- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Revíry místního významu
Osobně jsem přesvědčen že to je proto, aby ty mechem obrostlé staré struktůry (podotýkám, že nejsem žádný mladík a za chvíli mi to bude 60) měli ty svoje místečka u vody pěkně rezervované, aby jim tam někdo nesednul a nemuseli se sebrat a někam jet na ryby. V době kdy jste z Českých Budějovic v Liberci za 5 hodin je směšné, že bych jako jihočech měl kupovat povolenku v Liberci abych si tam mohl nahodit do jejich Příšovické pískovny (vody stejného ČRS jehož jsem členem a kterému platím příspěvky)
Těším se na moudré odpovědi o ekonomických aspektech samostatného hospodaření, o tom jak, kdo a podle jakého klíče rozděluje finance atd...
Blablabla....
Fakt je, že jeden svaz, jeden rybářský řád, jeden soupis revíru, jedny míry ryb to má asi v zemi která je takhle malinká logiku.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NVarada - Profil | St 25.1.2017 10:27:52
Nkakr - Profil | St 25.1.2017 10:18:04
Když se markrabství moravské trpící pod jhem čehůnů rozhodlo opustit ČRS a delegáti se sjeli na ustavujícím sjezdu MRS ve Znojmě vznikla roztržka, kdy část tehdy MO chtěla mít pro své členy "svůj" revír. Došlo ke kompromisu a bylo dohodnuto, že velikost revíru je omezena na 2ha.
Mnoho revírů "M" jak byly označovány mezi tím přešlo zpět pod křídla MRS a výměra dnes nepřesahuje cca 0,5% celkové výměry revírů.
Tedy v MRS je jev zcela opačný,než v ČRS, kde RMV přibývá........
NSiven Polní - Profil | St 25.1.2017 9:54:12
Edit: samozřejmě, že třeba v Liberci šlo o jistou "obranu" kvůli odlivu vyčůraných členů (Praha bez brigád a nižší poplatky). Odnesli to ale všichni. A tedy i já, samozřejmě (s platnou ČRS celosvazovkou).
Nhraji - Profil | St 25.1.2017 9:38:23
A zajímala by mě ta čísla v ČRS.
Co se týče samostatně hospodařících organizací v MRS, byly rozhodnutím svazového výboru zrušeny, takže jsou buď ve svazu a nebo jsou samostatné, mimo svaz, a jejich členové si nemohou koupit svazovou povolenku za členskou cenu.
NSiven Polní - Profil | St 25.1.2017 9:30:52
Nhraji - Profil | St 25.1.2017 9:27:34
NSiven Polní - Profil | St 25.1.2017 9:25:24
Nhraji - Profil | St 25.1.2017 9:13:13
Nhraji - Profil | St 25.1.2017 9:07:05
NSiven Polní - Profil | St 25.1.2017 9:04:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
V ČRS je toho mnohem víc než v MRS, konkrétně na Liberecku jsem se s tím osobně setkal.Ale i tady, na JM, se najdou MO (ehm pardon - nyní "pobočné spolky" - hahahaha, už ten název obsahuje náznak dezintegrace....), plíživě se šourající po tomto tenkém ledu.
Je to škoda, možnost navštěvovat rozličné revíry v různých typech krajiny je jednou z věcí, která je na svazové politice na nejvyšších příčkách atraktivity (tedy alespoň z pohledu českého rybáře jako takového).
Bohužel, někteří joudové by chtěli jak společný rybolov, tak soukromý - to vše v rámci Svazu...
Další by se snad jen vyvalili z branky ke "svému" (tudíž nechápu, proč stále svazovému) revíru a chrochtali z ničím nerušeného spánku.... "My nikam nejezdíme, tak co by nám sem kdo lezl", že ano...
Je mi jedno, z jakého důvodu zůstávají RMV v seznamu revírů svazu, vůbec mě to nezajímá - pokud se totiž svaz revíru nechce zbavit, poskytuje ho však MO a já jsem nucen o jeho existenci číst v onom seznamu, pěkně s provokativní informací o tom, že je mi zapovězený, ačkoli mám třeba celorepublikovou povolenku, tak to považuji za provokaci a "chucpe"!
Pokud MO baží po vlastní vodě, a tu nelze vykoupit od svazu (což bych řekl, že aspoň tato část problému je "pozitivní"), nechť si vykope nesvazový rybník nebo osloví soukromé majitele vod, nevím ale, proč by taková voda měla figurovat v seznamu revírů.
A s tím souvisí další věc - proč by pro partu takto zapálených lidí mělo mít nějaký význam, že je to svazová MO? To nevylučuje samozřejmě možnost, že titíž lidé z MO chtějí vlastní vodu, koneckonců je to skupina rybářů - ale PROČ kurňa RMV v rámci MO...?
Je mi jedno, jaké jsou občůrávky a tanečky okolo papírování, je mi fuk, jak se tam místní nadřeli a "zabydleli", ale z morálního hlediska by RMV prostě existovat neměly. Alespoň nějakou spolkovou filozofii by ty svazy mít mohly, ne - i když jejich existence je pragmatickou podmínkou (či aktem obrany) k tomu, aby nedošlo k absolutní privatizaci vod, než že by to byl produkt nějaké "erupce dobra a altruismu"...
Věřím, že nějaký užitek tento status quo pro někoho (svaz/MO) asi má, ale být by to nemělo. )
RMV a "Samostatně hospodařící organizace" = začátek konce, a vlastně počátek oné "privatizace", které by se svazy měly bránit především.
Fajn, jestli se Svazy rozpadnou, budu se muset přizpůsobit, stejně jako všichni. Nerad sice, ale nějak to prostě půjde.
Alespoň budou rozdané necinknuté karty, nevraživost či naschvály se přesunou do soukromých rukou, a špína nebude ulpívat na za nehty nás - členů svazů ...
NMrknato - Profil | St 25.1.2017 8:02:39
NMrknato - Profil | St 25.1.2017 7:32:33
Já se jen ptám, kdo má tedy "hospodařit" na státních vodách a kdo na nich chytat? Tyto vody žádnou "práci členi" nepotřebují. Oba víme, že realita a obsazení ÚS, jako krajských uživatelů není dobré.
On není ani dobrý stav silnic a také je asi nikdo nechce převést pod obce, aby je udržovaly a vybíraly za to mýto, každé 2-5km by jsi platil, někdo by třeba po nich ani nemohl jezdit......
Pro současný svaz jsou státní vody bonus o kterém ví, že o něj zatím nepřijdou, ale mohli by a tak investice a zájem přesouvají právě na ty malé nestátní vody. A ty státní chřsadnou, aš uchřadnou, maximálně se tam odkládají přebyteční svazokapř a slouží jako "nafukovadlo hektarů", aby svaz mohl prodávat povolenky komukoliv a rejžovat. (25ks povolenek na 1ha revíru).
U takovýho hraje by na jeho suprrevíru mohla lovit maximálně 1/4 jejich uvědomělých členi. Pokud by ty 3/4 chytat nemohli, odejdou a z 750000,-Kč/ha by zbyl svazostandard....... Proto se čilimníci drží tak pevně společného rybolovu, kdy se počty vydávaných povolenek a hektary mohou sčítat........
NRožnovák - Profil | Út 24.1.2017 22:18:57
Ndrvoštěp - Profil | Út 24.1.2017 22:18:02
Njá 2 - Profil | Út 24.1.2017 22:14:46
Na nějakých hajzlech viselo. S jakýmsi kulatým razítkem a podpisem
Močte přerušovaně,
pisoár probíjí
NTomášV - Profil | Út 24.1.2017 22:14:22
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59881
NSlezská Harta a kouzlo jejího okolí54917
NZoologický koutek MRKu.33424
NSeznam spolehlivých bazaristů a poděkování jim.1507
NFotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?29924
NTvrdé jádro ...9347
NHokejovo - rybářská sekce76985
NKdo z vás je tady řezník?824
NUdírny a uzení51146
NČína - objednali ste uz nieco?15760
Kde to žije - všechna témata
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:26NRybáři a vinařství 927
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....














