Doby lovu v ČRS

Dokazal by nekdo vysvetlit, ci dat odkaz, proc jsou tak rozdilne doby (casove) lovu?
Autor diskuse: jirisyky - Profil , 21.1.2017 všeobecné - ostatní

Nsven - Profil | So 21.1.2017 18:56:13

potočák 62 >> dovolil jsem si pro ilustraci, vypůjčit jeden z Kakrových příspěvků.
Období cca první republika. To by se řada dnešních jakožerybářů divila i ušima...
Je třeba si uvědomit, že předpis pochází ještě z dob zdravého klubového systému, kdy se nemohl stát členem kdejaký jouda, natož aby si dovolil kritizovat jeho kolektivní dohodu.

    Nmates78 - Profil | So 21.1.2017 18:54:16

    ano jsme kapraři a uk myslim ukrajinci!!!koukam ze masařu je tu az dost,mysliš ze mam nachytano prd?jste tady jen amateři a hrajete si na rybaře,tak zajed nekdy na labe,orlik atd a uvidis ty slušne rybaře!!!ani bych je nevzal do spolku ,tady nema cenu zdelit svuj nazor,tak hodne plnejch mrazaku,masaři

      NPiškothonza - Profil | So 21.1.2017 18:50:09

      úplně nejlepší by bylo povolit lov od 18 do 06 hod...přes den bych nechal ryby odpočívat,třít se,vyhřívat na sluníčku...lov by se pro mnoho lidí stížil a u vody by byl klid...

        NFRANK71 - Profil | So 21.1.2017 18:47:18

        potočák 62 >> to je jasný, dřív se šlo k vodě, chytil se povolený počet a hajdy domů. Dneska jsme, ale jinde.

          Nchřenovák - Profil | So 21.1.2017 18:45:17

          potočák 62 >> to ja vim :)

            Npotočák 62 - Profil | So 21.1.2017 18:44:27

            chřenovák >> FRANK71 má pravdu,ryba jako tvor s nedokonalou nervovou soustavou necítí bolest jako savci.Spíš je ji to nepříjemné.Petrův Zdar

              Npotočák 62 - Profil | So 21.1.2017 18:41:55

              FRANK71 >> Budeš se divit,ale těch omezení bylo daleko více než v součastnosti.Určitá možnost,jak získat představu,jaké bylo rybaření a rybochov především za první republiky dává Velký Rybářský Slovník z ledna 1948 včetně fotografií.Petrův Zdar

                NFRANK71 - Profil | So 21.1.2017 18:40:54

                chřenovák >> je vědecký dokázáno, že ryba bolest necítí. Hold takový je život. 😊😊

                  Nchřenovák - Profil | So 21.1.2017 18:39:11

                  FRANK71 >> Ted je trapime a mame s toho radost:)

                    Nnofish - Profil | So 21.1.2017 18:38:24

                    mates78 >> kolikrát slyšíš " hele vemho nebo dej mi ho at se mi ta povolenka vyplati" a popravdě? Já to v životě neslyšel. Že si někdo na konci sezóny stěžuje, kolik toho do ryb nacpal a chytil prd, to ano, ale tohle co píšeš? ....

                      NFRANK71 - Profil | So 21.1.2017 18:35:33

                      potočák 62 >> situace se změnila, dřív se chodilo pro maso, dnes už to taková pravda není.

                        Npotočák 62 - Profil | So 21.1.2017 18:32:25

                        FRANK71 >> Žádný, ale je dost záznamů z té doby a literatury.Záznamy nejen o době rybolovu ale i o tom,které vody měly které spolky pronajaty,od koho a za kolik,jaké ryby a za kolik nakupovali ale i to,že měly některé spolky osobu,která se jim o revíry starala pochopitelně za finanční odměnu a mezi povinosti patřil i odlov vyder.Petrův Zdar

                          NMrKos - Profil | So 21.1.2017 18:30:04

                          Vzhledem k tomu, co lze vypozorovat například při kontrolách rybářů (nebudu zde pitvat techniku lovu) na Orlíku, Slapech nebo třebas Nových Mlýnech, je většině racionálně uvažujících lidí jasné, že doby lovu jsou nastavené špatně a pomohla by změna (pomohla by především rybám). Doba pokročila, skuteční rybáři takřka vymizeli a postupně odejdou i ti poslední přeživší. Pro současnou generaci rychlokvašek s příposlechem nezbývá než konstatovat, že i 12 hodin "lovu" (6-18) denně je moc. Možná v létě by to dva měsíce šlo, ale po zbytek roku bych dal 10 hodin za světla, v zimě by stačilo i 6 hodin lovu denně taktéž za světla. Od 9 do 15 - to je férová nabídka. V noci se spí a ostatně platí i to, že pokud chci něco lovit, tak na to musím i vidět. Vše ostatní už není žádný lov.

                            NFRANK71 - Profil | So 21.1.2017 18:20:14

                            potočák 62 >>kolik rybářů ti to z první republiky řeklo?

                              Npotočák 62 - Profil | So 21.1.2017 18:17:33

                              jirisyky-omezení časové rybolovu bylo i za první republiky,protože rybáři měly rozum a například věděli,že chytání non-stop je nesmysl.Rybaření je rybolov a chtěl by jsem vidět toho,kdo by byl schopen se soustředit 24 hodin na rybolov.A představ si tu hrůzu pro část součastných rybářů,že bylo nejen časové omezení rybolovu ale mimopstruhové vody se hájili od března do června z důvodu výtěru ryb, i díky tomuto omezení bylo tenkrát tolik ryb.Je zajímavé,že i když největší pstruzi žerou převážně za tmy,tak jsem nikde nenarazil na to,že by pstruhaři chtěly chytání non-stop.Petrův Zdar

                                Nchřenovák - Profil | So 21.1.2017 18:14:04

                                FRANK71 >> ale pytlacej taky:))

                                  Nviceroy - Profil | So 21.1.2017 18:13:43

                                  mates78 >> to jako ze seres na vse s partakem ? ..... ty jo zavidim odvahu ale asi budete kaprari tak to asi jinak nejde .....

                                    Nfreddys - Profil | So 21.1.2017 18:12:59

                                    mates78 >> Já bych ty anglány hnal :-)

                                    Jinak je to tak, kontrola je třeba a přece bychom nehnali porybné k vodě v prosinci o půlnoci...

                                      NFRANK71 - Profil | So 21.1.2017 18:12:21

                                      mates78 >> nechci být hnidopich, ale UK je zkratka Anglie, ale nevšiml jsem si, že by zde pytlačili.

                                        Nviceroy - Profil | So 21.1.2017 18:11:54

                                        Ja bych ty reviry na 2 roky zavrel at si vetsina vazi toho ze muzou vubec k vode .......... :-)

                                          Červené karty: POSTLÍK 666