Doby lovu v ČRS

Dokazal by nekdo vysvetlit, ci dat odkaz, proc jsou tak rozdilne doby (casove) lovu?
Autor diskuse: jirisyky - Profil , 21.1.2017 všeobecné - ostatní

NDědek - Profil | Ne 22.1.2017 18:56:24

MrKos >> Já ti rozumím a chápu to. Ale sobecky přiznávám a důvody jsem uvedl, že chci alespoň přes teplé měsíce v roce, chytání non stop. Kdyby se zavedla doba, kterou navrhuješ, můžu pruty hodit do škarpy, protože bych se k vodě dostal tak 5 x za rok, nebo bych musel jít na úrad práce, abych měl na ryby čas. Rybařina je můj jediný relax a takové omezení, které navrhuješ, je pro mě rybářsky likvidační. Tedy s tebou nesouhlasím :-)

    NMrKos - Profil | Ne 22.1.2017 18:49:20

    sindeji3 >> 6-18 v létě mi přijde až dost a mohl by jsi chytat od 6 do 9 - to není špatné. Narozdíl od tebe nebudu myslet pouze na sebe a na to, co by mi vyhovovalo. A dokonce nenapíšu ani to, že to jsou hrozné sobecké žvásty. Nemám to totiž zapotřebí.
    A myslím to smrtelně vážně. Podobné nastavení doby lovu by bylo omezující i pro moje vycházky. Jsem připraven na to, přinášet oběti.

      NDědek - Profil | Ne 22.1.2017 18:46:19

      Rožnovák >> Ahoj. A proč pořád jen kapráři a pípáky? Lov na klouzák, nebo normální špunt s chemickým světýlkem, je to nejkrásnější, co jsem u vody zažil....

        Nsindeji3 - Profil | Ne 22.1.2017 18:43:08

        MrKos >> To jsou strašný žvásty... chápu, že chceš akorát naštvat ty co by rádi nonstop a nemyslíš to vážně. Ale mě tohle vyloženě vadí tady na MRKu. Člověk se chce bavit o nějaké problematice a všichni si z toho okamžitě začnou dělat srandu, odpovídají podobnými odpověďmi jako teď ty a většinou se jakýkoliv rozumný argument utopí v haldě těchle rádoby vtípků. Pro mě osobně by ten tvůj návrh znamenal, že bych prostě chodil chytat přes čáru ikdyž to teď nedělám a současný stav mi docela vyhovuje a nonstop bych nechtěl. Já chodím k vodě za klidem a to je hlavně ráno a večer. Když se v devět ráno vyvalí z baráku i ti, kterým se nechtělo vstávat, tak už u vody klid není. Jediný komu by to ublížilo by byli rybáři jako já. Naopak rychlokvaškám by to vyhovovalo, ti nejsou zvyklí vstávat na ryby.

          Npotočák 62 - Profil | Ne 22.1.2017 18:37:39

          supinna >> Netvrdil jsem,že se v červenci rybář koncentruje na lov déle než v listopadu.Pouze jsem položil otázku,jestli si někdo myslí,že je schopen provádět rybolov 24 hodin denně.Petrův Zdar

            Nsupinna - Profil | Ne 22.1.2017 18:16:46

            potočák 62 >> Rozumím Tvému zápisu ze soboty dobře, že rozdílná doba lovu během roku je proto, že v červenci se dokáže rybář koncentrovat na lov dvacet hodin a třeba v listopadu jenom jedenáct?

              NRožnovák - Profil | Ne 22.1.2017 17:57:00

              Navy58 >> Já doma určitě zůstanu. Spím rači v klidu domova:-). Nic proti lovu kapra taky si zajdu, ale nemůžu se zbavit dojmu že pro non stop je hlavně tato skupina rybářů. A proč jen lov kapra. Už vidím jak se za nocí bude líčit na dravce a za pípaní příposlechů se budou se svých útočišť vymotávat rozespalí lovci, aby zasekli hluboce zažrané dravce, proto ten kapr. Další věc je kdo bude po nocích provádět kontrolu, když drtivá většina RS jsou dobrovolníci co chodí normálně do práce a musí taky někdy spát za svou činnost kromě povolenky grátis sklízí tak akorát kritiku :-).

              Když se zavede nonstop na MP bez omezení bude to mít za následek jen to že rybářům se sice zjednoduší podmínky k lovu ale zároveň bude u vody větší pohyb, tím i větší nepořádek a nevím jestli někdo uhlídá co se tam všechno děje když by byl non stop plošnou záležitostí. Stačí se rozhlídnout kolem vody, jestli jsme na non stop bez omezení opravdu zralí.

                NNavy58 - Profil | Ne 22.1.2017 0:44:42

                Rožnovák >> No nikde není psáno, že po zavedení lovu NON STOP je rybář povinen vodu navštěvovat i v nočních hodinách, takže omezení doby lovu je tak jako tak zbytečné - nevadí Ti lov za tmy, tak chytej - vadí, tak zůstaň doma. Každopádně chápu, že na pstruhovkách by to smysl asi úplně nemělo. Ovšem jak píšeš, u mp nonstopka opodstatnění má a nevidím důvod proč by se to mělo vztahovat jen na kapra :)

                  Narnošt - Profil | Ne 22.1.2017 0:29:07

                  medák >> Tak to netuším,nejspíš autor. :)

                    Nmedák - Profil | Ne 22.1.2017 0:15:27

                    arnošt >> Nevšiml sem si. Kterej "sprostej cenzor" mu ji dal?

                      Narnošt - Profil | Ne 22.1.2017 0:01:36

                      medák >> Nemůže,dostal redku. ;-)

                        Nmedák - Profil | Ne 22.1.2017 0:00:08

                        POSTLÍK 666 >> Můžeš tu napsat kde a od kdy se na SVAZOVÝCH revírech chytá na 3pruty? Myslím, že by to zajímalo víc lidí. Pokud neznáš tento základ, měl bys vrátit noty. Co se týká omezení počtu ponechaných ryb na vašich revírech, odhlasovali ho vámi zvolení zástupci, takže brečíš sice krásně, ale na blbým hrobě, ostravská svoloči

                          NRožnovák - Profil | So 21.1.2017 23:51:54

                          roman >> Tahle diskuze by se stejně měla spíš jmenovat jste pro Non-stop lov kapra. :-)).

                            Nroman - Profil | So 21.1.2017 23:45:21

                            Rožnovák >> hmyzáky jsem opravdu u vody za tmy ještě neviděl oo))))) já jen reagoval na poznámku o komické situaci nic víc za tím nehledej...

                              NRožnovák - Profil | So 21.1.2017 23:39:40

                              roman >> dá se vláčet i za tmy .Na stojáku na větší řece nebo nebo pod jezem. Na menší řece kde chytám já se nechytám. Muškaření za tmy už vůbec nehrozí.

                                Nroman - Profil | So 21.1.2017 23:15:54

                                Rožnovák >> budeš se divit já chodím vláčet skoro vždy až za tmy věř že nejsem sám......

                                  NRožnovák - Profil | So 21.1.2017 23:07:40

                                  Navy58 >> Nevím jak ostatní, ale já třeba k vláčení, muškaření i té plavané pořád trochu toho denního světla potřebuju. Představa jak se nocí potulují po řece muškaři a vláčkaři s čelovkami a přisvěcují si na vodu ještě svítilnami aby viděli kam vůbec hážou mi přijde komická. Takže doba lovu své opodstatnění má, na pstruhovkách určitě. U mp je určitý prostor pro diskuzi, ale muselo by se to vztáhnout přímo na toho kapra..

                                    Ntomsa - Profil | So 21.1.2017 22:59:04

                                    Navy58 >> Nesouhlasím, řád dodržuji a absence celoročního lovu nonstop mne mrzí a já si to prostě nedovolím. Chci si u vody odpočinout a ne poslouchat po dvanácté, jestli někdo náhodou nejde.

                                      NNavy58 - Profil | So 21.1.2017 22:21:29

                                      FRANK71 >> To si nemyslím. Kdo jede k vodě s tím, že tam stráví týden, tak ho tam stráví tak jako tak, nonstop nenonstop. A kdo tak nejezdil doteď pochybuji, že začne kvůli 4 hodinám (v létě) chytání navíc.

                                        NNavy58 - Profil | So 21.1.2017 22:18:20

                                        Piškothonza >> Souhlas :)

                                          Červené karty: POSTLÍK 666