Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

Nroxtidy - Profil | So 3.9.2016 17:04:45

pepas1998 >> jestli nejde o skutečně kvalitní granule pro toho psa tak použitím těchto granulí v koulich akorát přidáš další kukuřici. Cena kvalitních granulí začíná na 100Kč za kilo, tedy víc než stojí kilo lososové moučky takže přidáváni psích granulí je naprostý nesmysl.
Tvůj recept je bohužel jen hromada mouky a ptačího zobu.
Nevím na kolik korun se chceš dostat za kilo směsi ale tohle jsou podle mě vyhozené peníze

    NRadek F.B.C - Profil | So 3.9.2016 16:10:14

    Slavíček >> 140kč mě nepřipadne jako nějak drahé. Pokud poskládá suchou za takové peníze na slušných surovinách a bez nějakých super cen, je to adekvátní cena. Spíš pokud chce aby se koule rozpouštěly tak musí určitý počet vajec nahradit tekutou složkou a asi ne zrovna vodou. Takže při použití 6-7 vajec na kg musí 2-3 vajca doplnit na nějaké tekutce a pokud přidá vodu, měl bCh strach aby to nepraskalo. Já Teda moc rozpoušťáky nevyhledává, potřebuju aby to odolalo nájezdům menších ryb

      Npepas1998 - Profil | So 3.9.2016 14:52:56

      Řekl bych že toto je levná volba,kukuricnou muku si můžu udělat doma,mam pytel,psenicnou též udělám,mam pšenici pro slepice,granule pro psa mám,mam ke doma,akorat chci poradit co nahradit třeba za laktalbumin,vajecny biskvit...

        NSlavíček - Profil | So 3.9.2016 14:43:11

        pepas1998 >> Vyber si nějaký levný recept o několika složkách . Děláš s toho moc vědu navíc jak jsem už tady psal hlavně chytají tekuté složky . Mám jednu směs nic jiného nepoužívám rozdíl je pouze v chuti do každé verze dávám jinou esenci koření tekuté složky .Žádná věda chytá to .U levný směsi když něco pokazíš nebudeš tolik naštvaný můžeš zkusit různé ochutit . Až vychytáš nedostatky můžeš tu směs upravit dát hodnotnější dražší suroviny . Jinak rýže nic moc pouze dělá koule tvrdý nemá žádnou chuť to radaji kukuřičnou mouku .

          Npepas1998 - Profil | So 3.9.2016 14:18:57

          Nějak jsem si navrch jak by slozeni boilie mohlo vypadat:
          200g ptačího zobu,100g vaječného biskvitu(cim bych mohl nahradit?)100g ryzove moucky(čím bych mohl nahradit?),100g syrovátky (čím bych mohl nahradit?),100g pšeničné mouky,100g kukuřičné mouky,100g mletých granuly pro psy(jde i kočičí?),100g laktalbuminu (čím bych mohl nahradit?),100g sušených mletych červů(čím bych mohl nahradit?)Toto ke pouze suchá směs!!!!!
          Potřeboval bych poradit čím nahradit suroviny v zavorce,a zda by to mohlo fungovat,mam to trosku upravene podle knížky.

            Npepas1998 - Profil | So 3.9.2016 14:02:01

            Tak díky za rady chlapy

              NPoligoN - Profil | Pá 2.9.2016 20:12:21

              BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 2.9.2016 16:41:41 >> nejak zacat musi. Ja ked som zacinal tak som nakupil komponenty asi za 100eur. A skusal. Jasne ze par kil bolo na prd. Ale spotrebovali sa ako krmne.

                Nviceroy - Profil | Pá 2.9.2016 18:01:37

                filfas >> kdyz das vajec 4 ks tak to vydrzi treba 5 hodin tohle je treba vyzkouset i podle teploty vody ...tod muj nazor

                  Nviceroy - Profil | Pá 2.9.2016 17:59:59

                  filfas >> pokud chces aby ta koule pracovala a odmacela se tak mene vajec a susit to musis v pruvanu ale nesmi na to svitit slunce pak ti to popraska vzdy do stinu nebo dobre vetrane mistnosti

                    Nfilfas - Profil | Pá 2.9.2016 17:39:42

                    viceroy >> kolik myslis 7ks?min bych asi nedaval at to nepraska pri suseni.a co treba tam pridat trochu ptac.zobu

                      Nviceroy - Profil | Pá 2.9.2016 17:13:37

                      filfas >> mene vajec

                        NDiscobijec - Profil | Pá 2.9.2016 16:41:41

                        PoligoN >> 140kc za kilo směsi ? To je dobrá raketa...A to si vem že teprv začíná koulet...Bůh ví kolik toho vyhodí ke slepicům :-)

                          NSlavíček - Profil | Pá 2.9.2016 16:07:56

                          PoligoN >> Za tuhle částku už mám hotový kule a ještě nějaká kačka zbyde

                            Nlovec99 - Profil | Pá 2.9.2016 15:30:31

                            Nejsem kdovíjakej kaprolovec, ale začal bych na nějakých suchých směsích když už teda chceš koulet, páč takhle střílet ingredience od oka se mi moc nezdá, psal jsi že chceš olihen, to je pěkný, já když zkoušel jednu příchut od víc výrobců, tak jsem dosáhl různých výsledků. Proto bych radši vyzkoušel hotovky od různých výrobců a co bude fungovat, tak od nich brat složky a namíchat si tu danou směs třeba i k obrazu svému.

                              Nfilfas - Profil | Pá 2.9.2016 13:33:27

                              Používám smes od mika+AK+8-9 vajec.co bych mel pridat aby koule byly vice omylatelne nobo jakoby mene uzavrene poradte diky

                                NJackubick - Profil | Pá 2.9.2016 13:17:09

                                Slavíček >> proto jsem psal, ze bude zalezet na tom ptacaku....

                                  NRadek F.B.C - Profil | Pá 2.9.2016 10:55:02

                                  PoligoN >> Pohromadě to určitě držet bude.

                                    NPoligoN - Profil | Pá 2.9.2016 10:51:53

                                    Slavíček >>
                                    Zabudol som na Olihnovu muku, Tak to vide 140kc na kilo zmesy.

                                      NPoligoN - Profil | Pá 2.9.2016 10:41:12

                                      Slavíček >> tak narychlo som to zratal a okrem toho co ma potrebuje investovat cca 100 kc na 1 kg suchej zmesy. cize na 1 kg boilies je to asi 70kc. Ked tam neda RR a Albumin nahradi klcikami je mozno na 50kc. to neni vela.

                                        Nviceroy - Profil | Pá 2.9.2016 10:35:55

                                        Slavíček >> jak naklady nepresahnou 500 za kg tak to nebude dobre chytat ....ryba pozna :-):-):-)