Rostliny u vody

Poznáváte stromy a keře u vody? Léčivky, rostliny s repelentními účinky, rostliny vhodné k jídlu, přípravě nápojů ?
Autor diskuse: mirmen - Profil , 16.4.2018 všeobecné - ostatní

NMartin - Profil | St 20.10.2021 7:32:52

Denny: Dřišťál (Berberis), do druhu to takhle z fotky neurčím

    NDenny - Profil | St 20.10.2021 6:55:30

    Tohle opravdu u vody focene neni,ale kolem vod to zde roste bezne - klejcha hedvábná

      NDenny - Profil | St 20.10.2021 6:49:25

      Neni to primo od vody, tak na pul - suche misto v mocalech. Nevim o jakou rostlinu se jedna,snad nekdo z vas odborniku poradi.

        Nb.gun - Profil | Ne 17.10.2021 0:56:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        ZMS >> Rezavec lesknavý (Inonotus radiatus)

          NZMS - Profil | So 16.10.2021 18:59:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Něco pro mykology.Sírovec? Je to na olši.

            NZMS - Profil | Út 12.10.2021 22:38:55

            Abych vás nepletl,druhá fotka s řekou není od nás,je to jedna z mnoha řek v Norsku u švédských hranic .Loni v tuto dobu.

              NZMS - Profil | Ne 10.10.2021 11:49:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Ještě něco kvete. Pupalka.https://zivutek.cz/rostlinky/362-pupalka-dvouleta.html .U ohradníku,u řeky.Jinak to vypadá nějak takhle. Fotka je z loňska.

                Npepa-č - Profil | Ne 10.10.2021 11:06:12

                perch >> dik

                  Nvokounek - Profil | Ne 10.10.2021 9:10:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Lahôdkova tekvica na brehu Váhu (absolútne bio) bola pred pár dňami veľkým potešením :) rybu som nechytil a tak zachránila moju česť :) cesnak cibuľka chilli pekorino

                    Nperch - Profil | Ne 10.10.2021 8:42:42

                    pepa-č >> jedná se o jedlý kaštan a strom kaštanovník setý

                      Npepa-č - Profil | So 9.10.2021 20:36:04

                      pepa-č >> dík. Ty znám jen vykoupané 🙂

                        NCiffik - Profil | So 9.10.2021 14:24:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Z letošních průzkumů makrofyt na řece přidávám pár lepších nálezů. Rdest vláskovitý, voďanka žabí a řečanka přímořská

                          NCiffik - Profil | So 9.10.2021 14:15:58

                          pepa-č >> To bude kaštanovník setý (jedlé kaštany) =)

                            Npepa-č - Profil | So 9.10.2021 14:02:19

                            Co to je? Praha park. Takže to klidně muže byt cokoli odkudkoli bo exotická dřevina se nedá vyloučit. Díky

                              NBig Mike - Profil | Čt 30.9.2021 17:05:44

                              Sice to není rostlinka od vody, ale jako zpestření to sem dám. Okolí M. Lázní:))

                                NPetr64 - Profil | Pá 24.9.2021 19:47:25

                                Denny >> Zřejmě se jedná o retenční nádrže, který na rozdíl od čr mají přírodní charakter.

                                  NDenny - Profil | St 22.9.2021 0:10:15

                                  Petr64 >> Urcite,to naprosto souhlasim. Je s podivem,jak tyhle nadrze,ktere nemaji zadne prameny, aspon myslim po nejakem case oziji. Ja si nejdriv myslel,ze jsou to pozarni nadrze,protoze je to tady u kazde fabriky, obchodnich center,hrist atd.ale neni tomu tak.Je to vybagrovane do velkych hloubek, odhad 5-6 metru pod urovni terenu a je do toho svedena voda z ruznych parkovist,silnic,hrist atd. Mozna je to delane proto,aby ta voda nesla hned do cisticky atohle slouzi jako jakysi odkalovac,oparvdu nevim.Presto jaka je tam kvalita vody,po case je to plne zivota .Voda tam kolisa podle toho jak moc zaprsi,nekdy stoupne hladina behem jedne noci treba o 3 metry a jindy je tam hloubka s bidou metr. Vim o jedne,ktera je prakticky sucha,jen zarostla orobincem a voda je tam chvilku po velkych destich. Jakmile se tam ukaze vetsi mnozstvi rybicek,okamzite to zacnou navstevovat kormorani a volavky,ktere to zredukuji :-) No a pochopitelne temer celorocne husy a kachny.obcas nejaky bahnak nebo jiny druh,ktereho prilaka voda.Ptaci to maji velmi radi.Sice pri vzletu musi trosku obcas zabrat,kdyz je malo vody,ale ta plocha jim bohate staci na vzlet,krome kormoranu,ty tam vzdycky krouzi,aby se z toho dostali nebo se snazi zasit nekde na brehu aby oschli. Ale co je nejdulezitejsi, tim jak je to hluboko pod urovni terenu,tak je to ptactvo chraneno pred vetrem a vzhledem k tomu,ze je to vlastne mezi barakama,tak ani predatori nejsou tak velkym nebezpecim jako venku za mestem. Myslim,ze je to velmi dobry napad,protoze takovych nadrzi je tady uz pomerne dost od malych,ktere maji 1 az dva ary az po vetsi,ktere jsou treba 10-15arove. Ani nevim,zda je to povinnost,ze to firmy delaji,nebo je to nejak domluvene a je to soucasti projektu pri vystavbe. Kdyz si vzpomenu,nejakou nafotim,kolem baraku ve vzdalenosti 1km uz jich mame asi 5.

                                    NPetr64 - Profil | Út 21.9.2021 21:14:09

                                    Denny >> Karle. Zásah člověka je ten základ. Vysadí ty rostliny.🤣

                                      NDenny - Profil | Út 21.9.2021 19:53:49

                                      Big Mike >> Tady je to jedna z rostlin,kterou se osazuji mestske nadrze na zadrzovani vody. Jestli je to,kvuli tomu,aby se zpevnil breh netusim. Nekde jich cast "vychcipa", jinde to paradne zarusta,ptactvo donese jikry a ty male utopene stojaky ziji svym vlastnim zivotem bez zasahu cloveka.

                                        NMiPo - Profil | Út 21.9.2021 18:24:30

                                        Big Mike >> Šipatka roste u nás v Bojovském potoce před OÚ, několikrát za rok ji vezmou pracovníci OÚ řroviňákem a jak ji to prospívá