Rostliny u vody

Poznáváte stromy a keře u vody? Léčivky, rostliny s repelentními účinky, rostliny vhodné k jídlu, přípravě nápojů ?
Autor diskuse: mirmen - Profil , 16.4.2018 všeobecné - ostatní

NZMS - Profil | Ne 30.1.2022 6:30:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Velká voda odkryla sněženky. Momentka s kousku lužního lesa u řeky. Moc nemrzne,tak na zahradě kvetou vilíny,chystají se kaliny. Náš domácí jalovec .

    NZMS - Profil | Pá 31.12.2021 0:55:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Musím přiznat,že jsem si ji moc nevšímal,ale i teď tato ostřice vypadá zajímavě (mp Otava). Asi latnatá.Na horní Vltavě doplněna dírami a cestičkami bobrů značně ztěžuje přesuny kolem řeky.

      Nmirmen - Profil | Čt 9.12.2021 16:16:39

      Bacha San >> i další ingredience mají celou řadu zdravotních přínosů , snižují hladinu cholesterolu, ovlivňují imunitní systém, přínosné pro diabetiky ( skořice ... ta by měla být přínosem i pro ty, kteří prodělali boreliózu ).

        Nmirmen - Profil | Čt 9.12.2021 15:59:37

        Ticho u vody

          Nmirmen - Profil | Čt 9.12.2021 15:56:48

          Denny >> Ten modrý čaj neznám, podívám se. Z chagy dělám tinkturu, používám ve směsi s několika dalšími ( eleuterokok, shiitake, gynnostemma .. ) na několikadenní kůru při únavě, po nemocech nebo jako prevenci v obdobích chřipek. , nachlazení )

            Nmirmen - Profil | Čt 9.12.2021 15:52:43

            Bacha San >> vyzkouším. Dobře, že jsi se dostal z nejhoršího.

              NZMS - Profil | So 4.12.2021 14:23:52

              Tato borovice patří do okruhu Pinua balfouriana (spolu s aristatou-ojíněnou),vyhledávají spíš suchá místa a jsou dlouhověké.U nás se nejvíc pěstuje aristata.Je to krásná,voňavá pětijehličnatá borovice,jejíž větvičky připomínají kartáč na lahve".Bohužel,jako většina pětijehličnatých trpí na rez vejmutovkovou.Nesnáší vlhko.Měl jsem ji asi 15 let,měla tak 2,5m,krásná solitera.Nevydržela.Hezký porost je snad pořád v nové Dendrologické zahradě v Průhonicích.
              Fotka je k tématu diskuze,řeka minulý týden.

                NDenny - Profil | Út 30.11.2021 11:33:15

                Bacha San >> Ze me se tady ve statech stal temer abstinent. Pivo jsem nepil nikdy, teda tak 3 az 4 za rok, nepochutnam si na nem a tady, vzhledem k tomu, ze denne jezdim jak rano tak behem dne si nedovolim do sebe neco nalit. Panaka spis opravdu vyjimecne a stejne tak vino. Jako nechybi me to, nikdy jsem moc nepil a pokud bych neco konzumoval jako let, tak proc ne.

                  NDenny - Profil | Út 30.11.2021 11:28:49

                  Vlčice >> :-)

                    NBacha San - Profil | Út 30.11.2021 5:37:16

                    Denny >> Je to dlouhodobě macerované v ruské vodce. celkem složitý recept. Ale výsledek je dokonce i chutný...med, hřebíček vanilka a skořice:-)

                      NVlčice - Profil | Po 29.11.2021 23:02:37

                      Denny >> Čaj manželovi... se tu fakt řehtám ;))))

                        NDenny - Profil | Po 29.11.2021 22:29:21

                        Bacha San >> Kousek od nas otevreli asi pred pul rokem specialku , kde se da v podstate vse z konopi koupit, tedy asi krome cigaret. Jestli tam maji i neco podobneho, o cem pises nemam tuseni, musim tam zajit a porozhlednout se.

                          NDenny - Profil | Po 29.11.2021 22:26:20

                          mirmen >> Jak jsem zjistil, tak doma mame spoustu nejruznejsich caju a i par nejruznejsich susenych "dobrot", treba Chagu. Docela me prekvapila cena modreho CLITORIA TERNATEA , kdyz jsem kouknul, co to doma stoji :-( Musim se priznat, ze to vyuzivam velmi malo, ale co konzumuju denne je med a pokud mozno tak surovy, ale asi ty caje konzumovat vic. Jen toho modreho caje tady mame velikou dozu, to me "prezije " :-)

                            NBacha San - Profil | Po 29.11.2021 21:36:46

                            mirmen >> Jsem po neléčené prasečí chřipce s oboustranným zápalem plic. Co se děje po prodělání nepřeji nikomu. Pomáhá mi jen a pouze jedna rostlina, a to i po mnoha návštěvách Homolky. Je to "nějaká" Canabis, ze které dělám něco jako Cognac. Některý ročník zraje ve skle již osm let. Bez toho žiju v bolestech.

                              NLasskoun - Profil | Po 29.11.2021 17:46:27

                              Denny >> ... momentálně v pořadí již třetímu ... ";oDD

                                NDenny - Profil | Po 29.11.2021 16:34:12

                                Vlčice >> Treba vari caj manzelovi :-)

                                  NZMS - Profil | Ne 28.11.2021 21:01:17

                                  Lutra >> V západních Čechách,na Šumavě . Ale myslím,že v současné době je to jedno.

                                    NLutra - Profil | Pá 26.11.2021 21:47:40

                                    ZMS >> Zdar, od lesáků jsem slyšel, že modřín není nepůvodní. Jen má pyl, který se rychle rozpadá a nenašel se v jílech, kde ostatní pyly. Zelení to hned berou, že je nepůvodní. Nejsem lesák, ale tomuhle bych docela věřil. L.

                                      NVlčice - Profil | Pá 26.11.2021 19:53:06

                                      Martin >> chodi na ni uz tri roky urcite ;))