- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Brigády a důchodci
Jaký máte názor na to, že třeba důchodci brigády dělat nemusí? Mají na to podle mě nejvíc času. Nevěřím, že by nezvládli jednodušší práce kolem vody, když i přes důchodový věk chodí na kdejaké výpomoce a nebo makají na zahradě. Druhá skupina jsou ZTP. Proč třeba neslyšící nemají brigádnickou povinnost? To už se mi ani nechce vzpomínat na "ZTP" co mají kartu vozíčkáře. S těmito kartami za sklem potkávám samé lepší auta za několik mil. Kč. To nemůžou tu brigádu aspoň zaplatit? Sere toto jenom mě, nebo se tu najdou i další?
Proč není na všechny stejný metr?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
Npsí dědek - Profil | Čt 21.7.2016 22:21:15
Nsven - Profil | Čt 21.7.2016 22:12:43
Tak aby se tu vyjádřil také zástupce těch důchodců :-)
Máme nastavené pravidlo 20 hod. nebo 2000,- 60let+ a plně invalidní jsou sproštěni. mládež a částečně invalidní, polovic. Což je v pořádku.
Osobně jsem názoru, že kdo může, ten by měl, bez ohledu na kategorii.
Hlavně je to o vztahu k rybařině a s ní souvisejícími potřebami a povinnostmi.
Jak se říká: " krávy žerou i v neděli"
Netřeba pílit buky ani lopatovat kubíky, vhodná činnost se vždycky najde.
I když nemusím, oddělal jsem předloni cca 50 hod. a loni cca 40..
Nejenže jsem nedostal povolenku zdarma jak píše Jeník ale v podstatě nikdo ani neřekl trhni si nohou...
No ale mně to je jedno, dělám to pro ryby ne pro lidi...:-)
NRožnovák - Profil | Čt 21.7.2016 22:05:33
ty brigády zaplatí i když nemusí,protože chcou.
Nrover - Profil | Čt 21.7.2016 22:03:32
ZTP je jiný level, ...pár takových "ZTP" znám osobně, raději nebudu komentovat. Opravdového ZTP, který rybaří, neznám :-(
Nkareldj - Profil | Čt 21.7.2016 22:01:37
Njá 2 - Profil | Čt 21.7.2016 21:58:42
NKáceč - Profil | Čt 21.7.2016 21:56:35
Důchodci mě neserou nějak víc nebo míň jak zbytek populace. Prostě je to kus od kusu :-)
Nchřenovák - Profil | Čt 21.7.2016 21:50:14
Nrover - Profil | Čt 21.7.2016 21:46:51
Osobně s "úlevami" u kolegů ve výslužbě problém nemám, ovšem částečnou kompenzaci v tomto směru bych asi uvítal, ovšem za jasně specifikovaných pravidel.
NMilda - Profil | Čt 21.7.2016 21:44:13
Já to tak cítím a vnímám.
Už mě nebaví poslouchat nářky a pindy na důchodce.Ony to média občas přiživí,ale je jasné,že se jen odvádí pozornost od mnohem závažnějších problémů,do kterých se ani nikomu nechce velice šťourat,aby si náhodou nepopálil prstíky a nepřišel v lepším případě o místo..
U vod se snažím chodit co nejdále od lidí,ale ne vždy je to možné a těch lidí se mi zdá všude čím dál více.
Občas se nejde vyhnout i vícero lidem u vody a stalo se mi nejednou,že když se mi dařilo a tahal jsem ryby,tak se začali někteří stěhovat a přehazovat mě,pro mě neuvěřitelné buranství a známka omezeného IQ.
Nicméně nikdy to nebyli důchodci,ti si seděli dál na svých místech.Vždy mladší lidé v mém věku a o něco starší či mladší.
Stejně tak nějak u vod nezažívám,že by tam pořádali chlastací párty s bujarým řevem u nahozených prutů "dědci",vždy jsou to mladší lidé..
Ale sám víš svoje,nemá smysl to rozvádět.
NMilda - Profil | Čt 21.7.2016 21:36:14
Nicméně na operaci kohokoliv by neměla být nějaká sbírka ap.,to by mělo být automatické.
Ale víme,jaká je realita.
Děláme si to sami,my to dovolíme,my volíme,my necháme rozkrádat miliardy,my dovolíme nechat odvádět pozornost podružnými věcmi od skutečných problémů atd.
A jak jsem psal,nedělám si iluze o našem národu,ale každý se může změnit,i jednotlivec je síla a může strhnout davy.Příklady v dějinách jsou a určitě nějaké znáš(i když ne vždy to byly pozitivní příklady).
Nicméně nechci odbočovat,svůj názor na brigády důchodců jsem vyjádřil.
N1975 - Profil | Čt 21.7.2016 21:31:15
NMilda - Profil | Čt 21.7.2016 21:25:53
NKáceč - Profil | Čt 21.7.2016 21:24:07
Říká se tomu lidskost.."
A ta vyspělost národa spolu s lidskostí jde ruku v ruce se sběrem víček z petek a teď i z lahváčů, na operaci a léčení nemocného děcka zde narozeného, rodičům zde řádně daně platícím?
NPvl - Profil | Čt 21.7.2016 21:23:21
NKáceč - Profil | Čt 21.7.2016 21:19:20
A nezáviď, od tohu tu jsou dva jiný borci.
NMilda - Profil | Čt 21.7.2016 21:17:23
I když si nedělám moc iluze u národa,kde nejčtenější deník je Blesk a nejsledovanější různé reality show a podobné pič.viny.
Nicméně vyjádřím svůj názor.
Nestojím o to,aby důchodci měli povinnost brigád.
Spoustu těch lidí se v životě nadělala dost a dost a zaslouží si užít si ten důchod.
Jak už tu kdysi někdo psal,být důchodcem je v dnešní době pomalu trestný čin,bohužel..
Jsme stejně staří,ještě relativně plní síly,ale nebude to tak věčně.
Chtělo by se mi napsat,že až budeš důchodce,tak budeš možná rád,že nemusíš tamto či ono(ale popravdě moc nevěřím,že se ho dožijeme.Ve světle každodenního nárůstu populace a neustále větší migrace do Evropy atd.je každému aspoň průměrně inteligentnímu člověku jasné,jaký jediný výsledek je možný.A nejde o to zda ano,protože se tomu nejde vyhnout,už jde jen o to kdy..Nicméně to odbočuji.).
Každopádně jsem ti chtěl napsat,že vyspělost národa se neměří tím,kolik lidí z něj má nejnovější modely mobilů,jaké je průměrné stáří automobilů atd.
Vyspělost národa se měři tím,jak se ten národ dokáže postarat o své nemocné spoluobčany,o postižené atd. a jak důstojný důchod dovede zajistit důchodcům.
Říká se tomu lidskost..
Kde to žije - všechna témata
22:46NRybáři vs ochránci přirody 68
21:00NATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
20:25NStaré Česke rybářské vybavení 394
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











