Existuje 50 cm plotice?

Existuje 50 cm plotice?

Nb.gun - Profil | Út 25.8.2020 15:02:44

marktomark >> Viz odkaz v mém předchozím příspěvku, plotice (plotica) lesklá (Rutilus pigus (Heckel, 1852)) na území ČR ani SR nežije. To, co se na daném území vyskytuje a v minulosti bylo považováno za plotici lesklou, je ve skutečnosti jiný druh - Rutilus virgo (česky plotice podunajská (nebo též dunajská, měděná)).

    Nu x a - Profil | Út 25.8.2020 13:52:48

    marktomark >> pěknej tloušť..

      Nmarktomark - Profil | Út 25.8.2020 13:42:57

      b.gun >> plotica leskla sa vyskytuje na uzemi SR - dunaj, vah, maly dunaj, a pritoky. Mam ich pochytanych kopec. Tu je jedna z Vahu. Daju sa pochytat kusy 50+cm.

        NRasto. - Profil | Út 25.8.2020 12:52:13

        P!F >> Ked mi pozries do fotiek tak tam mam dve z cv ta vacsia ma kolo57

          NMžík - Profil | Út 25.8.2020 12:46:35

          Orion24 >> jestli to byl for, tak z hodne levneho kraje...dneska je to v prdeli, jak to neni kapr, lidi to skoro nepoznaji...

            NKnapík - Profil | Út 25.8.2020 12:31:16

            u x a >> to by pak někdo mohl koukat, jako Palyza včera před titulkama .-)

              NOrion24 - Profil | Út 25.8.2020 12:24:58

              Mžík >> papiere daju kazdemu a tak to aj pri vode vyzera :)
              Dufajme ze to bol for :)

                NMžík - Profil | Út 25.8.2020 12:23:20

                Koukam, ze papiry by tu melo vratit nekolikero jedincu...

                  Nu x a - Profil | Út 25.8.2020 11:26:28

                  Knapík >> pravda jsou plné rtuti a olova..už na ryby pro jistotu nechodím nechci tu zbytečně dráždit místní osazenstvo..

                    NKnapík - Profil | Út 25.8.2020 9:34:56

                    u x a >> co jsi začal jíst ty přestárlé candáty, nějak se ti zhoršil zrak .-)

                      Nu x a - Profil | Út 25.8.2020 8:26:11

                      Knapík >> promni si oči vodou,to je kapitání plotice!

                        NDarďas - Profil | Út 25.8.2020 8:26:04

                        nofish >> Je to provokace.:-)

                          NJozef K. - Profil | Út 25.8.2020 8:24:46

                          b.gun >> na Slovensku su ich mraky. Dunaj, Vah... su miesta kde sa kvoli nim ani neprechytas k inym rybam.

                            Nstormandnature - Profil | Út 25.8.2020 7:47:58

                            Jako ještě bych trošku přimhouřil oko, když si někdo splete plotici s jesenem, ale plotici s tlouštěm, to už je trochu moc.

                              NP!F - Profil | Út 25.8.2020 7:47:19

                              b.gun >> Podla správ z prieskumov na Dunaji z pred dvoch rokov sa u nás vyskytujú plotica lesklá (Rutilus virgo), a plotica perleťová (Rutilus meidingeri). Čo sa týka názvov, som z toho v riti, morfologických znakov detto. Viac menej mám pocit, že sú z toho v perdeli aj samotný vedátori.

                                NKnapík - Profil | Út 25.8.2020 7:35:50

                                Bacha San >> samozřejmě, že je to tloušť.

                                  NBacha San - Profil | Út 25.8.2020 5:16:16

                                  Sumect >> Na hracholuskách jsem jesena ještě nechytil. A navíc tohle na jesena vůbec nevypadá. Podle mě prostě tloušť.
                                  Jízda jak kapr tomu taky napovídá.

                                    NSumect - Profil | Po 24.8.2020 23:13:21

                                    jelec jesen, a boilies mi berou pravidelně ..

                                      Nb.gun - Profil | Po 24.8.2020 23:10:28

                                      Pindˇa >> Pro pořádek je třeba uvést, že plotice lesklá se na území ČR ani SR nevyskytuje.

                                      https://www.mrk.cz/diskuse.php?action=searchthis&id​=658909&q=virgo

                                        Ncechura09 - Profil | Po 24.8.2020 22:03:47

                                        nofish >> Plóťa jak stodola.