Rostliny u vody

Poznáváte stromy a keře u vody? Léčivky, rostliny s repelentními účinky, rostliny vhodné k jídlu, přípravě nápojů ?
Autor diskuse: mirmen - Profil , 16.4.2018 všeobecné - ostatní

NDenny - Profil | So 23.7.2022 22:27:35

1568 >> Nenadavas me ? :-))) Diky. Ja si to uz nasel a co jsem koukal, tak to patri snad i mezi ozdobne travy, ktere se prodavaji.

    N1568 - Profil | So 23.7.2022 22:10:22

    Denny >> Hordeum jubatum, neni zač:-)

      NPetr64 - Profil | So 23.7.2022 19:11:20

      Denny >> Pokud máš možnost zjistit co roste v okolí Wisconsinu,tak po nálezu přibližnýho druhu si zadej latinskej název do vyhledavače a určitě ti to ukáže víc,než mě wiki v češtině.

        NDenny - Profil | So 23.7.2022 16:12:23

        Petr64 >> Tak ten jsem nenasel, ja obvykle hledam na Google nebo na to, co me ukazi stranky, kdyz si napisu, co roste ve Wisconsinu. Mel jsem zustat u fauny, tohle je strasny :-))

          NPetr64 - Profil | So 23.7.2022 15:59:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Denny >> Na wiki je jen jeden obrázek a je podobnej jak ten tvúj.

            NDenny - Profil | So 23.7.2022 15:52:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Jeste jednu travu sem prece jen dam. Zatim sice nevim co to je,musim dohledat) ale libi se me :)

              NDenny - Profil | So 23.7.2022 15:50:57

              Petr64 >> Jo malem bych zapomel. Roste tady divoka ryze a snad ji i nekdo, co jsem se docetl v malem mnozstvi i sbira (nejaci vegani). Ochutnal jsem a z meho hlediska je pekne hnusna :-))))

                NDenny - Profil | So 23.7.2022 15:47:11

                Petr64 >> Diky moc, trosku me mate samotny ten tvar. Vsude jsem nasel spise vic protahle , tak jestli je to ve fazi nejakeho rustu, musim se tam podivat tak za 14 dni, snad to nic nesezere :-)

                  NPetr64 - Profil | So 23.7.2022 14:14:08

                  Denny >> "Profil rostlin pro Carex cumulata (ostřice shlukovaná)". Není zač.😉

                    NDenny - Profil | So 23.7.2022 9:57:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Vcera jsem coural ve v hodne vysoke trave na okraji mocalu a kdyz me jedna neprijemne prejela po krku, tak jsem se porozhledl co tam roste. Nasledne jsem doma zjistil, ze jen ostric je takovych druhu, ze z toho jde hlava kolem. Neco jsem cvaknul, davat to sem ani nebudu, to by nemelo smysl, jen me zaujala jedna z trav. Po delsim vyhledavani jsem se dopidil k tomu, ze by to mohla byt Carex cumulata - cesky nazev jsem nenasel. Zda to opravdu je to si jisty nejsem :-(

                      Nmirmen - Profil | St 20.7.2022 15:19:54

                      Denny >> já také ne, v odkazu níže uvádějí, že rozrazil dlouholistý je i druhotná, invazivní rostlina v severní Americe.

                      https://botany.cz/cs/pseudolysimachion-maritimum/

                        NArhad - Profil | St 20.7.2022 6:09:30

                        Já se v nich taky nevyznám - ale na druhou stranu, pokud je to pro potěchu oka, tak proč ne :-)
                        Pokud to srovnám s dnešními typyizovanými anglickými trávníky ........holt se zapomíná, že Angličané sice měli trávník, ale měli i záhony s květinami a zeleninou :-)

                          NPetr64 - Profil | Út 19.7.2022 21:30:39

                          Denny >> Šuškarda ( liatris). Je i v bílé formě.😉

                            NDenny - Profil | Út 19.7.2022 9:35:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Arhad >> Ja opravdu nemam tuseni. Zkousel jsem hledat, ale oni to vse pisou jako sun flower, a tech "slunecnic" je strasne moc druhu. Tesim se na lesni louky, ted to tam musi zarit barvama, ale vcera tady bylo ve stinu 33 a dnes predpoved rika 28, takze to bude zrejme podobne. Na tech loukach, ktere jsou za vetrem je ted na padnuti, ale je super, jak se to barevne meni kazdych 14 dni. Predpokladam, ze ted je to cele rozkvetle touhle krasou.

                              NArhad - Profil | Út 19.7.2022 6:39:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Není to nějaká třapatka ( čeled hvězdnicovitý) ? Nedávno jsem na procházce se psi obdivoval jednu zahradu, kde majitel měl několik variet a i když zahrada byla docela zpustlá, stále se jim dařilo.
                              https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99apatka
                              A dokonce tento kultivar:
                              https://www.osiva-semena.cz/trapatkatrapatkovka/3299-trapatka-srstnata-capuccino-rudbekia-hirta-osivo-trapatky-50-ks.html

                                NPetr64 - Profil | Po 18.7.2022 14:06:26

                                Denny >> To by mohla byt nějaká místní kokarda.

                                  NDenny - Profil | Po 18.7.2022 13:08:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Petr64 >> Dik, nafotil jsem nejake kytky a jsem z toho zase tumpachovej :-) Je tady ted spousta kvetoucich kytek kolem vod, stejne tak primo ve vodach a bazinach a to jsem jeste nebyl na lesnich loukach. Nevim ani, zd anektere jsou divoke, nebo zda to ptactvo treba nedoneslo z nejake zahrady nebo to neni v prirode "diky" lidem. No posud sam, tohle je od vody. Jak se v tom mam pak vyznat, kdyz je to tak podobne :-))

                                    NPetr64 - Profil | Po 18.7.2022 12:35:08

                                    Denny >> Podle listu kopretina.

                                      NDenny - Profil | Po 18.7.2022 12:32:08

                                      Jak se "hrabu" v kvetinach, tak jsem vic a vic zmateny :-) Vzdycky jsem si myslel, ze sedmikraska jsou takove ty male kvety podobne velkym kopretinam. Jenze , jak jsem zjistil, tak tomu tak neni, takze prosim o radu. Jedna se o kopretinu (Bellis perennis) nebo je to sedmikraska (Leucanthemum x superbum)