- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Revíry místního významu
Osobně jsem přesvědčen že to je proto, aby ty mechem obrostlé staré struktůry (podotýkám, že nejsem žádný mladík a za chvíli mi to bude 60) měli ty svoje místečka u vody pěkně rezervované, aby jim tam někdo nesednul a nemuseli se sebrat a někam jet na ryby. V době kdy jste z Českých Budějovic v Liberci za 5 hodin je směšné, že bych jako jihočech měl kupovat povolenku v Liberci abych si tam mohl nahodit do jejich Příšovické pískovny (vody stejného ČRS jehož jsem členem a kterému platím příspěvky)
Těším se na moudré odpovědi o ekonomických aspektech samostatného hospodaření, o tom jak, kdo a podle jakého klíče rozděluje finance atd...
Blablabla....
Fakt je, že jeden svaz, jeden rybářský řád, jeden soupis revíru, jedny míry ryb to má asi v zemi která je takhle malinká logiku.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NKolos23 - Profil | Čt 26.1.2017 23:30:15
Chtěl jsem a chci dál aby tato diskuse se vedla hlavně o jednom tématu a to je :
" PROČ JAKO ŘÁDNÝ ČLEN ČRS S PLATNÝMI DOKLADY NEMOHU CHYTAT NA REVÍRU ZAPSANÉM V SOUPISU REVÍRŮ ČRS"
Dle mého selského rozumu by to mělo být tak, že když MO je členem ČRS, a pokud já jsme členem ČRS a mám CELOSVAZOVOU povolenku mohu chytat na jakékoli vodě ČRS.
Chápu, pokud si nějaká MO provozuje vodu kam nikoho nechce pustit chytat, pak ale ta voda by měla být soukromá, nebo minimálně by neměla figurovat v soupisu revírů ČRS protože tam nemá co dělat, když na ní nemůže chytat řádný člen ČRS ale jen elitní skupina kohosi.
A ještě bych se chtěl zastavit u jedné věci, kdesi tady někdo argumentoval jakýmisi procenty kolik je takto zamořených revírů v rámci jednotlivých krajů (mimochodem proč třeba Praha nemá žádné). Tady se nejedná vůbec o žádná procenta, ale o princip. Všichni jsme členy jednoho spolku (myšleno v čechách) máme stejná práva a stejné povinnosti k ČRS. A nebo už to je jako kdysi, jak se říkalo: "Všichni jsme si rovni, ale někteří z nás jsou si rovnější."?
Další věc co jsem chtěl okomentovat. Někdo tady psal o tom, že rybařina je krásná pro různorodost vody, na které chytá.
Tak pod tohle bych se klidně podepsal. Abych se někoho nedotknul, ale nemám rád když mě někdo škatulkuje, nejsem ani vláčkař ani kaprař, ani cos jiného.
Ryby chytám 50let a vždycky to bylo přesně obráceně. Jel jsem někam, kde byla divoká řeka - stoupnul jsem si pod jez a chytal podoustve a parmy a oukleje, jel jsem někam na rybník, připravil jsem se na kaprařinu, cejnařinu atd.., jel jsem na velkou vodu, připravil jsem se na chytání v dálce na sumce, dravce a takhle bych mohl pokračovat. Vždycky jsem se těšil, že poznám novou vodu, zachytám si třeba na plavanou. Bohužel dneska mi to připadá že poměrně dost rybářů jezdí k vodě prezentovat svoje finanční a společnské postavení. Chápu, že pokud investuje někdo padesát tisíc do výbavy na kaprařinu (a to je jako nic, kapraři bez urážky) tak už se mu nechce dávat peníze do jiného způsobu rybolovu. Bohužel neví o co přichází, takový lov línů na jaře jen na malou splávečku.....
Tak a nakonec ještě jednu perličku. Na základě vaší diskuse jsem trochu pátral i dál a nějak mi připadá, že ti severočeši jsou docela zajmavý spolek.
O Příšovicích jsem psal na začátku MO Svijany a hned s do mě pustili...
Ted´jsem objevil taky kuriozitu zase v MO Jablonec na Nisou přehrada Mšeno, skládá se ze tří přehrad, dvě menší a jedna velká, všechny tři zapsané v Soupisu revírů ČRS.
A ejhle Mo spravuje všechny tři, ale my nejablonečtí můžeme chytat jen na té největší.
A teď doslova cituji z Mapy.cz :"Jedná se o soustavu tří nádrží vybudovanou v letech 1906-1908 s celkovou rozlohou 40 ha. Nejjižnější nádrž slouží převážně ke koupání, dvě severnější jsou vhodnější spíše k rybolovu."
Tedy shrnuto podtrženo pochopitelně ta nejjižnější je ta pro nás neseveročeský odpad.
NMrknato - Profil | St 25.1.2017 18:13:08
Někdo tu napsal, že dříve se takové věci neřešily, protože nebyl důvod.... Nikdo nesměřoval brigády do RMV, nikdo neplatil čilimníkům vejplaty, závodníky v takovém rozsahu, nikdo neprznil rybařinu BP, nepodnikal v červených číslech a ryb bylo dostatek pro všechny.
Je hříchem nahlas přemýšlet, jestli by se alespoň něco nemohlo zlepšit a být jako dříve (v rybařině)?..)))
NMrknato - Profil | St 25.1.2017 17:55:36
ČRS může být 100x demokratický, ale vandrovat s demokracií do podmínek VRP je minimálně velmi nešťastné. Na druhou stranu MO nemají na zásadní svazové kroky činěné sněmem pražádný vliv a měli by mít, takže hrátky s demogracyjí ve svazu jsou jen proklamací. Pokud by se MO nemontovaly do VRP tak nechť si řeší svazové záležitosti. Já souhlasím s tím, že věci okolo VRP, lovu by měl řešit výhradně uživatel a podmínkou ke koupi povolenky na státní vody by měla být pouze určitá suma peněz a platný RL. Členské a brigády bych nechal nezastupitelným náruživcům v MO....
NSiven Polní - Profil | St 25.1.2017 16:21:30
Ano, MRS obecně má fajn nové stránky, ale nevidím důvod, proč by základní údaje neměly být všude stejné, když jsou koneckonců ty spolky pobočníků v jednom svazu.
Ostatně myslím si, že by měly mít ony "spolky" celkově stránky s relevantním obsahem - většinou člověk musí odfouknout hodně silnou vrstvu prachu, když něco hledá.
Moje chyba to není, že na to kašlou. Ale ok, příště se pomodlím u hlavního oltáře...
Nsven - Profil | St 25.1.2017 16:13:33
Jen každý nahlížíme na problém z jiného úhlu. Já víc z toho pesimisticko - reálného.
Ty chceš bořit hradby, mně stačí vyhnat krtka z mrkve.
Zápolit s větrnými mlýny nelze s holou zadnicí.... odrazit se lze až od hmatatelné jistoty...
Zvlášť, pokud chybí všobecná podpora a vůle většinového mančaftu..
Nepamatuji z minulosti, že bylo třeba řešit podobné problémy....
Při samospádu, kterým se současná svazorybařina, vinou konzumního přístupu základny, ubírá do věčných lovišť, nedávám poslední větě odstavce č. 3, přílišnou budoucnost.
Pak zákonitě dojde k lámání chleba a decimaci členské základny
Odpovědí jim budiš lakonické sdělení: "Buďte rádi vy troubové alespoň za toho vrabce v hrsti, co tu zbyl po dědcích, kteří viděli dál než na špičku svého nosu a přičinili se .....
Nhraji - Profil | St 25.1.2017 16:07:23
Nhraji - Profil | St 25.1.2017 16:04:49
To je ale dost špatně, ne?
Nalistuj si v aktuálně platných BP stranu 57 a nahoře máš Morava 13C, číslo revíru 461103 a popis.
NJarda Š. - Profil | St 25.1.2017 11:48:53
NSiven Polní - Profil | St 25.1.2017 11:37:27
NVarada - Profil | St 25.1.2017 11:24:57
NSiven Polní - Profil | St 25.1.2017 11:20:55
N*Shimi* - Profil | St 25.1.2017 11:20:51
NSiven Polní - Profil | St 25.1.2017 11:19:23
V odkazu, který jsem sem přidal, stojí "MO Kroměříž, vzhledem k historickým vazbám na Štěrkoviště Kvasice, nabízí svým členům místenky k lovu na tomto revíru:
Popis revíru 461 103 Motrava 13C - pískovna Kvasice:
MO Kvasice ,rybářský revír tvoří vodárenská nádrž o rozloze 52,0 ha.
Zásady výdeje místenek pro revír MORAVA 13c - pískovna Kvasice:
Místenka se vydává pouze členům MO MRS Kroměříž na dobu 2 týdny".
V BP to není.
Nhraji - Profil | St 25.1.2017 11:16:36
N*Shimi* - Profil | St 25.1.2017 11:13:28
NVarada - Profil | St 25.1.2017 11:13:01
http://fishermania.webgarden.cz/rubriky/hlavni-strana/informace-pro-uchazece-a
On je velký problém že rybáři pindají, ale hodně jich porušovalo a porušuje předpisy, jezdí kam nemá, každej chce mít auro za prdelí, kapraři zavážej....
Z tohoto důvodu hrozil i zákaz rybolovu na hulínskym štěrkáči... Buďme rádi, že můžem na těch vodách chytat. Ty vody samozřejmě NEJSOU majetkem MRS....
NVarada - Profil | St 25.1.2017 10:53:48
Nhraji - Profil | St 25.1.2017 10:46:50
NSiven Polní - Profil | St 25.1.2017 10:41:14
http://www.mrsmokromeriz.estranky.cz/clanky/o-nas.html
Přimotal jsem tam vás. No na druhé straně tam jde zřejmě o hlubší vztah.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59881
NSlezská Harta a kouzlo jejího okolí54917
NZoologický koutek MRKu.33424
NSeznam spolehlivých bazaristů a poděkování jim.1507
NFotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?29924
NTvrdé jádro ...9347
NHokejovo - rybářská sekce76985
NKdo z vás je tady řezník?824
NUdírny a uzení51146
NČína - objednali ste uz nieco?15760
Kde to žije - všechna témata
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:26NRybáři a vinařství 927
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA - Spacák 5 Season Luxury Sleeping BagZa 2.330 Kč
Vysoce kvalitní spací pytel, který byl pečlivě vyvíjen a jeho vnitřní vrstva kombinuje, jemný microfleece a delší vlas, který imituje hřejivou ovčí srst.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











