Ryobi - klub fanoušků, vše kolem této značky

Zdravím kolegy rybáře,

diskuse pro fanoušky této značky... Fotografie, tipy, rady, zkušenosti...
Autor diskuse: kubah - Profil , 24.10.2017 všeobecné - náčiní, doplňky
Dále moderují: já 2 Profil + TomVl Profil + Chnumík Profil + Ciffik Profil

Nmilans14 - Profil | So 2.12.2017 10:29:29

Robert 1 >> Ahoj, tuším, že ten Tvůj zauber má pevnou kličku - jak jsi se s tím vypořádal, protože jak tak čtu, tak spoustě chlapů to vadí kvůli neskladnosti.

    NRobert 1 - Profil | So 2.12.2017 10:14:40

    taky sem s Ryobi spokojenej vzal sem si ZAUBRA CF4000 a už bych jinej nechtěl ..

    http://www.rybytovacov.cz/navijak-ryobi-vlacka-arct​ica-aplaus-tt-power?page={page}

      Nrájovec - Profil | Pá 1.12.2017 20:36:35

      kubah >> Tam je ta klička a ten úchop, jinak ta 6500 má prý větší tělo než Daiwy 5000 a člověk z eshopu kde ji mají skladem, ji velikostí přirovnával ke Scepteru.

        Nkubah - Profil | Pá 1.12.2017 20:31:47

        rájovec >> myslel jsem to tak - že na těch stránkách mají všechny velikosti vzhledově jako máš Ty, kdežto jedinou tu vel.6500 mají vzhledově jako Tom

          NTomVl - Profil | Pá 1.12.2017 20:28:41

          kubah >> presne jak říkáš o ložiska...taky si to myslím např tento je dle moho názoru za ty peníze bomba.
          http://www.rsp-fishing.cz/navijaky/predni-brzda/nav​ijak-ryobi-virtus-fd-2

          Jinak já nemám mělkou cívku jinak to je on

            Nrájovec - Profil | Pá 1.12.2017 20:28:12

            kubah >> Jo jo, popisuju jen rozdíly.

              Nkubah - Profil | Pá 1.12.2017 20:28:05

              CsabaC >> ano, jak se tam píše :-)

                NCsabaC - Profil | Pá 1.12.2017 20:27:39

                kubah >> ten navijak bol ryobi....vav...to bol moj sen ten navijak

                  Nkubah - Profil | Pá 1.12.2017 20:21:24

                  rájovec >> počet ložisek není až tak podstatný, záleží na vhodném umístění...

                    Nrájovec - Profil | Pá 1.12.2017 20:18:15

                    TomVl >> Podle tvých fotek jsou ty navi fakt k nerozeznání, jen ten jiný úchop a u 4000 a méně i jiná klička. A taky označení s počtem ložisek. Já tam mám na rozdíl od tebe jen pětku :-(( :)

                      NTomVl - Profil | Pá 1.12.2017 20:11:46

                      rájovec >> s tím hliníkem to může být pravda jak říkáš to si nejsem jistý. Vždy jsem měl v ruce pouze FD. Jinak je pravda ze jdou nektere hlinikové některé plast a nekteré grafit. Na funkci to není poznat.Jinak si myslím, že ty levnější kvalitní budou starší modely a rozdíl bude s novým modelem minimální nebo žádný pouze CNC SOUSTRUH vytočí jiný vzhled cívky a popadnou jinou barvu ve spreji 😂a modernizace je hotová

                        Nrájovec - Profil | Pá 1.12.2017 20:09:13

                        kubah >> To by měl být ten rozdíl v materiálech. A pokud vezmeme v potaz odlehčené vnitřnosti, už se ten dražší i docela vahou blíží srovnatelné velikosti celokovové Daiwy.

                          Nkubah - Profil | Pá 1.12.2017 20:05:11

                          rájovec >> na tu váhu jsem také koukal..

                            Nrájovec - Profil | Pá 1.12.2017 20:03:11

                            TomVl >> Nevím, ale řekl bych, rsp tam má to označení FD delší dobu, ale nejsem si jistý, jestli po celou dobu co tam ty navi jsou. Hlavní rozdíl by měl být v tom materiálu těla, FD - grafit a ten druhý hliník. Tomu odpovídá i rozdíl ve váze i když vím, že na tenhle údaj v popisech eshopů i katalogů se moc sázet nedá. U FD píší i jiný převod. poměr a víc ložisek. FD má i jiný úchop kličky a pokud se dá věřit fotkám i stejnou kličku u všech velikostí, zatím co Verum má u 5000 a 6500 jinou než u menších velikostí.

                              Nkubah - Profil | Pá 1.12.2017 20:03:06

                              TomVl >> dva kousky tři roky, jeden kousek mám dva roky - zatím jsem se do nich nedíval, šlapou skvěle, tak je mi líto do nich lézt :-)

                                NTomVl - Profil | Pá 1.12.2017 19:57:52

                                kubah >> to jsem zapomněl buď 5.1 nebo 5.0 což asi nikdo nepozná. Oni se také lyší trochu tělem myslím odlitkem, ale pouze na pohled. Když to preměříš tak rozteče jsou stejné. Taky bych prodejcům vždy vše nevěřil ☺ měl jsem je již rozebrané a je to podobné nebo stejné. Klíčky mezi sebou klidně prohodíš. Dají se krásně vypodložkovat pokud začnou mít mírnou vůli .....u dražších je okolo brzdy guma proti bordelu....

                                  Nkubah - Profil | Pá 1.12.2017 19:51:31

                                  TomVl >> podle tabulek se liší převodem...

                                    NTomVl - Profil | Pá 1.12.2017 19:42:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    rájovec >> ahoj pokud ti mohu trochu oponovat Verum FD jsou všechny pouze to občas nemají napsané myslím FD. Pouze kanál, kterým se sem dostávají je různý a proto se tak liší cena. Viditelně někdo z prodejců občas tuto diskuzi čte a tak např na stránkách RSP bylo během minulého týdne to FD doplněno. Kličky si každý asi objednává sám nebo jsou to pouze jiné verze, ale stále Verum FD.
                                    http://www.rsp-fishing.cz/navijaky/predni-brzda/nav​ijak-ryobi-verum-fd-2
                                    Jinak jak jsem vypozorovat ty Ryobi mají dva typy konstrukce, buď páčku pod hlavou nebo páčku zespoda těla. Potom se liší tím že mají buď 4+1 ložiska ty nejlevnější až 8+1 např Zauber. Ty nové drahé jsou hodně odlehčený jinak je to to samé6 až 8+1. Tzn např velikost 4000 má běžně okolo 300g a ty nové ca 250g tzn těch padesát gramů stojí zhruba až 2000 Kč navíc. Každý musí zvážit co chce já 2000 za 50g já nedám. Akorát mi došly další dva verum 4000. Za necele 2000 super naviják. Všechny chodí na první pohled stejně pouze různé kličky pocitově změní naviják. Střeva jsou prohoditelné...myslím stejné konstrukce že dvou. Jinak dole jsou fotky třech navijáků mezi kterými je v některých obchodech rozdíl i 2000 Kč a jediny rozdíl jsou ty ložiska navíc.....vše jsou 4000