brna.
              Včera bylo krásně vidět, jak a kudy postupovaly supercely. Zatímco fronta postupovala od jihozápadu na severovýchod, supercely šly před frontou na sever nebo severozápad. Třeba se dneska nějaká stočí na jihovýchod a něco sprchne. Ale zas všeho s Mirkem. Včera na jedný stanici nachcalo 187mm. Největší minutová srážka 3mm. To už je chcanec jak kráva.

                F.D. - Profil | Út 28.6.2022 13:26:07

                Zdravím, je tu někdo třeba z Táborska? Chceme jet zítra do Příběnic cca na týden a to, co ukazoval Portál ČHMÚ bylo apokalyptický - Nežárka na třetím povodňovým během pár hodin, v Bechyni prý 1 stupeň. Přes noc to stáhli, a teď má pro změnu Bechyně 2-ku... jde tomu vůbec věřit?? Je Lužnice vůbec chytatelná při dvojnásobným stavu vody, nemá cenu to ani zkoušet?
                Děkuju moc za reakci

                  vladěna - Profil | Út 28.6.2022 9:44:33

                  stormandnature >> mám pocit že ty bouře se před Jihlavou vždy rozdělí a pak uhnou bokem.to je pak slávy když v Třebu opčas sprchne-))

                    Zdenall - Profil | Út 28.6.2022 8:49:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Slavkovsko 15 mm, konečně 🙂

                      stormandnature - Profil | Út 28.6.2022 7:45:08

                      vladěna >> jj. Včera jsem navečer dělal na zahradě a pak jsem rychle vypadl do práce. Když jsem se v autobuse podíval na radar, byl jsem celkem nasranej, že jsem si nevzal foťák a stativ. I na obzoru byly vidět mohutné kovadliny supercel řádících v Čechách a z druhé strany supercela v Rakousku, co si to štrádovala k hranicím a směrem k nám. Jediný co bylo, tak kolem druhý se párkrát jihozápadně zablesklo a to bylo všechno. V Okříškách pak chvilku mrholilo, jinak nic.
                      Ale v těch Čechách masakr. Místama opět nachcalo přes 100mm, ve Volyni 5cm kroupy...

                        vladěna - Profil | Út 28.6.2022 7:15:40

                        u nás 2x houno a 3x nic-))

                          Willow - Profil | Út 28.6.2022 6:54:47

                          ÚO 2x příval a pak mrholení.

                            jariss - Profil | Út 28.6.2022 5:54:08

                            Praha Modřany - po noční vlně bouřek měřák ráno ukazuje 17l/m2

                              jariss - Profil | So 25.6.2022 11:10:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Praha Modřany - měřák přetekl a ještě dalších 10l/m2 nepršelo.
                              Cca 70, možná i 80l, co dodat

                                Willow - Profil | So 25.6.2022 8:44:06

                                stormandnature >> Jenže já kvůli tomu nejel přes noc na ryby!!!😩

                                  stormandnature - Profil | So 25.6.2022 8:34:27

                                  Willow >> vždyť u tebe chčije furt. Tak to taky jednou musí být naopak. 😄😉

                                    Willow - Profil | So 25.6.2022 8:31:10

                                    Slibovali masakr,tak jsem nejel na ryby.A vono spadlo pár kapek.🤔🤨

                                      stormandnature - Profil | So 25.6.2022 8:24:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Tak no to, co slibovali, to zas tak velký nebylo. Nutno teda podotknout, že u nás. Střední Čechy, co se srážek týče, slušnej masakr.
                                      Konečně se mi letos taky povedlo cvaknout nějaký blesky. Tak přihazuju pár fotek. Je to teda přefocený z foťáku, jelikož mi bude chvilku trvat, než se tím prohrabu.
                                      A co se srážek týče, Třebíč 11mm.

                                        Zdenall - Profil | So 25.6.2022 7:18:30

                                        Slavkovsko jen 3 mm.

                                          Červené karty: Hurvinek, supinna