Brigády a důchodci

Chtěl bych tu rozjet diskuzi o brigádách u jednotlivých MO.
Jaký máte názor na to, že třeba důchodci brigády dělat nemusí? Mají na to podle mě nejvíc času. Nevěřím, že by nezvládli jednodušší práce kolem vody, když i přes důchodový věk chodí na kdejaké výpomoce a nebo makají na zahradě. Druhá skupina jsou ZTP. Proč třeba neslyšící nemají brigádnickou povinnost? To už se mi ani nechce vzpomínat na "ZTP" co mají kartu vozíčkáře. S těmito kartami za sklem potkávám samé lepší auta za několik mil. Kč. To nemůžou tu brigádu aspoň zaplatit? Sere toto jenom mě, nebo se tu najdou i další?
Proč není na všechny stejný metr?
Autor diskuse: jinox - Profil , 21.7.2016 všeobecné - ostatní
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NZdenall - Profil | Čt 18.8.2016 13:08:48

MrCement >> tenhle pravdivý nápis jsem viděl u nějakého hřbitova po cestě Vyškov - Prostějov.

    Nrybomil - Profil | Čt 18.8.2016 11:36:07

    sumec 1950 >> jen ho nelitujte, může si za to sám

      Nkareldj - Profil | Čt 18.8.2016 10:17:35

      Proti můžou být jen ti co mají strach že se důchodu nedožijou....

        Nsumec 1950 - Profil | Čt 18.8.2016 9:39:18

        Fishky >> Nemusíš,když si je zaplatíš.U tebe by to nemusel být problém.Ve tvých letech jsem ale dělal i sto brigádnických hodin,jenom proto že mě to bavilo.A to jsem dělal valcíře v horkém provozu na Poldovce.Dřina neskutečná,né každý tam vydržel.

          NFishky - Profil | Čt 18.8.2016 8:27:42

          Když se často cítím jako důchodce, musím si taky odmakat brigošky?

            Nsumec 1950 - Profil | Čt 18.8.2016 8:15:26

            jinox - >> Do důchodu máš daleko,a školy už máš dávno za sebou.Nic tě v nich nenaučili.Je mi tě líto.

              Nsumec 1950 - Profil | Čt 18.8.2016 8:04:43

              Poušťák >> Úměrně k věku,babička je spokojená.A jak ty?.

                Nrybomil - Profil | Čt 18.8.2016 7:25:43

                jinox - >> Neboj, taky časem budeš slýchat od lékaře, třebas jako 60tník, že problémy a nemoci jako ty mají padesátníci, někdy i čtyřicátníci... a podle toho co pak zjistíš od kolegů a známých jim dáš za pravdu. Nynější produktivní generace bude podle mě zdravotně v prdeli daleko dříve než ta naše.
                Když mě po sebrání rychlou na ulici umístili na pár dní na kardio, vlastně jsem měl radost, že jsem tam sic nejstarší, ale relativně vcelku nepodstatný pacient. To potěší.

                Dej podnět nahoru, nejlépe na Radu ČRS, určitě odpoví.

                  NPoušťák - Profil | Čt 18.8.2016 6:39:06

                  sumec 1950 >> jak jsi na tom?....o)))))

                    Nmarmyš - Profil | Čt 18.8.2016 5:26:33

                    sumec 1950 >> Šukal by jak Alík,ale mladé mu nedají a staré se mu nelíbí.:-)

                      Nsumec 1950 - Profil | Čt 18.8.2016 4:16:33

                      Tohle je tedy diskuze.Ještě se zajímejte o sexuální život rybáře(rybářky) po pětašedesátce!

                        NUnkas - Profil | Po 25.7.2016 12:34:38

                        Člověk s věkem mění kdeco, někdy i názory. Kdysi jsem se smál vtipu, že na přechodu pro chodce drtí tatra důchodce. Dnes už se pomalu začínám rozhlížet, jestli ta tatra náhodou nejede. :-)

                          Nnofish - Profil | Ne 24.7.2016 13:39:51

                          já 2 >> Snad někdy jindy,

                            Nnofish - Profil | Ne 24.7.2016 13:38:12

                            Míraš >> počkej... Oslovil jsi mne, tím pádem by to opravdu asi chtělo, nějakou odpověď. Jinak jsi tu za vola ty. Zatím se chováš jako sousedův pes. Ten taky štěkne a pak se schová, protože se bojí....

                              Nsintrix - Profil | Ne 24.7.2016 13:18:02

                              Namakali se za svůj život dost. Že mají zrušenou povinnost brigády mě nechává klidným. U nás někteří důchodci brigádničí sami od sebe. Na ZTP beru ohled ve všech směrech. On i takový neslyšící to má těžké. Ale když sám chce brigádničit, tak proč ne ?? A těch "pár" stokorun, co ušetří za platbu brigád, se jim hodí a MO nezchudnou. Oni důchody nejsou nikterak vysoké.

                                Njá 2 - Profil | Ne 24.7.2016 13:00:40

                                nofish >> Ahoj, mě by ta Tvoje statistika celkem zajímala, vysvětlíš mi jí, i když jsme se nehádali? Klidně sz.
                                Děkuji

                                  NMrCement - Profil | Ne 24.7.2016 12:30:29

                                  "Co jste vy, byli jsme i my, co jsme my, budete i vy“ aneb starší si zaslouží úctu a důstojný život. Rodina je státem zcela ignorována, není moderní žít pro rodinu, ale pro zážitky jednotlivce.

                                    NMíraš - Profil | Ne 24.7.2016 11:31:51

                                    nofish >> .. koupil jsem si kilo hrachu, nasypal do misky a házím ho po hrstech na zeď... když dojde smetu ho z5 do misky a házím znovu ... a znovu... a je to užitečnější než diskuze s tebou.
                                    A kecy o fízlech... mě může urazit jen IQ blatníku tvého auta a cokoliv výš... tudíž tebe se to ani zbla netýká.. 8-)

                                      Nnofish - Profil | Ne 24.7.2016 4:54:51

                                      Míraš >> mimochidem a zceka uprimne napis prosim, jakou preferujes techniku lovu ryb a jakou rybu. Na rovinu. Potrebuji do "statistiky" a myslim to vazne. Pak klidne na rovinu vysvetlim

                                        Nnofish - Profil | Ne 24.7.2016 4:41:27

                                        Míraš >> konflikte jeden.... nekdo keca kraviny na mrku, nekdo se stara... a trosku predstavu, jak system funguje.
                                        Jedine co se na to da rici je prevzaty text " Kazdy name sveho fizla, to abych se konecne zacal bat", nebot ten muj jsi ty a bude to zkouset porad... jupi...
                                        Prudit to umis, ale pochopit souvislejsi text, to ne.... :-D
                                        Edit:mimochodem, zadny konflikt nebyl. Nemuzu za to, ze nedokazes pracovat s textem delsim jak jedna veta, natoz v souvislostech s puvodni myslenkou....
                                        Vis kdy je spatne? Kdyz te do pr.. nikdo neposle. To pak znamena, ze jsi jen prumer, jeden z mnoha... tady se zlobi treba z vetsiny lide, kteri jsou postarsiho data narozeni a tak se jim nelibi jakekoli omezeni. Je to pochopitelne, zhorsit si stavahljici vyhody fakt nikdo nechce...

                                          NMíraš - Profil | So 23.7.2016 20:14:46

                                          nofish >> ... od našeho posledního "konfliktu" jsem si tak trochu začal všímat kde všude diskutuješ... je toho dost... rozumíš všemu ale všimni si, že tě všude (a pokaždý někdo jiný) posílá do prčic...Ani mi na to neodpovídej ... nechci už prázdně diskutovat---

                                            NMíraš - Profil | So 23.7.2016 20:09:31

                                            ... na blití je, že nějakej mou.a založí takovouhle diskuzi... a někdo se toho chytí a chce o tom fakt diskutovat..

                                              Nvezírek - Profil | So 23.7.2016 17:12:18

                                              jinox - >> Je mi z celé diskuze na blití.

                                                NLosPafkos - Profil | So 23.7.2016 15:20:24

                                                FRANK71 >> Na Orlíku nikdy nikdo netrpí :-)

                                                  NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 15:19:35

                                                  nofish >> no jo .

                                                    Nnofish - Profil | So 23.7.2016 15:16:21

                                                    FRANK71 >> Ty jsi pořád ten samý blb, jako vždy a závist je pseudo argumet na vše. To je ta sranda. Když se v něčem nevyznám, napíšu že závidí... :-D Řešení hodné jedince s omezenou vyjadřovací schopností.
                                                    Mimochodem, podle tebe závidím věci, které mám sám také. No nevím, moc ti ty teorie nesedí, ale to je jedno. Nehodlám to s tebou už řešit. Zas bych jenom záviděl. lidé só různé a někteří nestojí za ztrátu času. Zdar.

                                                      NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 15:11:46

                                                      LosPafkos >> ale jak jsem sledoval, žízní si netrpěl.😊

                                                        NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 15:11:10

                                                        nofish >> vždyť závidíš pořád, tu brigády, pak zase povolenku pro děti zdarma, rybářský lístek bez zkoušek atd. Jak sleduji máš ten chlíveček plný, čím pak to je? To, že jsem tě nazval masařkou a ty jsi to neunesl je tvůj problém.

                                                          NLosPafkos - Profil | So 23.7.2016 15:08:29

                                                          FRANK71 >> Den a půl,času málo,škoda.

                                                            Nnofish - Profil | So 23.7.2016 15:06:28

                                                            FRANK71 >> Takže pane. Mám tě v ignoru, pokud si pamatuji, protože se projevil nejednou jako vůl, co k tématu řekne prd, ale prudit umí.
                                                            Byl jsem upozorněn na to, co tu píšeš, tak jsme si tedy ignoraci zrušil.
                                                            Mám pro tebe jen dvě poznámky.
                                                            1) Pokud nechápeš, že si s někým, z něčeho děláme legraci, nekecej do toho.
                                                            2) A to je hlavní důvod. K zápisu - So 23.7.2016 13:13:20, na který jsem byl upozorněn. Zjisti si nejdříve o kom píšeš a co píšeš. Pak se možná budeš divit. Brigády jsem nikdy neplatil a nikdy nemusel platit. V životě, ani jednou a už teď je mám v ČRS oddělány možná tak do toho důchodu, pokud ještě nějaký oficiální bude.
                                                            Když někdo mluví o principu, najdi si ve výkladovém slovníku význam toho slova a nastuduj si to. Protože já nikdy nenapsal, že by osoby osvobozené od brigádnické povinnosti tuto měly plnit, ale že je to celkem velké zvýhodnění oproti zbytku členů.

                                                              NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 15:05:18

                                                              LosPafkos >> rovnost je jen na soukromáku, každý zaplatí litr za den. Tam by možná byl spokojenější. Jsem koukal, že jsi na Orlasu byl jen jeden den.😀😀

                                                                NLosPafkos - Profil | So 23.7.2016 15:00:35

                                                                FRANK71 >> On chce jen rovnost všem,zavání to krapet bolševikem,ale ani to není stále trestné :-)

                                                                  NLosPafkos - Profil | So 23.7.2016 14:58:41

                                                                  nofish >> V mém případě bude po náladě už cestou do fabriky :-))

                                                                    NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 14:54:16

                                                                    LosPafkos >> to jsi si našel uplakánka.

                                                                      Nnofish - Profil | So 23.7.2016 14:51:12

                                                                      LosPafkos >> jj nějak tak, akorát nevím, jestli až půjdeš o holi s fabriky, budeš mít náladu na ryby :-) Možná budeme sbírat sražené zajíce a přejeté kočky :-)

                                                                        NLosPafkos - Profil | So 23.7.2016 14:49:20

                                                                        nofish >> Hold budu jíst potočáky a duháky,tak jak v mládí,povolenku nemaje :-)

                                                                          Nnofish - Profil | So 23.7.2016 14:49:15

                                                                          Honza7 >> Nechci ti brát iluze, ale naprostá většina těch lidí platila, stejně jako většina platí i dnes a o nic se nestarají. Takové mám informace já a to u nás byly rybářské spolky hodně brzy, jedny z prvních na území ČR, takže svazorybolov (organizovaný rybolov) je zakořeněn dobře.
                                                                          Mimochodem. Já nenapsal nic jiného a horšího, než že důchodci a ženy a děti (i když tam jen do 15 let a ze zcela jasných důvodů) jsou prostě oproti většině zvýhodněni a to ne zrovna málo, aniž by se třeba nějak zohledňovala délka jejich registrace ve svazu. U nás to činí cca 33% nákladů na rok. Nikde jsem nevolal po tom, aby se to okamžitě zrušilo. Bylo to jen pouhé konstatování faktu. (Btw divil by ses, kolik už jsem viděl vyčůranáků, co zařídí v důchodu papíry i manželce, ať můžou chytat na 4, to samé rodiče a děti, ale to je o lidech a jen tak na okraj).

                                                                            Nnofish - Profil | So 23.7.2016 14:42:40

                                                                            LosPafkos >> No, akorát že pokud to vše získáš až ve chvíli přiznání starobního důchodu, tak se toho možná ani nedožiješ.... Oni si, jak už jsem psal, lidi neuvědomují tu hnusnou věc (a já na to raději nemyslím) že teď budou nějaké ty "zlomové" ročníky, kdy to fakt bude, jak se říkalo: " plať dnešní důchodce, ale tobě už nikdo platit nebude, tak si najednou i šetři". Pokud naše vláda a ty budoucí, něco nevymyslí. Takže možná že budeš jezdit zdarma MHD, akorát že na smetiště, hledat jídlo, protože do té doby CHaP mafie prosadí své lobby a ryby žrát nebudeš :-)

                                                                              Nvenca1 - Profil | So 23.7.2016 14:19:50

                                                                              jinox - >> Už ti někdo napsal, že jsi zakomplexovaný závistivý vůl: Pokud ne, tak jsi vůl.

                                                                                NLosPafkos - Profil | So 23.7.2016 14:16:20

                                                                                Pvl >> Času bude dost a tak si rád počkám na vlak s plošinou pro starce a mrzáky :-))

                                                                                  NHonza7 - Profil | So 23.7.2016 14:14:36

                                                                                  nofish >> Daleko hloupější je zvýhodňovat hlupáky. Při tomhle myšlení je pak otázkou času, kdy další sociopat přijde s myšlenkou proč dávat důchodcům důchod. Bude to pouze do té doby, než se sám dožije důchodu.
                                                                                  Mnozí rybáři, kteří se dožili důchodu věnovali spoustu svého volného času třeba k tomu, aby zachovali rybářské revíry, vytvořili pro ryby takové místa, která by byla vhodná pro jejich život. To, že si můžeš někde zachytat je díky aktivitám těchto starších členů.

                                                                                    NPvl - Profil | So 23.7.2016 14:13:53

                                                                                    LosPafkos >> Hlavně aby jsi do toho vlaku pořidil vůbec nastoupit :o§))

                                                                                      NLosPafkos - Profil | So 23.7.2016 14:07:43

                                                                                      nofish >> Já se na to stáří vyloženě těším,osvobozen od brigád,MHD zdarma,cestování slovenským vlakem zdarma (ano i pro důchodce z ČR) samá pozitiva ve stáří :-))

                                                                                        Nviceroy - Profil | So 23.7.2016 13:58:16

                                                                                        Jebejte tu na to tak jako ja a valte k vode uz mam nabito a nikde zadny duchodce kolem asi jsou na brigade kdyz je ta sobota :-)

                                                                                          Nnofish - Profil | So 23.7.2016 13:53:37

                                                                                          kakr >> J8 nejsem v MRS... to ti asi ušlo :-) Podívej se na ceny povolenek u nás + brigády (velmi se různí,ale obecně 800+, spíš to "+") + členství a pak na cenu nečlenské a rozdíl už není nijak razantní. Pak už stačí ještě jednou zdražit povolenky, nebo vydat nějakou mimořádnou známku, a bude vymalováno.
                                                                                          "proč máš problém s neplacením brigád u důchodců" - a tady to je. Naposled. Fakt tuž na to nemám :-) Psal jsem o všech, co mají zvýhodněné brigádnické povinnosti a taky jsem nepsal, že s tím mám problém, ale že v principu je to hloupé.

                                                                                            N1975 - Profil | So 23.7.2016 13:51:45

                                                                                            Taky jsem navrhoval u piva zeby duchodci mohly delat aspon polovicni brigady kdyz udrzi prut v ruce muze udrzet kosu nebo obejit vodu s pytlem a sezbirat odpadky no a predseda rek ze to neni spatnej napad ale at radeji o schuzi drzim hubu jinak jsem mrtvej duchodcu je vetsina a mohlo byto blbe dopadnout optavdu zalezi n MO jak si to nastavi

                                                                                              Nkakr - Profil | So 23.7.2016 13:47:12

                                                                                              nofish >>
                                                                                              Nevím co je podle tebe pár korun, ale asi to máme hozené každý jinde.
                                                                                              Roční MP povolenka MRS včetně brigády je u nás za 1 850kč.
                                                                                              Roční MP povolenka MRS pro nečlena stojí 5 000kč.
                                                                                              Pokud je 3 150kč pár korun, tak se divím proč máš problém s neplacením brigád u důchodců.-))

                                                                                                NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 13:13:20

                                                                                                Co tady nofish pořád remcá? Brigády jsou věc MO a je na nich, zda důchodci bdou platit nebo nebudou. Závistivějšiho člověka jsem ještě neviděl. A to není jen v této otázce. Kdy se může dostat, že to má někdo levnější.

                                                                                                  Nnofish - Profil | So 23.7.2016 13:03:57

                                                                                                  kakr >> Myslím si, že moc dobře víš, že u OSVČ to fakt není jen o položce "zdravotní pojištění". Ale chápu, ty určitě také.
                                                                                                  Jestli je, nebo není, zadání účelové, je mi celkem jedno. Já jen říkám, že jsou principy, které se časem prostě budou měnit a podle mě i tohle je jeden z těch bodů. Pořád s tu mele o důchodcích ale já psal o všech, kteří jsou osvobozeni od brigádnické povinnosti. Vím, že ta většina se na tu práci a hlavně peníze nějak složí (za ty co nemusí platit). Faktem ale je že zaplatí za tu samou službu (dnes se to tak prostě bere) více a na to časem dojde.
                                                                                                  Obecně, stanovy, svazy, svazový rybolov, mají jednu výhodu. Určitě sis toho všiml už dávno. "Vyšší místa" tedy složky svazu, si vlastně mohou dělat co chtějí (blbě řečeno) ať jde o cokoli. A to právě proto, že 95%+ rybářů to bere jen jako službu, členství v MO jako nutnost. Na to třeba podle mě dojedeme jednou u nás. Povolenka pro nečleny už je jen o pár korun dražší, než členská + poplatky.

                                                                                                    Nkakr - Profil | So 23.7.2016 12:45:02

                                                                                                    nofish >>
                                                                                                    Pro pořádek kopírnu co jsem ti napsal -

                                                                                                    Mluvíš mi z duše, určitě mi vysvětlíš proč OSVČ platí asi 1/3 zdravotního pojištění proti zaměstnancům. Lékařskou péči mají obě skupiny na stejné úrovni, ale každý přispívá jinak.
                                                                                                    Je to "spravedlivé"??
                                                                                                    Že je to dáno zákonem? Jistě já zákon nezpochybňuji, stejně jako ustanovení které má ve své kompetenci Spolek a týká se osvobození od brigádnické povinnosti důchodců........

                                                                                                    Pokud textu rozumíš a to nezpochybňuji, tak já zákon o daních také nezpochybním, prostě je to dáno. Stejně jako brigádnická povinnost od které jsou dle Stanov, ( což je takový malý zákon) určité věkové kategorie osvobozeny.
                                                                                                    Zadání otázky je ryze účelové a zadavatel se královsky baví, jak se tu rybáři jebou.
                                                                                                    Uvedený příklad OSVČ versus zaměstnanci se dotýká cca 1mega živnostníků a 4 mega,zaměstnanců, proto jsem jej uvedl. Důchodců rybářů je asi 17% z členské základny, tedy pár desítek tisíc............

                                                                                                      Nnofish - Profil | So 23.7.2016 12:39:08

                                                                                                      Honza7 >> já chi sociální rovnost i v Kaufu, v hospodě atd... :-)
                                                                                                      Nebojuji za to, aby důchodci a ženy měli brigádnickou povinnost, ale taky roky tvrdím, že jsou tím některé skupiny dost zvýhodněny. Nevadí mi to, spíš jde jen o princip. Mě už to nezajímá, já v mém věku se stejně důchodu nedožiju, když to zvednou někde na 80 let...

                                                                                                        NMíraš - Profil | So 23.7.2016 12:37:12

                                                                                                        Willow >> ... tak to jsem opravdu nevěděl. Chceš říct, že zaměstnanec oproti dobrovolně podepsané pracovní smlouvě platí ještě za zaměstnavatele 15% zálohu na daň. A Němci to mají ještě horší... no to teda chudáci zaměstnanci.. že radši nepodnikají.

                                                                                                          N1975 - Profil | So 23.7.2016 12:20:58

                                                                                                          brach >> lidi jsou fakt prasata ja jsem nasel tohle minulej tejden uz je venku reka cidlina ale spis jsem mel nafotit brehy

                                                                                                            NAnýzový dědek - Profil | So 23.7.2016 12:20:56

                                                                                                            Hádáte se o nějaké řešení- V ZUs jsme to vyřešili snadno- platí všichni a nadávají taky všichni :-))

                                                                                                              NWillow - Profil | So 23.7.2016 12:18:49

                                                                                                              Míraš >> Co bereš,víš,co je to superhrubá mzda?On zaměstnanec nic neplatí??Kdo platí zálohu na daň ze mzdy za zaměstnavatele 15%,Kalouskův debilní výmysl.Běžte podnikat do Německa,tam by jste se z toho pos...li.

                                                                                                                NBigD - Profil | So 23.7.2016 12:17:49

                                                                                                                brach >> respekt kolego- škoda jen, že to tam brzy bude zase.. Někteří lidé jsou pěkní dobytkové!!

                                                                                                                  NHonza7 - Profil | So 23.7.2016 12:17:16

                                                                                                                  nofish >> Z toho co uvádíš by mělo být jediné řešení, že by každý kdo dnes nemusí vykonávat brigádnickou povinnost měl projít zdravotní prohlídkou a teprve na základě zprávy od lékaře by se teprve rozhodlo zda-li ji nemusíš plnit. Na to Tě upozorňuji, že by to stálo daleko více peněz. Rozhodně nepatřím k zastáncům bývalého režimu, ale tuhle tu výhodu bych opravdu ponechal.
                                                                                                                  Škoda, že větší pozornost se nevěnuje daleko závažnější tématům, které sportovní rybářství trápí, než úleva brigádnických povinností pro vybranou skupinu rybářů v rámci sociální rovnosti a dostupnosti rybaření.

                                                                                                                    Nbrach - Profil | So 23.7.2016 12:15:29

                                                                                                                    1975 >>
                                                                                                                    Punerák a Katovna MO ČRS Broumov.

                                                                                                                      N1975 - Profil | So 23.7.2016 12:13:45

                                                                                                                      brach >> to mas fotky odkud to je horsi nez smetiste

                                                                                                                        NMíraš - Profil | So 23.7.2016 12:11:29

                                                                                                                        kakr - a ostatní co to nechápou.. 23.7.2016 11:09:41 >> ... ujasněte si pojmy. Zaměstnanec neplatí vůbec nic ale platí za něj všechno zaměstnavatel, což je často OSVČ. Zaměstnanec pouze dbá aby mu byly přesně plněny všechny podmínky z pracovní smlouvy, kterou dobrovolně podepsal a pasivně nadává jak to jeho zaměstnavatel ku.ví a bohatne. Pokud nebohatne a krachují a zaměstnavatel je OSVČ, loď se potápí.. je zle a je třeba zdrhnout. Pokud není OSVČ... žádný zle.. pobečí se u státu (horníci, zemědělci, řidiči MHD, ČSD) a stát tu "sviňárnu " napraví dotací. Případně se podnik rozdělí anebo přejmenuje. Ať tak nebo tak zaměstnanec nic neplatí a jen dbá aby za něho... a jemu bylo vše řádně zaplaceno tak jak bylo dohodnuto ani o mrť míň. Je-li to jakkoliv jinak , dívím se, že se necháte zaměstnávat a vydírat a nerabujete v pohodě... jako OSVČ...

                                                                                                                          Nbrach - Profil | So 23.7.2016 12:09:14

                                                                                                                          Každý máme svůj metr....

                                                                                                                            NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 12:01:44

                                                                                                                            Poušťák >> z toho jasně vyplývá kolik asi odvede.

                                                                                                                              NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 12:00:00

                                                                                                                              Casio >> co do toho pleteš nemocenskou ta stím nemá nic společného. Zde jde o zdravotnictví. OSČV zde čerpá stejnou péči jako ostatní,a ale příspěvek je minimální. Proto stát přitvrzuje.

                                                                                                                                NPoušťák - Profil | So 23.7.2016 11:58:53

                                                                                                                                FRANK71 >> je vidět že jsi evidentně nepochopil o čem je řeč.

                                                                                                                                  Nsven - Profil | So 23.7.2016 11:58:46

                                                                                                                                  FRANK71 >> amen :-)))

                                                                                                                                    NCasio - Profil | So 23.7.2016 11:57:07

                                                                                                                                    FRANK71 >> tak naposled ,nemocenskou neplatí po určité době OSSZ?

                                                                                                                                      NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 11:57:04

                                                                                                                                      Poušťák >> OSČV odvede většinou skoro hovno. Nerad platí daně a když si jde pro výměr na důchod, tak roní krokodýlí slzy, neb nemyslel na zadní vrátka.