Rostliny u vody

Poznáváte stromy a keře u vody? Léčivky, rostliny s repelentními účinky, rostliny vhodné k jídlu, přípravě nápojů ?
Autor diskuse: mirmen - Profil , 16.4.2018 všeobecné - ostatní

NOG - Profil | St 21.6.2023 21:23:51

Denny >> Ta skalnička by mohl být rozchodník ostrý

    NZMS - Profil | St 21.6.2023 21:01:22

    Denny >> Já nevím....Obě byly zavlečeny do Sev.Ameriky a i jinam. Třeba by pomohlo - https://www.nkz.cz/praxe/okrasna-zahrada/mesicnice-vecernice-jak-je-od-sebe-rozeznat . Musíme se podívat na listy.
    Na skalničku se musí podívat kluci s těmi nejlepšími mobily s mnoha funkcemi .

      NDenny - Profil | St 21.6.2023 16:47:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Jeste jedna (bylo jich vice) kvetinka, kterou jsem vcera fotil. Roste tady na pobreznich skalach, molech s balvany atd. Takova skalnicka :-) Zatim jsem nezjistoval o co jde, ale pri zvetseni je to velmi hezka kvetina.

        NDenny - Profil | St 21.6.2023 16:39:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        ZMS >> Vcera jak jsem chodil po lese a citil tu nadhernou vuni te mesicnice, tak jsem si rekl, ze by bylozahodno si o ni neco precist. No a ted mam za to, ze to, co tady vsude roste a tak nadherne voni neni mesicnice, ale vecernice.

          NDenny - Profil | Út 20.6.2023 14:11:54

          Ty6ko >> Diky

            NTy6ko - Profil | Út 20.6.2023 7:33:30

            Denny >> podle listu možná toto.....Clintonia borealis

              NDenny - Profil | Út 20.6.2023 1:59:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Nevite o co se jedna? Znal jsem pouze jedno misto, kde tahle rostlina roste na nekolika ctverecnich metrech v lese. Dnes o par kilaku dal jsem tim nasel porostly parez. Za dva dny uz to bude kvest, ale netusim, zda se tam dostanu. Listy me pripominaji nejakou lilii nebo druh orchideje, ale nemohu to dohledat.

                NDenny - Profil | Út 20.6.2023 1:51:15

                ZMS >> To ted tady kvete snad uplne vsude, Les, parky, kolem cest, zkratka , kam se clovek podiva, tak tahle nadhera.

                  NZMS - Profil | Po 19.6.2023 17:33:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Když to vyjde,tak se to v přírodě každý rok opakuje. Loni jsem ji sem dával. Měsíčnice.
                  A jedna Lobivie z Bolívie.

                    NDenny - Profil | Čt 15.6.2023 2:05:25

                    ZMS >> Hezka voda.

                      NZMS - Profil | St 14.6.2023 23:01:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Tenhle ostrůvek zvaný "Čupřina" mě provází na rybách desítky let a stále se i přes velké vody drží.Co na něm roste jsem moc nevnímal,teď jsem si určil, že to je Chrastice rákosovitá .
                      V pozadí -

                        NZMS - Profil | Út 13.6.2023 12:19:24

                        Nilsmaster >> Hezké fotografie ! Nebude to tak hrozné,patří do stejné čeledi. Čimišníky jsou otužilé a některé např arborescens"Lorbergii" (nitkovité listy) , převislý "Pendula " jsou velice dekorativní. Akorát píchají.Nepříjemně,ale proti dřišťálu, hlohyni to jde.
                        V jižním Švédsku jsem v porostech vachty (předposlední obr.) začátkem května chytal štiky. Jak to jde u Stockholmu ?

                          NNilsmaster - Profil | Út 13.6.2023 11:04:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Ještě něco z botanické zahrady ve Stockholmu

                            NNilsmaster - Profil | Út 13.6.2023 10:55:22

                            ZMS >> Je to Čimišník, asi jsem si uhnal dyslexii.. 😏.
                            Foceno na zabydleném ostrově, něco u zahrad, něco u vody

                              NZMS - Profil | Út 13.6.2023 7:41:14

                              Nilsmaster >> To je nějaký park? Třeba špatně koukám a někdo to určí s tou aplikací přesně,ale čilimník v severní Evropě? Listy mají trojčetné...

                                NDenny - Profil | Po 12.6.2023 23:22:21

                                Nilsmaster >> Diky.

                                  NNilsmaster - Profil | Po 12.6.2023 22:34:54

                                  Denny >> velký keř je čilimník, bíle kvetoucí tolita lékařská, to à la jetel je úročník bolhoj, tu čtvrtou nevím...
                                  Je to bez záruky, ...

                                    NDenny - Profil | Po 12.6.2023 21:44:01

                                    Nilsmaster >> Paradni, co je to vis?

                                      NNilsmaster - Profil | Po 12.6.2023 21:26:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Ostrov Vaxholm ve Stockholmu

                                        NNilsmaster - Profil | Po 12.6.2023 21:08:28

                                        Zdravím, ten lišejník z ostrova Gotska sandön je důlkatec
                                        https://dalib.cz/taxon/info/Lobaria%20pulmonaria