Ryobi - klub fanoušků, vše kolem této značky

Zdravím kolegy rybáře,

diskuse pro fanoušky této značky... Fotografie, tipy, rady, zkušenosti...
Autor diskuse: kubah - Profil , 24.10.2017 všeobecné - náčiní, doplňky
Dále moderují: já 2 Profil + TomVl Profil + Chnumík Profil + Ciffik Profil

NCsabaC - Profil | Ne 3.12.2017 16:23:15

Specialista >> naposledy som bral 2 arctiky 4000ky s jednej predajne pl, co je i na ebayi za 122ecok s postovnym. Od nich mam aj moje a vzdy tip top. Opeciatkovany zarucak s datumom, komunikacia vyborna a rychle dorucenie.

    NTomVl - Profil | Ne 3.12.2017 15:32:03

    já 2 >> ok tak to má logiku já tě špatně pochopil. Myslel jsem že hledáš univerzální sestavu na všechno...... hledej u Ryobi nad 5000. Předpokládám, že tím nebudeš chytat každý den když máš 7 prutů a tak občasné chytání vydrží každý mohutnější Ryobi.

      Njá 2 - Profil | Ne 3.12.2017 15:17:26

      TomVl >> Jo a mám to tak proto, že se nedostávají peníze na to, abych nakoupil o moc víc...

        NSpecialista - Profil | Ne 3.12.2017 15:13:06

        CsabaC >> arctica..

          Njá 2 - Profil | Ne 3.12.2017 15:05:20

          TomVl >> Tak jinak mám 7 naprosto odlišných feederových prutů a používám je všechny. A jsou tři situace, kdy sáhnu po prutu 420 180g a to za A) potřebuji chytat daleko - buď kapry, kteří do 60m nejdou. Pak nasadím krmelec 60g velkej jako kráva, abych nemusel házet moc často.
          B) Na závodech, když je potřeba chytat zase daleko, pak nasadím 60g dalekonosné krmítko
          C) jdu na parmy do prpoudu, kde chci zvednout prut co nejvejš a potřebuju házet kapku 120g + pva, nebo krmelec 120g třeba jen 45-50m a to obsahuji tímto jedním prutem. A rád bych ho byl schopen osadit jedním navijákem. Mám na něm penn battle II 5000, odchytal 3 vycházky, ale už vím, že do proudu je super, nemá to limit, ale dál dohodím s medium prutem, nebo parmovkou se zauberem 4000 se stejným vlascem a to je prut jen 360 a má malá očka

            NTomVl - Profil | Ne 3.12.2017 14:52:42

            já 2 - 3.12.2017 13:10:13 píšeš  Je to tak, ale občas chytám na 120g krmítko a jindy hážu přesně tu 60 a chci to obsáhnout jedním navijákem >>

            Nojo po pravdě to by jsi neměl pokrývat hlavně jedním prutem. Natož navijákem .... 180g prut a 60g krmítko . Ja teda prut Browning nikdy neměl a nevím ani jakou má akci, ale díky té délce a 180g by měl házet daleko, ale pro jemnější chytání se absolutně nehodí. Rybu samozřejmě vytáhneš i klackem z lístky na který přiděláš očka, ale požitek např při tahu 40cm cena se 180g prutem nebude žádný....ale je to pouze můj názor. Prostě buď chci jenom vytahovat ryby za každou cenu a to stačí jeden prut nebo si chci boj s rybou užívat a to dle mého názoru potřebuješ 3 různé pruty. Univerzální neexistuje.

              NPidess - Profil | Ne 3.12.2017 14:50:04

              a otázka je taky jak často,jestli to bude jako u mne, tak je má na 10 let :-))

                NCsabaC - Profil | Ne 3.12.2017 14:49:59

                Specialista >> 70eur ktory? Lebo za vybornu cenu ich mas kopec ryobi z pl a cez ebay su doma za 5dni s 5rocnou zarukou. A neni treba riesit aziu.

                  Nkubah - Profil | Ne 3.12.2017 14:48:01

                  já 2 >> tak pokud to nebude z nějakého proudu... Verum by to měl v té velikosti dávat...

                    Njá 2 - Profil | Ne 3.12.2017 14:47:15

                    rájovec >> Častěji tu dálku. A nebo to prostě nebudu řešit, do teď vše fungovalo, tak uvidíme dál

                      Nrájovec - Profil | Ne 3.12.2017 14:39:51

                      já 2 >> Co se týká toho stahování, tak při pravidelným chytání na proudu s krmítky +100, odděláš i Ultegru 5500. Záleží, jestli máš jasno v tom, co budeš chytat častěji. Jak píše fheavy - univerzál neexistuje.

                        Nrájovec - Profil | Ne 3.12.2017 14:30:04

                        já 2 >> Ten Verum asi nebude moc vyzkoušený i když u těch Sumcařů říkali, že se prodávají. Psal jsem, že by to mohl silově dávat a že by mohl házet. Tady na MRKu má Ryobi 6500 kolega Kosák, zkus mu napsat, třeba ti to rozsekne.

                          Njá 2 - Profil | Ne 3.12.2017 14:28:09

                          kubah >> Já to vím, proto se ptám, hodit se dá se vším možným. Máš to verum vyzkoušený?

                            Nkubah - Profil | Ne 3.12.2017 14:25:14

                            já 2 >> ona je jedna věc odhodit... A druhá přitáhnout :-)

                              Njá 2 - Profil | Ne 3.12.2017 14:23:15

                              kubah >> A co ten verum?

                                NColasrumem - Profil | Ne 3.12.2017 14:21:31

                                kubah >> souhlas.

                                  NColasrumem - Profil | Ne 3.12.2017 14:21:20

                                  já 2 >> reknu to na rovinu. Ja jsem schopny vymenit navijaky i 3x za sezonu, takze moje dlouhodobe zkusenosti jsou minimalni az zadne. Urcite bych venoval pozornost tomu co pise kubah, ktery na Ryobi a jejich klony chyta dlouhodobe. Vim jen par navijaku, se kteryma jsem mel problem i pri mem kratkodobem chytani a ktere si uz nekoupim. Vetsina navijaku pouzivane na feeder jsou zamerenim privlacove a vetsina velikosti do 4000 neni stavena na tezke tahani, takze bych volil jejich vetsi velikosti zamerene na tezsi az tezkou privlac, kde pouzivaji vlaceci nastrahy kolem 80g - 100g.

                                    Njá 2 - Profil | Ne 3.12.2017 14:01:13

                                    Colasrumem >> A Ty bys věděl?

                                      Nkubah - Profil | Ne 3.12.2017 13:51:11

                                      nerf >> naprosto v klidu :-)