Rybářsko kovářské jádro

Diskuse pro pro všechny od černého řemesla.
Autor diskuse: Umely_stimul - Profil , 28.10.2017 všeobecné - ostatní
Dále moderují: drvoštěp Profil + hadalicek Profil + Buffalo1969 Profil + Růžowka Profil + Vetesnik.J Profil + OG Profil + Ombré Profil

Ndrvoštěp - Profil | Ne 29.10.2017 12:21:57

Umely_stimul >> Kurnik, dnes by to lítalo. Ale nikdo nechce jít vláčet ;))))

    NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 12:18:58

    drvoštěp >> Tož já su prý nasertivní typ :-) Díky.

      NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 12:17:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      A jedna rybářská ...

        Ndrvoštěp - Profil | Ne 29.10.2017 12:16:07

        Umely_stimul >> Sereš mě ;))) pěkný. Vidím to u sebe na předzahrádce.

          NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 12:06:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Zdarec všem .A furt se robí :-)

            Nhadalicek - Profil | So 28.10.2017 20:40:45

            Buffalo1969 >>Tak to ti věřím,stará škola je stará škola.. na učňáku jsme dělali taky kraviny,jako zavírat krabičku od sirek atd:-)Měli jsme dobrýho mistra trochu lil,ale fakt naučil...

              NBuffalo1969 - Profil | So 28.10.2017 20:35:02

              hadalicek >> jojo. Dokonce mně na to učilil kovat. TWL děda byl tak dobrej, že přilepil mým Pedrem vršek od piva na kovadlinu a v kleštích držel rozžhavenou železnou kostku a ukazoval mi jak koval to železo na lpacku a toho vršku se ani nedotkl. já měl voči jak tenisáky....:-)

                Nhadalicek - Profil | So 28.10.2017 20:23:09

                Buffalo1969 >> myslíš buchary:-)

                  NBuffalo1969 - Profil | So 28.10.2017 20:21:31

                  hadalicek >> já jako malé fagoš chodil dědou do JZD do kovárny. TWL tam byly věci. \chlapi na koleně opravovali pásový traktory, výhně tam byly tuším tři a takový ty obrovský stroje na kování byly úplně nejvíc mega. Připadal jsem si tam jako v pekle. Bál jsem se tam, ale na druhou stranu mně to tam furt táhlo.

                    Nhadalicek - Profil | So 28.10.2017 20:09:54

                    Buffalo1969 >> věřím tomu že bych se do toho brzy dostal,ale čistou kovařinu na profi úrovni jsem nikdy nedělal..5 let jsem dělal strojní kovařinu ve Škodovce v MB

                      NBuffalo1969 - Profil | So 28.10.2017 19:54:33

                      drvoštěp >> Knipexky jsou super. Už spoustu let prakticky nic jinýho nepoužívam. Nejlepší jsou plochý kleště, ty mám dvoje a nedam je z ruky.

                        NBuffalo1969 - Profil | So 28.10.2017 19:52:58

                        hadalicek >> záleží jak jsi to dlouha dělal a pokud ti dají vercajk do ruky, tak co by jsi zvládnul udělat.

                          Nhadalicek - Profil | So 28.10.2017 19:45:52

                          Azis >> Já se vyučil,pak vojna a po vojně 5 let na kovárně ve Škodovce,ale to s kovařinou prakticky nemělo nic společného kromě rudě zbarveného železa:-)Koval jsem kolečka kliky ojnice atd:-)

                            Ndrvoštěp - Profil | So 28.10.2017 19:32:57

                            Buffalo1969 >> Kartuš vyměněna. Do knajpy chlapi donesli klíče a různý sikovky ;)) Prej to dobrousíš ;) Pak došel kolega a přinesl Knipex. Tak jsem to zapil 14nácti a šel domu. Za chvíli soused jestli mám hotovo. Tak vyměnil, když zjistil že jsem požil. Dostal prcka slivky a mám vystaráno.

                              Ndrvoštěp - Profil | So 28.10.2017 18:59:22

                              kakr >> Tak jak má být. Vše doladěno.

                                NAzis - Profil | So 28.10.2017 18:40:52

                                hadalicek >> Tak to mame podobny od matury v roce 2006 sem si taky nebouchl.zamecnickou sem chvili delal.tech radoby kovarskejch vyrobku posvarovanejch z pokoupenejch dilu sme udelali mraky.co lidi zaplati,to se vyrabi.je fakt ze ta poctiva kovarina je draha.

                                  Nkakr - Profil | So 28.10.2017 18:28:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  drvoštěp >>
                                  Čistý nerez, včetně nerezových matek, měl jsem to jen za materiál, práce, chemické leštění a montáž byla grátis. Pro sichr proti zlodějům je to přivařené.

                                    Nhadalicek - Profil | So 28.10.2017 18:25:01

                                    drvoštěp >> Taky jsem zůstal u železa,pracuji v jedné firmě kde mám na starosti stroje a nástroje pro ohýbání plast trubek,ale vše co k tomu je třeba tak je převážně z nerezu..

                                      Ndrvoštěp - Profil | So 28.10.2017 18:19:52

                                      kakr >> V jednoduchosti krása. Čistý nerez ? U nás v ulici si jeden judr nechal dělat plot. Rýgle ze silnostěný coulky antikoro a plotovky z palet. Prostě pako. Jednu tu trubku mám ;))

                                        Nkakr - Profil | So 28.10.2017 18:15:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Vrátíme se k zámečničině, branky do předzahrádky (provedení nerez) mi udělal synovec, mě se líbí:-))