Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

NSlavíček - Profil | Ne 4.9.2016 11:54:08

Tavris29 >> To bylo myšleno jako příklad ryba to nevidí jako maso nebo ovoce ale jako potravní signál vzbuzuje to její zvědavost .

    NTavris29 - Profil | Ne 4.9.2016 11:49:02

    Slavíček >> líheň at tam nedává :)

      NSlavíček - Profil | Ne 4.9.2016 11:46:27

      pepas1998 >> Nedivej se na to jako člověk . Do stejné směsi můžeš dát jak kraba líheň nebo jahodu .

        NSlavíček - Profil | Ne 4.9.2016 11:39:04

        roxtidy >> Musíme na to koukat jako na náhradu maso to není nikdy nebude.Kdyby to bylo pouze sušený maso bylo by to drahý navíc mělo by to moc bílkovin .Když se podíváš většina deklaruje podobné množství bílkovin snaží se přiblížit masu .Ostatně to má od 15 do 20g na 100g masa sušený od 50g nahoru . Je jasny že za takovou cenu nejde čekat zázraky ale pořád to něco má to když vidím pytel 10kg do 200kc tomu už se akorát směju to už nevidělo ani tu maso kostní moučku tím by měli krmit jenom prasata a podobně .

          NSlavíček - Profil | Ne 4.9.2016 11:15:06

          roxtidy >> Opravdu kvalitní nebudou žádný prohlížel jsem i přes nepřízeňty drahý deklarují všude stejnou nutriční hodnotu . Když vezmu ty granule přes 100 Kč kg to můžu toho našeho malého psa krmit rovnou masem a vyjde to na stejno .Vždy to bude proti masu ojebaný tyhle moučky co tam dávají jsou hlavně z kafilérie .Rybí obsahuji zase látky proti žluknutí . Tak si pak výběr jedině snad konzervy tam je vidět podíl masa .

            Nroxtidy - Profil | Ne 4.9.2016 10:58:21

            Slavíček >> už jsem to našel - černý pytel pravděpodobně.
            Složení
            maso (čerstvé maso /drůbeží, vepřové, hovězí/ - 20%, sušené drůbeží maso 22%, hydrolyzovaná drůbeží játra 3%), pšenice, pšeničné otruby, drůbeží tuk, pšeničná mouka, rýže, pivovarské kvasnice, lososový olej 1%, cukrovarské řízky sušené, sušené jablečné výlisky, dihydrogenfosforečnan sodný, celulósa, čekankový kořen 0,01%, juka 0,005%.
            Popis složení musí být deklarovany,tzn že složky musí být srovnany podle toho kolik jich tam je. Tyhle granule jsou typický příklad toho jak osulit kupujícího.na prvním místě je sice maso ale maso má 70% vody takže v suchých granulí ho bude zlomek. Navíc popis jednotlivých složek musí být u kvalitních granulí přesný.musi být přesně napsané jaky druh masa nebo moučky,musí být uvedeno u všeho kolik tam toho je. Tedy nikoliv drůbeží moučka,ta může být z čehokoliv.to samé olej. Ne rybí ale musí být konkrétní. Atd atd...suma sumárum jsou konkrétně tyto granule tvořeny min z 80 % psenici! Pak je tam trochu drůbeží moučky s pochybnou kvalitou a jinak v podstatě nic. To ma do kvalitních granulí sakra daleko. I jejich vyšší řady jsou stejně špatně popsány,zcela záměrně aby to navozovalo laikovi pocit že krmí skutečně kvalitně.ale realita ke úplně jinde,bohužel

              Npepas1998 - Profil | Ne 4.9.2016 10:42:59

              Emilooo - 3.9.2016 19:30:19 > dobře,pouziju tadyten recept,kdybych chtěl dělat např.ovocnou příchuť co mám pozmenit?Ze složení co si zde napsal budu mít tmavou směs ideální na masové koule.Kdybyh chtěl dělat např.prichut ananas stačí dat jen do této smesy žluté barvivo nebo např.dat místo 300g rybí moucky dat jen 100a třeba místo repkove dat světlou pšeničnou moucku aby směs nebyla tmavá(zelená ci hnědá) ale žlutá?

                NSlavíček - Profil | Ne 4.9.2016 9:13:01

                pepas1998 >> V podstatě bych použil z malou úpravou klidně co sem dali ostatní .Ono nejde nic extra vymyslet většina receptů je na jedno brdo . Jediný čím se můžeš odlišit je kombinací esenci es olejů a hlavně chutí.

                  NSlavíček - Profil | Ne 4.9.2016 8:53:29

                  roxtidy >> Dělá to firma fitmin žamberk ale název z hlavy nevím jsem na rybách .Samozřejmě je otázka jestli co píšou na obalu je pravda . My jako obyčejný spotřebitelé to těžko zjistíme .Dělají i vyšší řadu ta už stojí přes 100 Kč kg .

                    Nroxtidy - Profil | So 3.9.2016 21:49:54

                    Slavíček >> jaký je jejich název ať se můžu mrknout na celé složeni.diky.

                      NEmilooo - Profil | So 3.9.2016 19:30:19

                      pepas1998 - Té rybí moučky tam máš málo,a řepkové zase hodně.Asi takhle 300g rybí moučka,200g ptačí zob,100g kuk moučka,100g krupice,100g mléko,100g pšeničné klíčky,50g řepková moučka,50g piv kvasnice.30ml tek jater,30ml melasa,20ml rybí plej,10ml esence.

                        Npepas1998 - Profil | So 3.9.2016 19:29:59

                        Slavíček >> mohu tě pozadat o schválení mi snahy o suchou směs nebo něco poupravit?prej tomu rozumis

                          NTavris29 - Profil | So 3.9.2016 19:28:18

                          pepas1998 >> Myslím, že když požádáš Slavíčka, tak ti to pěkně poskládá. Ten člověk ví, co píše

                            Npepas1998 - Profil | So 3.9.2016 19:21:13

                            Bude to držet?nebo něco poupravit?mohu něco zamenit i pšeničnou moukou (mužů udelat doma)

                              Npepas1998 - Profil | So 3.9.2016 19:19:06

                              Dobře,poskladam to takto:
                              Rybí moučka,kukuricna moučka,suche mléko,piv.kvasnice ,repkova moucka,ptaci zob

                              Rybí moučka 100g
                              Kukuřičná moučka 200g
                              Repkova moucka 200g
                              Krupice 200g
                              Ptačí zob 150g
                              Suché mléko 100g(místo vitalaktu)
                              Pivovarské kvasnice 50g

                              Vejce 7 (420ml)
                              Esence 25ml (olihen)
                              Tekutá potrava (csl olihen) 50ml
                              Rybí olej 10ml

                                NSlavíček - Profil | So 3.9.2016 18:51:58

                                PoligoN >> Tak to jo beru zpět

                                  NSlavíček - Profil | So 3.9.2016 18:47:59

                                  roxtidy >> Kupují pro psa granule 15 kg vyjde 750kc obsahují 30 % syrové maso 20% drůbeží moučky 3% jater . Je to jako se vším čím známější firma tím víc platíme z ceny za značku

                                    NPoligoN - Profil | So 3.9.2016 18:43:59

                                    Slavíček >> hej ale on ma vsetky 3 druhy doma.

                                      NSlavíček - Profil | So 3.9.2016 18:42:49

                                      PoligoN >> Nechci ti brát iluze ale úplně stačí jeden druh moučky

                                        NPoligoN - Profil | So 3.9.2016 18:31:18

                                        pepas1998 >> celkom nerozumiem naco tam chces davat psie granule ked si pisal ze mas 3 druhy rybej mucky. Ked to chces mat lacne tak sprav toto:
                                        150g rybej mucky
                                        150g tuniakovej
                                        150g halibut
                                        100g vitalakt
                                        100g kukuricnej muky
                                        200g vtacieho zobu
                                        50g kvasnic
                                        100g klickov alebo glutenu.

                                        Daj tam 10 vajec a 50ml tekutej potravy idealne podla esencie. 10ml esencie. Sol, 5g betainu.

                                        V tomto pripadeby som vsak nesiel do olihne ale radsej skus monster krab.