Rostliny u vody

Poznáváte stromy a keře u vody? Léčivky, rostliny s repelentními účinky, rostliny vhodné k jídlu, přípravě nápojů ?
Autor diskuse: mirmen - Profil , 16.4.2018 všeobecné - ostatní

NMichal - Profil | Pá 29.10.2021 12:02:01

Dušan >> tuším, že je chráněný

    NDušan - Profil | Pá 29.10.2021 11:30:30

    Denny >> Dík...nechal jsem ho tam ať se rozmnoží :-)

      NDenny - Profil | Pá 29.10.2021 11:10:41

      Dušan >> Koralovec jezaty - to neni z me hlavy, ja si to pamatuju jen jako lvi hrivu, protoze jsem blbej a ten spravnej ceskej nazev si nejak nejsem schopny zapamatovat :-)
      Nasel jsem jich nekolik,ale dlouho tady nevydrzi, lidi ,kteri to znaji je hned urezou a zbasti. Pry jde o vzacnou a lecivou houbu.

        NDušan - Profil | Čt 28.10.2021 17:06:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        b.gun >> Ahoj...poprosím také o identifikaci. Asi nepatří k vodě ale byla kousek od pramene Rakovnického potoka. Děkuji

          NDenny - Profil | Út 26.10.2021 14:35:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          b.gun >> Diky moc, mam jich v archivu pomerne dost,tak pokud budes ochotny poradit, budu je sem postupne davat(ted neni moc casu, je tah lososu) a take v tom mnozstvi fotek me bude chvilku trvat to vsechno vyhledat i kdyz to nejsou zrovna rostliny od vody. Snad to ale nebude vadit :-)

            Nb.gun - Profil | Út 26.10.2021 14:19:07

            Denny >> Březovník obecný (Piptoporus betulinus)

              NDenny - Profil | Út 26.10.2021 14:13:25

              Kdo z vas,kteri se vyznaji v techto drevokaznych houbach poradi? Pro me a myslim, ze ne jen pro me , jsou to chorose :-) , ale nachazim stale nove a nove druhy, nektere opravdu zajimave, tak bych rad znal jejich opravdovy nazev.

                NZMS - Profil | Po 25.10.2021 21:35:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Teď něco pro znalce a pro posouzení. Snímek z horní Otavy,v Anníně ,pod výtokem ze sádek Klatovského rybářství. Nikdy nepamatuji (od r.1975) takto zarostlou řeku.Intenzivním chovem a vyplachováním bazénů s rybami v cca v 500m úseku došlo k rozmnožení (domnívám se)parožnatky.Kameny jsou obrostlé mechem,jde se jak po koberci a všude zelené řasy,mušky se za chvilku obalí a změní na bahýnko co chytáme na plavanou.Jestli to je dobře,nechám na posouzení. Trošku to tam i páchne,ale to může být z kanalizace kempu,čističek nebo z těch výplachů přeplněných bazénů s rybami.
                http://flora.upol.cz/vegetace/info/9837-Charion-globularis.html

                  NPvl - Profil | Pá 22.10.2021 10:08:06

                  ZMS >> Snad někdy příště .. vyhovuje ?

                    NZMS - Profil | Pá 22.10.2021 7:58:45

                    Pvl >> Klidně můžeš česky!

                      NPvl - Profil | Pá 22.10.2021 5:22:56

                      ZMS >> Sorry :o§)

                        NZMS - Profil | Čt 21.10.2021 23:00:50

                        Pvl >> Jaký S omyl?

                          Ndirekt - Profil | Čt 21.10.2021 14:19:30

                          mirmen >> skvela informace,
                          👍

                            Npepa-č - Profil | Čt 21.10.2021 9:16:47

                            Já to jim, ale znal jsem to je jen “z obchodu” tam už je to bez ježka okolo 🤣

                              Nmirmen - Profil | Čt 21.10.2021 7:29:04

                              direkt >> Před pečením v troubě se musejí naříznout a pečou se opatrně, jen do zhnědnutí ( nesmějí zčernat )
                              Kdysi jsem z nich dělal nádivku do kuřete , recepty na netu.

                                Ndirekt - Profil | Čt 21.10.2021 5:52:37

                                pepa-č >> je to kastanovnik šedý ( jedlé kastny. . Lepší je, je uvařit než péct.(bouchaji v troubě. )při vaření ne.

                                  NDenny - Profil | St 20.10.2021 13:10:26

                                  Martin >> Docela by me zajimalo, jaky druh je zde puvodni,nejak to nemuzu dohledat. Prekvapilo me, ze jsou zde zakazane ty ruzne odrudy z Japonska a Ciny, jsou brane jako invazivni druhy ,ale kdyz jsem si precetl duvod, tak se neni cemu divit. Tohle byl samostatny, ojedinely ker,ale znam lokalitu,kde je ho plna stran a tam prolezat k rece ,to je diky tem ostnum za trest. Zkusim zapatrat,co je to za druh a pokud neni puvodni,tak ho v te lokalite zlikviduju. Jedno z mala mist v mocale,ktere je suche a bylo by skoda,kdyby se stalo nepristupne.

                                    NDenny - Profil | St 20.10.2021 12:51:02

                                    Martin >> Diky moc, ten znam trosku jiny jeste z domova, ale jak jsem se docetl, je docela dost druhu.

                                      NPvl - Profil | St 20.10.2021 7:44:49

                                      ZMS >> .. omyl S.