- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zkušenosti s firmou Formy Brno
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
44x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nkakr - Profil | So 31.12.2016 14:41:41
Cena vyhozená MrKosem odpovídá plně strojům které ji produkují. Jestli je cena mašiny víc jak mega v éčkách, tak hodinová sazba nebude za pusinku. Jedná se o pětiosá centra s pojezdy v metrech.
Ptal ses na hodinovou sazbu? Základ je pořizovací cena mašiny a doba odpisu + moře dalších "drobností".
Nkakr - Profil | So 31.12.2016 14:34:49
1) ne každý CNC frézař je schopen sám, zhotovit program, říkají si operátoři a zvláště dnes se mnohdy jedná o mačkače čudlíků.
2) tak to bylo za komančů a dnes se "hrdinové" kteří tak činili považují za rozvraceče režimu a málem by za to chtěli metál. Patřil jsem mezi ně, ale metál nechci. Tehdá to možná mělo opodstatnění, neb jsme byli ujišťováni, že všechno patří všem.
3) dnes už vše má svého vlastníka a "fušovat" je zlodějna stejně jako byla dřív. Omluvou může být, že český človíček se nedá odradit sebedrakonickými tresty. Vyprávěl mi kdysi otec od švagra (starý zbrojovák a nářaďovák) jak se za protektorátu v nářaďovně fušovaly mlýnky na tabák. Byl za to koncentrák, ale fušovalo se vo sto péro.
NRAJA - Profil | So 31.12.2016 13:38:04
Ty si nikdy nefušoval, resp. si si nepomohol na úkor zamestnávateľa? načo potom takéto silné reči?
PS: zdá sa mi hodinová sadzba 250-280,- trochu o dosť prehnaná, možno len v prípade, že návratnosť je prepočítaná na 1 rok :-), alebo robíte pre NASA?
Vieš vlastne,ako sa počíta hodinová sadzba stroja?
NRAJA - Profil | So 31.12.2016 13:30:01
VIĎ. nasl. príklad Versandu DHL do Z:
https://www.dhl.de/de/privatkunden/pakete-versenden/weltweit-versenden/laenderseiten/tschechische-republik.html
NMrKos - Profil | So 31.12.2016 10:04:52
Nviceroy - Profil | Pá 30.12.2016 21:02:29
NMrKos - Profil | Pá 30.12.2016 20:21:02
Nsven - Profil | Pá 30.12.2016 20:16:35
Nálepku serioznosti, ztratil v mých očích akcí "deštníky", před nějakým časem.... pamětníci vědí...
Nikdy jsem od něj nic nekoupil a ani do budoucna nehodlám.
Že není nic zadarmo a že se nemá okrádat zaměstnavatel, s tím souhlasím.
Nsupinna - Profil | Pá 30.12.2016 19:44:39
Jinak si určitě uvědomuješ, že pro část populace budeš jako živnostník podezřelej i když dáš svůj zisk tcelej třeba na charitu. Žijeme v srdci Evropy...:))
NMrKos - Profil | Pá 30.12.2016 19:26:28
Pochopil bych ještě udělat si formu pro sebe, případně se domluvit a pak si udělat formu pro sebe, ale vyrábět na zařízení svého zaměstnavatele formy na kšeft a ještě je prodávat na netu - to už je solidní level.
NMrKos - Profil | Pá 30.12.2016 19:22:02
Někteří zdejší specialisti, kteří vyrábějí pod cenou z materiálu a na strojích svého zaměstnavatele většinou bez jeho vědomí jsou obyčejní zloději. Co si budeme nalhávat.
NFRANK71 - Profil | Pá 30.12.2016 18:51:18
N007krivanek - Profil | Pá 30.12.2016 18:40:13
Jdu se věnovat jiným činnostem.
Přeji hezký nový rok.
David.
N007krivanek - Profil | Pá 30.12.2016 18:33:52
NWillow - Profil | Pá 30.12.2016 18:27:58
Nbart.bm - Profil | Pá 30.12.2016 18:24:28
N007krivanek - Profil | Pá 30.12.2016 18:14:16
1. Michael Gerold vlastní malou slévárnu.
2. Německo je ohromný trh. žije tam 82 milionu lidí . Jeho strategie je Já, Já, Já.
Navíc kromě nás, mají všechny sousední státy moře, což činí v jeho pozici ještě silnější stránku.
3. Nemá žádný výhodný slevy pro prodejce, kteří by jej zastupovali v EU. Proto jeho formy koupíte v CZ, SK, PL, HU, UK, RO, IT dráž, než u něj.
4. Geroldovi dodávám kopyta pro odlévání výsledných forem. Proto jsou zde k vidění nějaké novinky, které nejsou nikde patentované a registrované.
5. Na rok 2017 je nachystáno předběžně 25 nových forem. Ty jsou ale ještě ve stadiu dokončování a probíhá legalizace v Německu ohledně ochranných známek.
6. Gerold bude provozovat pouze sériovou výrobu. A to vždy.
7. Zakázková zůstává dále u Vašich dodavatelů.
Na tvůj dotaz ještě k dopravě a reklamaci. Protože není všechno zlato, co se třpytí.
1. Dle OZ ČR je reklamace u nás jasná. Reklamovanou věc ( poštu ) platí prodejce
2. Jestliže koupíš věc v Německu a reklamuješ ji, tak poštu ( 300-500) platíš ty.
3. U nás , když nakoupíš 2-3 formy, tak máš dopravu zdarma. U nás i na dobírku.
4. V Německu to je vždy 15 EUR ? A vždy platíš předem.
Jde o to si spočítat, co ti vyhovuje víc.
NRAJA - Profil | Pá 30.12.2016 17:51:20
N007krivanek - Profil | Pá 30.12.2016 17:41:34
Předpokládám, že někdo napíše, že měl málo peněz.
Hodina 170,- čistýho.
Přesčas + 20%
Sobota + 50%
Neděle + 100% ( So a Ne jsem si ošéfoval sám skoro )
13-tý plat - NE. Nezastávám toto. Rok má 12 měsíců.
Stravenky - NE
Teď mám šikovnýho kluka po vyučení. Už přes půl roku jsem spokojen. Až na ten úraz.
IT- byl najat na ŽL.
Nahradil jsem ho synem, který je na průmyslovce a je spolehlivej.
Každopádně den má jen 24 hodin a to je málo na to abych to zvládal tak, jak chci.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NČína - objednali ste uz nieco?15714
NRybářsko-houbařské jádro .-)45002
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NOpravy a úpravy navijáků5905
NOstrava a okolí99468
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22045
NUdírny a uzení51139
NBellyboat - Fan club4856
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412630
Kde to žije - všechna témata
7:49NRybáři vs ochránci přirody 46
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....














