- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Revíry místního významu
Osobně jsem přesvědčen že to je proto, aby ty mechem obrostlé staré struktůry (podotýkám, že nejsem žádný mladík a za chvíli mi to bude 60) měli ty svoje místečka u vody pěkně rezervované, aby jim tam někdo nesednul a nemuseli se sebrat a někam jet na ryby. V době kdy jste z Českých Budějovic v Liberci za 5 hodin je směšné, že bych jako jihočech měl kupovat povolenku v Liberci abych si tam mohl nahodit do jejich Příšovické pískovny (vody stejného ČRS jehož jsem členem a kterému platím příspěvky)
Těším se na moudré odpovědi o ekonomických aspektech samostatného hospodaření, o tom jak, kdo a podle jakého klíče rozděluje finance atd...
Blablabla....
Fakt je, že jeden svaz, jeden rybářský řád, jeden soupis revíru, jedny míry ryb to má asi v zemi která je takhle malinká logiku.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Út 31.1.2017 8:11:47
Asi každý vidí, že uživatelé revírů a svazy nekonají podle předpisů, ale co s tím, když MZe samo navádí a povoluje porušování a neplnění zákona, samo se instaluje do rozhodování kde není místně příslušné? Začalo to vyhláškou, jejími nesmyslnými a nepotřebnými novelizacemi, pokračovalo přes BP, kterými pouze uživatel mění zákon 99/2004 a zasahuje do dalších a pokračuje to tím, že si dekrety na revír vydávají už sami uživatelé.........
Co s tím? Nezbývá, než se chovat též jako "prase" a zkrátit tak další nedemokratickou etapu rybaření, podle mě horší, než byla ta předešlá. Abych úplně nepřeháněl, tak demogracyje tady byly vždy, jednou socialistická, pak komunistická a teď máme tu svazovou....... o které si můžeme sami rozhodovat na členských schůzích, stejně jako dříve na národních výborech..... Kdo by to chtěl rozporovat!!!...)))))))
NMrknato - Profil | Út 31.1.2017 7:54:29
NKolos23 - Profil | Po 30.1.2017 22:39:39
I. VÝKON RYBÁŘSKÉHO PRÁVA NA REVÍRECH MO ČRS, STŘEDOČESKÉHO ÚZEMNÍHO SVAZU
Ve Středočeském územním svazu jsou tyto možnosti lovu ryb:
1. Na revírech MO ČRS ve společném rybolovu Středočeského územního svazu, na nichž platí územní, celosvazová a celorepubliková povolenka (revíry sdružených MO a smluvních partnerů).
2. Vedle sdružených revírů mají některé MO ČRS revíry místního významu, na nichž platí pouze místní povolenka vydaná uživatelskou místní organizací pouze pro tento revír. Územní, celosvazová ani celorepubliková povolenka na těchto revírech neplatí.
3. Na revírech nesdružených ve společném rybolovu neplatí územní, celosvazová ani celorepubliková povolenka. Na tyto revíry vydávají samostatné povolenky uživatelské MO.
Ncomputerfish - Profil | Po 30.1.2017 21:23:11
NKolos23 - Profil | Po 30.1.2017 19:49:23
MO ČRS Jablonec n/N
S účinností od 01.01.2009 byl vytvořen revír místního významu na II a III nádrži revíru Mšeno přehrada- MO Jablonec n/N.
Revír 441 035 Mšeno-přehrada-MO Jablonec n/N je rozdělen takto:
Číslo revíru podrevír název
441035 1 1.nádrž(spodní)- je v celosvazovém hospodaření
441035 2 nádrž II (prostřední)- revír místního významu
441035 3 nádrž III (horní) – revír místního významu
Na revíru místního významu je lov povolen pouze pro členy MO Jablonec n/N na povolenku územní nebo celosvazovou, kterou vydala MO Jablonec n/N.
NKolos23 - Profil | Po 30.1.2017 19:46:20
Máte pravdu, že všechno to okolo jsou jen kecy a jak se říkalo za mlada: "Když se do hejna hus hodí šutr, potrefená se ozve."
Meritum mého nasr... je založeno na:
Statut celosvazového rybolovu ČRS
II.Organizační zásady
1.
Celosvazová povolenka (dále jen ,,CS povolenka“) opravňuje k lovu ryb na těch rybářských revírech, popřípadě rybnících s lovem ryb na udici, které jsou uvedeny v soupisu rybářských revírů pro držitele celosvazových povolenek (oddíl III povolenky k lovu) pro konkrétní kalendářní rok za podmínek v něm uvedených.
Znovu se tedy musím ptát, jsem držitelem celosvazové povolenky koupené v MO ČRS sdružené do SÚS a moje celosvazová povolenka je zřejmě tedy jiná než Celosvazová povolenka vydaná v MO sdružených do ČRS SÚS Ústí n. Labem.
Protože oni na tu samou povolenku mohou chytat na svazovém revíru RVM uvedeném v soupisu 441057 Velké štěrkopískoviště Příšovice a já ne. A současně mohou chytat na všech ostatních revírech jako já.
NRST - Profil | Po 30.1.2017 18:47:52
Nhraji - Profil | Po 30.1.2017 17:45:08
Nzabijakcizichčlenu - Profil | Po 30.1.2017 16:28:46
NMrknato - Profil | Po 30.1.2017 16:27:59
Nevím o žádném revíru kde drží dekret ÚS, že by ho "vložil" do rybolovu jen jedné MO! U nás ve Vč. takový revír není. Na Oplatile ÚS vydává zvláštní povolenky, které si může koupit kdokoliv. Dekret má Vč.ÚS a neplatí na něm územní a CS povolenky.
Pak se čilimníci divěj, až si málem ukroutí hlavu, že rybáři nerespektují lovné míry, doby hájení a lovu.... kdopak je to asi naučil?
NJarda Š. - Profil | Po 30.1.2017 15:53:52
Npetrikveprik - Profil | Po 30.1.2017 15:32:58
NMrknato - Profil | Po 30.1.2017 15:19:26
"Postup při vkládání revírů do CS rybolovu je závazný.
ÚS ČRS vkládají do CS rybolovu všechny rybářské revíry a rybníky s lovem ryb na udici, na nichž platí územní povolenka pro všechny členy MO ČRS v působnosti příslušného ÚS ČRS. Vložení jen části revírů a rybníků s lovem ryb na udici, na nichž platí územní povolenka pro všechny členy MO ČRS v působnosti příslušného ÚS ČRS, není možné.
Do CS rybolovu lze zařadit samostatně mimopstruhové a samostatně pstruhové rybářské revíry jednoho ÚS ČRS.
Rada ČRS vkládá do CS rybolovu všechny rybářské revíry, jejichž je uživatelem, popřípadě rybníky s lovem ryb na udici, na kterých hospodaří."
Zmínka o možnosti vyčlenit cosi ve statutu neni již cca 8let. Musíš mít asi starý statut. A určitě asi odtušíš, proč to čilimníci ze statutu vypustili.....
NJarda Š. - Profil | Po 30.1.2017 15:14:11
Nsven - Profil | Po 30.1.2017 13:47:50
Ovšem od té doby uplynulo mnoho vody, pokus o zvrat neuspěl, stav je jaksi zakonzervovaný a vůle po nápravě nulová..
NJarda Š. - Profil | Po 30.1.2017 13:39:10
NBobertik - Profil | Po 30.1.2017 13:35:47
NJarda Š. - Profil | Po 30.1.2017 13:35:27
Nsven - Profil | Po 30.1.2017 13:33:21
Rád vysvětlím..
Tzv. RMV si členové naší MO vybudovali od nuly vlastníma rukama a za vlastní peníze.
Svépomocí ho udržují v provozu a zarybňují výlučně ze svých prostředků.
Ještě jednou připomínám: ZE SVÝCH PROSTŘEDKŮ !!!
Je majetkem MO a nikdo, mimo jeho členů, na něj rozhodně nic nedoplácí. Tedy ani Ty ne.
Platí na něm pouze celosvazové MP a územní MP povolenky, vydané místní MO.
Žádné místní povolenky neexistují.
A teď k té kritice...
Systém v tomto případě kritizuji z důvodu, že je tato voda uváděna v soupisu tzv. RMV.
Je tomu tak proto, že systém v době jeho budování před desítkami let, vyžadoval aby tzv. dekret k revíru, byl v držení supervizora v podobě Územního svazu.
Přestože došlo ve společnosti k jistým změnám, v tomto případě se nezměnilo nic.
Územní svaz dál drží dekrety a dál naše chování na našem majetku koriguje a náš majetek zahrnuje do soupisu, proti naší vůli.
V okamžiku kdy se stav narovná, bude obratem tato voda se soupisu RMV vyjmuta a nikoho neznalého problematiky, to nebude ani trápit ani dráždit.. :-)
NMrknato - Profil | Po 30.1.2017 13:20:52
Pokud má nějaký revír MO, na který ji přidělil dekret RO a MO si mu říká RMV, pak je čistě na MO, jak s ním naloží, ale tato MO by měla být SHMO, tedy její členové by neměli mít nárok na společné územní a CS povolenky.
NMrknato - Profil | Po 30.1.2017 13:13:07
Nhraji - Profil | Po 30.1.2017 13:12:55
Zkus se vrátit zpět k meritu věci.
NMrknato - Profil | Po 30.1.2017 13:10:05
Npetrikveprik - Profil | Po 30.1.2017 12:57:23
NBobertik - Profil | Po 30.1.2017 12:53:16
NBobertik - Profil | Po 30.1.2017 12:50:29
Npetrikveprik - Profil | Po 30.1.2017 12:41:20
Nhraji - Profil | Po 30.1.2017 12:39:23
Netuším nakolik znáš organizační strukturu svazu a nakolik víš, jak je například z úrovně pobočného spolku ovlivnitelná záležitost, jako jsou revíry místního významu.
Ale něco mi říká, že ty to taky nevíš. Ale možná právě proto by ses mohl ujmout toho radostného přesvědčování ke vstupu do svazu. Mně to moc smysl nedává.
NBobertik - Profil | Po 30.1.2017 12:19:54
NSa(l)micka - Profil | Po 30.1.2017 11:44:13
NJarda Š. - Profil | Po 30.1.2017 11:43:09
N*Shimi* - Profil | Po 30.1.2017 11:39:46
Ncomputerfish - Profil | Po 30.1.2017 11:27:14
N*Shimi* - Profil | Po 30.1.2017 11:24:40
NJarda Š. - Profil | Po 30.1.2017 11:10:52
NWillow - Profil | Po 30.1.2017 11:05:21
N*Shimi* - Profil | Po 30.1.2017 11:03:27
N*Shimi* - Profil | Po 30.1.2017 10:57:09
Ncomputerfish - Profil | Po 30.1.2017 9:55:58
NWillow - Profil | Po 30.1.2017 9:49:22
N*Shimi* - Profil | Po 30.1.2017 9:41:55
Nlikin - Profil | Po 30.1.2017 8:38:29
Nhraji - Profil | Po 30.1.2017 7:50:59
Takže těžko říct, zda to je, či není proti zákonu. Pochopil jsem, že slovem výdejna označuješ PS, což je zvláštní.
Ale pořád to nemění nic na tom, že pokud to je rozhodnutí svazu (svazového orgánu), je pro ostatní členy svazu závazné a oni ho musí respektovat.
Jestli se to líbí nebo nelíbí je v této věci irelevantní.
NMrknato - Profil | Ne 29.1.2017 23:36:44
Revír je revír. Pojem RMV je dnes už jen popisem skutečného revíru, kde uživatelem je MO, i když vykonává některé činnosti pro uživatele. Já jim říkám soukromáky MO, protože slouží až na výjimky jen pro lov členi MO. Co si MO s takovým revírem udělá, je jen na ní, ale hlavně by měla být SHMO. Jak mohou MO pracovat pro sebe a ještě pro ÚS? To je normální bordel, stejně jako zaměstnanec, který přetahuje zaměstnavateli zakázky a dělá je nářadím a z materiálu zaměstnavatele...... To se to plní cíle......)))) Takový zaměstnanac by měl dostat výpověď a stát se OSVČ. V rybařině ale ne.....
NKolos23 - Profil | Ne 29.1.2017 23:15:22
Přikládám výpis ze stránek MO Svijany. Svazový revír uvedený v "Soupisu mimopstruhových revírů pro držitele celosvazových povolenek"
A to samé v Jablonci na soustavě přehrad Mšeno. Opět citace ze stránek MO Jablonec na Nisou
441057 Velké štěrkopískoviště Příšovice - 26,5ha
Čtvrtek, 26 Červen 2008 09:27 grg
Tisk
Velký Písečak
GPS: 50°34'2.368"N, 15°5'6.853"E§
Revír tvoří rybářské právo na velké propadlině vzniklé těžbou v Příšovicích.
Vjezd a parkování motorových vozidel na příbřežní pozemky zakázáno. Parkování vozidel povoleno pouze na vyhrazeném parkovišti OÚ Příšovice, u silnice Ploukonice-Příšovice.
Zákaz táboření a rozdělávání ohňů v celé lokalitě okolo vodní plochy, zákaz poškozování vegetace, přírodnin a znečišťování území odpadky.
Zákaz lovu ryb z oplocených a uzavřených pozemků na břehu.
zákaz zavážení návnad a nástrah pomocí všech druhů plavidel.
Platí zde dodatek rybářského řádu - bližší podmínky výkonu rybářského práva - upravující nejen lovné míry ryb.
Při vstupu do lokality revíru je povinností seznámit se s vyhláškou obecního úřadu Příšovice a dbát této vyhlášky. Všechny okolní pozemky revíru jsou soukromé.
Platné povolenky:
Povolenka samost. hospodařící organizace ČRS vydaná MO Svijany
Hostovská povolenka samost. hospodařící organizace ČRS vydaná MO Svijany
Územní povolenky a Celosvazové povolenky vydané v MO sdružených do ČRS SÚS Ústí n. Labem
MO ČRS Jablonec n/N
S účinností od 01.01.2009 byl vytvořen revír místního významu na II a III nádrži revíru Mšeno přehrada- MO Jablonec n/N.
Revír 441 035 Mšeno-přehrada-MO Jablonec n/N je rozdělen takto:
Číslo revíru podrevír název
441035 1 1.nádrž(spodní)- je v celosvazovém hospodaření
441035 2 nádrž II (prostřední)- revír místního významu
441035 3 nádrž III (horní) – revír místního významu
Na revíru místního významu je lov povolen pouze pro členy MO Jablonec n/N na povolenku územní nebo celosvazovou, kterou vydala MO Jablonec n/N.
Ncomputerfish - Profil | Ne 29.1.2017 22:26:09
NJarda Š. - Profil | Ne 29.1.2017 22:15:57
N*Shimi* - Profil | Ne 29.1.2017 22:04:49
III. Zásady platné pro revíry místního významu
1. Každá místní organizace, která hospodaří na revírech sdružených v SHR, může mít jako revír místního významu (dále jen RMV) takovou část revíru, která svojí výměrou odpovídá pravidlu 1 ha na 100 řádných členů. RMV je možné vytvořit pouze z uzavřené plochy. O vyhlášení či zrušení RMV rozhoduje na návrh MO výbor územního svazu.
2. Na RMV jsou oprávněni k rybolovu členové té MO, která na revíru hospodaří. Místní organizace může na základě rozhodnutí členské schůze MO umožnit na RMV rybolov i členům jiných MO, kteří jsou držiteli územní, celosvazové nebo republikové povolenky.
3. Na RMV se nevydává samostatná povolenka; dokladem opravňujícím k rybolovu je společná povolenka (územní, popř. celosvazová nebo republiková).
4. Zarybnění RMV hradí ze svých prostředků ta místní organizace, která na tomto revíru hospodaří. Výsledek zarybnění ohlásí místní organizace VÚS na standardním formuláři nebo v elektronické podobě.
5. Úlovky dosažené na RMV jsou předmětem samostatné evidence, kterou vede ÚS na základě dodaných podkladů od MO.
NRades187 - Profil | Ne 29.1.2017 21:12:42
Jen aby jim tam nalezl někdo kdo není z jejich organizace. Do takových revíru si dávají pro sebe ty lepší ryby a nepotřebují tam mít někoho cizího.Takovych revíru je asi po ČR plno.
NMrknato - Profil | Ne 29.1.2017 20:52:43
Edit : zákon říká zcela jasně, že uživatel nemá právo povolit VRP jiné osobě a ÚS a MO jsou jiné právnické osoby. "Vyčlenění části revíru" byl pojem z dřívějšího statutu CS rybolovu, který tam již několik let není. Žádný právní předpis takovou kličku nezná.
NJarda Š. - Profil | Ne 29.1.2017 20:50:20
NMrknato - Profil | Ne 29.1.2017 20:46:08
1) Již od roku 75 existovaly revíry, které jejich bývalý uživatel MO nějakým způsobem "nedovolil" využívat novým uživatelem (ÚS) v CS rybolovu (U nás ve Vč. to byly dva revíry).
2) Od roku 2004 není dovoleno revíry podnajímat, tedy vyčleňovat část revíru pro lov pouze členů MO, od r. cca 2010 to je u nás ve Vč. i realita a proto bývalé RMV v soupisu územních i CS povolenek nenajdeš, mají svá čísla a uživatelé jsou MO, ale kupodivu nejsou SHMO. Tyto povolenky tam bohužel neplatí.
3) Pokud ještě dnes 29.1. 2017 nějací šmelináři podnajímají revír (část), který je uveden v územním a CS soupisu, pak je nuto se obrátit na příslušný RO a ten je povinen věc řešit jako porušení zákona. U nás ve Vč. takové vody nejsou. Sice pozdě, ale přeci byly RMV ke kterým neměl ÚS smluvní, nebo vlastnický vztah vyčleněny. V opačném případě byly zařazeny zpět pod územní revír.
NJarda Š. - Profil | Ne 29.1.2017 20:41:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
V našem ÚS (Středoč.) se na RMV vydávají zvláštní povolenky a územní ani celosvazové na nich neplatí.
Nhraji - Profil | Ne 29.1.2017 19:43:05
NJarda Š. - Profil | Ne 29.1.2017 19:40:48
NRST - Profil | Ne 29.1.2017 19:32:34
Nhraji - Profil | Ne 29.1.2017 19:31:25
NRST - Profil | Ne 29.1.2017 19:25:55
Npetrikveprik - Profil | Ne 29.1.2017 19:23:28
Nhraji - Profil | Ne 29.1.2017 19:17:26
Nhraji - Profil | Ne 29.1.2017 19:07:32
Člen, který nechápe, že ten, kdo se musí přizpůsobit pravidlům ve svazu, je on sám, opravdu nechápe, jak svaz funguje. Jediná cesta, jak se nemuset přizpůsobovat pravidlům svazu je nebýt členem. Na tom nic nezměníš.
A poslední věc. Pokud ti vadí, že svaz opravil dům, který je jeho majetkem, nezměníš to, ale je to zcela běžný a legitimní postup, jak udržovat a pečovat o majetek. Majetek svazu, tedy i tvůj.
Fond na bezúročné půjčky je vyčerpaný, dokud se nenaplní, nelze z něj poskytovat další půjčky, to je logické a rozumné. Nejprve musí PS půjčené peníze vrátit, až pak je možné je půjčit jiným PS.
Nzabijakcizichčlenu - Profil | Ne 29.1.2017 18:12:37
Nlikin - Profil | Ne 29.1.2017 12:06:04
Nhraji - Profil | Ne 29.1.2017 10:54:30
Nhraji - Profil | Ne 29.1.2017 10:51:47
N*Shimi* - Profil | Pá 27.1.2017 11:46:41
NJarda Š. - Profil | Pá 27.1.2017 10:49:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NKolos23 - Profil | Pá 27.1.2017 10:08:32
K těm plkům: Pane kolego, nerad jsem se vás dotknul. Moje čísla vycházela z konkrétního případu našeho kamaráda, který se rozhodl zanevřít na normální rybařinu a stát se pravověrným "kaprařem"
Mohl bych tady rozepisovat jeho nákupní seznam, ale je to zbytečné. Tušil jsem, že když napíšu slovo Kaprař je to jak červený hadr na býka.
Na invektiva o tom co vím a znám nereaguji. Mě to stačí a pokud někdo má právo hodnotit co vím a znám, je to ten kdo mě zná.
NKolos23 - Profil | Pá 27.1.2017 9:59:47
A pravda je že heslo " Držet hubu a krok" si pamatuji ještě z vojny
N*Shimi* - Profil | Pá 27.1.2017 9:23:13
NDanda05 - Profil | Pá 27.1.2017 8:39:58
Nhraji - Profil | Pá 27.1.2017 7:45:12
A ty plky o investicích do vybavení, je bohužel vidět, že víš a znáš málo.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59881
NSlezská Harta a kouzlo jejího okolí54917
NZoologický koutek MRKu.33424
NSeznam spolehlivých bazaristů a poděkování jim.1507
NFotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?29924
NTvrdé jádro ...9347
NHokejovo - rybářská sekce76985
NKdo z vás je tady řezník?824
NUdírny a uzení51146
NČína - objednali ste uz nieco?15760
Kde to žije - všechna témata
14:26NRybáři a vinařství 927
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme cestovku
CA HITRA
Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené...










