Rostliny u vody

Poznáváte stromy a keře u vody? Léčivky, rostliny s repelentními účinky, rostliny vhodné k jídlu, přípravě nápojů ?
Autor diskuse: mirmen - Profil , 16.4.2018 všeobecné - ostatní

Denny - Profil | Po 5.6.2023 22:01:57

ZMS >> Tak jsem se k tem borovicim vubec nedostal, ale vyfotil jsem opet neco co neznam :-(

    Martin - Profil | Po 5.6.2023 21:15:36

    ZMS >> Mám kousek od domu veliké skleníky jednoho podniku, jsem s nimi domluven a část kytek vozím tam (citrusy a stálezelené subtropické kytky), opadavé subtropy (hlavně fíkovníky a tomely mám dílem v nevytápěném skleníku, dílem v garáži a dílně), tropy a ultratropy zimuji, k velké radosti ženy, doma.
    Dost věcí mám i venku ve volné půdě (fíkovníky tomely, jujuby, actinidie, pistácie, atd.)

      ZMS - Profil | Po 5.6.2023 17:59:58

      Martin >> Jak je přezimuješ?

        Martin - Profil | Ne 4.6.2023 21:17:56

        ZMS >> jasně, asi 45 odrůd:-)

          Denny - Profil | Ne 4.6.2023 20:59:54

          ZMS >> Mel bych byt v tech mistech zitra rano kvuli faune, tak si snad udelam cas i na tu floru. Je to takove castecne zaplavene uzemi, kde se strida volna voda, baziny a les. Krasny misto, ale bohuzel moc navstevovane. Nastesti tam si asi nikdo nedovoli delat nekdo neporadek, neco nicit nebo necemu ublizovat. Prave ta velka navstevnost dava kupodivu zaruku, ze si to tam pohlidaji samotni navstevnici.

            ZMS - Profil | Ne 4.6.2023 8:48:19

            Martin >> Taky citrusy ?

              ZMS - Profil | Ne 4.6.2023 8:24:55

              Denny >> Chce to také spočítat počet jehlic ve svazku.Z fotky mně to moc nejde. 2 ?

                Martin - Profil | Čt 1.6.2023 21:16:07

                ZMS >> Pravděpodobně viridiflorus, Díky za fotky. Já jsem spíš přes jedlou exotiku, ale i nějaké kakty se najdou..

                  Denny - Profil | Čt 1.6.2023 20:28:57

                  Denny >> Vrta me tenhle kvet hlavou. Jehlice dlouhe jak u cerne borovice, ale vzhled uplne jiny. Snad se tam v pondeli dostanu a nezapomenu vyfotit cely ten strom. Je to z parku, kde netusim, zda se tam nekdy neco vysazovalo, jsou tam vetsinou stare stromy a ted "diky" cinskemu invazivnimu broukovi jich cela rada odchazi. Nastesti nenapada javory a duby ale jak je nekde videt jasan, tak pokud uz neni suchy, tak mu do toho moc nechybi :-(

                    ZMS - Profil | Čt 1.6.2023 16:40:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Martin >> Já jsem na skalky a volné vysázení již rezignoval.Nepříjemné pletí a nemám na to čas. Tohle jsou jen nostalgické zbytky mé posedlosti kaktusy.
                    Jeden zimovzdorný,zrovna mu nemohu přijít na jméno...a další ze stejného rodu jako ukázky přírodních možností.
                    Pro Dennyho .Balkánský čarověník.

                      Martin - Profil | Čt 1.6.2023 13:06:33

                      ZMS >> ty triglochidiany jsou nádherné, moje oblíbené. Mám je i i celoročně venku na střešní zahradě a krásně to zvládají

                        Denny - Profil | Čt 1.6.2023 12:46:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        ...

                          ZMS - Profil | Čt 1.6.2023 12:28:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Kaktusy Echinocereus , musím se podělit.

                            ZMS - Profil | Čt 1.6.2023 11:44:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Na podzim jsem dával s plody,teď kvetoucí kalina a brslen. Pérovník.

                              Denny - Profil | Pá 26.5.2023 3:23:50

                              ZMS >> Nadhera.

                                ZMS - Profil | Čt 25.5.2023 18:36:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Nějaké kytky,ale ne od vody. Pěkné,že ?

                                  ZMS - Profil | Po 15.5.2023 14:50:10

                                  OG >> Děkuju!

                                  Smrk je náš,forma viminalis,a protože je to roubovanec a rouby jsou z dospělého stromu,jsou šišky dobře dostupné.Další je jedle španělská,ale u Ebra neroste...! Tam jsem viděl stálozelené duby.

                                    mirmen - Profil | Ne 14.5.2023 19:38:35

                                    Voda, lužní les, houby . .. sirovce zbožňuju. ... Miniřízečky nakládané jako pečenáče ... Droga

                                      OG - Profil | Ne 14.5.2023 19:03:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      ZMS >> PlantNet hlásí škornice alpská

                                        ZMS - Profil | Ne 14.5.2023 10:26:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Ale teď i od vody.Když pojedete někde v Laponsku,tak za měsíc toho bude po obou stranách silnice kvést plný les. Rojovník bahenní. U nás někde,občas. Tohle asi Arón plamatý,odkvetlý.