Ryobi - klub fanoušků, vše kolem této značky

Zdravím kolegy rybáře,

diskuse pro fanoušky této značky... Fotografie, tipy, rady, zkušenosti...
Autor diskuse: kubah - Profil , 24.10.2017 všeobecné - náčiní, doplňky
Dále moderují: já 2 Profil + TomVl Profil + Chnumík Profil + Ciffik Profil

Nnerf - Profil | Ne 3.12.2017 13:49:26

kubah >> Čau. Sorry za ten včerejšek. Neměl jsem úplně svůj den a večer se trochu připil.

    NColasrumem - Profil | Ne 3.12.2017 13:48:45

    já 2 >> pak si nech poradit od kolegu tady s navijakem, ktery stahne ta krmitka.

      Nkubah - Profil | Ne 3.12.2017 13:35:03

      Specialista >> já ne... Ani nikdo z kámošů kolem...

        NSpecialista - Profil | Ne 3.12.2017 13:33:17

        Objednával jste někdo Ryobi navijáky např. z Aliexpresu nebo podobného zdroje? 70 dolarů a tvrdí (i na fotu) že jsou to originály...

          Njá 2 - Profil | Ne 3.12.2017 13:24:07

          rájovec >> Děkuju, fakt se mi líbí... asi ten svůj penn pošlu do světa

            Nrájovec - Profil | Ne 3.12.2017 13:16:43

              Njá 2 - Profil | Ne 3.12.2017 13:12:17

              rájovec >> Tenhle se mi líbí moc. Dík

                Njá 2 - Profil | Ne 3.12.2017 13:11:46

                TomVl >> Mám browning 420 do 180g

                  Njá 2 - Profil | Ne 3.12.2017 13:10:54

                  Colasrumem >> To je mi právě jasný... proto chci ryobi , nebo penn, nejraději

                  K těm 100m bych chtěl hodit

                    Njá 2 - Profil | Ne 3.12.2017 13:10:13

                    TomVl >> Je to tak, ale občas chytám na 120g krmítko a jindy hážu přesně tu 60 a chci to obsáhnout jedním navijákem

                      Njá 2 - Profil | Ne 3.12.2017 13:09:26

                      Pidess >> Občas to není výhra ale nutnost

                        NColasrumem - Profil | Ne 3.12.2017 8:54:21

                        TomVl >> ano přesně, rozdíl je tu u speciálů, které hází 160m a tam může naviják udělat třeba 20m a to je rozdíl, ale na 100m udělá 5m a to možná ani ne.

                          NTomVl - Profil | Ne 3.12.2017 8:50:35

                          Colasrumem >> přesně prut je základ a hmotnostně správné krmitko k němu. Ostatní prodlužuje hod pouze o jednotky metrů pokud vůbec....

                            NColasrumem - Profil | Ne 3.12.2017 8:44:54

                            já 2 >> vůbec nejde o cívku, což všichni řeší. Jde o prut, pokud chce chytat daleko. S kolegou jsme byli nedávno na rybách a měl na jednom prutu 420cm s odhozem 180g Fox FX9 a na druhém stejném prutu nějaký Greys ve 40tce. Házel obojím úplně stejně, na hody kolem 100m nepotřebuješ mimo prutu nic extra. Kvalitní naviják potřebuješ na stahování krmítek zpět.

                              NColasrumem - Profil | Ne 3.12.2017 8:27:22

                              já 2 >> co znamena dlouhy nahoz? Myslim zhruba v metrech?

                                NColasrumem - Profil | Ne 3.12.2017 8:25:30

                                já 2 >> ono nejde o hazeni, ale o to stahovani.

                                  Nrájovec - Profil | Ne 3.12.2017 8:18:41

                                  já 2 >> Silově by na to mohl mít tenhle https://www.sumcari.cz/Ryobi-navijak-VERUM-6500-fee​der-d31994.htm a teoreticky by to z něho mohlo i slušně lítat. Jinak o těch krmelcích a vzdálenostech to už napsal TomVI.

                                    NTomVl - Profil | Ne 3.12.2017 8:11:02

                                    TomVl >> ještě doplním všichni víme že daleké hody nejsou dány pouze cívkou a velikostí krmítka. Prut musí mít na daleké hody k sobě krmítko hmotnostně tak akorát. Mám třeba prut kde hodím s 60 g plným krmítkem to samé co s 80g plným krmítka. Jedná se o 125g prut. Prostě navyšováním hmotnosti krmítka se hody nemusí zákonitě prodloužit. Musí si sladit celou sestavu včetně vlasce. Myslím typu a průměru. Nesmí být pružný, aby vůbec nějaký záběr byl potom vidět atd. No už přestanu dělat chytrého ....pokud si není výběrem všeho jistý chce to si nechat poradit jak píše Colasrumem. 😊😊😊😉mějte se všichni fajn.

                                      NTomVl - Profil | Ne 3.12.2017 7:34:43

                                      TomVl >> pouze doplním na těžké krmítka by se hodil nižší převod např 4.6 : 1 a to Ryobi nedělá. Všechny navijáky jsou ca 5:1