Bivakování na svazových vodách v Jižních Čechách

Ahoj, jak je to s bivakováním (stanováním či jen přespáním) na revírech v Jižních Čechách? Kde je to tolerováno a kde to raději ani nezkoušet? Co se týče právních předpisu tak to mám jakž takž načtené. A šlo by mi hlavně o ty větší revíry.
Autor diskuse: Davas89 - Profil , 12.12.2017 kaprařina - ostatní

NDědek - Profil | Čt 21.12.2017 23:13:27

Colasrumem >> Nevím, kde jsi četl, že něco omlouvám?
Jinak prý duševně zdravý prý jsem, byl jsem loni na dalších a opakovaných psychotestech :-)

    NColasrumem - Profil | Čt 21.12.2017 23:11:33

    Dědek >> Jooo rozhodně je horší rybu ukradnout a pustit do vody, než rybu napíchnout na soustavu háků a pustit do vody. Tady je vidět čím přemýšlíte, svým uraženým egem nebo závistí, já tohle prostě nedokážu pochopit. Pokud někdo omlouvá týrání ryb a hodlá řešit nesmysl jako ukradenou rybu, není podle mě duševně zdravý, nezlob se na mě:o))

      NDědek - Profil | Čt 21.12.2017 23:04:39

      fheavy >> Já chápu, že někdo může mít jiný pohled na věc, ale já tomu říkám zlodějina, i když je ryba chycená legálně. Nikde není napsané, že chycenou rybu nesmíš někomu prodat, když s ní odjedeš od vody, je to na každém, jak s úlovkem naloží. Ale udělat si ze svazové vody dojnou krávu a výhodný kšeft tím, že velké ryby, které jsou zajímavé pro soukromníka, budu cíleně chytat a jemu prodávat, je na blití a takový člověk u mě nemá "kredit".
      Když příklad, tak jeden dám... Je to stejné, jak někdo chodí pro sociální dávky, příspěvek na bydlení a dostane pro pěti členou rodinu skoro čtyřicet ticíc od státu a při tom chodí na černo makat třeba na stavbu. Pro mě je to prostě zloděj, co okrádá stát a lidi, stejně jako ten, co chytá velké ryby v revírech svazu a prodává je soukromníkovi, ten zase okrádá svaz a jeho členy.

        Nfheavy - Profil | Čt 21.12.2017 23:04:37

        zimbuch >> konecne neco k tematu.tu knihu neznam.

          Nfheavy - Profil | Čt 21.12.2017 22:56:05

          Dědek >> ja proste temahle lidma opovrhuju a je mne jedno jak se kdo jmenuje,
          a to ze nekdo dela neco horsiho je stejne neomlouva,nejlepsi obrana je poukazovat na jiny viz:diskuze,to jeko kdybys mne rekl ze sem nedal prednost v jizde a ja bych ti vykladal ze kamarad jezdi neustale na cervenou,takze to co delam ja je vlastne jeste vpohode )(((

            Nzimbuch - Profil | Čt 21.12.2017 22:52:05

            Colasrumem >> tak třeba hniha From the biwi ?

              Nfheavy - Profil | Čt 21.12.2017 22:51:06

              Colasrumem >> nebudu a nechcu to nadale s tebou resit sorry jiz jsem napsal howgh to je vse ,nyni se muzem vratit k tematu.

                NColasrumem - Profil | Čt 21.12.2017 22:42:05

                fheavy >> Jo chytat ryby na svazovkách a vozit je na soukromky je o hodně horší než je napichovat zaživa na sadu trojháků a trápit. Tak pokud tohle myslíte vážně, tak pak i to co se povídá o Vágnerovi je proti tomuhle velice úsměvná prkotina. A pak každý z nás kdo napichuje rybu na dravce je proti takovýmhle prodavačům kaprů opravdový dobytek, to mi věř.

                  NDědek - Profil | Čt 21.12.2017 22:42:05

                  Colasrumem >> stejné morální opovržení si zaslouží i ti, co ryby, které zaplatil svaz, tedy my všichni, prodávají do soukromáků i s těmi, co ty soukromáky vlastní. Tečka.

                    Nfheavy - Profil | Čt 21.12.2017 22:37:25

                    Colasrumem >> podivej ja bych si na nejakyho haspicy ani nevzpomnel /pro mne to neni zadnej priklad proste ani nic/ prvni jsi se o nem zminil ty ja sem jenom napsal co si myslim,takze podnet byl od tebe,a ti vsichni o kterych mluvis nebyly tak znamy v tech dobach o kterych mluvis,na mne to taky drive zkousely nekteri majitele nebo najemci soukromych reviru,a nebudu to tady dal rozmazavat,ale ja mam svedomi cisty,a ty nabizeny sumy nebyli zrovna maly to mne ver, Howgh!!!

                      NFRANK71 - Profil | Čt 21.12.2017 22:35:27

                      Colasrumem >> 🙈🙈

                        NColasrumem - Profil | Čt 21.12.2017 22:29:21

                        fheavy >> já to napsal proto, žes o něm mluvil s takovým opovrhujícím způsobem. To nemám moc rád. Já nevím, proč pořád řešíte to co kdo s rybama dělal nebo dělá. Co s nima dělají sumcaři a všichni ti co chytají na živou, myslíš si, že Hašpica a jemu podobní jsou horší? Tady se feederaři patlají se 4m podběrákem s každým tlouštěm nebo ploticí a pak přijde debil se sumcem na triku a nakouří ji na dva trojháky koupat pár hodin pod kačenu. To jsou ti co jako jediní škodí tomuhle koníčku. A ti co si zaslouží morální opovržení.

                          Nfheavy - Profil | Čt 21.12.2017 22:20:44

                          Colasrumem >> ja jsem se v te dobe tomu nejak nevenoval,sice jsem si boiles vyropbila celkem uspesne vyzkousel,jenze v tech dobach jsem mel trochu jiny starosti ,nebo spis jiny priority coz bylo zalozeni rodiny,pote revoluce zmena zamestnani abydliste dve deti atdatd.a kdyz uz jsemsel na ryby tak jsem chodival muskarit,na dravce no a meztitim kaprarina,byly roky kdy jsem chodil 90% na pstruhovku a to jenom kratky dochazky,feeder jsem zacal okrajove tak pred cca 15lety no a postupne jsem ho zacal chytat nejvic,ostatni discipliny uz delam velmi malo,a co se tyce D.Haspici vim ze toho nachytal dost ale taky vim co s tema rybama delal,i kdyz si poletech sypal popel na hlavu tak urcity moralni veci mu nikdo neodpare,to nejde vzit zpet i kdyby to byl mistr sveta v lovu na boiliesa to sorry

                            NColasrumem - Profil | Čt 21.12.2017 22:04:23

                            fheavy >> Jenže pan Hašpica to tam viděl stejně jako ty a myslím, že toho nachytal taky trochu tímhle stylem víc než ty:o)))

                              NColasrumem - Profil | Čt 21.12.2017 21:59:25

                              fheavy >> no jenže ať hledám ve staré literatuře jak hledám, tak bivakující angličany nikde nenacházím. Totéž internet mlčí:o))) tak nevím, odkud máte angličany v bivaku.

                                Nfheavy - Profil | Čt 21.12.2017 21:57:05

                                Colasrumem >> ja sem prvni recepty na boilies cetl v rybarstvi jeste nejakej rok pred revoluci,kdy pan Haspiuca videl tak akorat vis co,to samo Zelenka atd.

                                  Nfheavy - Profil | Čt 21.12.2017 21:54:27

                                  Colasrumem >> to jo ale netestovali kulicky od K.Nashe a nespali v omrzlym bivaku na zasnezenym brehu)))

                                    NColasrumem - Profil | Čt 21.12.2017 21:51:21

                                    fheavy >> Tak na vařenou nebo sušenou kuličku těsta mimo háček už chytali u nás před 100 lety. Tady koulís začal propagovat jako jeden z prvních Dalibor Hašpica s Vítkem po roce 1995. Ale bivaky začali až později.

                                      Nfheavy - Profil | Čt 21.12.2017 21:44:19

                                      rici2 >> asi mluvime kazdy o jine anglii,nebyt tech bivakujicich anglicanu chytajicich na boilies tak dnes chytame presne tak jak rikas ty normalne na brk popripade na tezko na zizalu nebo rohlik apod.kdyz k nam zacla chodit tahle osveta tak NIKL ani KUCERA nevideli co to je boilies,ti se jen prispusobily trendu a podarilo se jim uchytit se v tomhle byznysu,a najednou mne tady chces rict ze je to uplne jinak, nechcu to rozvadet dopodrobna ,samozrejmne vim ze v anglii neni jen klubova voda s rezervovanymi misty,to jsem psal kolegovi s trochou ceske nadsazky kterou anglican trochu hur chape)))

                                        Nhraji - Profil | Čt 21.12.2017 21:28:32

                                        xDanielS >> tekoucí vody, myslím kanály a velké řeky, ve většině nepatří žádné soukromé společnosti, na jednotlivých úsecích hospodaří jejich rybářské kluby. Některé úseky řek mají pronajaté i komerční rybářství.