Doby lovu v ČRS

Dokazal by nekdo vysvetlit, ci dat odkaz, proc jsou tak rozdilne doby (casove) lovu?
Autor diskuse: jirisyky - Profil , 21.1.2017 všeobecné - ostatní

NFRANK71 - Profil | So 21.1.2017 22:18:17

Navy58 >> tak by přibyly.

    NNavy58 - Profil | So 21.1.2017 22:17:35

    FRANK71 >> To je sice pravda, ale řekl bych, že to se děje i teď.
    Například na Vtlavě (třeba na Kořensku, kde NON STOP není) jsou místa která jsou volná jen pár dní v roce. Takovým místům se ovšem Ti uvážlivější vyhýbají obloukem :)

      NPiškothonza - Profil | So 21.1.2017 22:14:34

      Navy58 >> samej feedrař,dravcař a pod...to já jen,že nejvíc se navážej do kaprařů..o)))

        NFRANK71 - Profil | So 21.1.2017 22:13:53

        Navy58 >> nonstop má jeden obrovský problém a zase by v tom byli kapraři. Prostě by zabrali jedno místo a to by okupovali celý rok. Střídali by se tam jak zvěř u krmelce a nikoho jiného by tam nepustili.

          NNavy58 - Profil | So 21.1.2017 22:10:26

          Piškothonza >> Nevím jestli jsi to přečetl celé a nebo jsem to jen špatně napsal, ale to že "chlív" na březích nemá nic společného s čtyřiadvacítkou byla vlastně jedna z hlavních myšlenek mého příspěvku :) A to, že to není záležitost jen kaprařů je také pravda, jen většina lidí co se tak chová chytá právě kapry (což ovšem není úplně překvapení, vzhledem k procentuálnímu zastoupení této ryby)

            NPiškothonza - Profil | So 21.1.2017 22:01:40

            Navy58 >> trochu ti budu oponovat,loni jsem hodně času strávil na Sázavě,kde žádný kapraři krom mě snad ani nebyli,na každym fleku tak 2,3 ohniště metr od sebe,nechápu,navíc zasypaný bordelem,ohně plápolali do půlnoci,auta na loukách....nemá ten chlív nic společnýho se 24kou,je to prostě v lidech...

              NNavy58 - Profil | So 21.1.2017 21:49:55

              Já osobně si myslím, že omezení doby lovu mělo smysl dřív. Dřív kdy nebyly dnešní vymoženosti viz. hlásiče, čelovky apod.
              Dnes to podle mne zcela postrádá smysl. Je spousta rybářů kterým práce neumožňuje chytat jinak než večer a v noci, nebo které to prostě jen baví více (zdolávat životní úlovek za absolutní tmy a ticha kdy je slyšet jen hrkot brzdy navijáku a tlukot vlastního srdce je nezapomenutelný zážitek) I já jsem jeden z nich.
              Zaměřuji se převážně na lov kaprů. Z jara a na podzim vyrážím k vodě klasicky přes den, neboť stmívání přichází poměrně brzo a mám zkušenost, že po setmění stejně mnoho záběrů nepřichází. Jinak je tomu ovšem poté, co přijde výraznější oteplení, o letních pařácích ani nemluvě. V létě se mi úplně běžně stává, že ryby berou jen a pouze v noci po ochlazení vzduchu. V takových případech má chytání nonstop své opodstatnění a takové revíry pak (a nejen já) vyhledávám.

              Problémem je ovšem to, že velká část rybářů (zejména pak "kolegů" kaprařů - což mne mrzí protože jsme pak vnímáni tak jak jsme vnímáni) se neumí u vody chovat. Po setmění se často setkávám s rozděláváním ohňů (což bych také neviděl jako úplný problém pokud má rybář rozum a není s tím spojené ničení dřevin a znečištění břehu), s posilňováním se alkoholem, s hlukem, světlem z čelovek a jiných zařízení (již jsem se setkal se i svícením autem) apod. Na místech lovu těchto rybářů je pak, po jejich odjezdu, neskutečný nepořádek a zničená příroda.
              Tento problém však přímo nesouvisí s NON STOP rybolovem, ale s tím, že se rybáři prostě neumí chovat. Což dokazuje i fakt, že tam kde rybolov NON STOP povolen není k tomu dochází ve stejné míře, neboť kontroly rybářské stráže po skončení doby lovu jsou dle mé zkušenosti spíše výjimkou a jakmile někdo porušuje řád tím, že chytá "přes čáru" už mu nedělá takový problém porušovat i další ustanovení.

              Závěrem bych tedy chtěl říct, že rybolov NON STOP má smysl a dle mého by měl být zaveden ve větším rozsahu než dosud. Je ovšem nutné zpřísnit kontrolu a sankce pro rybáře kteří se u vody neumí chovat, porušují ryb. řád a ničí vše co je tak drahé pro nás ostatní.

                Njirisyky - Profil | So 21.1.2017 21:40:57

                Piškothonza >> O tom snad diskuse neni...

                  NPiškothonza - Profil | So 21.1.2017 21:39:45

                  jirisyky >> správně..všechny s abnormální teplotou vykartuj...o))

                    Njirisyky - Profil | So 21.1.2017 21:25:22

                    Pepison For Ever >> tahni se teplit jinam...

                      NPepison For Ever - Profil | So 21.1.2017 21:14:22

                      mates78 >> Homoděj napsal......

                        NPOSTLÍK 666 - Profil | So 21.1.2017 21:03:09

                        Dědek >> JJ. Možná že by stačilo červen až září:-) Já jsem pro..

                          NDědek - Profil | So 21.1.2017 20:50:05

                          Nechtěl jsem se tady přidávat do hádky, ale pro ty, co nesouhlasí s chytáním non stop, alespoň v době od května do října, což by mi osobně vyhovovalo, měli byste si uvědomit, že ne všichni, chtějí chytat celých 24 hodin, vkuse. Mě by to vyhovovalo jen proto, že bych mohl k vodě po odpolední šichtě, tedy bych se dostal k vodě víc, než teď. Každý nedělá jen na ranních šichtách a víkendy volno. Já jsem téměř denně v práci a mám samozřejmě i jiné povinnosti. Proto se k vodě dostanu jen sporadicky. Ne každý by chtěl ležet u nahozených prutů, týden vkuse.

                            NDědek - Profil | So 21.1.2017 20:35:16

                            mates78 >> Omlouvám se, ale.
                            Bylo by fajn, kdyby si měl stejnou úctu, jakou máš ke kaprům, i k českému jazyku. Vůbec by to nebylo na škodu.
                            Taky se mi občas stane, že zaškobrtnu v zápalu boje, ale …..

                              NSharry - Profil | So 21.1.2017 20:19:47

                              mzxy >> u nas nonstopka neni ( krom Harty) a na nekterych revirech - mistech si tak jako tak nezachytas, pac se tam stridaji partie kapraru ( nic proti nim) , a valit to bezpaterne vedle nich na 50g slidera treba do pul noci,... no brzo bych dostal asi olovem do hlavy.. :-D Kazdopadne v chytani nonstop to nebude...;-)), ikdyz osobne bych to uvital alespon v nekterych mesicich...

                                Nmates78 - Profil | So 21.1.2017 20:18:51

                                jirisyky >> už na něj seru sorry

                                  Nmates78 - Profil | So 21.1.2017 20:17:00

                                  Pepison For Ever >> seš

                                    NPiškothonza - Profil | So 21.1.2017 20:14:57

                                    POSTLÍK 666 >> já chytam na tři normálně a ještě k tomu vláčim...co je na tom..musíš si to umět na břehu uspořádat...o)

                                      Njirisyky - Profil | So 21.1.2017 20:14:00

                                      mzxy >> ja na non stop si take nepotrpim. Jo, az bude moznost vice kontrol rybaru atd, tsk pro me zame. Kdyz budu chtit chrapat, tsk i pri nonstopce to vytahnu

                                        Njirisyky - Profil | So 21.1.2017 20:10:55

                                        Prestante se tady druzit, na to si najdete nejake kluby. Dik

                                          Červené karty: POSTLÍK 666