- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Brigády a důchodci
Jaký máte názor na to, že třeba důchodci brigády dělat nemusí? Mají na to podle mě nejvíc času. Nevěřím, že by nezvládli jednodušší práce kolem vody, když i přes důchodový věk chodí na kdejaké výpomoce a nebo makají na zahradě. Druhá skupina jsou ZTP. Proč třeba neslyšící nemají brigádnickou povinnost? To už se mi ani nechce vzpomínat na "ZTP" co mají kartu vozíčkáře. S těmito kartami za sklem potkávám samé lepší auta za několik mil. Kč. To nemůžou tu brigádu aspoň zaplatit? Sere toto jenom mě, nebo se tu najdou i další?
Proč není na všechny stejný metr?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NZdenall - Profil | Čt 18.8.2016 13:08:48
Nkareldj - Profil | Čt 18.8.2016 10:17:35
Nsumec 1950 - Profil | Čt 18.8.2016 9:39:18
NFishky - Profil | Čt 18.8.2016 8:27:42
Nsumec 1950 - Profil | Čt 18.8.2016 8:15:26
Nsumec 1950 - Profil | Čt 18.8.2016 8:04:43
Nrybomil - Profil | Čt 18.8.2016 7:25:43
Když mě po sebrání rychlou na ulici umístili na pár dní na kardio, vlastně jsem měl radost, že jsem tam sic nejstarší, ale relativně vcelku nepodstatný pacient. To potěší.
Dej podnět nahoru, nejlépe na Radu ČRS, určitě odpoví.
Nmarmyš - Profil | Čt 18.8.2016 5:26:33
Nsumec 1950 - Profil | Čt 18.8.2016 4:16:33
NUnkas - Profil | Po 25.7.2016 12:34:38
Nnofish - Profil | Ne 24.7.2016 13:38:12
Nsintrix - Profil | Ne 24.7.2016 13:18:02
Njá 2 - Profil | Ne 24.7.2016 13:00:40
Děkuji
NMrCement - Profil | Ne 24.7.2016 12:30:29
NMíraš - Profil | Ne 24.7.2016 11:31:51
A kecy o fízlech... mě může urazit jen IQ blatníku tvého auta a cokoliv výš... tudíž tebe se to ani zbla netýká.. 8-)
Nnofish - Profil | Ne 24.7.2016 4:54:51
Nnofish - Profil | Ne 24.7.2016 4:41:27
Jedine co se na to da rici je prevzaty text " Kazdy name sveho fizla, to abych se konecne zacal bat", nebot ten muj jsi ty a bude to zkouset porad... jupi...
Prudit to umis, ale pochopit souvislejsi text, to ne.... :-D
Edit:mimochodem, zadny konflikt nebyl. Nemuzu za to, ze nedokazes pracovat s textem delsim jak jedna veta, natoz v souvislostech s puvodni myslenkou....
Vis kdy je spatne? Kdyz te do pr.. nikdo neposle. To pak znamena, ze jsi jen prumer, jeden z mnoha... tady se zlobi treba z vetsiny lide, kteri jsou postarsiho data narozeni a tak se jim nelibi jakekoli omezeni. Je to pochopitelne, zhorsit si stavahljici vyhody fakt nikdo nechce...
NMíraš - Profil | So 23.7.2016 20:14:46
NMíraš - Profil | So 23.7.2016 20:09:31
Nnofish - Profil | So 23.7.2016 15:16:21
Mimochodem, podle tebe závidím věci, které mám sám také. No nevím, moc ti ty teorie nesedí, ale to je jedno. Nehodlám to s tebou už řešit. Zas bych jenom záviděl. lidé só různé a někteří nestojí za ztrátu času. Zdar.
NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 15:11:10
Nnofish - Profil | So 23.7.2016 15:06:28
Byl jsem upozorněn na to, co tu píšeš, tak jsme si tedy ignoraci zrušil.
Mám pro tebe jen dvě poznámky.
1) Pokud nechápeš, že si s někým, z něčeho děláme legraci, nekecej do toho.
2) A to je hlavní důvod. K zápisu - So 23.7.2016 13:13:20, na který jsem byl upozorněn. Zjisti si nejdříve o kom píšeš a co píšeš. Pak se možná budeš divit. Brigády jsem nikdy neplatil a nikdy nemusel platit. V životě, ani jednou a už teď je mám v ČRS oddělány možná tak do toho důchodu, pokud ještě nějaký oficiální bude.
Když někdo mluví o principu, najdi si ve výkladovém slovníku význam toho slova a nastuduj si to. Protože já nikdy nenapsal, že by osoby osvobozené od brigádnické povinnosti tuto měly plnit, ale že je to celkem velké zvýhodnění oproti zbytku členů.
NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 15:05:18
NLosPafkos - Profil | So 23.7.2016 15:00:35
NLosPafkos - Profil | So 23.7.2016 14:58:41
Nnofish - Profil | So 23.7.2016 14:51:12
NLosPafkos - Profil | So 23.7.2016 14:49:20
Nnofish - Profil | So 23.7.2016 14:49:15
Mimochodem. Já nenapsal nic jiného a horšího, než že důchodci a ženy a děti (i když tam jen do 15 let a ze zcela jasných důvodů) jsou prostě oproti většině zvýhodněni a to ne zrovna málo, aniž by se třeba nějak zohledňovala délka jejich registrace ve svazu. U nás to činí cca 33% nákladů na rok. Nikde jsem nevolal po tom, aby se to okamžitě zrušilo. Bylo to jen pouhé konstatování faktu. (Btw divil by ses, kolik už jsem viděl vyčůranáků, co zařídí v důchodu papíry i manželce, ať můžou chytat na 4, to samé rodiče a děti, ale to je o lidech a jen tak na okraj).
Nnofish - Profil | So 23.7.2016 14:42:40
Nvenca1 - Profil | So 23.7.2016 14:19:50
NLosPafkos - Profil | So 23.7.2016 14:16:20
NHonza7 - Profil | So 23.7.2016 14:14:36
Mnozí rybáři, kteří se dožili důchodu věnovali spoustu svého volného času třeba k tomu, aby zachovali rybářské revíry, vytvořili pro ryby takové místa, která by byla vhodná pro jejich život. To, že si můžeš někde zachytat je díky aktivitám těchto starších členů.
NPvl - Profil | So 23.7.2016 14:13:53
NLosPafkos - Profil | So 23.7.2016 14:07:43
Nviceroy - Profil | So 23.7.2016 13:58:16
Nnofish - Profil | So 23.7.2016 13:53:37
"proč máš problém s neplacením brigád u důchodců" - a tady to je. Naposled. Fakt tuž na to nemám :-) Psal jsem o všech, co mají zvýhodněné brigádnické povinnosti a taky jsem nepsal, že s tím mám problém, ale že v principu je to hloupé.
N1975 - Profil | So 23.7.2016 13:51:45
Nkakr - Profil | So 23.7.2016 13:47:12
Nevím co je podle tebe pár korun, ale asi to máme hozené každý jinde.
Roční MP povolenka MRS včetně brigády je u nás za 1 850kč.
Roční MP povolenka MRS pro nečlena stojí 5 000kč.
Pokud je 3 150kč pár korun, tak se divím proč máš problém s neplacením brigád u důchodců.-))
NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 13:13:20
Nnofish - Profil | So 23.7.2016 13:03:57
Jestli je, nebo není, zadání účelové, je mi celkem jedno. Já jen říkám, že jsou principy, které se časem prostě budou měnit a podle mě i tohle je jeden z těch bodů. Pořád s tu mele o důchodcích ale já psal o všech, kteří jsou osvobozeni od brigádnické povinnosti. Vím, že ta většina se na tu práci a hlavně peníze nějak složí (za ty co nemusí platit). Faktem ale je že zaplatí za tu samou službu (dnes se to tak prostě bere) více a na to časem dojde.
Obecně, stanovy, svazy, svazový rybolov, mají jednu výhodu. Určitě sis toho všiml už dávno. "Vyšší místa" tedy složky svazu, si vlastně mohou dělat co chtějí (blbě řečeno) ať jde o cokoli. A to právě proto, že 95%+ rybářů to bere jen jako službu, členství v MO jako nutnost. Na to třeba podle mě dojedeme jednou u nás. Povolenka pro nečleny už je jen o pár korun dražší, než členská + poplatky.
Nkakr - Profil | So 23.7.2016 12:45:02
Pro pořádek kopírnu co jsem ti napsal -
Mluvíš mi z duše, určitě mi vysvětlíš proč OSVČ platí asi 1/3 zdravotního pojištění proti zaměstnancům. Lékařskou péči mají obě skupiny na stejné úrovni, ale každý přispívá jinak.
Je to "spravedlivé"??
Že je to dáno zákonem? Jistě já zákon nezpochybňuji, stejně jako ustanovení které má ve své kompetenci Spolek a týká se osvobození od brigádnické povinnosti důchodců........
Pokud textu rozumíš a to nezpochybňuji, tak já zákon o daních také nezpochybním, prostě je to dáno. Stejně jako brigádnická povinnost od které jsou dle Stanov, ( což je takový malý zákon) určité věkové kategorie osvobozeny.
Zadání otázky je ryze účelové a zadavatel se královsky baví, jak se tu rybáři jebou.
Uvedený příklad OSVČ versus zaměstnanci se dotýká cca 1mega živnostníků a 4 mega,zaměstnanců, proto jsem jej uvedl. Důchodců rybářů je asi 17% z členské základny, tedy pár desítek tisíc............
Nnofish - Profil | So 23.7.2016 12:39:08
Nebojuji za to, aby důchodci a ženy měli brigádnickou povinnost, ale taky roky tvrdím, že jsou tím některé skupiny dost zvýhodněny. Nevadí mi to, spíš jde jen o princip. Mě už to nezajímá, já v mém věku se stejně důchodu nedožiju, když to zvednou někde na 80 let...
NMíraš - Profil | So 23.7.2016 12:37:12
N1975 - Profil | So 23.7.2016 12:20:58
NAnýzový dědek - Profil | So 23.7.2016 12:20:56
NWillow - Profil | So 23.7.2016 12:18:49
NBigD - Profil | So 23.7.2016 12:17:49
NHonza7 - Profil | So 23.7.2016 12:17:16
Škoda, že větší pozornost se nevěnuje daleko závažnější tématům, které sportovní rybářství trápí, než úleva brigádnických povinností pro vybranou skupinu rybářů v rámci sociální rovnosti a dostupnosti rybaření.
NMíraš - Profil | So 23.7.2016 12:11:29
NFRANK71 - Profil | So 23.7.2016 12:00:00
NPoušťák - Profil | So 23.7.2016 11:58:53
NCasio - Profil | So 23.7.2016 11:57:07
Kde to žije - všechna témata
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic















