Kormorán 2017

Petrův zdar.
Kolegové rybáři pokud máte něko fotografie kormoránů hodujících na rybách, fotky okolí a můžete je s číslem revíru zaslat mému kamarádovi, který je použije jako podklad pro svou práci v boji za zachování ryb v našich revírech dalším generacím!!!
Jinak diskuze je otevřena a můžete zde probírat téma KORMORÁN a vše kolem tohodle ptáka.

Kontakt na mého kamaráda pro zasílání fotek a třeba i dotazu na toto téma. Pavel je podle mne velkým odborníkem a přínosem pro náš ČRS.

Ing. Pavel Vrána, Ph.D.
Odborný referent pro životní prostředí, čistotu vod, ichtyologii.
ČESKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ, z. s.
Sekretariát Rady ČRS
Hospodářské oddělení
Nad Olšinami 282/31
100 00 Praha 10
mobil: +420 728 701 379
e-mail: vrana@rybsvaz.cz
web: www.rybsvaz.cz
Autor diskuse: dizlektik fídža - Profil , 17.1.2017 všeobecné - ostatní
Dále moderují: TEZAR Profil + martin37 Profil + Hans40 Profil

Jaký je Váš názor na snížení stavů kormorána v naší zemi?

A) Zásadně nesouhlasím-kormorány mám rád2%

B) Nesouhlasím-at si stavy kormoránů vyřeší matka příroda2%

C) Souhlasím pouze s jejich plašením odpalováním petard atd.0%

D) Souhlasím s jejich omezením formou zákonného odstřelu95%

Od 23.2.2017 hlasovalo 176 čtenářů.

Nmarmyš - Profil | Po 20.2.2017 15:32:39

hering >> Přesně tak. Kdejaký chytrák souhlasí s regulací stavu kormorána,ale nesmí se jim přitom ublížit. Je to černá havěť a tu na potkání střílet.

    Nhering - Profil | Po 20.2.2017 15:17:37

    zdevac >> Zatím tady čtu pindy jen od Tebe a od Vítka.Zalezte si někam do ornitologického okénka a tam se plácejte po zádech jaký že je to ten kormorán nádherný fógl.Pro mě je to pták k hownu.

      Nzdevac - Profil | Po 20.2.2017 13:19:24

      potočák 62 >> Nepřemýšlel jsi o tom, že některé z těch, co ještě nemají názor a teprve si ho utvářejí, akorát tak naženeš k protistraně? Kormorán se mi také nelíbí a byl bych raději, kdyby české řeky a potoky neplundroval, ale když tu čtu příspěvky, jako je ten od tebe, začínám kormoránovi fandit už z principu. Fakt. Vidíš černobíle, kdo nemá stejný názor, jako ty, tak je ze sekty s vymytým mozkem. Řekl bych, že právě podobná radikalita a neschopnost komunikace stojí za většinou problémů a nemožnosti dohody, protože se akorát tak vzájemně naštvete, pošlete do háje a reálná akce nikde. A tobě zbude akorát tak pindání na mrku... Gratuluji.

        NVítek - Profil | Po 20.2.2017 11:19:07

        potočák 62 >> Co člověk, to názor, s tím se smiř.

          Npotočák 62 - Profil | Po 20.2.2017 10:39:29

          hering >> Navštěvuje to tady dost lidí,kteří si teprve utvářejí názor nebo si dávají dohromady informace.Navíc jsem nemohl odolat,když ta skupina tak zvaných ochránců ukazuje,co je vlastně zač.Že jim jde jenom o ochranu několika druhů a nic víc je nezajímá.Vůbec nemají představu,co dokáže způsobit početné hejno kormoránů na menší řece.Všechny návrhy na řešení situace u nás jsou podle nich špatné ale žádný vlastní návrh nemají.Odmítají každé jednání a hledání rozumného kompromisu.A dalo by se pokračovat dál.Jsou jako členové nějaké sekty,kterým vypláchli mozek,naučili je pár frází,které opakují pořád dokola.Petrův Zdar

            NPěn_a - Profil | Po 20.2.2017 8:48:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Takto vypadají vystresovany ryby na nezamrzlé pískovně. Nahnany kormoránama do jednoho rohu a pokud je lidi nevyplaší, tak to mají jako v restauraci. Mrzí mě že jsem se tenkrát nedonutil vstát brzo ráno když lovili. A na řece je to ještě horší masakr.
            https://www.youtube.com/watch?v=lSFhBYV5fs0

              NTEZAR - Profil | Ne 19.2.2017 20:57:09

              Vítek >> Nocovišt je dost-třeba Roztoky u Prahy,nebo Slapy proti Měřínu...Ale on už naštěstí odstřel začal probíhat,takže kroutit krkem budou myslivci-je moc dobře,že to konečně uzákonili.

                NVítek - Profil | Ne 19.2.2017 20:46:37

                TEZAR >> Ukaž mi, kde ti kormoráni vysedávají na vrbě a já tam vlezu a vlastnoručně jim všem zakroutím krkem, aby už nám neplašili cejna!!!!

                  Nhering - Profil | Ne 19.2.2017 20:38:23

                  potočák 62 >> Honzo, já se Ti divím. Já bych Zdevace a jemu podobný, již dávno poslal kamsi!!
                  Máš obrovskou trpělivost :-)

                    Npotočák 62 - Profil | Ne 19.2.2017 20:22:52

                    zdevac >> Protože vnímám přírodu jako celek,tak pochopitelně vymizení 27 druhů pavouků považuji za velký problém.Zároveń ale za stejný problém považuji,pokud´ mizí dosud prosperující druhy ne proto,že by se nedovedli přispůsobit ale proto,že se o to přičinilo pár vypatlanců. Také proto je na našem území v posledních 20 letech největší úbytek do té doby běžných druhů.Petrův Zdar

                      NTEZAR - Profil | Ne 19.2.2017 20:22:37

                      potočák 62 >> Já to četl.To víš,veřejnosti se to musí předkládat citlivě a postupně.Kdyby tam řekl rovnou to,co víme o tomhle problému my,rybáři,tak by to vyznělo dost zaujatě a lidé by to nemuseli dobře pochopit.Každopádně dělá dobrou práci.Možná by se mu mohlo navrhnout,aby zorganizoval v celém črs tu petici k podpisu při výdeji povolenek v každé MO.Ale to by se stihlo až příští rok.

                        Npotočák 62 - Profil | Ne 19.2.2017 20:13:07

                        TEZAR >> Ted´, když začala ta správná legrace,tak to chceš zatrhnout? Jinak doporučuji si vyhledat na www.týden.cz rozhovor s panem vránou-Vydry a kormoráni vyžírají ryby z řek,může za to však člověk.Petrův Zdar

                          NTEZAR - Profil | Ne 19.2.2017 19:53:18

                          Připomínám všem diskutujícím,že toto vlákno je založeno na podporu omezování kormorána velkého-Což je na mnoha místech schváleno zákonnou výjimkou.Tento invazní druh už byl zbaven ochrany jakožto zvláště chráněný druh,takže o tom tady nebudeme diskutovat.Pro ty,kterým je kormoránů líto,doporučuji,aby si na toto téma založili svou diskusi,třeba s názvem:,,Chudáček kormoránek"...Kdokoli tu dále bude tyto invazní ptáky zastávat,dostane okamžitě v této diskusi červenou kartu!!! Ostatní příspěvky a fotky směřující k zákonnému omezování kormoránů jsou nadále velmi vítány.

                            Nrikox - Profil | Ne 19.2.2017 18:49:32

                            potočák 62 >> Mezi hlavní ochranu poslední roky patří právě Vydry, Bobři, Volavky, Kormoráni a Ondatry které ohrožuje to že se začnou decimovat jejich populace jen kvůli tomu že žijí přirozeně jako vždy žili. To že Kormorán je ptačí imigrant neznamená že se musí vybít. Jednou budeme na sebe opravdu pyšní až vybijeme další druh zvířete z planety Země :(
                            Já se pod to nepodepíšu.
                            OK povolenka je drahá, nevadí ještě připlatím jen když se kvůli tomu nebude decimovat něco takového jako je Kormorán.
                            Já ryby pouze chytám a hned co nejšetrněji pouštím, nejsem proti tomu když si je někdo vezme pro vlastní obživu ale prostě ryb je méně a méně a není to rozhodně tím že Kormoránů je více než před 15 lety.
                            Je to stále dokola, Když to není Sumec pod vodou, tak to je Kormorán na d vodou :/

                              Nzdevac - Profil | Ne 19.2.2017 18:05:48

                              potočák 62 >> To netvrdím. Ale přiznejme si realitu - pokud je potřeba nějaký druh chránit stylem přísně chráněných rezervací nebo jiných drastických opatření, je to dlouhodobě neudržitelné. Je tedy jen otázka času, než to dopadne tak, jak popisuješ. Můžeš udělat bezzásahové zóny, zakázat vstup lidem, udělat chráněná území, ale pokud jsou vymírání nebo změny zaviněny třeba změnami klimatických podmínek nebo změnou celého ekosystému, nic s tím nenaděláš, dříve nebo později zvítězí ten druh, který se přizpůsobí, klidně i invazivní, který zde třeba dříve nepřebýval, ale zvýšení teploty mu umožnilo migraci. Platí to pro rostliny i pro živočichy. Změny v ekosystémech nastanou tak nebo tak, můžeme je jen zpomalit, ne zastavit. A z hlediska dlouhodobého bude úplně jedno, když se v roce 2500 budou děti učit o perlorodce a dozvědí se, že v přírodě vyhynula místo v 1990 až ve 2100... Stejné, jako kapr. Byl sem přivezen, není zde původní, ale koho to zajímá? Už je to tak dávno, že všichni berou kapra jako klasickou českou rybu. Mám jako koníčka hmyz a pavouky. Víš například, že u pavouků je v ČR skoro 30 druhů považováno na vyhynulé? Zmizelo skoro 27 druhů pavouků. Co s tím? Za jak velký problém to považuješ? Upřímně - pozná to někdo jiný, než několik specialistů? Prostě druhy mizí, tak to je.

                                NVítek - Profil | Ne 19.2.2017 17:40:40

                                potočák 62 >> Petrův zdare, ryby které vidíš ze břehu pod hladinou najisto rybožrouti sežerou při prvním náletu, protože nestihnuly změnit svoje instinkty.Ale to víš ty všechno a promiň nám amatérům, že zde vůbec projevujeme svůj názor, potažmo trosky rozoumků.

                                  NPB - Profil | Ne 19.2.2017 16:27:41

                                  potočák 62 >> Naprostej souhlas, vlastní pozorování jedné říčky (4m šířka) cca třicet kormoránů každou zimu a po třech letech zbývá občas kapr - štika, candát, okoun, tloušť, plotice, kapitální cejni, občas parma,úhoř a dál perlíni, hrouzci, ježdíci a mřenky mramorovaný jsou fuč.

                                    Npotočák 62 - Profil | Ne 19.2.2017 15:34:46

                                    Vítek >> Ty ryby měly 3 roky,aby se přispůsobily a změnily chování.Mám oblíbenou menší řeku s čistou vodou,kde když jsi si sednul na břeh,tak jsi koukal celý den na ryby a jak se chovají,rybáři se tam skoro neobjevují a když tak na kapra.Před 9 lety tam byl rybářský ráj a 10 druhů říčních ryb,které se udržovaly pouze samovýtěrem.Stačila 1 zima s kormoránem.5 druhů bylo vyhubeno,3 se dosud vyskytují ojediněle.1 v malém počtu a pouze 1 je hojnější i když do dneška jeho počty ani zdaleka nedosahují počtu před náletem kormoránů.Ty ryby vůbec neměly šanci a prostředí přispůsobit se výskytu kormoránů. Tak ti můžu říci pouze jedno-ochránci, běžte s takovou ochranou do prde.....Petrův Zdar

                                      Npotočák 62 - Profil | Ne 19.2.2017 15:16:53

                                      rikox >> Jinou odpověd´,že chcete aby se o výživu vaších miláčků staral někdo jiný a za své peníze jsem nečekal.A správně jsi měl napsat-já a naše organizace si vybrala některé druhy z fauny a flory,které chrání před vybíjením a ničením a co je nám po ostatních druzích.Povolenky se zdražují i třeba proto,protože rybáři z těch peněz živí vaše miláčky.Když chytáš ryby 25 let na jedné lokalitě a ryb tam je méně a méně.To jsou ty negativní vlivy,o kterých jsem se zmińoval plus nejsou jenom kormoráni ale i vydry a td, a nějak zapomínáte ty druhy sčítat dohromady a někdy stačí jenom pár návštěv početného hejna kormoránů a ani nemusíš zaregistrovat,že tam byli na lovu.Petrův Zdar

                                        Npotočák 62 - Profil | Ne 19.2.2017 15:00:54

                                        zdevac >> Tak podle tebe by bylo nejlepší zrušit rezervace a chráněná území.Přestat chránit živočišné a rostlinné druhy.At´ přežijí ti nejodolnější a ostatní at´vyhynou.Chápu to správně? Petrův Zdar

                                          Červené karty: rover, rikox, zdevac, keltt