Doby lovu v ČRS

Dokazal by nekdo vysvetlit, ci dat odkaz, proc jsou tak rozdilne doby (casove) lovu?
Autor diskuse: jirisyky - Profil , 21.1.2017 všeobecné - ostatní

NMrKos - Profil | Ne 22.1.2017 19:45:46

sindeji3 >> ovšem hlásání porušování zákona nemůžeme považovat za argument pro současnost ani pro budoucnost. Já nic zavádět nebudu, na to jsou zde jiní. Jen popisuju, co by opatření mohlo přinést.
V případě, že by se chytalo od 6-18 by jakýkoliv už jen pobyt u vody byl podezřelý, často opět porušení nějaké vyhlášky, a byl by pro RS impulsem ke kontrole. Můžeme si zde vyprávět o tom, jak s čím vydrbat a nebo jak porušit zákony co nejméně bolestivě, ale to není můj obor, to je oblíbená disciplína jiných rádoby sportovců. A podle toho to i vypadá.

    NKarel K70 - Profil | Ne 22.1.2017 19:41:28

    sindeji3 >> V noci-snad jenom Labe.Do 24 hodiny si zachytá každý,pokud zná.To já se vyspím,moje motto-není všem dnům konec! jezdím si to užít,a ne si tam oddělat zdraví!

      Nsindeji3 - Profil | Ne 22.1.2017 19:40:25

      MrKos >> No ale to vyhovuje jenom těm, co chodí k vodě na chvíli, nebo právě rychlokaprařům, kteří jsou líný vstávat. Pokud bys vyznával rybařinu jako já, pak vyhledáváš dobu kdy je u vody klid, nebo v létě snesitelná teplota a to je jenom v dobu, kterou bys ty zakázal. Je mi jasný, že na plavačku, feeder a přívlač je to úplně jedno a člověk si to užije přes den, ale když si chci posedět v klidu v ideální dobu od 4 ráno do 6, kdy většina ostatních ještě spí. Řeknu to takhle, kdyby se to zavedlo, prostě bych chodil přes čáru a bylo by mi to jedno. Jestli si ale myslíš, že by to vedlo k sebemenšímu posunu k lepšímu stavu co je dneska děje u vody, tak si hodně naivní.

        Notoš - Profil | Ne 22.1.2017 19:38:56

        ...rozdílné doby lovu jsou z důvodu přechodu z letního na zimní čas a naopak...nesmíš taky zapomínat na naklonění a odklonění zemské osy směrem k Slunci, rotaci naši planety i pohyb celé sluneční soustavy v galaxii Mléčná dráha...Již nějaký Einstein zjistil, že v těchto vzdálených ,,vesmírech" dochází k zakřivení časoprostoru...Doufám, že jsem ti pomohl objasnit tvůj vědecký dotaz...

          NPiškothonza - Profil | Ne 22.1.2017 19:26:02

          a takový píčoviny sem píše komik,kterýho žena nechce pouštět k vodě a když tak pouze s dětma...o))

            NMrKos - Profil | Ne 22.1.2017 19:25:17

            Dědek >> osobně se domnívám, že jakékoliv opatření, které zredukuje počet lidí u vody a počet nástrah ve vodě přinese určité zlepšení. Ono totiž nejen kapraři jest revír živ a kromě nich se okolo hemží spousta svazomasajů, kteří ryby odnášejí nebo výrazně poškozují. Ostatně to dělají i kapraři, ale ne v takovém měřítku. Zároveň delší doba lovu nese sebou nutnost více jídla, pití, plechovek, sáčků, papírků, obalů od nástrah, repelentů a dalšího bordelu. V neposlední řadě delší doba lovu sebou nese i konzumaci alkoholu a manipulovat se živým tvorem, přitom mít v krvi 2 promile - to není hezké ani šetrné. A vše popsané bude přinejmenším redukováno, nebo vymizí zcela. Je to málo?

              Nsindeji3 - Profil | Ne 22.1.2017 19:24:17

              nofish >> Však tak to taky dělám... jsem u vody v noci ale nechytám. Někdy když nejsou šňůry ve vodě, ryba najede na krmení a když ve čtyři ráno nahodím tak toho chytnu víc než kdybych měl celou dobu nahozeno (někdy). Někde to je naopak, ryby berou jenom v noci.

                Npurkarak - Profil | Ne 22.1.2017 19:20:40

                ten listopad a prosinec je fakt blbej ,,,tam bych to natáh ,,,aspon do těch deseti

                  NKarel K70 - Profil | Ne 22.1.2017 19:20:25

                  Navy58 >> Máš 100% pravdu!Na Kořensko opravdu jezdí parta,je třeba3 týdny na jednom místě,a jak to dopadá? Na revíru,kde je 70ka sakovali i ryby 90+,můj známý to viděl na vlastní oči.Vyndali 2 vezírky,nafotili velké trofejáky,hodili je do pytlů,na vozejk a hurá domů! Zabíjení proběhlo cestou v káře. je jenom dobře,že slavná 24hod.skončila! Všade byl jenom nepořádek,a lidi se chovali jak na klondajku.Hezký večer.

                    NMaxi Sob - Profil | Ne 22.1.2017 19:17:18

                    Při dnešních dobách lovu může jít k vodě rybář podle jeho uvážení na hodinu,dvě,šest a je spokojenej ale na dvacet čtyři nesmí není to diskriminace?

                      NDědek - Profil | Ne 22.1.2017 19:10:13

                      MrKos >> a jsi si opravdu jistý, že tebou uváděné opatření k době lovu, je vůbec k něčemu? Abych řekl pravdu, já tam nějaké pozitiva kromě toho, že si i ryba "musí odpočinout" nevidím. :-( Ale třeba by si mi to mohl vysvětlit, kdyby se ti chtělo. Myslím si, že by ty pozitiva zajímaly i ostatní. Děkuji ti za případnou ochotu.

                        NMrKos - Profil | Ne 22.1.2017 19:08:30

                        antony >> pravděpodobně jeden stoják, dobře uhlídatelný, navíc na něj chodí jen malá skupina stále stejných lidí, často se všichni znají. To je trochu jiná situace a domnívám se, že na svazové rybolovení lze aplikovat velice obtížně. Srovnávat to nelze vůbec.
                        Na něco podobného bychom na svazovkách potřebovali tolik členů RS, kolik je členů rybářů.

                          Nnofish - Profil | Ne 22.1.2017 19:08:27

                          antony >> Klubová voda? Co je to za klub? Je to rybolov na revíru s číslem, nebo jako u nás, kde tohle bylo už před 25 lety, akorát že se nejednalo o žádnou "klubovou vodu" ale o rybník, kde majitel vybíral peníze za odlov ryb udicí, z produkční vody - z pohledu zákona. Ty časy trošku jinak, ale to je v principu jedno.

                            Nnofish - Profil | Ne 22.1.2017 19:04:53

                            sindeji3 >> Zkus nejezdit domů a na ty 4 hodiny přespat ve spacáku u vody. Nikdo ti to nemůže zakázat (viz rozhodnutí soudu o nouzovém přespání venku) a máš klid.

                              NMrKos - Profil | Ne 22.1.2017 19:04:50

                              nofish >> leden/únor klidně na tři pruty

                                Nantony - Profil | Ne 22.1.2017 19:04:31

                                Dostal se mi do ruky RŘ jedné klubové vody. Když se chce, tak to jde...

                                  Nlipan - Profil | Ne 22.1.2017 19:04:19

                                  Dědek >> Bohužel. Rybařina má sice pořád punc všelidové zábavy a bohužel to tak být nemělo. Je spousta jiných zálib, které bych rád ale prostě nemohu neb chodím do práce, mám rodinu a jiné povinnosti. A pro ryby je jen dobře, že mají možnost se krmit i v době, kdy je potrava bez háčků.

                                    Nnofish - Profil | Ne 22.1.2017 19:03:22

                                    MrKos >> Navrhuji nonstop 4 měsíce v roce, aby byli ti největší nespokojenci spokojeni alespoň trošičku. Na druhou stranu je otázka, které měsíce, dejme to od listopadu do února... :-)

                                      NMrKos - Profil | Ne 22.1.2017 19:02:15

                                      Dědek >> rozumím argumentu o nedostatku času a o nutnosti pracovat často 6 dní v týdnu od rána do večera. Jsem na tom podobně, neřkuli stejně. Na druhé straně si uvědomuju i to, že sám přece nemůžu přijít s návrhem na prodloužení doby lovu, protože zrovna já chodím přes den do práce. Jo, šlo by to, ale to by musela společnost, a především ta rybářská, vypadat celkově jinak. Obávám se, že nic nenasvědčuje posunu členstva k lepšímu. A taky pro to nikdo nic nedělá.
                                      Tedy jsou zde dvě cesty - budu tak trochu sobecky lobovat sám za sebe a chtít delší dobu lovu, více prutů, levnější povolenku a mírové dravce, kapry, jesetery na každém metru. A nebo se zamyslím nad stavem obsádky, mentalitou většiny členstva a pak musím říct, že nastavení doby lovu na 6-18 hod by obsádce, přírodě a možná nakonec i mentalitě členstva pomohlo.

                                        Nsindeji3 - Profil | Ne 22.1.2017 19:02:02

                                        potočák 62 >> Já bych třeba šel na kapry v létě v pařácích třeba od 8 večer do 8 do rána. Mám to rád, kvůli tomu klidu a radši spím doma ve dne a večer jedu na ryby. To není nic o tom, jestli člověk je celej den 24h u prutů. Takhle jak je to nastavený v létě, tak do sedmi večer je vedro k nevydržení takže přijedem k vodě v 18:00, do půlnoci chytáme, pak to o půlnoci vytáhnout, hodina než to sbalíme a dorazíme domů. A pak máme dvě hodiny na to se vyspat a pak zas naskákat do auta abychom měli ve třičtvrtě na 4 u vody vše připravené a ve 4 mohli nahodit. V 8 ráno už můžeme balit protože je vedro k nevydržení. To je dost uhozený, takže jdeme třeba jenom večer nebo jenom ráno. Někdy přetrpím 4 hodiny v křesílku u vody s vytaženými pruty, nespím protože to nejde, tak 4 hodiny jen tak čumím a poslouchám zvuky přírody, je to krásný a jsem tak spokojenej.

                                          Červené karty: POSTLÍK 666