- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zakaz stanovani - soukr.pozemek
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
9x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NKovis - Profil | Čt 11.8.2016 18:05:54
Nsven - Profil | Čt 11.8.2016 18:02:26
tedy zákona předcházejícího současný 99/2004 Sb., uváděly celou řadu nejrůznějších vzdáleností, týkajících se lovu.
3m tam figurovaly několikrát. Protože si netřeba dělat iluze nejen o současném ale ani o tehdejším povědomí rybářů o rybářské legislativě, vznikl z toho v některých hlavách guláš...
Někdy i nakažlivý :-)
Nhraji - Profil | Čt 11.8.2016 18:00:35
Moje spekulace: dokážu si představit, že majitel pozemku nebude nadšen, když přes jeho pozemek (udržovanou zahradu s trávníkem) projde jeden rybář týdně, který se věnuje přívlači, ale strpí to, zvláště když rybář nezanechá žádné škody a nebude obtěžovat. Nedokážu si představit, že stejný majitel strpí, když dorazí rybář, rozloží si bivak, stojan, křeslo, nainstaluje pípáky, tohle vše na pěstěný trávník na dohled od majitelovy chaty. A nedej bože si ještě večer bude chtít něco ogrilovat.
Co se týče porybného, pokud je řádně označen, je to úřední osoba, mohl by se domáhat vstupu na pozemek v případě, že je zřejmé, že je z pozemku vykonáváno rybářské právo. Případný spor by zase řešil soud.
NKovis - Profil | Čt 11.8.2016 17:58:03
Nhraji - Profil | Čt 11.8.2016 17:53:19
Pokud ale ano, tak nejspíš v zákoně o vodách.
NKovis - Profil | Čt 11.8.2016 17:35:09
Nalžběta - Profil | Čt 11.8.2016 16:56:54
Vznikají většinou v chybném soběvysvětlení různých stavebních předpisů, místních hasičských vyhlášek apod. Mezi laickou veřejností to bohužel funguje tak, že si lidé něco rychle přečtou na úřední desce, pochlubí se večer v hospodě, a už je z toho první závazný kotěhůlský limit, na základě kterého jsme poté grilováni na břehu. Každý z nás se s tím setkal a bohužel se to léčit nedá.
NEl Duffus - Profil | Čt 11.8.2016 16:40:13
Kde se vzaly ty tři metry..., ač majitel pozemku sahajícího do vody jsem v této nevědomosti žil také. Chápu-li to dobře, mohu z pozice majitele neumožnit vstup a lov na svém pozemku komukoliv, je to tak? Co třeba porybný (neber osobně, zajímá mě to)?
Nalžběta - Profil | Čt 11.8.2016 16:40:00
Mohou však mít zmocněného jednoho z vlastníků, který žije v místě, a který má na starosti celou správu dotčených pozemků.
Pokud jde o rybaření: Chytat tam můžeš, k výkonu rybářského práva tě opravňují povolení, která máš od ČRS. Jen zde nesmíš bivakovat, stanovat, chytat z kroužícího automobilu apod.
NBraun - Profil | Čt 11.8.2016 16:34:04
V některých příspěvcích bylo psáno, že je to o lidech a domluvě s majitelem - to je jasné. Beztak je to kvůli urcite části rybářu, co nechají po sobě bordel, imrvére jsou u vody nažraní a pokud to takovým zamezí přistup k vodě tak to budu jen rád. Sám když jedu npř na týden k vodě tak mě stačí 2 litry Rulandy a dám si vždy pohárek při zápasu slunce - na co se ožírat a pak dělat bordel :-)
Tak ať vám to jezdí borci :-)
Ještě dodám, že MO má rybník v pronájmu od majitele.
NOttar - Profil | Čt 11.8.2016 15:52:09
Tímto se také omlouvám kolegovi "Hraji-mu" ,že jsem zasáhl do jeho příspěvků a děkuji mu za objasnění daného témata.Díky
NOttar - Profil | Čt 11.8.2016 15:40:53
Díky,díky
Ps: i přesto si Vašich názorů cením.Jen s formou presentace nelze souhlasit !!!
Nhraji - Profil | Čt 11.8.2016 15:23:07
NOttar - Profil | Čt 11.8.2016 15:20:12
Nhraji - Profil | Čt 11.8.2016 14:48:12
Není žádné pásmo 3 metrů. Je třeba si uvědomit například to, že tok, ale i stojatá voda, nemá v dlouhodobém horizontu stálou břehovou linii. Vidím to u nás ve městě, řeka se i v tom městě, kde má z velké části zpevněné břehy posouvá. Proto nemůže být břehová linie žádným rozhodným "bodem".
Rybářský lístek je licencí státu k výkonu rybářského práva, nikoliv licencí ke stanování kde koho napadne. Rybářské právo zahrnuje lov ryb, ale již nikoliv bivakování, stanování a obdobné činnosti.
Pozemky pod vodní plochou nepatří automaticky státu. Státu patří tekoucí vody bez výjimky a uzavřené (netekoucí vody), pokud je stát jejich majitelem. Pozemky pod jednou vodní plochou mohou patřit a nezřídka patří i desítkám různých majitelů.
Upřímně pochybuji, že by se strážník MP odkazoval na neexistující zákon, aby se zbavil stěžujícího se majitele pozemku, to by byla hodně rychlá cesta do civilu. A dvojnásobně pochybuji, že by tak činili strážníci z různých měst. Už jen protože ta hranice tří metrů patřících rybářům je vymyšlená a nemá žádnou oporu v zákoně.
K tvému poslednímu odstavci napíši asi tolik. Všechny tyhle názory o třech metrech atd. nejsou nic, než projev lidské (rozuměj rybářské) hlouposti. Totální neznalost zákonů, včetně těch, které se bezprostředně dotýkají rybaření, totální neúcta k právnímu řádu a právům těch druhých, snaha se vším nějak vydrbat. S tímto vším se setkávám denně u vody. A snažím se to potírat, všemi prostředky.
Tím, že podobné nesmysly, které tu někteří rybáři prezentují jako svaté pravdy, uvádím na pravou míru a do zákonného rámce možná aspoň trochu přispěju k tomu, že si aspoň ti bystřejší uvědomí, že mají mezery ve znalostech a něco s tím udělají.
Pokud ti to vadí, je mi to líto, nečti to.
Mimochodem, otázka stanování, bivakování, nocování a já nevím jak se tomu dá ještě říkat, se tu probírala již stokrát. Závěr je vždy stejný, práva rybáře končí tam, kde začínají práva jiného občana, například majitele pozemku.
NOttar - Profil | Čt 11.8.2016 14:31:15
Promiň, nebylo v tom nic osobního.Prostě mi to leze tady jen na nervy.V podstatě se zde za ta leta co jsem zde nebyl nic nezměnilo.Kdysi tu trénovali hmyzáci,kapraře a naopak.Potom tu řádil "jepice cz" a stálé typy opakujících se otázek.A tak je to zde stále dokola,jen lidé se změnili.
Nhraji - Profil | Čt 11.8.2016 14:23:17
A nejhorší je, že si většina rybářů myslí, že když si koupila povolenku za 950 korun na rok, tak mají oprávnění vstoupit a ničit na každý pozemek kolem vody.
NFranc49 - Profil | Čt 11.8.2016 14:14:57
Nhraji - Profil | Čt 11.8.2016 13:55:17
Ano, existují vody, na kterých hospodaří MRS, kde se platí majitelům nájemné, existují vody, kde se nájemné neplatí a existují vody v majetku MRS.
Konkrétně na revíru, o kterém je zde řeč, se nájemné neplatí.
Npetrikveprik - Profil | Čt 11.8.2016 13:44:48
Jo ještě mě napadá - a co na to MRS?? Platíte už aspoň vlastníkům pronájem za zatopené pozemky, za to že se tam pasou kapři? Nebo to neoprávněně využíváte v dobré víře zadarmo? Hraji? jak to je?
Čtenáři této diskuse také sledují
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NLithiové baterie - srovnání1546
NKulinářská úprava kapra120
NDalešice ??8160
NATTs hlásiče a ATTx příposlech528
NMorava 13A Hulínské šterkoviště759
NTěrlická přehrada - aktuálně !!!!14629
NFox - není to předražené?1080
NProdukty firmy Sportcarp179
NCentury CQ 11' 2,75 lb305
Kde to žije - kaprařina
14:12NKrátkodobá kaprařina x 9911
13:45NHarrison - vše o této značce 3722
13:37NATTs hlásiče a ATTx příposlech 528
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:06NLabe fishing store 14
NeNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8051
NeNKyjský rybník, Džbán 50903
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
So Jezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
Doporučujeme cestovku
CA RYBOLOV NORSKO
Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP,...















