Bivakování na svazových vodách v Jižních Čechách

Ahoj, jak je to s bivakováním (stanováním či jen přespáním) na revírech v Jižních Čechách? Kde je to tolerováno a kde to raději ani nezkoušet? Co se týče právních předpisu tak to mám jakž takž načtené. A šlo by mi hlavně o ty větší revíry.
Autor diskuse: Davas89 - Profil , 12.12.2017 kaprařina - ostatní

Colasrumem - Profil | Čt 21.12.2017 21:01:08

xDanielS >> Přesně tak, on říkal volné vody těm, na které nebyla zvláštní povolenka mimo RL. To s čím si v Anglii vystačí na kaprodromech a velkých soukromých stojácích, je tady realizované právě i na tekoucích vodách. Takže tam kde oni mají klid, je tady prostě bordel všude. A s Gáborem a jeho masivní propagací...to souhlasí. On je stejná herečka jako třeba Karel Nikl. Oba dokážou dostat z lejna valoun zlata:o)))) Ale po pravdě výborný marketing má i můj oblíbený Moss.

    xDanielS - Profil | Čt 21.12.2017 20:54:12

    Colasrumem >> Zase z druhé strany, v UK všechno někomu patří. A masivně zde? Logicky, největší masa je na svazovkách a masa = moc lidí, moc peněz. Ale to není jen o CZ, zrovna zde se dost hodí DG jako příklad :-)

      Colasrumem - Profil | Čt 21.12.2017 20:48:06

      xDanielS >> Ono je to totiž o tom, že v Anglii se to čím se prezentují její firmy, děje jen na soukromých kaprových revírech. To co se tady všichni snaží lidem cpát do hlavy a to co se děje na svazovkách u nich na volných vodách opravdu není. Kamarád dělal v Anglii řezníka 15let a rybařil tam taky celou dobu a říkal mi už tenkrát to samé co tady kolega. Tady se totiž jako odjakživa všichni snaží prosazovat všechno masivně.

        retrívr - Profil | Čt 21.12.2017 20:33:26

        TG007 >> Tak ti řeknu, že bych chtěl mít takhle chytré děti ve třinácti. Obzvlášť v hodnocení Vágnera, moderních trendů a tak. Ale my tu nejsme všichni úplně blbí.Měj se, předpokládám, že jsi v posteli, tak třeba zítra. Ha, ha, Praha je Praha.

          poky82 - Profil | Čt 21.12.2017 19:44:31

          hraji >> Dal jsem do toho trochu nadsízky a ironie. Budu muset asi zažét dělat hvězdičky.

            TG007 - Profil | Čt 21.12.2017 19:41:37

            rici2 >> No vidíš a tady to tak funguje, jen se podívej do bazaru, prostě musíš jít s dobou. Opět tu jsou lidi papežštější než papež. Jen to teď vypadá, že Vágner a jemu podobní nám tady tak trochu lžou, ale co by pro vlastní kšeft neudělali.

              rici2 - Profil | Čt 21.12.2017 17:30:53

              xDanielS >> žiju v Chathamu v hrabství Kent, hoďku od Londýna.

                rici2 - Profil | Čt 21.12.2017 17:25:37

                rici2 >> tim pochopitelně nechci říct, že nové věci a trendy jsou k ničemu, jenom prostě všeho moc škodí. Firmy tady chrlí spoustu nových ,,vynálezů,, každou sezónu, ale to neznamená, že všichni zahodí vercajk a jdou pro novej. Jít na ryby je tady o tom tam být, potkat kamarády, dát si pivo, nebo panáka whiskey, užít si den a třeba dostat i nějakej ten záběr, žádnej spěch, žádná těžba.

                  xDanielS - Profil | Čt 21.12.2017 17:24:27

                  rici2 >> A přece tento národ určuje trendy v rybařině a ovlivňuje tím rybaření minimálně v celé Evropě a přitom nebivakuje, nechytá na koule. Ve které Anglii jsi?

                    rici2 - Profil | Čt 21.12.2017 17:07:49

                    TG007 >> to mě hrozně škube žíly :D, podle toho, co vidím okolo sebe tady u vody můžu říct že kdybychom chytali podle angličanů, tak ještě chytáme na husí brk.

                      TG007 - Profil | Čt 21.12.2017 14:54:29

                      rici2 >> to víš většina kolegů tady tohle ale slyšet nechtěla. Tady se jedou moderní anglické trendy, stan, zavážka, wostrý a moderní a ty tohle. Stejně ti nikdo neuvěří.

                        hraji - Profil | Čt 21.12.2017 14:27:56

                        poky82 >> v nevědomosti tě nikdo neudržuje, je to jen tvoje vina, že neznáš, nevíš, nestuduješ, nečteš. Informací je všude plno, jen se snažit, najít je a přečíst.

                          drvoštěp - Profil | Čt 21.12.2017 13:15:15

                          rici2 >> To teda znamená že UK výrobci a jejich slavní testeři vyrábějí pro východní blok aby narušili jejich zažitý styl chytání ? ;)))

                            poky82 - Profil | Čt 21.12.2017 12:58:19

                            rici2 >> Hele, ale to musíš makat s ukrajincema ne, tohle není možné. Tady se nám třepou do hlavy ukstil a podobné kaprařské metody. Když nespím týden u vody,a nechytám nonstop, tak nejsem rybář, protože nic nemužu chytit. Tak je to prý na západe moderní, takové trendy k nám chtějí přitáhnout. A ty mě normálně takhle šokuješ. Já fakt nevím čemu věřit. Jestli kaprařským (j)elitám nebo tobe. To jako několik let už tady jsme udržovaný v takové té nevědomosti jo.
                            nezbejvá než ti závidět ten stav u vody.

                            edit. tohle mimo téma nebylo

                              rici2 - Profil | Čt 21.12.2017 12:25:59

                              Omlouvám se autorovi diskuze za příspěvky mimo téma, ale nevydržel jsem :)

                                rici2 - Profil | Čt 21.12.2017 12:24:17

                                poky82 >> :)), to je přesně to, co tady kolegům v práci - taky rybářům říkám, že jsou sto let za opicema, představ si, že oni chodí k vodě relaxovat, skoro nikdo nechyta na boilies, radeji splávek u leknínu, rákosů... ,kukuřici, červíky, když nezavadí o rybu, tak řeknou : ,, třeba příště,, a jdou spokojení domů, prostě nikam nespěchají. Když přijedu domů a vezmu hostenku na týden, tak u vody skoro pláču, stovky metru břehů zaminovaný prutama, pochopitelně nikde nikdo, o padesát metrů výš na chatě nekdo za oknem, když na candáty tak jedině 2 pruty na rybku a třetím vláčet, co kdyby náhodou, těžba je těžba, tak to je. Nikoho nenapadám, každýmu se líbí neco jinýho, ale tady se pokaždý k vodě těším přesně tak, jako když jsem v 8 letech začínal a nemohl jsem dospat zahájení.

                                  poky82 - Profil | Čt 21.12.2017 11:54:33

                                  rici2 >> A opravdu jsi v Anglii a ne někde na východě?? Vždyť se nám tu pořád ohánějí moderními trendy, ve vyspelých zemích je tohle normální a podobně. A pak světe div se, člověk co tam žije říká něco jiného. A komu tedka věřit? Tobě a nebo našim moderním a wostrým?

                                    rici2 - Profil | Čt 21.12.2017 11:29:31

                                    Ještě bych snad doplnil to, že jsem tady zatím ještě nikoho neviděl spát u vody, nebo stanovat a chytat, zdejší rybáři nemají v povinné výbavě ani dodávku, světe div se...

                                      rici2 - Profil | Čt 21.12.2017 11:26:45

                                      fheavy >> Je to někdy docela zábavný číst zdejší příspěvky. V Anglii žiju i chytám ryby a nevidím tady žádnej problém, jaký jsou tu popisovaný. Když jdu na rybník, je pravda, že jsou mista min. 20m od sebe, pokud nejdu v sobotu odpoledne, tak si ale můžu většinou sednout kam chci. Jsou tu velice jednoduché pravidla, které každý dodržuje, jinak přijde doslova likvidační trest, pokuta, popř. nahlášení přestupku zaměstnavateli, soud... Asi i díky tomu je ve zdejších vodách to co je, chytit lina pod 40 se mi ještě nepovedlo, to samé když jdu na pstruhy, menší ryby než 0,8-0,9 kg se většinou nevysazují, pro mě je každá zdolaná ryba tady zážitek, jsou vody, kde je povolenka drahá, jsou vody, kde stačí ryb. lístek. Chytal jsem lososy ve Skotsku na River South Esk a North Esk, denni povolenka stála £4,20, tedy 130 korun, za tu cenu jsem si mohl odnést 1-2 lososy, nebi v tahu mořáků 4 pstruhy. Nemám problém chytit štiku, candáta, okouna okolo 50 cm. Jasně že jsou soukromý revíry s jinými pravidly, ale tam mě nikdo nenuti chodit, takže za mě, kéž by to tak fungovalo i u nás.

                                        ToM1977 - Profil | Čt 21.12.2017 8:09:36

                                        fheavy >> Jen konstatuju. A nebude za to velkou měrou moct právě to, ze těch stanů kolem vod, kde to není zatím regulovaný, bude víc a víc a nerybari si prosadí zákaz? Myslim, že je ani poplatkem nepřesvědčíš, oni prostě ty stany na svým území nechcou a nechtit je tam, je ovšem jejich demokratické právo. Opakuji, jen myslím "nahlas".