Ryobi - klub fanoušků, vše kolem této značky

Zdravím kolegy rybáře,

diskuse pro fanoušky této značky... Fotografie, tipy, rady, zkušenosti...
Autor diskuse: kubah - Profil , 24.10.2017 všeobecné - náčiní, doplňky
Dále moderují: já 2 Profil + TomVl Profil + Chnumík Profil + Ciffik Profil

Nmilans14 - Profil | Pá 1.12.2017 19:24:15

kubah >> Ten naviják znám 😀

    Nkubah - Profil | Pá 1.12.2017 19:20:23

    milans14 >> :-)
    Návštěvou světových výstav se národní podnik Tokoz snažil získat licence, na jejichž základě by zahájil výrobu kvalitnějších a líbivějších navijáků. To se mu skutečně podařilo a roku 1984 získal v japonské firmě Ryobi licenci k navijáku Ryobi MX 30 a dle této licenční smlouvy přišel do výroby naviják s označením Tokoz MK 100J.

    http://tokoznavijaky.freepage.cz/nova-stranka-15560​8/

    http://tokoznavijaky.freepage.cz/img/obrazky/f0d244​fb5250e1d8bf361683fb87828a.jpg?nocache=132

      NCsabaC - Profil | Pá 1.12.2017 18:01:26

      milans14 >> tvar s tym velkym gumenym knoflikom. Tiez mi to najprv vadilo a zvykal som si nan. Slarko ma rucku s eva peny a je i mensi ten knoflik. Sedi lepsie

        Nmilans14 - Profil | Pá 1.12.2017 17:57:13

        CsabaC >> Co se mu nelíbilo na ručkách ?

          NCsabaC - Profil | Pá 1.12.2017 16:01:25

          milans14 >> zvladaju i feeder...kamosovi som po jednej ci dvoch vlackach s mojou palicou objednaval rovno dve arcticy. ma ich na privlac i na feederku a vravel, ze jedno z najsilnejsich navijakov i na vacsie kosiky. pritom ked ho prvýkrát videl, tak ich skrz tej rucky odsudzoval. a zatial je spokojny, no ako ho poznam o rok ci dva ich preda, kedze on to meni podla mody hromadne :D

            Nmilans14 - Profil | Pá 1.12.2017 15:58:23

            CsabaC >> No uvidímen ,jinak já je chci na feeder..

              NCsabaC - Profil | Pá 1.12.2017 15:55:04

              milans14 >> ale s ryobi budes podla mna spokojny. su to kvalitne navijaky za fajn cenu

                NCsabaC - Profil | Pá 1.12.2017 15:53:36

                milans14 >> nemyslim si, ze by bol lepsi, lebo z môjho pohladu ta arctica je super. podla mna to bude to iste viacmenej... ale vnutro bude to iste. nieco ako ked robia vw koncepty a mas tri rovnake auta pod inou znackou s dakou obmenou
                prevod sa sice na papiery jemne lisi, ale neviem neviem ci na krabici od arcticy ja nemam prevod 1:5,1 a nie 1:5,0 ako uvadza net. ale mozno si to pletiem so zauberom. jedno co som nenasiel pri alerte je material tela.
                ale za mna arctica je lepsia ako zauber fd. mne sadla viacej na privlac a mam este slarko od ryobi, ale to ma za sebou len par rybaciek, tak by bolo skoro hodnotit...pekny je, lahky, len nejak pruzinovy spatny chod som ja neocenil zatial

                  Nmilans14 - Profil | Pá 1.12.2017 15:45:41

                  CsabaC >> myslíš, že tento Alert : http://www.adler-wft.cz/adler-wft/eshop/0/0/5/2384-​RYOBI-ALERT-4000-SH by měl být lepší než ta Arvtica FD ?

                    Nmilans14 - Profil | Pá 1.12.2017 15:44:03

                    CsabaC >> No mě to teprve čeká ty nákupy, ale teda mám v tom chaos...

                      NCsabaC - Profil | Pá 1.12.2017 15:41:08

                      milans14 >> ano, fd ckovu. jedine co jej ja mozem vytknut je ten gombik na rucke...troska dlhsie som si zvykal...teda na zaubery som ho mal 1. krat, takze uz prechod na tieto bol v poho. ten alert sa mi pozdava viacej teraz :)

                        Nrájovec - Profil | Pá 1.12.2017 15:38:23

                        Alabalik >> jj máš recht, kloub se zdá že je jiný. Na tom eshopu to může být jiná velikost, třeba.
                        edit: klička stejná jako V. 6500, jen jiný úchop. https://www.nordfishing77.at/angelrollen/angelrolle​n-mit-frontbremse/?p=1&o=5&n=24&s=34

                          Nrájovec - Profil | Pá 1.12.2017 15:27:55

                          Alabalik >> Mě se nezdá, pokud nemyslíš to Verum FD. To má jinou kličku, jiný materiál těla, jiný převod a více ložisek.

                            NAlabalik - Profil | Pá 1.12.2017 15:24:01

                            rájovec >> Koukam, ze ma vsak ten Verum na fotce trochu jinou klicku nez v tom e-shopu.

                              NCsabaC - Profil | Pá 1.12.2017 15:22:04

                              milans14 >> ta novinka, arctica i krieger +1lozisko su puzdro a creva to iste. ako pri zauberoch, variant na mraky, plus i znaciek pod ktorými ide a mensimi obmenami ten isty navijak. a za mna 4000ka velkost tiez

                                Nmilans14 - Profil | Pá 1.12.2017 15:10:34

                                rájovec >> Díky Mirku.

                                  Nrájovec - Profil | Pá 1.12.2017 15:08:48

                                  milans14 >> Jen Zauber L(CR) 3000 na vláčku do 14g a rád bych mu koupil ještě pickera :-). Po pár měsících nepravidelného používání naprostá spokojenost, lehoučký chod, přitom slušná síla, brzda dobrá ale tu by prověřil spíš ten lehčí feeder. Verum 5000 půjde na Windcast a ještě se uvidí jestli na 360/120 nebo 390/150 a nebo na oba. Jinak vizuálně se mi tyhle z většiny černé Ryobi líbí čím dál víc.

                                    Nmilans14 - Profil | Pá 1.12.2017 14:48:52

                                    rájovec >> A měl jsi před tím nějaké Ryobi ? Případně jaké máš snimi zkušenosti? Na jaká proutek ho budeš osazovat ? Omlovám se za tolik dotazů. Díky.

                                      Nrájovec - Profil | Pá 1.12.2017 14:46:30

                                      milans14 >> FD jsem neměl nikdy v ruce a tenhle můj dnes přišel, uvidíme:-)