Ryobi - klub fanoušků, vše kolem této značky

Zdravím kolegy rybáře,

diskuse pro fanoušky této značky... Fotografie, tipy, rady, zkušenosti...
Autor diskuse: kubah - Profil , 24.10.2017 všeobecné - náčiní, doplňky
Dále moderují: já 2 Profil + TomVl Profil + Chnumík Profil + Ciffik Profil

Nrájovec - Profil | Po 4.12.2017 10:18:26

Darďas >> Mám ho 3000, u nás se mu říká Zauber L. Lehoučkej a pěknej mazel, vláčka nebo lehčí feeder.

    NDarďas - Profil | Po 4.12.2017 10:08:36

    Zdravím pánové.Měl někdo v ruce tento kousek-ZAUBER CR 4000?

      Nrájovec - Profil | Po 4.12.2017 10:03:13

      já 2 >> Nejlíp to poznáš podle váhy, mrkni kolik má ten kovový u Adlera nebo Sumcařů a uvidíš.

        Njá 2 - Profil | Po 4.12.2017 10:00:25

        rájovec >> To určitě, to jsem třeba netušil. Dík

          Nrájovec - Profil | Po 4.12.2017 9:50:12

          já 2 >> Pěkný! Ale - u nás se prodávají Ryobi Verum dvě verze, s kovovým tělem a lepší brzdou má Adler okolo 3.500,- a s grafitovým tělem a mikrobrzdou má RSP okolo dvojky. Jsou barevně i tvarově nerozeznatelný až na pár detailů. Na to co chceš, bych bral jedině tu kovovou verzi.

            Njá 2 - Profil | Po 4.12.2017 9:31:09

            rájovec >> V polsku je za cca 1500 a ještě dají 5 let záruku

              Nfheavy - Profil | Ne 3.12.2017 18:56:30

              Colasrumem >> to nevim presne,jenom bych dodal ze zalezi i na prutu jak velky a jak postaveny ma ocka,vzdalenost od navijaku atd.podle toho bych vybiral dnes ja myslim na heavy 420/180g ,tady nejde jenom o odhoz o tom se tady uz hadat nechcu,ja sem si to s heavy zazil ocka navijaky atd.a neco men to stalo nez jsem to prizpusobil obrazu svemu tak jak by to mnelo vypadat a fungovat.

                NColasrumem - Profil | Ne 3.12.2017 18:51:34

                fheavy >> Karle prijde ti, ze tohle je zpusob, na ktery hleda kolega navijak? Ja to pochopil tak, ze hleda navijak na hody do 100m s vetsi zatezi. Ne na chytani 100+ primarne. Pokud jsem se spletl tak se omlouvam.

                  Nfheavy - Profil | Ne 3.12.2017 18:10:15

                  Colasrumem >> ja se taky nebavim o obcasnem hazeni do 100m ale o chytani nekolika dni na 100 +tam se lame chleba tam kdyz nakrmis spombem tak tam musis hazet kazdym nahozem a pouzivat na tohle chytani 4000 navijak na zatez 100g a vic je blbost,a uktegra 5500 ma narozdil od ryobi 4000 navin jak z partesu ,naprosto pravidelnej,ukazkovej.sirsi a vyssi civku proste stredni big-pit na to urcenej a ne nejaka ucaprcana 4000ka ,
                  a to stejny by rekl ortodoxni kaprar o ultegre 5500 ,tam je to zas o velikost jinde ,vse chce proste svoje,
                  jedno souvisi s druhym nebudu hazet s prutem ktery ma odhoz 180g se 110-130g zatezi s navijakem 4000 ,ten na tom prutu vypada jak vosa na bonbone,a pritomhle chytani i kdyby se ti tam podarilo obcas nahodit tak ho odrovnas,proste ten rozdil tam je a za tim si stojim ,jelikoz jsem to zkousel i sam v praxi a ne ze jsem to cetl.

                    NColasrumem - Profil | Ne 3.12.2017 17:57:59

                    fheavy >> :o)))))

                      NColasrumem - Profil | Ne 3.12.2017 17:49:23

                      fheavy >> kolega hazel se 40kou Greysem taky 100m. Takze je to fuk. Takze ne kvuli odhozu, ale kvuli vetsi sile doporucuji 5000. Uz mas jasno? To neni jako 40m na rece, tam ti staci starej rolak od Tokozu.

                        Nfheavy - Profil | Ne 3.12.2017 17:38:07

                        Colasrumem >> vsak ja sem psal pokud si to dobre prectes se stejnym prutem ryobi 4000 versus ultegra 5500,a doporucoval jsem mu na odhoz min:ryobi 5000 uz mas jasno ???
                        nebo jeste polopaticteji ???

                          Nrájovec - Profil | Ne 3.12.2017 17:18:29

                          TomVl >> Zase ty těžký krmelce nebude házet na velkou dálku, na to psal, že má ty 60tky. 6500 je větší, pán od Sumcařů říkal, že má větší tělo než Daiwa 5000, že prý je to velikostí klasický kaprový naviják.

                            NColasrumem - Profil | Ne 3.12.2017 17:13:58

                            fheavy >> nebo jinak 100m hodi i s tou 5000 ryobi.

                              NTomVl - Profil | Ne 3.12.2017 17:13:22

                              rájovec >> nejde až tak o cívku, na odhoz stačí jde o to že nad 5000 včetně mají mohutnější mechaniku, aby vydržela stahování velkých krmítek....tělo má 5000 a 6000 stejné , 6500 si nejsem jistý....cívka z daiwy 4000 mu stačí. Daleko hodíš vším pouze Ryobi 4000 si myslím, že při stahování těžkých krmítek toho moc nevydrží a ještě to bude nepohodlné..

                                NColasrumem - Profil | Ne 3.12.2017 17:05:38

                                fheavy >> tak se vsad, ze to nebude víc jak 5 metru. To je porad ten vas vsugerovany nesmysl.

                                  Nrájovec - Profil | Ne 3.12.2017 17:05:04

                                  fheavy >> Ryobí 5000 má do puntíku stejnou cívku jako Daiwa 4000 - 23mm výška a 57mm průměr. Na ten odhoz by byla lepší ta 6500 co je níž odkaz.

                                    NSpecialista - Profil | Ne 3.12.2017 17:04:14

                                    CsabaC >> můžeš dát odkaz prosím? Klidně do SZ, pokud by to bylo proti něčemu zde..

                                      Nfheavy - Profil | Ne 3.12.2017 16:33:33

                                      já 2 >> ryobi na odhoz tak jak pise TomVI min.5000,4000 jsou maly,a pri dalekym odhozu je sakra rozdil hazet s ryobi 4000 nebo treba ultegrou 5500 se stejnym prutem ,a bude to 100% vic jak 5metru,

                                        NCsabaC - Profil | Ne 3.12.2017 16:27:19

                                        wanman >> dnes som dal 2 h s tym slarkom. Bolo a potom privlac. Par mensich kaprikov ho skusalo a zatial som spokojny. Ide super, brzda v pohode zvladala 8 navazec. Este co je pre mna trocha nezvyk je ten okruhly klip vlasca. Trocha horsie sa mi klipuje tam vlasec ako pri arcticach s tymi plastovymi klipmi.