Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

NSlavíček - Profil | Ne 4.9.2016 20:34:29

Heri >> Trpělivost u něj je potřeba

    NHeri - Profil | Ne 4.9.2016 20:28:49

    Hoši vy máte téměř pedagogickou trpělivost....respekt 👍😊

      Nroxtidy - Profil | Ne 4.9.2016 20:22:56

      CT Timata >> nic nespecifikoval...extrak..ale jaky? .... tekuta potrava...jaka?....tahle diskuze mi pripomina psa, ktery se honi za vlastnim ocasem.

        NCT Timata - Profil | Ne 4.9.2016 20:09:42

        roxtidy >> ze vraj ma, ono by to chcelo nejaky ten vtacak, ako si pisal.

          Nroxtidy - Profil | Ne 4.9.2016 20:06:21

          CT Timata >> nejak se uz ani nevyznam v tom co ma nebo nema doma...
          tekute ma taky doma? nebo jak to je?

            Nmimat - Profil | Ne 4.9.2016 20:01:06

            PoligoN >> tak to jsem přehlídl :o) v tom případě by bylo lepší si koupit pelety a měl by to bez práce.....

              NCT Timata - Profil | Ne 4.9.2016 20:00:02

              roxtidy >> vtacak tam nema, ani klicky, chcel z toho co ma doma

                NCT Timata - Profil | Ne 4.9.2016 19:58:24

                pepas1998 >> 400-RM, 150-SM, 250-K, 150-KM, 50-KV, aminokomplex

                  Nroxtidy - Profil | Ne 4.9.2016 19:56:41

                  pepas1998 >> a dostali jsme se na zacatek, kde jsem psal:

                  350g rybi moucka
                  200g ptaci zob
                  150g susene mleko/vitalakt
                  100g psenicne klicky
                  30g pivovarske kvasnice
                  ...zbytek, tedy 170g bud dosyp krupici a nebo cast krupice nahrad jeste nejakym extraktem - treba robin redem. Muzes do toho dat i trochu obycejne soli

                  Tohle je velmi dobry zaklad, ktery neni drahy, dobre se kouli a muzes si ho jednoduse vylepsovat jak je napsano vyse. Sucha sme te vyjde na nejakych 80-90kc/kg a pak zalezi co das za tekute slozky. Kdyz to nebudes prehanet tak kilo kulicek budes mit za stovku.
                  Dej do toho 7 vajec, 50ml tekute potravy, 20ml lososoveho oleje a muzes pridat i esenci. Mix tekute potravy, losoveho oleje a esence si priprav zvlast. Polovinu pridej do vajec a druhou polovinu si nech na druhy den, kdy oschle boilie nasyp do kyble, prilej zbytek tekutin, prohrkej a dej na dalsi dva dny doschnout. Pak to bud pouzij, nebo to zamraz a nebo to vysus na kamen. Na konzervant se vyprdni, neni potreba. Boilie doporucuju naparovat...20mm kulicka cca 7minut...nevylouhuji se z toho tolik ty vune.

                    NPoligoN - Profil | Ne 4.9.2016 19:07:46

                    mimat >> on chcel boilies ktore sa bude rozpustat do 24h.

                      Npepas1998 - Profil | Ne 4.9.2016 18:46:43


                      Potřebují složit směs z těchto surovin,vše mám doma:

                      Rybí moučka
                      Susene mléko
                      Pivovarské kvasnice
                      Krupice
                      Kukuřičná moučka
                      Pšeničná mouka(hrubá,pologruba,jemna)


                      Extrakt
                      Vejce
                      Tekutá potrava(aminokomplex)
                      Rybí olej,lososi olej
                      Konzervant

                        Nmimat - Profil | Ne 4.9.2016 18:43:29

                        PoligoN >> tak těsto z toho uděláš, jak dlouho ti to ale vydrží pod háčkem? Přitvrdil bych.

                          NSmrtak - Profil | Ne 4.9.2016 18:38:44

                          pepas1998 >> nebudes to niesat a rozoznas

                            Npepas1998 - Profil | Ne 4.9.2016 16:20:22

                            bobs >> já to chci právě obarvit,jedna se pouze o 5 potr.barviva,chci rozeznat co je co a rozeznat to i rybám,mam nějak tu směs upravit když chci ovocny?

                              NSlavíček - Profil | Ne 4.9.2016 15:24:40

                              Petr.J >> To jsme trochu odbočili ke psům taky ho nechci krmit vyloženě šrotem rád bych aby mě vydržel pokud možno co nejdéle . U ryb máš pravdu moc se to hrotí kuku brambory taky nejsou bůhví jaký nutriční zázrak a ryby je žerou roky . Žerou je protože jim chutnají

                                Nroxtidy - Profil | Ne 4.9.2016 13:40:27

                                Slavíček >> však v pohodě.ja sem tim chtěl jen ukázat že použít mleté psi granule místo obyčejné lososové moučky v domnění,ze tam přidáš "maso",je naprostá blbost.
                                Ano,granule z obchoďáku jsou dobré tak akorát pro slepice.mnoho lidi o tom nemá ani páru ptz jsou napuštěné olejem,pořádně osolené aby chutnaly a jejich Baryk se po tom může utlouct než začne mít v pěti letech vážné zdravotní problémy.
                                Za tuhle odbočku se omlouvám ale psi granule proste ne eeee :-)

                                  NPetr.J - Profil | Ne 4.9.2016 13:35:41

                                  Slavíček >> Ja nevim jake slozeni maji ty nejlevnejsi granule, ale co vim je, ze kdyz jsem je projel ve srotaku a pridal do toho mletou repku, olej a cesnek, chytalo to skvele a i dlouhodobe. Ono se to s tou kapri vyzivou nesmi zase tak moc prehanet. Delam tak koule, ktere vychazi tak +-30 Kc za kilo a vysledky na me mam uplne stejne jako na koule za nekolik stovek.

                                    Nbobs - Profil | Ne 4.9.2016 13:07:36

                                    pepas1998 >> hele slavíček má pravdu ty myslíš že kapr bude řešit že ananas je žlutej vyprdni se na to je to jenom dalšší chemie navíc

                                      NSlavíček - Profil | Ne 4.9.2016 12:05:10

                                      pepas1998 >> hele osobně barvu vůbec neřeším

                                        Npepas1998 - Profil | Ne 4.9.2016 11:57:23

                                        Může mi někdo odpovědět na moji otázku níže?