Custom Reels CZ

Opravy, úpravy, tuning a vše kolem navi...
Autor diskuse: Lajnator - Profil , 26.9.2016 kaprařina - náčiní, doplňky

Na jakých navijácích byste rádi viděli pomalou oscilací?

A) Power Aero XT, XSA, XTA13%

B) Ultegra XT, XSA, XTA, Titanos XT, Power Aero Type 1000031%

C) Aero Technium XSB6%

D) Daiwa Tournament S 5000T, Tournament SS 30009%

E) Ultegra XSC, XTC6%

F) Big Baitrunner LC, BB L a XL Blue13%

G) Big Baitrunner XT-A LC7%

H) Daiwa Emblem Z 5000T, X 5000T, S 5000T5%

I) Biomaster GT 80003%

J) Daiwa Whisker SS26006%

Od 15.12.2016 hlasovalo 263 čtenářů.

NJulinka9 - Profil | Po 16.11.2020 13:08:12

Lajnator >> Ahoj. Prosím tě,už delší dobu si pohrávám s myšlenkou osadit moje navijáky dřevěnou kličkou/madlem/ pořád jsem nevěděl jak na to a na koho se obrátit. Myslíš že by jsi mi mohl nějak pomoci, popřípadě mi kličky vyrobit a navijáky osadit/mám Shimana US 6500/Netuším vůbec jaká by byla cena a zda to vůbec děláš ale po nekonečném hledání jsem objevil tvůj příspěvek na Mrku….a tonoucí se stébla chytá. Děkuji za odpověd . René Nezbeda Most kont.725499286

    NBery. - Profil | Čt 15.10.2020 11:46:51

    Máte někdo radu či zkušenost zda by šlo přelakovat ty zlaté vnější detaily,aby to něco vydrželo a neoloupalo se to či lehce nepoškrábalo?

      Nyop - Profil | Út 25.8.2020 15:17:23

      Greysmen >> Díky za tip :) hned jsem to tam poslal.

        NGreysmen - Profil | Út 25.8.2020 15:12:51

        yop >> 🤣🤪😅 zkus to tady https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=759705 a zkus napsat rovnou kolegovi Matyáškovi.

          Nyop - Profil | Út 25.8.2020 14:57:04

          Ahoj, dá se někde koupit na naviják Shimano Ultegra XTD 14000, ten kryt proti padaní vlasce pod cívku?

            NCarplounge - Profil | St 29.7.2020 21:12:00

            Zdravím, prosím poradi někdo šikovnej? Sháním náhradní cívky na navi ultegra 5500 ci4 sxa, originální nejspíš neseženu ale vím, že se dají použít jiné z jiných modelů. Z jakých? Díky Mara

              NColasrumem - Profil | Po 6.7.2020 13:52:59

              Dulf >> Ta diskuse nebyla založena jako konkurence, ale spíš jako návod na klasický servis navijáků, který zvládne skoro každý a není nutné za něho platit. Naviják není raketoplán, ale pouhá jednoduchá soustava pár ozubených koleček bez vyšších nároků na kvalitu maziva. Stejně tak jsem nikdy nenapsal nic špatného o Lajnátorovi ani jeho práci😉

                NSpecialista - Profil | Ne 5.7.2020 10:52:03

                murphyy >> tím bych to nechal uzavřené

                  Nmurphyy - Profil | Ne 5.7.2020 8:36:39

                  asi v skratke
                  to mate tak ako keby ste tu mali vlakno DAIWA a vlakno SHIMANO
                  ok?
                  proste dvaja rivaly, je dobre nakoniec ze kazdy z nich ma svoje vlakno..

                    NDulf - Profil | Ne 5.7.2020 7:56:02

                    Specialista >> tak já si zase myslím, že je to hlavně jeho věc.Fakt nerozumím tomu , proč to někteří řeší.

                      Nstatik - Profil | Ne 5.7.2020 0:13:25

                      icokarp >> nic mi neosvicuj,to byl jediný dotaz na mistra, který mi ale nebyl schopen ani odpovědět,neptal jsem se jako že nevím protože jsem hned nad tím dotazem napsal jak to řeším já,t.j. že z mosazi usoustružím kroužek příslušné tloušťky a aplikuju ho tam, protože každá taková plastová vložka má osazení,a tudíž výměnou za ložisko pokud není s límcem vznikne vůle, takže si myslím že to s tím vymezováním vůlí nebude u něho tak žhavé,jak pořád tvrdí. Lepení Loctitem se mi taky moc nelíbí,ale někdo to možná dělá.

                        NSpecialista - Profil | So 4.7.2020 23:32:28

                        Dulf >> tak já si myslím, že oba budou mít zájemců dost. Zkrátka je dost těch, co mají málo času, jsou líní nebo nemají mechanickou buňku.
                        Co ovšem nevezmu je Lajnatorovo prohlášení, že ho to neživí. Nemusí to být jeho hlavní příjem samozřejmě..

                          NDulf - Profil | So 4.7.2020 16:41:26

                          kubah >> no nevim, osobně mi přijdou ceny srovnatelné.Baj oko třeba s Kancléřem
                          Jinak mi Lajnator vždy vyšel vstříc a vše ok.Vzdycky se někdo nespokojenj najde.

                            Nicokarp - Profil | So 4.7.2020 13:29:32

                            statik >> Osvietim ti pamäť 14.1.2020 strana 28.Nepotreboval si náhodou radu ohladne niečoho???

                              Nstatik - Profil | So 4.7.2020 12:20:10

                              kubah >> já jsem možná podle Tebe těžce mimo, ale myslím že v podstatě věci jsem trefil hřebík na hlavičku, machroval jaký je borec ,lezl do zelí a dělal konkurenta Lajnatorovi,já neznám ani jednoho a servis si dělám sám,na výměnu nějakého ložiska a rozborku a sborku + namazání nepotřebuju odborníka jeho kalibru, neznám ani jejich ceny za servis, Ty budeš asi nějaký patron ,co nedá dopustit na kámoše, ještě mě ničím nepřesvědčil, co by stálo za uznání, že je fakt dobrý, ono dělat pochybný tuning z běžně dostupných součástek a nebo opravdu něco rozbitého opravit a vyrobit třeba náhradní díl, který už není k dispozici jsou rozdílné věci. Ale pokud mu budou pochlebovat a dávat líbíčka, tak mu poroste sebevědomí , to je asi tak k tomu všechno co jsem chtěl říct.

                                NSpecialista - Profil | Pá 3.7.2020 22:01:08

                                kubah >> jako mám s Martinem super zkušenosti.. O tom žádná.

                                  Nkubah - Profil | Pá 3.7.2020 21:57:17

                                  Specialista >> důvod - prý si měl přivydělávat v této diskusi na úkor.... - jenže je tam jedna věc... ceny měl a má minimální proti ..........

                                    NSpecialista - Profil | Pá 3.7.2020 18:20:19

                                    kubah >> tak to je zase jiný aspekt věci.. Já jen vzpomněl na uvedený důvod. Byť samozřejmě nemusí být jediný ani skutečný..

                                      Nkubah - Profil | Pá 3.7.2020 18:00:33

                                      Specialista >> ovšem, to si ale tedy měl autor tuto diskusi platit jako svoji komerční.

                                        NSpecialista - Profil | Pá 3.7.2020 17:03:31

                                        Tak zadarmo nedělá nikdo, to je asi jasné.
                                        Pokud mne paměť neklame, důvodem červené bylo údajné vystupování Martina defacto jako customreels..

                                          Červené karty: Matyášek