Zkušenosti s firmou Formy Brno

Jaké máte s nimi zkušenosti? Ja jsem 15. 12. objednal háčky, 18.12.zaplatil 1080,- korun a od té doby se nic neděje, neberou telefon, neodpovídají na maily, nic! Dřív jsem od nich bez problémů několikrát bral, tak mě to dost překvapilo! Maj tu v bazaru reklamu, tak bacha!
Autor diskuse: libryb - Profil , 29.12.2016 všeobecné - ostatní

Nkakr - Profil | So 31.12.2016 14:41:41

RAJA >>
Cena vyhozená MrKosem odpovídá plně strojům které ji produkují. Jestli je cena mašiny víc jak mega v éčkách, tak hodinová sazba nebude za pusinku. Jedná se o pětiosá centra s pojezdy v metrech.
Ptal ses na hodinovou sazbu? Základ je pořizovací cena mašiny a doba odpisu + moře dalších "drobností".

    Nkakr - Profil | So 31.12.2016 14:34:49

    viceroy >>
    1) ne každý CNC frézař je schopen sám, zhotovit program, říkají si operátoři a zvláště dnes se mnohdy jedná o mačkače čudlíků.
    2) tak to bylo za komančů a dnes se "hrdinové" kteří tak činili považují za rozvraceče režimu a málem by za to chtěli metál. Patřil jsem mezi ně, ale metál nechci. Tehdá to možná mělo opodstatnění, neb jsme byli ujišťováni, že všechno patří všem.
    3) dnes už vše má svého vlastníka a "fušovat" je zlodějna stejně jako byla dřív. Omluvou může být, že český človíček se nedá odradit sebedrakonickými tresty. Vyprávěl mi kdysi otec od švagra (starý zbrojovák a nářaďovák) jak se za protektorátu v nářaďovně fušovaly mlýnky na tabák. Byl za to koncentrák, ale fušovalo se vo sto péro.

      NRAJA - Profil | So 31.12.2016 13:38:04

      MrKos >> Počúvaj, ty si nejaký kazatel, ked tu spomínaš: "Někteří zdejší specialisti, kteří vyrábějí pod cenou z materiálu a na strojích svého zaměstnavatele většinou bez jeho vědomí jsou obyčejní zloději. Co si budeme nalhávat."
      Ty si nikdy nefušoval, resp. si si nepomohol na úkor zamestnávateľa? načo potom takéto silné reči?
      PS: zdá sa mi hodinová sadzba 250-280,- trochu o dosť prehnaná, možno len v prípade, že návratnosť je prepočítaná na 1 rok :-), alebo robíte pre NASA?
      Vieš vlastne,ako sa počíta hodinová sadzba stroja?

        NRAJA - Profil | So 31.12.2016 13:30:01

        bart.bm >> U neho platíš predom a poštovné je cca9,-€ do CZ resp 15,-€ do SK
        VIĎ. nasl. príklad Versandu DHL do Z:
        https://www.dhl.de/de/privatkunden/pakete-versenden​/weltweit-versenden/laenderseiten/tschechische-repu​blik.html

          Nviceroy - Profil | So 31.12.2016 10:18:21

          MrKos >> napodobne.... :-)

            NMrKos - Profil | So 31.12.2016 10:04:52

            viceroy >> vyfrezovat si jeden kus pro sebe je něco jiného, nez frézovat na kšeft. Dělám ve fabrice celej život a něco málo uz jsem tam zažil.

              Nviceroy - Profil | Pá 30.12.2016 21:02:29

              MrKos >> kazdy CNC frezar si ji proste vyfrezuje sam ..... a je jedno jestli za svoje nebo za firemni ..... tak to proste je a bude

                NMrKos - Profil | Pá 30.12.2016 20:21:02

                sven >> jo, jo, taky nemám osobní zkušenost a ani nehodlám žádnou formu kupovat.

                  Nsven - Profil | Pá 30.12.2016 20:16:35

                  MrKos >> Já mu nic nezazlívám, jen mu prostě nevěřím :-)
                  Nálepku serioznosti, ztratil v mých očích akcí "deštníky", před nějakým časem.... pamětníci vědí...
                  Nikdy jsem od něj nic nekoupil a ani do budoucna nehodlám.
                  Že není nic zadarmo a že se nemá okrádat zaměstnavatel, s tím souhlasím.

                    Nsupinna - Profil | Pá 30.12.2016 19:44:39

                    007krivanek >> Tak jestli žil v Německu, tak si těžko nechal posilat věci do česka, tudíž nemusí znát ceny :)) Pro mě bylo vysvětlení okolností okolo potíží firmy nadstardantní (někdy až zbytečně ). Klidně si tu formu , až se konečně rozhoupáme, u Tvý firmy objednám.
                    Jinak si určitě uvědomuješ, že pro část populace budeš jako živnostník podezřelej i když dáš svůj zisk tcelej třeba na charitu. Žijeme v srdci Evropy...:))

                      NMrKos - Profil | Pá 30.12.2016 19:26:28

                      007krivanek >> normální zlodějina, vyčíslit škodu, podat trestní oznámení, hotovo... i kdyby to měla být "jen" podmínka

                      Pochopil bych ještě udělat si formu pro sebe, případně se domluvit a pak si udělat formu pro sebe, ale vyrábět na zařízení svého zaměstnavatele formy na kšeft a ještě je prodávat na netu - to už je solidní level.

                        NMrKos - Profil | Pá 30.12.2016 19:22:02

                        sven >> má to ten kolega 007Křivánek ještě poměrně levnou hodinu na CNC mašině a asi bych mu ty 4 tisíce kč nezazlíval. My účtujeme za hodinu na mašině DIXI cca 250 - 280 EUR a jsme plní na několik let dopředu. Je pravdou, že děláme poněkud větší kousky litiny obvykle mezi 150 a 3.000kg. A to nepočítám tvorbu programu, na to máme samostatné odd. o pěti lidech

                        Někteří zdejší specialisti, kteří vyrábějí pod cenou z materiálu a na strojích svého zaměstnavatele většinou bez jeho vědomí jsou obyčejní zloději. Co si budeme nalhávat.

                          NFRANK71 - Profil | Pá 30.12.2016 18:51:18

                          007krivanek >> Proč zamykat? Vždy jsi si přál reklamu a nyní ji máš. Aspoň uvidíme jestli to v novém roce pošlape líp. Sice jsem z vyjádření trochu rozpačitý, ale nechci předem odsuzovat. Čas ukáže.

                            N007krivanek - Profil | Pá 30.12.2016 18:40:13

                            Ok, tak již víme vše, problém se vyřešil a teď to může amin zamknout.
                            Jdu se věnovat jiným činnostem.
                            Přeji hezký nový rok.
                            David.

                              N007krivanek - Profil | Pá 30.12.2016 18:33:52

                              bart.bm >> Do CZ 9, SK 15. na dobírku nezasílá. Ale asi máš jiné zkušenosti. Když jsi tam 6 let žil. A jsem rád, že to víš.

                                NWillow - Profil | Pá 30.12.2016 18:27:58

                                007krivanek >> Pěkný,pak Ti každý ještě závidí nos mezi očima.A tohle je ta druhá strana podnikání.

                                  Nbart.bm - Profil | Pá 30.12.2016 18:24:28

                                  007krivanek >> v nemecku platis predem?cena 15eur?ty jo kam ty na to chodis....a neboj zil jsem tam 6let takze vim sve

                                    N007krivanek - Profil | Pá 30.12.2016 18:14:16

                                    Peter94 >> Na to ti odpovím zcela upřímně.
                                    1. Michael Gerold vlastní malou slévárnu.
                                    2. Německo je ohromný trh. žije tam 82 milionu lidí . Jeho strategie je Já, Já, Já.
                                    Navíc kromě nás, mají všechny sousední státy moře, což činí v jeho pozici ještě silnější stránku.
                                    3. Nemá žádný výhodný slevy pro prodejce, kteří by jej zastupovali v EU. Proto jeho formy koupíte v CZ, SK, PL, HU, UK, RO, IT dráž, než u něj.
                                    4. Geroldovi dodávám kopyta pro odlévání výsledných forem. Proto jsou zde k vidění nějaké novinky, které nejsou nikde patentované a registrované.
                                    5. Na rok 2017 je nachystáno předběžně 25 nových forem. Ty jsou ale ještě ve stadiu dokončování a probíhá legalizace v Německu ohledně ochranných známek.
                                    6. Gerold bude provozovat pouze sériovou výrobu. A to vždy.
                                    7. Zakázková zůstává dále u Vašich dodavatelů.

                                    Na tvůj dotaz ještě k dopravě a reklamaci. Protože není všechno zlato, co se třpytí.

                                    1. Dle OZ ČR je reklamace u nás jasná. Reklamovanou věc ( poštu ) platí prodejce
                                    2. Jestliže koupíš věc v Německu a reklamuješ ji, tak poštu ( 300-500) platíš ty.
                                    3. U nás , když nakoupíš 2-3 formy, tak máš dopravu zdarma. U nás i na dobírku.
                                    4. V Německu to je vždy 15 EUR ? A vždy platíš předem.

                                    Jde o to si spočítat, co ti vyhovuje víc.

                                      NRAJA - Profil | Pá 30.12.2016 17:51:20

                                      lobotomie (fanik) >> 1/2 dna nemusí byť až tak vela, ak kreslíš napr. sériu foriem na feeder. Minulý rok som vyrábal 5ks 2-nás foriem (30,35,040,50,55,70,80-90gr ) a to som musel rozmýšľať ako ustavím pletivo, aký mechanizmus otvárania, aby sedela hmotnost, ako budú krmitka vypadavat a pod. a som pri CADe takpovediac neustále :-)

                                        N007krivanek - Profil | Pá 30.12.2016 17:41:34

                                        Willow >> Měl jsem nedávno frézaře, kterého jsem zaučoval. Když začal být samostatný, tak se mi začal ztrácet materiál ze skladu.20 druhů materiálu s měsíční inventurou dle výkresové dokumentace dohledáš lehce. Martin dělal rád i přesčasy, když to bylo potřeba. Po nějaké době jsem našel inzerát na prodej forem. Objednal jsem si na bazaru u něj jednu formu na adresu sestry do Jižních čech. A ejhle. Došla ji. Nechápal jsem. Od té doby jsem asi dosti alergický na lidi, co využívají opakovaně pro svůj prospěch technologie a materiál zaměstnavatele.
                                        Předpokládám, že někdo napíše, že měl málo peněz.
                                        Hodina 170,- čistýho.
                                        Přesčas + 20%
                                        Sobota + 50%
                                        Neděle + 100% ( So a Ne jsem si ošéfoval sám skoro )
                                        13-tý plat - NE. Nezastávám toto. Rok má 12 měsíců.
                                        Stravenky - NE

                                        Teď mám šikovnýho kluka po vyučení. Už přes půl roku jsem spokojen. Až na ten úraz.

                                        IT- byl najat na ŽL.
                                        Nahradil jsem ho synem, který je na průmyslovce a je spolehlivej.
                                        Každopádně den má jen 24 hodin a to je málo na to abych to zvládal tak, jak chci.